Co się dzieje z naszą Trójką?

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 3802
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kruklanki »

tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm No ciekawe co wymyślą.
A te 2 lata to były "testy" i przymiarka do właściwej listy. Formalnie jednak była to lista. Wind of change ?
TStudent
Posty: 12071
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: TStudent »

Tak. Gdyby dalej rządził PiS, pewnie listę byśmy dalej mieli jak obecnie :P
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15978
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek
Co??!! 3 pozycje to był największy ruch?? :lol: :STOP: :know:
No to widzę hardkor zastój tam był! :shock:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 23393
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: ndz kwie 28, 2024 9:18 pm
tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek
Co??!! 3 pozycje to był największy ruch?? :lol: :STOP: :know:
Był to spadek o 4 pozycje (z 5 na 9) - gwoli ścisłości.
Ciekawsza sytuacja była tydzień temu, gdzie w top 20 był tylko JEDEN spadek (o 2 pozycje z 6 na 8 ) a tą nieszczęśniczką była Nosowska (Ledwie wczoraj).
kajman
Posty: 68810
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

To był pierwszy raz kiedy utwór spadający o dwa miejsca wyleciał?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 23393
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz kwie 28, 2024 9:44 pm To był pierwszy raz kiedy utwór spadający o dwa miejsca wyleciał?
Jak do tej pory tak.
kajman
Posty: 68810
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

A Pamięć to o ile spadła?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 10289
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

jollyroger72 pisze: ndz kwie 28, 2024 9:40 pm Był to spadek o 4 pozycje (z 5 na 9) - gwoli ścisłości.
No tak, faktycznie, pisałem z pamięci. Tak czy owak chodziło mi o sam sposób "zejścia" tej piosenki z listy.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 1063
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Konrad »

tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm No ciekawe co wymyślą. Będą nowe piosenki, więc pozbędą się długasów ;)
Tak sobie myślę, że tylko nietypowymi zabiegami usunięto z trzech list piosenkę "Niebo było różowe". Na żadnej nie spadła ona z listy naturalnie. Z 357 została usunięta po osiągnięciu 100 tygodni, z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek i według nowych zasad została usunięta. No a w Trójce skończyła się cała lista ;)
Jak przechodzono z kartkowej na lp357 nie wyrzucono ictb mgo wiec tutaj powinno być podobnie. Jedynie liczba tygodni się wykasuje. Mam nadzieję, że co 4, 8 lat nie będą nam fundować restartu listy trójki. Nie wiem czy lista w wersji 3.0 ma w ogóle sens.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 23393
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: ndz kwie 28, 2024 10:06 pm A Pamięć to o ile spadła?
Tam wówczas też był spadek o dwie pozycje. Tyle tylko, że Daria wypadła wraz z Kultem i Norą Jones.
W ogóle, zaobserwowałem, że od momentu wprowadzenia tej zasady ludzie jakby się "usztywnili" i głosują chyba na to samo z obawy, że może wypaść.
Stąd te spadki tylko o 2, 3 oczka.
Ostatnio zmieniony pn kwie 29, 2024 8:05 am przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15978
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

hah, czyli efekt odwrotny od zamierzonego i jeszcez większy beton? :lol:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 23393
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: pn kwie 29, 2024 11:42 am i jeszcez większy beton? :lol:
No w sumie to nie, bo jednak kogoś usuwają. Nawet jedyny spadek w obrębie dwudziestki, jak opisywany przykład Nosowskiej.

No ale... to wątek o Trójce, nie Nowym Świecie.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 12608
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Tamto coś na kształt trójowej listy musiało odejść w niepamięć.
Inna sprawa, czy dadzą radę stworzyć jakąś logiczną listę przebojów.
Bo jak widać na przykładzie LP357 i Tip-Top formuła tego typu audycji mocno się zdezaktualizowała.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 10289
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: tadzio3 »

Konrad pisze: ndz kwie 28, 2024 11:29 pm Jak przechodzono z kartkowej na lp357 nie wyrzucono ictb mgo wiec tutaj powinno być podobnie.
To była jeszcze wtedy w miarę świeży utwór a nie dwu i pół letni ;) Coś więc czuję, że skorzystają z okazji i nie pozwolą więcej głosować na "Niebo..."
Miszon pisze: pn kwie 29, 2024 11:42 am hah, czyli efekt odwrotny od zamierzonego i jeszcez większy beton?
No teraz zawsze co najmniej jeden kawałek z top 20 musi spaść. No chyba, że całe top 20 będzie bez zmian ;)
W każdym razie teraz usuwane są piosenki, które zanotują największy spadek w danym notowaniu, spadną poza top 20, albo będą 10 razy na pierwszym. Coraz więcej warunków. A zaczynali tylko z tym trzecim.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 12608
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Jeszcze na samym początku była zasada, że jak chyba 5 razy utwór był na ostatnich pięciu miejscach, to też mieli usuwać, ale się słuchacze szybko zbuntowali i usunęli tę zasadę ;)
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 3802
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kruklanki »

Cytaty:
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."

"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."

"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."

"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."

"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."

https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow
AlekOb
Posty: 4606
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: AlekOb »

W ogóle zauważyłem ciekawą rzecz, na starej stronie listy (która cały czas działa) notowanie 1998 jest to, które zostało wyemitowane na antenie, a nie to po wiadomych poprawkach:
https://lp3.polskieradio.pl/lp3/1998
Co za tym idzie to 1999, które się nie odbyło, jest tam z ruchami względem tego antenowego z Kazikiem na pierwszym.
Wydaje mi się, choć nie dam głowy, że musiało to być niedawno poprawione...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15978
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Miszon »

Kruklanki pisze: pn kwie 29, 2024 3:51 pm Cytaty:
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."

"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."

"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."

"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."

"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."

https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow
O! A to ciekawe, jak oni to zrealizują! Zarówno to wirtualne 1999 notowanie, the best of (ale co - Bobby będzie gościem-ekspertem, czy co? :lol: ), jak i potem tę formułę Pierwsza Trójka. Lista będzie miała tylko 3 kawałki? :mrgreen:
gioconda2
Posty: 7569
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: gioconda2 »

Ło matko i córko :evil: nie ma innych redaktorów tylko sztywny i zimny Metz :mrgreen: ? Nie mogli zostawić Żądy :know: ? Nowe otwarcie ... z takim prowadzacym dla mnie = zamknięcie na wieki...
Z chęcią posłucham jeszcze raz reportażu i Mariusza Owczarka. Wspomnień z Żądą raczej też, ale od 3 maja stypa...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 12608
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Neo01 »

Żąda jest akurat mało sztywny :roll:
No proszę Cię, on się do tego nie nadaje, to już lepszy Metz.
W każdym razie na pewno sprawdzę :)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 10819
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: VILKI »

...formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat...


mnie bardziej przeraża TO :STOP:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 23393
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: jollyroger72 »

gioconda2 pisze: pn kwie 29, 2024 7:14 pm Ło matko i córko :evil: nie ma innych redaktorów tylko sztywny i zimny Metz :mrgreen: ?
Bardzo dobry wybór :P

Posłucham 10 maja notowania nr 1 i może nawet przerzucę się na regularne słuchanie...
kajman
Posty: 68810
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze: pn kwie 29, 2024 1:53 pm No chyba, że całe top 20 będzie bez zmian
To wtedy 20 wypadnie (przynajmniej moim zdaniem tak być powinno).
Kuba1201
Posty: 3297
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kuba1201 »

kajman pisze: pn kwie 29, 2024 7:41 pm
tadzio3 pisze: pn kwie 29, 2024 1:53 pm No chyba, że całe top 20 będzie bez zmian
To wtedy 20 wypadnie (przynajmniej moim zdaniem tak być powinno).
To byłaby dopiero parodia idei listy przebojów...
Kopytko
Posty: 80
Rejestracja: sob lis 12, 2022 9:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

Post autor: Kopytko »

Powrót Piotra Metza do Trojki uważam za rewelacyjny. Brakowało mi jego Czarnej Barki. Samego głosowania i odliczania nie musi być. Chyba, że będzie takie głosowanie na tematyczny Top. Co tydzień inny wybór. Top 20 Pieśni Żeglarskich, Top 20 The Beatles, Top 20 Paul McCartney, Top 20 John Lennon, Top 20 Prince itd.
ODPOWIEDZ