Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, neon.ka, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: wzorowezero » sob sty 16, 2016 4:50 pm

gżegoż pisze:W ogóle trzeba ustalić, w jaki sposób będziemy głosować. Chyba proponowałeś (aczkolwiek teraz na szybko tego nie mogę znaleźć), by było inaczej, niż poprzednim razem i by każdy mógł ustalić kolejność swoich propozycji. W sumie to można spróbować. Może być zatem tak, że każdy rekomendowałby 20 utworów, które ułożyłby w kolejności (pierwsze miejsce otrzymałoby 20 punktów, drugie 19 itd.). Do drugiego etapu przeszłyby propozycje, które po podliczeniu wyników uzyskałyby minimum 20 punktów, a nad sposobem głosowania w rundzie finałowej jeszcze byśmy się zastanowili :)

Ale jeśli tradycyjna forma głosowania miałaby więcej zwolenników, to oczywiście ona by zwyciężyła.
Szczerze, to potem gdzieś napisałem, że ta metoda rankingowa, którą proponowałem (1 miejsce - 20 punktów, 2 miejsce - 19 punktów i tak dalej) ma swoją poważną wadę. 20 osób zagłosuje na utwór, który jest u nich na 16-20 miejscu (wyjdzie tak dla tego utworu 20-100 punktów), a 10 osób umieści utwór na 1-5 miejscu (80-200 punktów). Moim zdaniem, to może nie być do końca uczciwe. Więc myślę, że możemy zostawić tradycyjny sposób głosowania (dlatego pogrubiłem).

Albo inaczej - jedną z drugą metodą pomieszać, przy czym najważniejsza będzie liczba głosów na dany utwór, czyli tak, jak było :) Dajmy na to, że wejdzie koło 20 utworów (nie mniej, ale może więcej w przypadku remisu na miejscach), które zdobyły wystarczającą liczbę głosów (na bazie tradycyjnej metody), 3-5 utworów "szczęśliwych przegranych", których nie udałoby się wejść przez to do zestawu, ale bazując na punktach rankingowych można je zarekomendować, oraz 2 Maanamy automatycznie poza konkursem. Najmniej by weszło wtedy 25 utworów do zestawu.

Albo jeszcze inaczej - zupełnie zostać przy tradycyjnej metodzie przy zastrzeżeniu, żeby użytkownicy ułożyli utwory w kolejności od pierwszego do ostatniego (załóżmy, że dwudziestego). I potem porównać rezultaty - na bazie tradycyjnej metody (1 głos - 1 punkt), która jest stosowana przy wyborze utworów do zestawu na Ogólny Top, oraz metody rankingowej podobnej, jak przy Forumowych Topach (1 miejsce - 20 punktów, 2. - 19 i tak dalej), przy czym nie brać tego pod uwagę, ale służyłoby to do pewnej informacji, jak bardzo ta metoda jest dobra. Ja myślę, żeby tę metodę przetestować, a nie w 100% na niej bazować. Jest pewne ryzyko, że mogą być różnice. Po głębszym namyśle metoda rankingowa, jeśli tylko na niej polegać, jest zbyt ryzykowna i niesprawiedliwa. Jeśli już, to tak, jak umieściłem w akapicie wyżej - bazować wyniki na tradycyjnej metodzie, a jak ktoś nie wejdzie tą metodą, a może wejść metodą rankingową (czyli te 3-5 utworów), to mogą dołączyć do tej dwudziestki.

Swoją drogą, nie mam nic przeciw tradycyjnej metodzie, dla mnie mogłaby zostać :) Poza tym, wystarczyłaby moim zdaniem jedna tura głosowania, a górna granica utworów mogłaby liczyć koło 30 (bo trochę propozycji jest, więc 30 czy nawet 30 kilka nie byłoby złe, a w tamtym głosowaniu zamiast 20 wybrane zostało 120 utworów).

Zaraz sprawdzę propozycje, tylko, że piosenki Piotra Rubika to jeszcze mają wykonawców, powinno być tak:
Piotr Rubik, Olga Szomańska i Przemysław Branny - Niech mówią, że to nie jest miłość
Piotr Rubik, Janusz Radek i Małgorzata Markiewicz - Psalm dla ciebie

Jeszcze z Chojnackim jest sprawa, otóż:
Robert Chojnacki i Andrzej Piaseczny - Prawie do nieba

W zestawie mamy 2 utwory jako "Robert Chojnacki & Friends", a na płycie nie ma takiego zapisu. Wszystkie tutaj utwory wykonuje Andrzej Piaseczny, a nie "Friends". A dodałem taki zapis z Friendsami, bo wtedy dostosowałem się do zapisu. Niemniej jednak w zestawie jest jeszcze parę kwiatków, np. "Sex Appel", a powinno być chociaż "Sex Appeal").

Okej, to zaraz zajmę się propozycjami, czy coś nie zostało pominięte, mam nadzieję, że nic ;)

W ogóle, tak jak pisałem, zapis niektórych utworów z zestawu trzeba poprawić, ale to później :)

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: wzorowezero » sob sty 16, 2016 5:37 pm

Okej, sprawdziłem - jest jak trzeba. Trochę zmienione są zapisy niektórych utworów, ale to nie przeszkodziło. Tak czy siak ilość utworów jest taka sama i są dokładnie takie utwory jakie powinny być :)

Wstępnie układam listę utworów - i tak wybranie 20 propozycji z 229 jest, przynajmniej dla mnie, problemem (może przez to, że to ja dałem większość propozycji) :lol:
To czekam na temat z głosowaniem, jestem ciekaw, na ile utworów można zagłosować i jak to się odbędzie :)

gżegoż
Posty: 4893
Rejestracja: sob gru 11, 2010 5:45 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marca 1992 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż » sob sty 16, 2016 7:33 pm

Oj, namieszałeś z tym krzyżowaniem metod :/ Ja wiem, o co Ci chodzi, ale obawiam się, że nie dla wszystkich byłoby to zrozumiałe - zwłaszcza fakt, że mieliby układać kolejność swoich propozycji, ale miałoby to służyć tylko sprawdzeniu, która metoda jest lepsza :( Tak więc, aby uprościć sprawę, proponuję następujące rozwiązanie: układamy kolejność 1-20 i do drugiej tury wchodzą utwory, które uzyskały minimum 20 punktów oraz te, które nie uzyskały tego wyniku, ale zagłosowała na nie 1/3 użytkowników. Myślę, że tak byłoby najsensowniej!

Przyznam, że nie bardzo mam ochotę to wszystko rozwijać, więc tylko krótko dodam, że uważam, iż przy szerszych dyskusjach nad zmianami w zestawie metoda rankingowa jest niedopuszczalna (i np. podczas głosowania z 2014 roku na pewno by narobiła więcej szkód, niż pożytku), ale w tym, bardziej uzupełniającym głosowaniu, w którym są w większości - jak to się czasem mówi w Trójce - nieoczywiści wykonawcy, sprawdziłaby się. Dlatego proponuję ją zastosować, choćby w pierwszej rundzie.

Metoda sprzed dwóch lat (czyli każdy głos jest równy i utwory z 50% głosów od razu uzyskują nominację, a z 25% przechodzą do drugiego etapu) byłaby idealna - ale tylko wtedy, gdybyśmy mieli pewność, że w zabawie weźmie udział tak dużo uczestników, jak wtedy (czyli 28), albo będzie ich minimum 20. W tym roku jednak nie ma co na to liczyć, patrząc na to, jak nikłe zainteresowanie towarzyszy tej dyskusji i jak niewiele osób się tu wypowiada.

I sądzę, że dwa etapy jednak są konieczne, by wybrać rzeczywiście te utwory, których dodanie jest zasadne zdaniem jak największej liczby osób. Zresztą propozycji nazbierało się (mimo wprowadzonych obostrzeń) dość dużo, więc jakiś etap wstępnej selekcji jest konieczny. A czasu jest sporo (ok. 2 miesiące), więc wszystko zdąży się przeprowadzić! :) Ale z ustalaniem zasad drugiej tury na razie bym się jednak wstrzymał, bo trudno oszacować ile piosenek by się do niej zakwalifikowało i ile trzeba byłoby w niej odrzucić.
wzorowezero pisze:w tamtym głosowaniu zamiast 20 wybrane zostało 120 utworów).
W tym roku nie ma na coś takiego żadnych szans - z przynajmniej trzech powodów (których chyba nie muszę wymieniać, bo już się przewijały w toku wcześniejszej dyskusji). Nawet więcej - jestem przekonany, że w tym roku redakcja dokładnie przejrzałaby nasze propozycje i na pewno zrobiłaby pewien odsiew. Tak więc myślę, że ostatecznie można byłoby rekomendować nawet ok. 20-30 utworów, skoro i tak wiadomo, że ok. połowa z nich i tak nie zostałaby zaakceptowana. Ale o konkretnych liczbach na razie nie ma co mówić, bo nie wiadomo, jak się będą układały głosowania. To się ustali przed drugą rundą.
wzorowezero pisze:A co do Maanamu, to ja rozumiem, że utwory z 13. i z 14. miejsca w Topie Maanamu to mogłyby wejść do zestawu tak poza konkursem? W sumie dlaczego nie? Ponoć kiedyś Beatlesów w Ogólnym Topie było jednocześnie 29, jeśli mnie pamięć nie myli. 23 utwory w zestawie dla Maanamu moim zdaniem nie będzie przeszkadzać (...) oraz 2 Maanamy automatycznie poza konkursem
Oj, tu się chyba nie zrozumieliśmy :( 23 utwory jednego (nawet najbardziej wybitnego) wykonawcy w zestawie to szaleństwo i nie można do tego dopuścić. To, że kiedyś Beatlesi mieli nawet więcej, było wręcz patologią i nie można się powoływać na złe przykłady z przeszłości, tylko trzeba się cieszyć, że tamta niezdrowa sytuacja została już trochę "wyprostowana". Pisząc o dostosowaniu wyników topu Maanamu do jego reprezentacji w zestawie miałem oczywiście na myśli nie tylko dodanie tych brakujących piosenek z 13. i 14. miejsca, ale również usunięcie tych z 21., 23., 24., 27., 33., 37. i 38. (i to nawet pomimo tego, że nie znamy ich miejsc w ostatnich polskich topach, bo miejsce w oddzielnym topie zespołu jest nawet cenniejszą wskazówką, a różnice zapewne nie byłyby zbyt duże). Gdybyśmy mieli nic nie usuwać, a tylko dodać te 2, to nie mógłbym się na to zgodzić i raczej postulowałbym niezajmowanie się tym zespołem w tym roku, tylko poczekanie do następnego!
Wciąż pozostaje tylko pytanie, ile Maanam miałby mieć utworów po przeprowadzonych zmianach. Osobiście uważam, że wystarczyłoby 12 (zwłaszcza w kontekście faktu, iż do tej pory tylko 2 łapały się do setki), ale wiem, że dla wielu osób (oraz zapewne dla redakcji) byłoby to zbyt mało, a usunięcie szlagieru "To tylko tango" raczej nie wchodzi w grę, więc niech będzie 16. Jak ktoś byłby za np. 18, to OK - ale i tak trzeba byłoby oprzeć się na topie Maanamu!
wzorowezero pisze:W zestawie mamy 2 utwory jako "Robert Chojnacki & Friends", a na płycie nie ma takiego zapisu. Wszystkie tutaj utwory wykonuje Andrzej Piaseczny, a nie "Friends". A dodałem taki zapis z Friendsami, bo wtedy dostosowałem się do zapisu
I dobrze zrobiłeś, bo to teraz zbyt błaha sprawa, by się tym zajmować ;) Choć, o ile pamięć mnie nie myli, to właśnie takie zapis (z tymi Friendsami) był wtedy podawany. W "Budzikach" tych "przyjaciół" było więcej, a kolejne utwory zapewne szły z tym zapisem na zasadzie analogii. Ale powtarzam: tym się teraz nie zajmujmy! :)
wzorowezero pisze:W ogóle, tak jak pisałem, zapis niektórych utworów z zestawu trzeba poprawić, ale to później :)
O, otóż to! :)

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: wzorowezero » sob sty 16, 2016 8:41 pm

gżegoż pisze:Oj, namieszałeś z tym krzyżowaniem metod :/ Ja wiem, o co Ci chodzi, ale obawiam się, że nie dla wszystkich byłoby to zrozumiałe - zwłaszcza fakt, że mieliby układać kolejność swoich propozycji, ale miałoby to służyć tylko sprawdzeniu, która metoda jest lepsza :(
To tylko moja propozycja, możemy wątek samego testowania odrzucić. Ale czy aby na pewno namieszałem? Gdyby tak spojrzeć tylko na ten akapit:
wzorowezero pisze:Albo inaczej - jedną z drugą metodą pomieszać, przy czym najważniejsza będzie liczba głosów na dany utwór, czyli tak, jak było :) Dajmy na to, że wejdzie koło 20 utworów (nie mniej, ale może więcej w przypadku remisu na miejscach), które zdobyły wystarczającą liczbę głosów (na bazie tradycyjnej metody), 3-5 utworów "szczęśliwych przegranych", których nie udałoby się wejść przez to do zestawu, ale bazując na punktach rankingowych można je zarekomendować, oraz 2 Maanamy automatycznie poza konkursem. Najmniej by weszło wtedy 25 utworów do zestawu.
Czyli tak:
- ktoś przekroczy 1/3 (albo 1/4) głosów, wchodzi dalej (do drugiej tury)
- jeśli ktoś nie przekroczy tej granicy, ale punktów ma wystarczająco, to 3-5 utworów by weszło dalej (do drugiej tury)

Mam nadzieję, że najjaśniej jak tylko mogłem się wyraziłem, ale to nie najważniejsze, co chciałem teraz napisać, jednak i taka metoda nie jest bez ważnych wad.
gżegoż pisze:Tak więc, aby uprościć sprawę, proponuję następujące rozwiązanie: układamy kolejność 1-20 i do drugiej tury wchodzą utwory, które uzyskały minimum 20 punktów oraz te, które nie uzyskały tego wyniku, ale zagłosowała na nie 1/3 użytkowników. Myślę, że tak byłoby najsensowniej!
Czyli rozumiem, że jak umieszczę utwór na pierwszym miejscu, to z góry trafiłby do drugiej tury? Ja nie wiem, jak to by się skończyło, bo jak dam 20 punktów na ten utwór, to bez sensu byłoby głosować znowu za tym utworem. Ale to nie wszystko:
gżegoż pisze:Przyznam, że nie bardzo mam ochotę to wszystko rozwijać, więc tylko krótko dodam, że uważam, iż przy szerszych dyskusjach nad zmianami w zestawie metoda rankingowa jest niedopuszczalna (i np. podczas głosowania z 2014 roku na pewno by narobiła więcej szkód, niż pożytku)
I zdarzały się przypadki, gdy ktoś układał alfabetycznie ranking (myślę tutaj o ostatnich Forumowych TWC).Tutaj się zgadzam. Nie bez powodu pogrubiłem, bo jakiś utwór z początku alfabetu może dostać przepustkę do drugiej tury ze względu na magię alfabetu (pierwsze litery alfabetu), a to już by było swego czasu lekkie przekłamanie. To nie to samo co Forumowy Top, gdzie tutaj mamy czystą zabawę, a tutaj trudno mówić o zabawie.

Podsumowując: pomimo tego, że rzuciłem hasłem, to obecnie jestem w 100% za tym (i tylko za tym), aby tradycyjnie wybierać utwory podczas pierwszej i drugiej tury, a więc w taki sam sposób, jak wybierane są utwory na Top Wszech Czasów. Czyli w najłatwiejszy i najbardziej zrozumiały sposób. Może faktycznie nie ma sensu cokolwiek kombinować? Jednak nie róbmy z głosowania sytuacji, jaka jest teraz w wynikach ze skoków narciarskich (tak, zmieniam zdanie, ale po namyśle uznałem, że mój pomysł, może i w jakimś sensie dobry, ale komplikowałby sytuację) :)
gżegoż pisze:Metoda sprzed dwóch lat (czyli każdy głos jest równy i utwory z 50% głosów od razu uzyskują nominację, a z 25% przechodzą do drugiego etapu) byłaby idealna - ale tylko wtedy, gdybyśmy mieli pewność, że w zabawie weźmie udział tak dużo uczestników, jak wtedy (czyli 28), albo będzie ich minimum 20. W tym roku jednak nie ma co na to liczyć, patrząc na to, jak nikłe zainteresowanie towarzyszy tej dyskusji i jak niewiele osób się tu wypowiada.
O metodzie głosowania to już tutaj wspomniałem (metoda sprzed 2 lat ma u mnie pełną aprobatę). Nikłe zainteresowanie? A jak Sundrajta w wątku o 1772 wydaniu Listy mógł reklamować jakieś forum, to dlaczego nie reklamować tego wątku? Myślę, że nikt nie miałby nic przeciw ;)
gżegoż pisze:Oj, tu się chyba nie zrozumieliśmy :( 23 utwory jednego (nawet najbardziej wybitnego) wykonawcy w zestawie to szaleństwo i nie można do tego dopuścić. To, że kiedyś Beatlesi mieli nawet więcej, było wręcz patologią i nie można się powoływać na złe przykłady z przeszłości, tylko trzeba się cieszyć, że tamta niezdrowa sytuacja została już trochę "wyprostowana". Pisząc o dostosowaniu wyników topu Maanamu do jego reprezentacji w zestawie miałem oczywiście na myśli nie tylko dodanie tych brakujących piosenek z 13. i 14. miejsca, ale również usunięcie tych z 21., 23., 24., 27., 33., 37. i 38. (i to nawet pomimo tego, że nie znamy ich miejsc w ostatnich polskich topach, bo miejsce w oddzielnym topie zespołu jest nawet cenniejszą wskazówką, a różnice zapewne nie byłyby zbyt duże). Gdybyśmy mieli nic nie usuwać, a tylko dodać te 2, to nie mógłbym się na to zgodzić i raczej postulowałbym niezajmowanie się tym zespołem w tym roku, tylko poczekanie do następnego!
I drobna uwaga - nie usuwać żadnego utworu, który także figuruje w Ogólnym Topie, bo dziwnie by to wyglądało, że coś polskiego jest tylko w Ogólnym Topie. No cóż - to zostawmy tak jak jest. Poczekamy na inną okazję, jak będą dalsze wyniki.
gżegoż pisze:W tym roku nie ma na coś takiego żadnych szans - z przynajmniej trzech powodów (których chyba nie muszę wymieniać, bo już się przewijały w toku wcześniejszej dyskusji). Nawet więcej - jestem przekonany, że w tym roku redakcja dokładnie przejrzałaby nasze propozycje i na pewno zrobiłaby pewien odsiew. Tak więc myślę, że ostatecznie można byłoby rekomendować nawet ok. 20-30 utworów, skoro i tak wiadomo, że ok. połowa z nich i tak nie zostałaby zaakceptowana
Nigdy nic nie wiadomo ;) Albo to jeden utwór zostanie wybrany (jak w przypadku "Oprócz"), albo wszystkie bez czterech (jak w przypadku większej akcji).

A, i jak rozumiem, żebyśmy się zrozumieli: wybieramy określoną liczbę utworów, czy tak jak 2 lata temu można dać ile utworów się chce z listy propozycji?

gżegoż
Posty: 4893
Rejestracja: sob gru 11, 2010 5:45 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marca 1992 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż » sob sty 16, 2016 9:51 pm

OK - Głosujemy według zasad z 2014 roku! :) Najfajniej byłoby, aby podobnie, jak wtedy, głosowała podzielna przez 4 liczba użytkowników ;) Ale jakby głosujących było np. 17 i wymagane 25% wynosiłoby 4,25, to trzeba byłoby tę liczbę zaokrąglić w górę (czyli do 5), a nie w dół (do 4). Mam nadzieję, że to nie będzie budziło wątpliwości ;)
wzorowezero pisze:A jak Sundrajta w wątku o 1772 wydaniu Listy mógł reklamować jakieś forum, to dlaczego nie reklamować tego wątku? Myślę, że nikt nie miałby nic przeciw
OK, ale kwestię zachęcania innych osób zostawię Tobie ;) Możesz to zrobić na 2 sposoby: wspomnieć o tym podczas piątkowego komentowania listy oraz wysłać PW do tych 28 osób, które brały udział w akcji 2 lata temu :) Ale tego nie trzeba robić od razu - najlepiej poczekać do półmetku głosowania w pierwszej turze, a więc do soboty 30.01. :)
wzorowezero pisze:I drobna uwaga - nie usuwać żadnego utworu, który także figuruje w Ogólnym Topie, bo dziwnie by to wyglądało, że coś polskiego jest tylko w Ogólnym Topie
Dziwnie by wyglądało, ale także dziwnie wygląda, że te dwa utwory Maanamu z tak odległych miejsc w jego topie w ogóle są w ogólnym zestawie ;) Dotyczy to zwłaszcza Espany, której rekomendowanie było ewidentnym błędem ze strony forumowiczów. Tak więc powinny zostać usunięte z obu zestawów, bo - powtarzam - Trójkowy Top Maanamu był chyba najlepszym sposobem weryfikacji jego utworów w kontekście zestawów do głos. na topy. Oby w przyszłości Trójka organizowała także topy innych zespołów! :) Ale może kwestię Maanamu na razie odłóżmy i wróćmy do niej po zakończeniu pierwszej tury głosowania! :)
wzorowezero pisze:A, i jak rozumiem, żebyśmy się zrozumieli: wybieramy określoną liczbę utworów, czy tak jak 2 lata temu można dać ile utworów się chce z listy propozycji?
Ograniczoną - proponuję 30.

Tak więc rozumiem, że wszystko jest już jasne? :) Na uwagi czekam do godz. 22:30 - wtedy postaram się otworzyć temat z głosowaniem!

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: wzorowezero » sob sty 16, 2016 10:49 pm

gżegoż pisze:OK - Głosujemy według zasad z 2014 roku! :) Najfajniej byłoby, aby podobnie, jak wtedy, głosowała podzielna przez 4 liczba użytkowników ;) Ale jakby głosujących było np. 17 i wymagane 25% wynosiłoby 4,25, to trzeba byłoby tę liczbę zaokrąglić w górę (czyli do 5), a nie w dół (do 4). Mam nadzieję, że to nie będzie budziło wątpliwości ;)
Tutaj wszystko jasne :)
gżegoż pisze:OK, ale kwestię zachęcania innych osób zostawię Tobie ;) Możesz to zrobić na 2 sposoby: wspomnieć o tym podczas piątkowego komentowania listy oraz wysłać PW do tych 28 osób, które brały udział w akcji 2 lata temu :) Ale tego nie trzeba robić od razu - najlepiej poczekać do półmetku głosowania w pierwszej turze, a więc do soboty 30.01. :)
Do jednego tematu wkleję, a potem poczekam na kolejne wydanie Listy, to tam też zareklamuję temat.
gżegoż pisze:Ale może kwestię Maanamu na razie odłóżmy i wróćmy do niej po zakończeniu pierwszej tury głosowania! :)
Musielibyśmy usunąć Espanę z dwóch Topów, więc żeby była równowaga, to trzeba się zaangażować w temacie na Ogólny Top i tam też podjąć decyzję, ale wątpię, aby komuś długo przed Ogólnym Topem się chciało usuwać jeden utwór. Jeśli by na Ogólnym zostało usunięte, to można i z Polskiego.
gżegoż pisze:Ograniczoną - proponuję 30.
Zgoda. I chyba wszystko jasne w ostateczności :)

gżegoż
Posty: 4893
Rejestracja: sob gru 11, 2010 5:45 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: marca 1992 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: gżegoż » sob sty 16, 2016 11:41 pm

wzorowezero pisze:Musielibyśmy usunąć Espanę z dwóch Topów, więc żeby była równowaga, to trzeba się zaangażować w temacie na Ogólny Top
Jasne - będziemy o tym pamiętać podczas ewentualnej dyskusji nad ogólnym zestawem! :)
wzorowezero pisze:Zgoda. I chyba wszystko jasne w ostateczności :)
Cieszę się :) Żałuję tylko, że w praktyce rozmawialiśmy tylko we dwójkę, a wiele razy powtarzane apele o wypowiedzi innych osób na temat wątpliwości, które wynikały w trakcie dyskusji, nie przynosiły skutku :( I zapewne pojawią się narzekania i wyrzuty, że sami ustaliliśmy zasady :( Ale mówi się, że nieobecni (lub raczej milczący) nie mają racji, więc skoro nie przejawiali tutaj żadnej aktywności, to chyba nie powinni mieć pretensji...

wzorowezero
Posty: 579
Rejestracja: śr lis 11, 2015 5:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: Gdzieś od 2012 roku

Re: Polski Top Wszech Czasów - Gabinet Cieni

Post autor: wzorowezero » ndz sty 17, 2016 12:12 am

gżegoż pisze:I zapewne pojawią się narzekania i wyrzuty, że sami ustaliliśmy zasady :( Ale mówi się, że nieobecni (lub raczej milczący) nie mają racji, więc skoro nie przejawiali tutaj żadnej aktywności, to chyba nie powinni mieć pretensji...
W zasadzie wielkich różnic z dwóch lat temu nie będzie, a wybór utworów do Topu do nich należy. Nie powinno być problemów z narzekaniami :)

ODPOWIEDZ