Akurat na to trafiłem, to było bardzo intensywne.kacper94 pisze: wt maja 19, 2020 3:59 pm Swoją drogą to nie spodziewałem się, że doczekam czasów kiedy słuchacze będą płakać na antenie i że zrobi to na mnie wrażenie.
Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz
- EVENo
- Posty: 5538
- Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
- Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
WOW!
Ależ historia!
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
1. To tylko Twoja opinia niczym nieuzasadniona.ADDY pisze: wt maja 19, 2020 1:21 pm 1. Manipulacje przy ustalaniu miejsc były oczywiste już od lat,
2. co najlepiej obrazuje rozbieżność wyników głosowania forum i samego LP3.
3. Wg "nowego" notowania 1998 najbardziej windowane były:
-Rusowicz
-Osińska
-Zawiałow
2. Na LP3 głosuje kilka tysięcy osób, na forumową niecałe 100. Nikogo nie chcę obrażać, ale przeciętny forumowicz jest lepiej wyrobiony muzycznie niż przeciętny słuchacz LP3. Wyniki nie różnią się aż tak bardzo, a mniejszy udział i niższe miejsca piosenek polskich biorą się wtedy, że na forum nie głosują fankluby (raz coś w tym rodzaju było i sporo namieszało w niektórych zestawieniach).
3. Najwięcej stracił akurat Sztaba. A co do Zawiałow to też kwestia sporna, bo jednak Punk fu w piątek wyleciało, a w poniedziałek wróciło.
-
trójkowicz
- Posty: 56
- Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:01 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: roku 1995
- Lokalizacja: Kraków - dawna stolica Polaków!
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Przepisałem co powiedział Patrycjusz na antenie:
Jeszcze pojawiają się świetne telefony, a i sam Patrycjusz dalej naprawdę prowadzi tak, że czapki z głów, mistrz.Emocje, jakie mi teraz towarzyszą, myślę, że mogą się Państwo domyślać. Z jednej strony bardzo się cieszę, bo po bez mała dwóch miesiącach nadawania z domu, znowu jestem przy Myśliwieckiej. To jednak zupełnie inna energia. Czar tego miejsca jest nie do podrobienia. To bez wątpienia najlepszy adres radiowy w historii tego kraju. Tak było dotąd. Z drugiej bowiem strony nie było jeszcze bardziej ponurego dnia, w którym rozpoczynałem popołudniowe wydanie Zapraszamy do Trojki. W ciągu ostatnich kilku dni z Programu 3 Polskiego Radia odeszło kilka osób, które dla mnie osobiście są legendami dziennikarstwa radiowego. Razem z innymi, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy i kilku lat opuścili Trójkę, zniknął magnes, który przyciągnął mnie na Myśliwiecką. O osobistym spotkaniu i pracy z tymi wspaniałymi dziennikarzami marzyłem już 20 lat temu. Kilka lat temu to marzenie szczęśliwie się spełniło. Wciąż są naturalnie w Trójce osoby, dziennikarze, i nie tylko dziennikarze, którzy budzą mój największy szacunek i zawodowy zachwyt. Ale jest ich coraz mniej. Pozwolą Państwo, że zacytuję w całości list, jaki wczoraj, po 16 wysłał do mnie i do kilku jeszcze moich koleżanek i kolegów, słuchacz, Pan Paweł.
Witajcie. Zwykle nie piszę, nie dzwonię, tylko słucham, już od 20 lat. Jesteście ze mną każdego dnia, otwieracie mi oczy na muzykę i świat. Razem ze mną słucha też moja rodzina. Nawet pięcioletnia córka potrafi już rozpoznać nie tylko Zagadkową Niedzielę. Dziś, dowiadując się o kolejnych wypowiedzeniach, nie mogę nie napisać. Ostatnie wydarzenia w Trójce są straszne, podłe. Nie rozumiem ich. Ciągle jednak wierzę, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Dlatego proszę, nie odchodź. Zostań w Trójce. Zostań ze mną w samochodzie, w pracy i w domu. Ta zima musi minąć, a Trójka jest cenniejsza niż chwilowe zawirowania.
Z całą pewnością, Panie Pawle, ostatnie zdanie jest prawdziwe. Z całą pewnością także pozytywna odpowiedź na Pański apel jest bardzo trudna. Chciałbym jednak Panu i wszystkim Państwu najserdeczniej podziękować za dziesiątki podobnych wyrazów wsparcia, otuchy i ciepłych myśli, jakie szerokim strumieniem w ostatnich dniach płyną do mnie i do moich koleżanek i kolegów z Trójki. Znaczenie tych gestów jest trudne do przecenienia. Bardzo, bardzo za nie Państwu dziękuję.
Rozpoczynamy zatem smutne wydanie Zapraszamy do Trójki. Zwykle staramy się Państwu w tej audycji nieco przybliżać świat, wydarzenia, jakie dzieją się wokół nas. Chciałbym, by dzisiaj było podobnie. Spróbujmy być razem do 19.
- EVENo
- Posty: 5538
- Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
- Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Akurat wysłuchałem, ale pewnie się komuś przyda też wersja tekstowa, dzięki!
- Robert
- Posty: 1617
- Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
- Lokalizacja: Dębica
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Mateuszu, chciałbym wierzyć, ale obawiam się, że to może tylko przeciąć jedno wydarzenie. Pewnie za około 20 lat...mateusz15 pisze: wt maja 19, 2020 4:05 pmA może to wszystko niedługo się rozwiąże, może jeszcze będzie przepięknie?
-
pbd2
- Posty: 1298
- Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
- Lokalizacja: Lublin
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Albo zmiana układu frakcji w obozie rządzącym.
- mateusz15
- Posty: 6002
- Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Wzruszył mnie Patrycjusz. Dziękuję za link.
- dominik_fi
- Posty: 1360
- Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
- Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Cała wypowiedz Patrycjusza
https://soundcloud.com/user-551297590/pw-1
https://soundcloud.com/user-551297590/pw-1
- Kruklanki
- Posty: 3802
- Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
- Lokalizacja: Łomża
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Cyt: "Długo nie będzie bezrobotny. Mann ma propozycję dla kolegi."
https://teleshow.wp.pl/marek-niedziweck ... 739338369a
https://teleshow.wp.pl/marek-niedziweck ... 739338369a
- mateusz15
- Posty: 6002
- Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Czy wiadomo już kto będzie na antenie po 19:00?
Widzę, że na 23:05 zapowiadają koncert Maanamu.
Widzę, że na 23:05 zapowiadają koncert Maanamu.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
1. Nie mieszaj fanclubów i multikont. Owszem pisano na forum i o tym i o tamtym, ale jednak raczej tego nie łączono. Głosy z multikont są łatwe do wyłapania, głosowania fanclubów nie.piotreklp3 pisze: wt maja 19, 2020 2:04 pm 1. Od wielu lat na forum pojawiały się zarzuty, że polscy artyści sztucznie podbijają miejsca na LP3 poprzez zachęcanie na fb do głosowania na ich utwory co mogło prowadzić do różnych nadużyć między innymi głosowania z multikont.
2. Jednak to niby-poprawione notowanie nie potwierdza tego trendu, bo tam polskie kawałki lecą mocno w dół,
3. a zyskały Coldplay czy The Cure. Nie mogę uwierzyć, że Ci wykonawcy dostali aż tyle podejrzanych głosów.
2. Tak twierdzi dyrekcja, a czy to prawda nie jesteśmy w stanie zweryfikować.
3. Wystarczy jedno multikonto z głosami na Purple, Cure i Coldplay by ich mocno wywindować w górę. Przy okazji jeszcze multikonto z Obrazquami, bo tego debiutu wyjaśnić inaczej nie można.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Bywała usuwana z zestawu. Z Listy chyba nie.Miszon pisze: wt maja 19, 2020 2:08 pm A ja znam przypadki że na żądanie wykonawcy piosenka była usuwana z listy przebojów. Nie wiem czy z Trójkowej, ale w Polsce i za granicą owszem.
-
TStudent
- Posty: 12071
- Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
- Lokalizacja: zmienna ;)
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Powiem tak: gdyby Niedźwiedź odszedł w innych, nie tak dramatycznych okolicznościach, na pewno zadzwoniłbym do Trójki sam, z ofertąmiszony pisze: wt maja 19, 2020 7:25 amTStudent może byś spróbował? Chciałeś pracować w Trójce. Jest okazja.
Ale chyba wkrótce wrócę, choć z ograniczoną aktywnością, może na mycharts będę trochę aktywniejszy.kacper94 pisze: wt maja 19, 2020 7:37 amTStudent chyba pisał wcześniej, że ogranicza na razie aktywność na forum.
+1, ale poza tym u nas były jeszcze promocje, w wyniku których zdarzało się, że na Forumowej mieliśmy nierzadko wynik piosenki promowanej w top 30, a nieraz i top 20 (gdy jakaś lepsza piosenka się trafiła), natomiast na lp3 rzadko coś promowanego wchodziło do poczekalni, a niejednokrotnie nawet n13 było poza zasięgiem.kajman pisze: wt maja 19, 2020 4:10 pm Wyniki nie różnią się aż tak bardzo, a mniejszy udział i niższe miejsca piosenek polskich biorą się wtedy, że na forum nie głosują fankluby (raz coś w tym rodzaju było i sporo namieszało w niektórych zestawieniach).
Moim zdaniem bardzo słusznie...
Oby. Chciałbym doczekać czasów, w których wprawdzie z inną już kadrą, ale bez wyrzutów sumienia można było słuchać 3, głosować na jej listę przebojów, bazować na niej, myśląc o swojej. Amen.mateusz15 pisze: wt maja 19, 2020 4:05 pm A może to wszystko niedługo się rozwiąże, może jeszcze będzie przepięknie?
-
JaceK
- woźny-konserwator
- Posty: 10250
- Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
- Lokalizacja: Kraków, Galicja
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Audyt Toto-Lotka! To jest pomysł... — słuchacz ma rację! Ja też nigdy nie wygrałem.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
słyszałem! Świetny ten telefonJaceK pisze: wt maja 19, 2020 4:54 pm Audyt Toto-Lotka! To jest pomysł... — słuchacz ma rację! Ja też nigdy nie wygrałem.
A po 15 na profilach redaktorów trójkowych na FB zaczął się pojawiać taki tekst:
"Zniszczono radio, które tworzyliśmy z sercem,
nie pozwolimy zniszczyć naszych Przyjaciół.
Dlatego #muremzaMarkiemBartkiemHaliną.
Ludzie Trójki"
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Pięknie się ułoży jak dodadzą do zestawu. Na razie tego nie zrobili.
- obserw99
- Posty: 5413
- Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 01.05.1982
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Nic się pięknie nie ułożyło.
Czuję się jak w żałobie i kompletnie nie czuję radości od soboty.
Nawet jak dodadzą teraz do zestawu na LP3 Stairway To Heaven będę dalej w żałobie.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Wyłączyłem już ZD3, nie chcę nabijać słuchalności. Wszystkie te telefony, jakkolwiek dobroduszne i szczere, dowodzą kierownictwu radia, że są bezkarni i przyjęli słuszną linię postępowania, skoro cokolwiek by się nie działo, słuchacze nie zamierzają się od stacji odwrócić.
- konwicki1980
- Posty: 5706
- Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
- Lokalizacja: Toruń
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Patrycjusza wrzuciłem na YT:
https://youtu.be/nvavlmTlx0I
Mam w końcu trochę zasięgu, warto to wykorzystać
https://youtu.be/nvavlmTlx0I
Mam w końcu trochę zasięgu, warto to wykorzystać
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Mi się otwiera tylko wypowiedź Olejnik.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
I czekamy razco to powie p. Kowalczewski. Że nie było takiej wiadomości, że to manipulacja itd.?JaceK pisze: wt maja 19, 2020 5:55 pm Metz też kończy przygodę z 'Trujką'... "jeszcze dyrektor, na wypowiedzeniu (...)".
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Ciekawi mnie to "rozmawialiśmy".
