Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

TStudent
Posty: 11742
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

mateusz15 pisze: pn maja 25, 2020 1:43 pm Co z dumną prezeską? Ona sie uchowa?
Oby tylko jej nie wywalili i wstawili w zamian Kowalczewskiego (zresztą w kontekście kampanii prezydenckiej to chyba najgorszy możliwy ruch? :STOP:)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 5004
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Artur »

Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/k ... b,681c1dfa
grzes208
Posty: 54
Rejestracja: wt paź 26, 2010 9:28 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: Not. 745
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: grzes208 »

pbd2 pisze: pn maja 25, 2020 1:27 pm O ile pamiętam, pierwsza o takiej możliwości (zrobienia ze Strzyczkowskiego dyrektora Trójki) napomknęła płacząca słuchaczka w pierwszym albo drugim popołudniowym Zd3 pana Kuby po "przewrocie majowym".
Tak było. Pan Kuba taktownie zbył milczeniem w swoim stylu. W życiu bym nie przypuszczał, że może potraktować to poważnie. Aż się dziwię, że góra pozwoliła na to, zamiast wstawić jakiegoś partyjniaka.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

mikrobi pisze: pn maja 25, 2020 1:38 pm 6. No i może uda się reanimować LP3 i zrobić 1999/2000 notowanie. Oraz przywrócić tamto z Kazikiem na 1 miejscu.
Jeżeli udałoby się przywrócić to prawidłowe notowanie to chyba nie za rządów obecnej p. prezes PR? Bo i co miałaby powiedzieć w takiej sytuacji. Najpierw przekonywała wszystkich, że to drugie notowanie jest prawdziwe, a teraz musiałaby przyznać się do błędu, w co jednak wątpię. Jeżeli przywrócenie tego notowania, to tylko z innymi władzami PR.

Mnie za to ciekawi co wpłynęło na fakt odwołania p. Kowalczewskiego: Spadające słupki? Pusta kadra? Automatyczna playlista? Bo szczerze, to myślałem że p. Kowalczewski będzie trwał na stanowisku jeszcze długo, a tutaj taka - nie powiem - dość pozytywna decyzja dla mnie :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: tadzio3 »

Jakkolwiek by nie patrzeć co będzie z Trójką, zmiana jest tylko i wyłącznie na lepsze.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10749
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Neo01 »

No nie, w obecnej sytuacji to raczej trudno sobie wyobrazić, żeby trwał na stanowisku, jak mu się radio rozleciało. Były niby jakieś zapowiedzi nowej ramówki, ale chyba wszystko spełzło na niczym (brak nowych chętnych?). Tak że w takiej sytuacji jak nie ma komu prowadzić audycji, co innego można było zrobić? Szukać jakiejś próby ratowania sytuacji od środka. Tyle że dali panu Kubie misję niemal niemożliwą do zrealizowania (zresztą to w ich - tej władzuchny - stylu: rozpieprzyć wszystko i niech się teraz inni martwią). Ale jednak mam cichą nadzieję, że tak jak Tom Cruise, jakoś da radę...
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jotem3 »

tadzio3 pisze: pn maja 25, 2020 1:51 pm Jakkolwiek by nie patrzeć co będzie z Trójką, zmiana jest tylko i wyłącznie na lepsze.
Ta. Ciepły, trzymający za rączkę słuchaczy Redaktor, w którego rękaw płaczą słuchacze...
Ten ruch to tzw. ocieplenie wizerunku.
A pewnie już jutro słupki słuchalności pójdą w górę. Bo tak doskonała muzyka leciała w tych niemych pasmach i wszyscy się zachwycali. Wszyscy i jeszcze jeden ;)
I pani prezes znów powie, że spadki słuchalności to wina tych, co odeszli ;)
Ciepło, coraz cieplej...
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mikrobi »

kacper94 pisze: pn maja 25, 2020 1:50 pm
mikrobi pisze: pn maja 25, 2020 1:38 pm 6. No i może uda się reanimować LP3 i zrobić 1999/2000 notowanie. Oraz przywrócić tamto z Kazikiem na 1 miejscu.
Jeżeli udałoby się przywrócić to prawidłowe notowanie to chyba nie za rządów obecnej p. prezes PR? Bo i co miałaby powiedzieć w takiej sytuacji. Najpierw przekonywała wszystkich, że to drugie notowanie jest prawdziwe, a teraz musiałaby przyznać się do błędu, w co jednak wątpię. Jeżeli przywrócenie tego notowania, to tylko z innymi władzami PR.

Mnie za to ciekawi co wpłynęło na fakt odwołania p. Kowalczewskiego: Spadające słupki? Pusta kadra? Automatyczna playlista? Bo szczerze, to myślałem że p. Kowalczewski będzie trwał na stanowisku jeszcze długo, a tutaj taka - nie powiem - dość pozytywna decyzja dla mnie :)
Tydzień temu wytoczono działa aby wykazać, że LP3 to sprawa śmiertelnie poważna i że w skandaliczny sposób sfałszowano wyniki głosowania. Padały słowa o regulaminie i audycie. Dla tutejszych forowiczów LP3 oczywiście jest sprawą poważną, dla większości społeczeństwa to po prostu zabawa i rozrywka i nawet ewentualne podkręcanie wyników nie stanowiło dla nich problemu. Teraz jednak wśród prawicowych publicystów pojawiła się taka narracja, że LP3 to mało ważny program rozrywkowy o słabym zasięgu i podniecanie się nim to kwestia dziecinnienia życia publicznego. A skoro dziecinni słuchacze chcą tej sfałszowanej lsity to niech mają i spadają na drzewo - to znaczy taka mogła się pojawić konkluzja.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jotem3 »

Tylko przypomnę o artykule ze stycznia
"Dyrektor Trójki Polskiego Radia pracuje nad nową koncepcją stacji..."
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/z ... 7OYnlSXQko
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5933
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: mateusz15 »

Decyzja spóźniona od co najmniej 5 dni. Redaktorzy m.in. Łukawski czują nadzieję.
santosz
Posty: 4821
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

tadzio3 pisze: pn maja 25, 2020 1:51 pm Jakkolwiek by nie patrzeć co będzie z Trójką, zmiana jest tylko i wyłącznie na lepsze.
najlepsza z możliwych na chwilę obecną, nie chciałbym jednak być w skórze Strzyczkowskiego, odkręcać całą tą sytuację personalną a zarazem wyjść naprzeciw oczekiwaniom wladz PR, matko jedyna :lol: musi mieć chłop zdrowie, no chyba że władze PR machną już na to ręką i powiedzą "Róbta co chceta" :lol: , myślę, że już sam fakt że zgodzili się na to, by Strzyczkowski został szefem Trójki, jest pewną kapitulacją i przyznaniem się do błędów i wypaczeń
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

- Trochę mnie rozśmieszył pan tą informacją. Ale jest to oczywiście śmiech przez łzy. Ktokolwiek w takich warunkach przyjmuje propozycję szefowania Trójce, budzi moje wątpliwości - tak Wojciech Mann skomentował informację o powołaniu Kuby Strzyczkowskiego na stanowisko dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.
/https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowy-d ... na/8wfqxe3
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2020 2:18 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4614
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

Kuba Strzyczkowski został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia - potwierdza "Presserwis". Na stanowisku dyrektora Trójki zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który anteną kierował od listopada 2019 r.
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/t ... b,681c1dfa

Zobaczmy teraz czy Kuba będzie pisowski (tak uważałem) czy jedna nie. 1 zadanie dla niego to przeprosiny dla wszystkich dziennikarzy, którzy odeszli i zaproszenie ich ponownie do radia. Aha. 30% podwyżka pensji im się należy tak przy dobrym re-starcie. Jeśli tak się stanie wracam do słuchania Trójki. Inaczej nie ma na to szans.
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2020 2:19 pm przez obserw99, łącznie zmieniany 3 razy.
krzychu78
Posty: 3735
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: krzychu78 »

światełko w tunelu, może jeszcze nie wszystko stracone
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

kacper94 pisze: pn maja 25, 2020 1:50 pm Mnie za to ciekawi co wpłynęło na fakt odwołania p. Kowalczewskiego: Spadające słupki? Pusta kadra? Automatyczna playlista? Bo szczerze, to myślałem że p. Kowalczewski będzie trwał na stanowisku jeszcze długo, (...)
Gość się zbłaźnił kłamstwem i brakiem refleksji, które wyszło na jaw, co było nie do uratowania. Spadające słupki, raczej sprawiły, że nagle target trójkowy stał się istotny, do tego było grillowanie pod szyldem cenzury, ograniczania praw, co nie tylko obnażył "Ból" ale także niewspółmierne do skali zajść interwencje Policji w ostatnim czasie. Zwyczajnie ludzie zaczęli zbyt wiele widzieć (bo za wiele wyciekało na jaw), stąd trzeba było zrobić ruch, aby jakoś sytuacje załagodzić. Tylko, że to raczej ruch pozorowany, który ma na celu uspokoić fanów trójkowych, a przynajmniej ich część.
Po stronie konserwatywno-prawicowej już się uważa, że cała sprawa jest posprzątana i teraz tylko należy oczekiwać powrotów do Trójki :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2020 2:13 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: tadzio3 »

jotem3 pisze: pn maja 25, 2020 1:57 pm
tadzio3 pisze: pn maja 25, 2020 1:51 pm Jakkolwiek by nie patrzeć co będzie z Trójką, zmiana jest tylko i wyłącznie na lepsze.
Ta. Ciepły, trzymający za rączkę słuchaczy Redaktor, w którego rękaw płaczą słuchacze...
Ten ruch to tzw. ocieplenie wizerunku.
A pewnie już jutro słupki słuchalności pójdą w górę. Bo tak doskonała muzyka leciała w tych niemych pasmach i wszyscy się zachwycali. Wszyscy i jeszcze jeden ;)
I pani prezes znów powie, że spadki słuchalności to wina tych, co odeszli ;)
Ciepło, coraz cieplej...
Masz rację, ale teraz Dyrektor nie będzie (co było absurdalne) w kontrze do swoich pracowników.
Ja już pogodziłem się z tym, że tamtej Trójki już nie będzie, ale wciąż jej życzę jak najlepiej, mimo wszystko...
lady
Posty: 17839
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: lady »

Artur pisze: pn maja 25, 2020 1:48 pm Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki
Wybór najlepszy z możliwych. Muzyka w Trójce na pewno na tym skorzysta :)
Czy Kuba uratuje Listę ? Nie wiem czy to jest w jego mocy ... Ale nadzieja jest.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

jotem3 pisze: pn maja 25, 2020 1:57 pm Ten ruch to tzw. ocieplenie wizerunku.
A pewnie już jutro słupki słuchalności pójdą w górę. Bo tak doskonała muzyka leciała w tych niemych pasmach i wszyscy się zachwycali. Wszyscy i jeszcze jeden ;)
I pani prezes znów powie, że spadki słuchalności to wina tych, co odeszli ;)
Ciepło, coraz cieplej...
Wszystko w imię sprawdzonej "dobrozmianowej" maksymy: "ciemny lud to kupi" :mrgreen:
TStudent
Posty: 11742
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

mikrobi pisze: pn maja 25, 2020 1:58 pm Teraz jednak wśród prawicowych publicystów pojawiła się taka narracja, że LP3 to mało ważny program rozrywkowy o słabym zasięgu i podniecanie się nim to kwestia dziecinnienia życia publicznego. A skoro dziecinni słuchacze chcą tej sfałszowanej lsity to niech mają i spadają na drzewo - to znaczy taka mogła się pojawić konkluzja.
To nie chodzi o podniecanie, tylko o znaczenie, jakie LP3 wyrobiła. Niektórzy słuchali Listy z przerwami bądź bez od samego początku jej istnienia. Co więcej, nawet tu na Forum są osoby, które słuchały Listy - czy to od 1. notowania, czy to np. od roku 1983/1984/1985. Ja zacząłem dopiero za silnych wpływów d.zm., a i tak udało się Liście przekonać do siebie i za to jestem jak najbardziej wdzięczny. Uważam, że takich kultowych audycji nie powinno się niszczyć znienacka. Pamiętajmy, że większość ludzi jest osobami pracującymi i tak naprawdę rzadko kiedy mają na cokolwiek czas choćby po pracy, niektórzy mają dzieci, są osoby, które muszą zadbać o służbowe obowiązki także po pracy, i dla takich potrzebna jest jakaś chwila na odskocznię od codzienności i czy to będzie LP3, czy spacer w niedzielę po południu z rodziną, to ich sprawa i moim zdaniem ingerowanie w sposób spędzania wolnego czasu jest zasadniczo poza kompetencją obozu rządzącego. :twisted: Koniec kropka. :arrow:
PS.
jotem3 pisze: pn maja 25, 2020 1:59 pm Tylko przypomnę o artykule ze stycznia
"Dyrektor Trójki Polskiego Radia pracuje nad nową koncepcją stacji..."
I gdzie tu koncepcja? Szkoda że została ujawniona w tak brutalny sposób... :roll:
mateusz15 pisze: pn maja 25, 2020 1:59 pm Redaktorzy m.in. Łukawski czują nadzieję.
Jeśli to się skończy powrotem redaktorów, np. Łukawskiego, to byłoby to spoko.

FOXD, informuję, że link do komentarza W. Manna wywołuje przynajmniej u mnie, error 404. :)
santosz
Posty: 4821
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

lady pisze: pn maja 25, 2020 2:15 pm
Artur pisze: pn maja 25, 2020 1:48 pm Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki
Wybór najlepszy z możliwych. Muzyka w Trójce na pewno na tym skorzysta :)
Czy Kuba uratuje Listę ? Nie wiem czy to jest w jego mocy ... Ale nadzieja jest.
listę i jej prestiż na pewno tak, kwestia tylko czy Niedźwiecki chciałby się w to dalej bawić, tu już raczej jestem sceptyczny
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

TStudent pisze: pn maja 25, 2020 2:18 pm FOXD, informuję, że link do komentarza W. Manna wywołuje przynajmniej u mnie, error 404. :)
Poprawiłem, ale więcej z wypowiedzi Manna tam nie ma, poza tym co przytoczyłem. Link jako źródło jedynie.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11899
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adameria »

To jest zadanie, dla kamikadze, ale życzę Panu Kubię powodzenia.
Biorąc pod uwagę jego podróż jachtem - może da radę.
Jednak dwie cechy bezwarunkowo musiałyby być spełnione: 1. uczciwość, 2. przyzwoitość.
santosz pisze: pn maja 25, 2020 2:19 pm
lady pisze: pn maja 25, 2020 2:15 pm
Artur pisze: pn maja 25, 2020 1:48 pm Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki
Wybór najlepszy z możliwych. Muzyka w Trójce na pewno na tym skorzysta :)
Czy Kuba uratuje Listę ? Nie wiem czy to jest w jego mocy ... Ale nadzieja jest.
1. listę
2. jej prestiż na pewno tak
3. Niedźwiecki chciałby się w to dalej bawić, tu już raczej jestem sceptyczny
1. Listę może uratuje.
2. Prestiż - wątpię.
3. A ja jestem bardzo sceptyczny. Ale może doczekam STUKROTNYCH przeprosić Pana Marka na ANTENIE.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4614
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

Artur pisze: pn maja 25, 2020 1:48 pm Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/k ... b,681c1dfa
Zadania dla Pana Kuby. BARDZO PILNE!.
1. Przywrócenie wyników notowania 1998.
2. Głosujemy na notowanie 2000 podwójne tak jakby 1999 w ogóle się nie odbyło.
3. Przeproszenie na antenie i w mediach Marka Niedzwieckiego i wszystkich skrzywdzonych dziennikarzy.
4. Powrót wszystkich dziennikarzy z zagwarantowaniem im, że teraz to będzie Normalna Trójka z niezależnymi od władzy dziennikarzami.

Jeśli nie zrobi ww. 4 pkt to niech Pan Kuba lepiej popłynie sobie na roczny rejs żaglówką wokoło Świata.
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

Ciekawe czy było już coś na rzeczy w piątek, bo wydawał się w cokolwiek lepszym humorze niż w środę. I kto będzie prowadził "Za..."? Zozuń, którego nie trawię... Audycji piątkowych z jego udziałem pewnie też nie będzie?
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2020 2:43 pm przez bidżys, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jotem3 »

wyborcza.pl:

Kuba Strzyczkowski chce, by w Trójce znów była grana Lista Przebojów z Markiem Niedźwieckim i by politykę mogli komentować dziennikarze z prawa i z lewa, w tym i zakazanej dotąd "Wyborczej".

- Dostałem taką propozycję i ją przyjąłem - mówi Strzyczkowski "Wyborczej". Liczy, że dziennikarze, którzy złożyli wypowiedzenia w ostatnich dniach, je wycofają.

Strzyczkowski zaczyna pracę w Trójce od razu, czyli w poniedziałek. Zajmuje miejsce Tomasza Kowalczewskiego, który przed ponad tygodniem unieważnił głosowania na Listę Przebojów Trójki, gdy wygrał ją Kazik z utworem „Twój ból jest większy niż mój” o Jarosławie Kaczyńskim. Kowalczewski twierdził, że głosy zostały zmanipulowane, oskarżył o to Marka Niedźwieckiego.

Z Trójki odszedł Niedźwiecki, a potem m.in. Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Marcin Łukawski. Pospadały kolejne audycje, zamiast nich leciała muzyka, nawet bez zapowiedzi.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Strzyczkowski wszystkich dziennikarzy namawia właśnie do powrotu. Parę osób już się zgodziło. Strzyczkowski ma też namawiać Niedźwieckiego, by znowu poprowadził LP3. - Kuba jest pełen dobrych myśli - twierdzą na Myśliwieckiej 3/5/7.

Strzyczkowski pracuje w Programie III od 1989 r. Liczy, że szybko wrócą poranne i popołudniowe „Zapraszamy do Trójki”. Od wielu lat sam prowadzi w piątki popołudniowe wydanie tego programu. A także od poniedziałku do czwartku, w samo południe, program "Za, a nawet przeciw".

Po odejściu Niedźwieckiego z Trójki Strzyczkowski nie zrezygnował z pracy. W piątkowym „Zapraszamy do Trójki” odzywał się oszczędnie. - Ograniczałem się do puszczania muzyki i „wpuszczania na antenę” słuchaczy oraz do rozmawiania z nimi. Ludzie dzwonili, by wyrazić swoją opinię na temat sytuacji w radiu. Mam przekonanie, że mają prawo mówić na antenie publicznego, otwartego dla wszystkich radia - tłumaczył potem. Jeszcze parę dni temu mówił: - Kiedy prowadziłem ostatnią audycję, miałem setki maili i dziesiątki telefonów od ludzi zaniepokojonych sytuacją w Trójce. Miałem łzy w oczach. Czy odejdę z Trójki? Nie wykluczam tego. Dałem sobie czas na podjęcie decyzji do momentu rozstrzygnięć politycznych, czyli decyzji o dalszych losach zarządzających radiem i anteną.
Trójka znów ma być otwarta

Już od kilku dni dochodziły słuchy z PiS, że partia chce szybko zakończyć potężny kryzys wokół Trójki, bo szkodzi on Dudzie w kampanii prezydenckiej. PiS chciał, by Trójką pokierował któryś z dziennikarzy pracujących na Myśliwieckiej od dawna. Była mowa m.in. o Michale Olszańskim (już raz był szefem Programu III) czy Piotrze Metzu. Ostatecznie to Strzyczkowski pokieruje Programem III. Dlaczego się zgodził? Jak słychać na Myśliwieckiej, „już wszyscy wiedzą, że Trójka w ruinie, ale jest cień szansy na uratowanie ludzkich żyć i anteny”. - Kuba ma duże zaufanie i wielu liczy, że spróbuje ratować Trójkę - słyszę od jednego z reporterów, który złożył wypowiedzenie. Czy teraz je wycofa? - Nie wiem, za wcześnie na decyzję - przyznaje.

Strzyczkowski ma w planach odbudowę anteny. Przyjmując nominację z rąk prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińskiej miał stawiać warunki (i miały one zostać przyjęte) - m.in., że ma wolną rękę w zatrudnianiu dziennikarzy, że antena będzie otwarta na komentatorów politycznych z prawa, i z lewa, czyli i np. z „Wyborczej”, choć tu nie mieli od dawna wstępu. Strzyczkowski ma też mieć obiecane, że serwisy Trójki będą autonomiczne - czyli nie będą przysyłane z radia na Malczewskiego. Tam tworzy je Informacyjna Agencja Radiowa wedle ścisłych wskazówek szefów radia, określając, co i jak mówić o PiS.

W Polskim Radiu mówią, że pani prezes musiała przyjąć warunki Strzyczkowskiego. - Bo to, co się stało, to jest wizerunkowa katastrofa. I zagrożenie dla kampanii Dudy - mówi „Wyborczej” jeden z reporterów. - Tak wielkiego kryzysu nie było nie tylko w Trójce, nie tylko w Polskim Radiu, ale w ogóle w historii radiofonii, i to nie tylko polskiej.

Na Myśliwieckiej mówią, że Strzyczkowski zapewnia, że „chce zrobić coś pożytecznego w ramach obozu 'dobrej zmiany', ale liczy się z tym, że po wyborach prezydenckich może zostać zwolniony”.
Zablokowany