Trójkowa Foralista Przebojów #13

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

lady
Posty: 17839
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: lady »

Gary Moore - ok. Grał czasami bluesa i był jego wielkim orędownikiem, ale i tak do tzw. mainstreamu przebił się balladami, np. 'Still Got The Blues' który według mnie blues ma tylko w tytule.
Ale już na płycie o tym tytule bluesa jest sporo i jak ktoś po nią sięgnie to może wiele dobrego usłyszeć.
A co do mojego wyglądu to jak ktoś jest ciekawy to zapraszam na Zlot :wink:
TStudent
Posty: 11743
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob wrz 05, 2020 10:35 am O ile jeszcze jedno słowo potrafię zrozumieć, to już dwa obok siebie rzadko, a trzy kolejne to już horror.
A jakbyś odniósł się do zrozumienia takiego tytułu piosenki: Reasons I Drink. Nie pytam o tłumaczenie, tylko czy rozumiesz tytuł ;)
kajman pisze: sob wrz 05, 2020 10:35 am
konwicki1980 pisze: sob wrz 05, 2020 12:12 am historii muzyki elektronicznej od Vangelisa
I na tym można byłoby skończyć. To był jedyny prawdziwy twórca. Następcy już błądzili.
Czyli Biliński już ewidentnie błądził :P
A jeśli chodzi o Vangelisa to znam trzy utwory. Dwa uwielbiam, jeden nienawidzę.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6698
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: 4989341 »

VILKI pisze: pt wrz 04, 2020 10:07 pm 01 . NN . 01 . Kazik - 25 LAT NIEWINNOŚCI 73
wygrana minimalnie, ale jednak.
tego się nie spodziewałem
mamy pierwszy debit od razu na szczycie :twisted:
VILKI pisze: pt wrz 04, 2020 10:07 pm 15 . 23 . 13 . The Rolling Stones - LIVING IN A GHOST TOWN 39/7
w 13tygodniu znowu awansuje? :STOP:
VILKI pisze: pt wrz 04, 2020 10:07 pm 23 . 24 . 03 . Jessie Ware - WHAT'S YOUR PLEASURE? 35/5
24 . NN . 01 . Fisz Emade Tworzywo - KURZ 34
:mrgreen:
VILKI pisze: pt wrz 04, 2020 10:07 pm 28 . 07 . 05 . Coldplay - TROUBLE IN TOWN 33/5
29 . 16 . 03 . The Killers - MY OWN SOUL'S WARNING 32/7
spore spadki :x za tydzień liczę na odbicie w 2gą stronę...
VILKI pisze: pt wrz 04, 2020 10:07 pm 39 . NN . 01 . Cutting Crew - (I JUST) DIED IN YOUR ARMS (Orchestral Version) 24
:STOP:
VILKI pisze: pt wrz 04, 2020 10:07 pm wypadki:
27 . 18 . 04 . Travis - A GHOST 28
29 . NN . 01 . LP - THE ONE THAT YOU LOVE 30
30 . 22 . 02 . Roosevelt - SIGN 16
szkoda :(
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9300
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: Martyr »

gioconda2 pisze: sob wrz 05, 2020 12:59 pmdojrzewam do tego, choć na najbliższy nie, bo covid i sytuacja rodzinna nie pozwala mi wyjechać jesienią, a tak poza tym, to .... strasznie boję się blamażu w konkursach :oops: Wy starzy wyjadacze wszystko wiecie, a ja ... wczorajszy konkurs djjack'a uświadomił mi to ponownie (choć wiem po wpisach, że wielu z nas miało problem z rozszyfrowaniem twarzy), a do tego stres nowicjusza :roll: polegnę we wszystkim :(
Wcale tak nie jest :) Nie trzeba się tym przejmować..
Zresztą teraz sporo jest gier planszowych na zlocie i wiedza muzyczna nie jest wtedy potrzebna.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8942
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: VILKI »

kajman pisze: sob wrz 05, 2020 3:22 pm
zagrała w mojej ulubionej komedii romantycznej.
Nicoletta pisze: sob wrz 05, 2020 1:07 pm
której?
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: kajman »

TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 4:15 pm Nie pytam o tłumaczenie, tylko czy rozumiesz tytuł
Mogę to zrozumieć jak przetłumaczę sobie każde słowo, potem je po polsku poustawiam. Kiedy widzę po angielsku to mam problem, a kiedy słyszę to już w ogóle nie ma żadnych szans. A tutaj nie rozumiem, bo jednego słowa nie znam.
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 4:15 pm Czyli Biliński już ewidentnie błądził
Jak rzadko kto. To co robił to jakieś potworności (nawet jak na elektronikę).
4989341 pisze: sob wrz 05, 2020 4:17 pm w 13tygodniu znowu awansuje?
I bardzo dobrze.
Martyr pisze: sob wrz 05, 2020 4:22 pm Nie trzeba się tym przejmować..
Ja już jestem tak stary, że nic nie pamiętam i w żadnych konkursach nie mam szans. Dlatego je prowadzę, a nie w nich odpowiadam.
VILKI pisze: sob wrz 05, 2020 4:31 pmktórej?
Żonie rzeźnika.
TStudent
Posty: 11743
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob wrz 05, 2020 4:40 pm A tutaj nie rozumiem, bo jednego słowa nie znam.
Powody? ;)
kajman pisze: sob wrz 05, 2020 4:40 pm
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 4:15 pm Czyli Biliński już ewidentnie błądził
Jak rzadko kto. To co robił to jakieś potworności (nawet jak na elektronikę).
Potwornie to brzmi mało wyrafinowany synthpop z wczesnych lat 80. :evil: Biliński u mnie nie ma nic do zarzucenia.
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: kajman »

TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:01 pmPowody?
Jakie można mieć powody, żeby nie znać słowa? Po prostu nie chce mi się sprawdzać w słowniku tłumaczenia na polski.
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:01 pm Biliński u mnie nie ma nic do zarzucenia.
U mnie bardzo dużo. Słuchanie go to dla mnie straszna udręka.
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:01 pm Potwornie to brzmi mało wyrafinowany synthpop z wczesnych lat 80.
Też nie lubię PSB, Duran Duran i wczesnych Depeszy.
TStudent
Posty: 11743
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob wrz 05, 2020 5:13 pm
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:01 pmPowody?
Jakie można mieć powody, żeby nie znać słowa? Po prostu nie chce mi się sprawdzać w słowniku tłumaczenia na polski.
Mnie chodziło o dane słowo: powody = reasons ;) Chyba że chodziło Ci o drinka, który się pije, ale o drinku na pewno coś wiesz ;)
kajman pisze: sob wrz 05, 2020 5:13 pm
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:01 pm Potwornie to brzmi mało wyrafinowany synthpop z wczesnych lat 80.
Też nie lubię PSB, Duran Duran i wczesnych Depeszy.
PSB akurat moim zdaniem grali świetnie. Miałem bardziej na myśli ten hiperkoszmar Visage (którego na szczęście nie pamiętasz), także koszmarnie grający Telex i słabiutki Kraftwerk. I może kilka innych. Dopiero od Yazoo w górę zaczynają się naprawdę dobrzy przedstawiciele elektroniki ;) oczywiście zapomniałem o Vangelisie, ale coś już o nim pisałem.
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: kajman »

TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:34 pm Mnie chodziło o dane słowo: powody = reasons
Nie wpadłem na to, że to może znaczyć powody. Raczej kojarzyło mi się z rozsądkiem lub czymś takim.
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:34 pmTelex
To było coś takiego? Wydawało mi się, że to tytuł piosenki.
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:34 pm Dopiero od Yazoo w górę zaczynają się naprawdę dobrzy przedstawiciele elektroniki
Oni chyba byli najgorsi. A Happy people to koszmar nad koszmary. Jedyny ich dobry utwór to Only you, ale tylko w wykonaniu Latających Pikiet.
Kuba1201
Posty: 2136
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: Kuba1201 »

A ja tam mam sympatię do takich synthpopowych kawałków z lat 80. :D No ale rzeczywiście, wyrafinowana muzyka to nie jest.
A co do tłumaczeń z języka angielskiego, to kiedyś też myślałem, że niektóre słowa znaczą zupełnie co innego, niż jest to w rzeczywistości :P
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2053
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: djjack »

Martyr pisze: sob wrz 05, 2020 4:22 pm
gioconda2 pisze: sob wrz 05, 2020 12:59 pmdojrzewam do tego, choć na najbliższy nie, bo covid i sytuacja rodzinna nie pozwala mi wyjechać jesienią, a tak poza tym, to .... strasznie boję się blamażu w konkursach :oops: Wy starzy wyjadacze wszystko wiecie, a ja ... wczorajszy konkurs djjack'a uświadomił mi to ponownie (choć wiem po wpisach, że wielu z nas miało problem z rozszyfrowaniem twarzy), a do tego stres nowicjusza :roll: polegnę we wszystkim :(
Wcale tak nie jest :) Nie trzeba się tym przejmować..
Zresztą teraz sporo jest gier planszowych na zlocie i wiedza muzyczna nie jest wtedy potrzebna.
Zloty mają to do siebie, że nie ma do niczego przymusu.
Zaczynają się gry planszowe - jest kilka do wyboru. Można zagrać, można obserwować, można coś przekąsić, można wyjść nakarmić kozę. :D
Jest kącik muzyczny - często konkursy są zespołowe. W grupie jest raźniej. Jak się nie zna odpowiedzi, to można liczyć punkty albo szybko podnosić rękę. A ponieważ zagadki są różne - od Katela Gotta po Michała Urbaniaka, od dyskotekowej Alanis Morissette po duet Anny Jantar i Stanisława Soyki, od Lady Pank do Lao Che - więc z pewnością i Ty będziesz znała odpowiedź na niejedną z nich.
Jest blok w którym słuchamy wybranych przez nas utworów wraz z historiami, które się z nimi wiążą. Przy okazji można sobie przypomnieć i obejrzeć prasę z czasów PRL-u typu "Świat Młodych", "Na przełaj", "Razem", "Nowa Wieś", "TIM", "Bravo".
Jest czas w którym Kajman sypie żartami i anegdotami.
Do tego jest mnóstwo ciekawych rozmów na tematy różne.
Dlatego... zapraszamy!
TStudent
Posty: 11743
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: TStudent »

kajman pisze: sob wrz 05, 2020 5:54 pm
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:34 pm Mnie chodziło o dane słowo: powody = reasons
Nie wpadłem na to, że to może znaczyć powody. Raczej kojarzyło mi się z rozsądkiem lub czymś takim.
W tym przypadku raczej na pewno. Z drugiej strony masz rację, rozsądek to też reason tyle że jak wiadomo jest niepoliczalny również po polsku. ;)
kajman pisze: sob wrz 05, 2020 5:54 pm
TStudent pisze: sob wrz 05, 2020 5:34 pmDopiero od Yazoo w górę zaczynają się naprawdę dobrzy przedstawiciele elektroniki
Oni chyba byli najgorsi. A Happy people to koszmar nad koszmary. Jedyny ich dobry utwór to Only you, ale tylko w wykonaniu Latających Pikiet.
Etam. Ja trochę gorzej kojarzę Don't go od Happy people, dlatego że znam remix Don't go a Happy people nie ;) Only you także jest fajnym utworem.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: Nicoletta »

@Tstudent

1. Powody przez które piję, albo powody, że piję.

2. Vangelis jest królem muzyki elektronicznej. Jest geniuszem, a płyta z muzyką do Łowcy Androidów jest arcydziełem nad arcydziełami. Bez urazy studencie, ale oceniaj wielkigo artysty po 3 piosenkach. Zapoznaj się głębiej z dyskografią, jeśli potrzebujesz w tym celu pomocy- daj znać.
Przypomnę jeszcze tylko, że Pan Evangelos wraz z Demisem Roussosem jako Aphrodite's child nagrali słynny album z utworami inspirowanymi Apokalipsą wg Św. Jana.

3. No nie ... Yazoo jest genialne, ale pamiętaj kto je założył. Gdyby nie Alison Moyet to Yazoo byłoby kopią DM z Broken frame czy Speak & spell. Zresztą, Vince sam mówił, że Yazoo to jego wizja DM, której nie mógł zrealizować z chłopakami.

No i jeśli już Cię jakoś bardziej zainteresuje tematyka, to zahacz jeszcze o Recoil. Warto.
TStudent
Posty: 11743
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: TStudent »

Nicoletta pisze: sob wrz 05, 2020 6:58 pm 1. Powody przez które piję, albo powody, że piję.
No tak, zgadza się. Ale chciałem kajmana przekonać do zrozumienia tytułu. :)
Nicoletta pisze: sob wrz 05, 2020 6:58 pm 2. Vangelis jest królem muzyki elektronicznej. Jest geniuszem, a płyta z muzyką do Łowcy Androidów jest arcydziełem nad arcydziełami. Bez urazy studencie, ale oceniaj wielkigo artysty po 3 piosenkach. Zapoznaj się głębiej z dyskografią, jeśli potrzebujesz w tym celu pomocy- daj znać.
Nie oceniam po trzech piosenkach, po prostu stwierdzam suche fakty jeśli chodzi o mój stosunek do trzech piosenek. Jak będę miał chęć, na pewno odtworzę. :)
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: Nicoletta »

To nie są piosenki tylkp utwory :x
TStudent
Posty: 11743
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: TStudent »

No masz. W Trójce bywała instrumentalna piosenka dnia, to i mnie się pomerdało ;)
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: kajman »

Nicoletta pisze: sob wrz 05, 2020 6:58 pm płyta z muzyką do Łowcy Androidów jest arcydziełem nad arcydziełami
Ja chyba najbardziej lubię La Fete Sauvage i 1492: Conquest Of Paradise. No i Pana Cairo, ale to trochę inna bajka.
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: gioconda2 »

djjack pisze: sob wrz 05, 2020 6:55 pm Dlatego... zapraszamy!
Dziękuję za zaproszenie. I szczegółowe opisanie zlotowych atrakcji, zwłaszcza podoba mi się perspektywa nakarmienia kozy :lol: Przejrzałam zapisy z ostatniego zlotu i myślę, że mogłabym się odnaleźć w grze Jednym słowem :) czasami lubię pogłówkować nad hetmankami (szaradziście to słowo jest zapewne znane?)
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: kajman »

Nie jestem szaradzistą, więc nie wiem, ale myślę, że didżejdżej i wwas tak.
Awatar użytkownika
Nicoletta
Posty: 1931
Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: Nicoletta »

kajman pisze: sob wrz 05, 2020 8:13 pm
Nicoletta pisze: sob wrz 05, 2020 6:58 pm płyta z muzyką do Łowcy Androidów jest arcydziełem nad arcydziełami
Ja chyba najbardziej lubię La Fete Sauvage i 1492: Conquest Of Paradise. No i Pana Cairo, ale to trochę inna bajka.
No zdecydowanie inna, swoją drogą YES to klasyka proga, co też bardzo lubię, bardzo, bardzo.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2053
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: djjack »

gioconda2 pisze: sob wrz 05, 2020 9:03 pm
djjack pisze: sob wrz 05, 2020 6:55 pm Dlatego... zapraszamy!
Dziękuję za zaproszenie. I szczegółowe opisanie zlotowych atrakcji, zwłaszcza podoba mi się perspektywa nakarmienia kozy :lol: Przejrzałam zapisy z ostatniego zlotu i myślę, że mogłabym się odnaleźć w grze Jednym słowem :) czasami lubię pogłówkować nad hetmankami (szaradziście to słowo jest zapewne znane?)
"Jednym słowem" było moim odkryciem ostatniego zlotu!
Hetmanki znam. Adam Sumera się nimi pasjonuje. A w Łodzi chyba nawet organizowane były co roku Mistrzostwa Polski w Hetmankach.
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójkowa Foralista Przebojów #13

Post autor: gioconda2 »

Poziom mistrzostw to zdecydowanie za wysokie progi...na razie jeszcze ich nie układam, czasami rozwiązuję, a jestem zauroczona sposobem definiowania słów do odgadnięcia, najlepszą zabawą jest pogłówkowanie, co autor miał na myśli? o co chodzi? od której strony to ugryźć? Nie trzeba żadnych encyklopedii czy wyszukiwarek internetowych, tylko własna kombinacja i ćwiczenie szarych komórek - to jest to, co w hetmankach mi się najbardziej podoba. A Adam Sumera to się specjalizuje w podkręcaniu stopnia trudności i w innych zadaniach, które układa.
ODPOWIEDZ