Nie wszystkie znam. NA pewno posłuchamkajman pisze: wt sty 01, 2019 5:26 pmKwestia gustu. Dla mnie z tego na co można było tutaj głosować to najlepsze sześć (w moim głosowaniu miejsca 1,3, 5, 7, 9 i 11) to kolejno:
Republika - MOJA KREW
Voo Voo - GDYBYM
Wolna Grupa Bukowina - SIELANKA O DOMU
Maanam - SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ
Wilki - ABORYGEN
Anna Maria Jopek - ALE JESTEM
XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz
Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Jednak na obiad był bigosik - pyszności...
Nadrabiam zaległości.
Poprzednia godzina - całkiem możliwa.
1. QUEEN - Innuendo
2. THE BEATLES - Hey Jude
3. METALLICA – One
4. LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love
5. METALLICA - The Unforgiven
6. AC/DC - Highway to Hell
7. U2 - With or Without You
8. SINÉAD O'CONNOR - Nothing Compares 2 U
R.E.M. może być chociaż u mnie głos poszedł na Everybody hurts.
One U2 jakoś niespecjalnie lubię - tzn. jak na U2, które kocham prawie w całości.
Kultu wolałbym wyżej "Do Ani" chociaż sam bardzo też cenię "Czterech jeźdźców", "Niejednego", "Tan" czy "Hej czy nie wiecie"...
Ale popracujemy nad tym w Polskim Topie.
A Dżem - jakoś nigdy specjalnie ich nie lubiłem - chociaż oczywiście szanuję co nagrali.
Nadrabiam zaległości.
Poprzednia godzina - całkiem możliwa.
1. QUEEN - Innuendo
2. THE BEATLES - Hey Jude
3. METALLICA – One
4. LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love
5. METALLICA - The Unforgiven
6. AC/DC - Highway to Hell
7. U2 - With or Without You
8. SINÉAD O'CONNOR - Nothing Compares 2 U
R.E.M. może być chociaż u mnie głos poszedł na Everybody hurts.
One U2 jakoś niespecjalnie lubię - tzn. jak na U2, które kocham prawie w całości.
Kultu wolałbym wyżej "Do Ani" chociaż sam bardzo też cenię "Czterech jeźdźców", "Niejednego", "Tan" czy "Hej czy nie wiecie"...
Ale popracujemy nad tym w Polskim Topie.
A Dżem - jakoś nigdy specjalnie ich nie lubiłem - chociaż oczywiście szanuję co nagrali.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
no i jest Krakowski spleen
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
"Krakowski Spleen" 2 raz w TOP100 (ostatni powrót dzisaij), pierwszy raz w 1994 roku (I TWC) na poz. 96.
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 5:31 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Ależ masz przerost ambicji.
- 8azyliszek
- Posty: 3538
- Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Jest i Maanam. Choć wolałbym Zimny Maj.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Gdyby zwolniło się miejsce dla Persephone, July Morning, Stationary Traveller, Parents, Starless, Korowód, Bema pamięci... to byłbym na tak
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Napiszę tak: Ładny utwór, ale dla mnie to Szał tutaj powinien być. Zdecydowanie najlepszy utwór zespołu.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Liczyłem na powrót Maanam i tego utworu i nie pomyliłem się. Nie sądziłem jednak, że będzie tak wysoko. Dlaczego doceniamy ludzi dopiero, gdy odchodzą? 
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 5:33 pm przez slamowir, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Nono, właśnie widać było po poprzednim wpisieNicoletta pisze: wt sty 01, 2019 5:28 pmpo prostu staram się zawsze dostosować do poziomu rozmówcyFOXD pisze: wt sty 01, 2019 5:26 pm
No wiesz, komu jak komu, ale mi nie musisz zarzucać/wytykać takigo nadużycia (myślę, że lepiej znam tamte czasy z autopsji niż Ty). Wcale nie porównałem czasów. Zwyczajnie tekst piosenki pasuje na dzisiejsze czasy, choć w nieco innej wymowieTakże nieco spuść nieco "powietrze z balonika", używając przesadnych określeń.
![]()
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Nie było Listu w zestawie do głosowania! Jak tylko się pojawił wskoczył do setki. Przeoczenie redaktorów.Neo01 pisze: wt sty 01, 2019 5:28 pmNo nie wiem. Przez dłuższy czas ich w ogóle nie było. Dopiero po wielkim sukcesie w polskim topie tak wystrzelił.slamowir pisze: wt sty 01, 2019 5:24 pm List do M. zdecydowanie za wcześnie - mój nr 1 z polskich utworów (ogromny ładunek emocji!). Nie można przejść obojętnie. Zawsze będzie mieć mój głos!
- zielonakoniczynka
- Posty: 1509
- Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:53 pm
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Zgadzam siękajman pisze: wt sty 01, 2019 5:32 pm Napiszę tak: Ładny utwór, ale dla mnie to Szał tutaj powinien być. Zdecydowanie najlepszy utwór zespołu.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Poza Korowodem i Bema pamięci, też mi brakuje tych kawałków w TOP100 TWCkrysiron pisze: wt sty 01, 2019 5:32 pmGdyby zwolniło się miejsce dla Persephone, July Morning, Stationary Traveller, Parents, Starless, Korowód, Bema pamięci... to byłbym na tak![]()
- EVENo
- Posty: 5538
- Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
- Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
- Kontakt:
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
To nie jest do końca tak, przynajmniej nie w tym przypadku. Nie wydaje mi się, aby Krakowski wcześniej był niedoceniany - wręcz przeciwnie. I z całą pewnością Kora też była cholernie doceniona, często nazywana również tutaj na forum najwybitniejszą polską wokalistką.slamowir pisze: wt sty 01, 2019 5:32 pm Liczyłem na powrót Maanam i teo utworu i nie pomyliłem się. Nie sądziłem jednak, że będzie tak wysoko. Dlaczego doceniamy ludzi dopiero, gdy odchodzą?
- 8azyliszek
- Posty: 3538
- Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
No genialny Sound of Silence. Najlepsza wersja to ta z filmu "Strażnicy" Snydera.
- Nicoletta
- Posty: 1931
- Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
- Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
no no widać. no no.FOXD pisze: wt sty 01, 2019 5:32 pmNono, właśnie widać było po poprzednim wpisieNicoletta pisze: wt sty 01, 2019 5:28 pmpo prostu staram się zawsze dostosować do poziomu rozmówcyFOXD pisze: wt sty 01, 2019 5:26 pm
No wiesz, komu jak komu, ale mi nie musisz zarzucać/wytykać takigo nadużycia (myślę, że lepiej znam tamte czasy z autopsji niż Ty). Wcale nie porównałem czasów. Zwyczajnie tekst piosenki pasuje na dzisiejsze czasy, choć w nieco innej wymowieTakże nieco spuść nieco "powietrze z balonika", używając przesadnych określeń.
![]()
![]()
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Zapomniałem, ze to też PolskieFOXD pisze: wt sty 01, 2019 5:33 pmPoza Korowodem i Bema pamięci, też mi brakuje tych kawałków w TOP100 TWC![]()
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Kolejny spadek (o 12 oczek), który mnie cieszy. 19 raz w TOP100. Rok temu najwyzsza pozycja w TWC (29).
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 5:38 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 2 razy.
- Nicoletta
- Posty: 1931
- Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
- Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
nie wiem czy ta wersja jest jest najlepsza, ale fakt, piosenka jest genialna.8azyliszek pisze: wt sty 01, 2019 5:34 pm No genialny Sound of Silence. Najlepsza wersja to ta z filmu "Strażnicy" Snydera.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Spleenowi daję siedem, Soundowi dziesięć (chociaż ich najpiękniejsze Scarborough było w zestawie i nie ma już). Średnia godziny to 7,75.krysiron pisze: wt sty 01, 2019 5:32 pmGdyby zwolniło się miejsce dla Persephone, July Morning, Stationary Traveller, Parents, Starless, Korowód, Bema pamięci... to byłbym na tak
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 5:36 pm przez kajman, łącznie zmieniany 1 raz.
- 8azyliszek
- Posty: 3538
- Rejestracja: pt cze 02, 2017 8:12 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2002
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
No właśnie. Na "Miłość w Zakopanem" też będziemy musieli poczekać kilkadziesiąt lat, aż się pojawi.slamowir pisze: wt sty 01, 2019 5:32 pm Liczyłem na powrót Maanam i tego utworu i nie pomyliłem się. Nie sądziłem jednak, że będzie tak wysoko. Dlaczego doceniamy ludzi dopiero, gdy odchodzą?![]()
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
To powrót po 24 latach! SzacunekFOXD pisze: wt sty 01, 2019 5:30 pm "Krakowski Spleen" 2 raz w TOP100 (ostatni powrót dzisaij), pierwszy raz w 1994 roku (I TWC) na poz. 96.