A te 2 lata to były "testy" i przymiarka do właściwej listy. Formalnie jednak była to lista. Wind of change ?
Co się dzieje z naszą Trójką?
- Kruklanki
- Posty: 3802
- Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
- Lokalizacja: Łomża
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
-
TStudent
- Posty: 12071
- Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
- Lokalizacja: zmienna ;)
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Tak. Gdyby dalej rządził PiS, pewnie listę byśmy dalej mieli jak obecnie 
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Co??!! 3 pozycje to był największy ruch??tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek
No to widzę hardkor zastój tam był!
- jollyroger72
- Posty: 23393
- Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
- Lokalizacja: Port Royal!
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Był to spadek o 4 pozycje (z 5 na 9) - gwoli ścisłości.
Ciekawsza sytuacja była tydzień temu, gdzie w top 20 był tylko JEDEN spadek (o 2 pozycje z 6 na 8 ) a tą nieszczęśniczką była Nosowska (Ledwie wczoraj).
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
To był pierwszy raz kiedy utwór spadający o dwa miejsca wyleciał?
- jollyroger72
- Posty: 23393
- Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
- Lokalizacja: Port Royal!
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Jak do tej pory tak.kajman pisze: ndz kwie 28, 2024 9:44 pm To był pierwszy raz kiedy utwór spadający o dwa miejsca wyleciał?
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
A Pamięć to o ile spadła?
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
No tak, faktycznie, pisałem z pamięci. Tak czy owak chodziło mi o sam sposób "zejścia" tej piosenki z listy.jollyroger72 pisze: ndz kwie 28, 2024 9:40 pm Był to spadek o 4 pozycje (z 5 na 9) - gwoli ścisłości.
- Konrad
- Posty: 1063
- Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
- Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Jak przechodzono z kartkowej na lp357 nie wyrzucono ictb mgo wiec tutaj powinno być podobnie. Jedynie liczba tygodni się wykasuje. Mam nadzieję, że co 4, 8 lat nie będą nam fundować restartu listy trójki. Nie wiem czy lista w wersji 3.0 ma w ogóle sens.tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm No ciekawe co wymyślą. Będą nowe piosenki, więc pozbędą się długasów![]()
Tak sobie myślę, że tylko nietypowymi zabiegami usunięto z trzech list piosenkę "Niebo było różowe". Na żadnej nie spadła ona z listy naturalnie. Z 357 została usunięta po osiągnięciu 100 tygodni, z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek i według nowych zasad została usunięta. No a w Trójce skończyła się cała lista![]()
- jollyroger72
- Posty: 23393
- Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
- Lokalizacja: Port Royal!
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Tam wówczas też był spadek o dwie pozycje. Tyle tylko, że Daria wypadła wraz z Kultem i Norą Jones.
W ogóle, zaobserwowałem, że od momentu wprowadzenia tej zasady ludzie jakby się "usztywnili" i głosują chyba na to samo z obawy, że może wypaść.
Stąd te spadki tylko o 2, 3 oczka.
Ostatnio zmieniony pn kwie 29, 2024 8:05 am przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
hah, czyli efekt odwrotny od zamierzonego i jeszcez większy beton? 
- jollyroger72
- Posty: 23393
- Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
- Lokalizacja: Port Royal!
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
No w sumie to nie, bo jednak kogoś usuwają. Nawet jedyny spadek w obrębie dwudziestki, jak opisywany przykład Nosowskiej.
No ale... to wątek o Trójce, nie Nowym Świecie.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Tamto coś na kształt trójowej listy musiało odejść w niepamięć.
Inna sprawa, czy dadzą radę stworzyć jakąś logiczną listę przebojów.
Bo jak widać na przykładzie LP357 i Tip-Top formuła tego typu audycji mocno się zdezaktualizowała.
Inna sprawa, czy dadzą radę stworzyć jakąś logiczną listę przebojów.
Bo jak widać na przykładzie LP357 i Tip-Top formuła tego typu audycji mocno się zdezaktualizowała.
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
To była jeszcze wtedy w miarę świeży utwór a nie dwu i pół letniKonrad pisze: ndz kwie 28, 2024 11:29 pm Jak przechodzono z kartkowej na lp357 nie wyrzucono ictb mgo wiec tutaj powinno być podobnie.
No teraz zawsze co najmniej jeden kawałek z top 20 musi spaść. No chyba, że całe top 20 będzie bez zmianMiszon pisze: pn kwie 29, 2024 11:42 am hah, czyli efekt odwrotny od zamierzonego i jeszcez większy beton?
W każdym razie teraz usuwane są piosenki, które zanotują największy spadek w danym notowaniu, spadną poza top 20, albo będą 10 razy na pierwszym. Coraz więcej warunków. A zaczynali tylko z tym trzecim.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Jeszcze na samym początku była zasada, że jak chyba 5 razy utwór był na ostatnich pięciu miejscach, to też mieli usuwać, ale się słuchacze szybko zbuntowali i usunęli tę zasadę 
- Kruklanki
- Posty: 3802
- Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
- Lokalizacja: Łomża
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Cytaty:
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."
"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."
"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."
"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."
"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."
https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."
"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."
"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."
"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."
"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."
https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow
-
AlekOb
- Posty: 4606
- Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
- Lokalizacja: Szczecin
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
W ogóle zauważyłem ciekawą rzecz, na starej stronie listy (która cały czas działa) notowanie 1998 jest to, które zostało wyemitowane na antenie, a nie to po wiadomych poprawkach:
https://lp3.polskieradio.pl/lp3/1998
Co za tym idzie to 1999, które się nie odbyło, jest tam z ruchami względem tego antenowego z Kazikiem na pierwszym.
Wydaje mi się, choć nie dam głowy, że musiało to być niedawno poprawione...
https://lp3.polskieradio.pl/lp3/1998
Co za tym idzie to 1999, które się nie odbyło, jest tam z ruchami względem tego antenowego z Kazikiem na pierwszym.
Wydaje mi się, choć nie dam głowy, że musiało to być niedawno poprawione...
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
O! A to ciekawe, jak oni to zrealizują! Zarówno to wirtualne 1999 notowanie, the best of (ale co - Bobby będzie gościem-ekspertem, czy co?Kruklanki pisze: pn kwie 29, 2024 3:51 pm Cytaty:
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."
"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."
"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."
"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."
"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."
https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow
-
gioconda2
- Posty: 7569
- Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
- Lokalizacja: Poznań
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Ło matko i córko
nie ma innych redaktorów tylko sztywny i zimny Metz
? Nie mogli zostawić Żądy
? Nowe otwarcie ... z takim prowadzacym dla mnie = zamknięcie na wieki...
Z chęcią posłucham jeszcze raz reportażu i Mariusza Owczarka. Wspomnień z Żądą raczej też, ale od 3 maja stypa...
Z chęcią posłucham jeszcze raz reportażu i Mariusza Owczarka. Wspomnień z Żądą raczej też, ale od 3 maja stypa...
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Żąda jest akurat mało sztywny
No proszę Cię, on się do tego nie nadaje, to już lepszy Metz.
W każdym razie na pewno sprawdzę
No proszę Cię, on się do tego nie nadaje, to już lepszy Metz.
W każdym razie na pewno sprawdzę
- VILKI
- Posty: 10817
- Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
- Lokalizacja: kaszuby
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
...formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat...
mnie bardziej przeraża TO
mnie bardziej przeraża TO
- jollyroger72
- Posty: 23393
- Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
- Lokalizacja: Port Royal!
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Bardzo dobry wybórgioconda2 pisze: pn kwie 29, 2024 7:14 pm Ło matko i córkonie ma innych redaktorów tylko sztywny i zimny Metz
?
Posłucham 10 maja notowania nr 1 i może nawet przerzucę się na regularne słuchanie...
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
To wtedy 20 wypadnie (przynajmniej moim zdaniem tak być powinno).
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Powrót Piotra Metza do Trojki uważam za rewelacyjny. Brakowało mi jego Czarnej Barki. Samego głosowania i odliczania nie musi być. Chyba, że będzie takie głosowanie na tematyczny Top. Co tydzień inny wybór. Top 20 Pieśni Żeglarskich, Top 20 The Beatles, Top 20 Paul McCartney, Top 20 John Lennon, Top 20 Prince itd.