Jacek Skubikowski (1954-2007)

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3402
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Jacek Skubikowski (1954-2007)

Post autor: stavanger »

Dziś, w wieku 53 lat zmarł Jacek Skubikowski :(
piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.

Na liście trójki umieścił 8 piosenek. Między innymi: "Dobre miejsce dla naiwnych", "Jedyny hotel w mieście" czy "Ja tu tylko śpię."
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Jacek Skubikowski (1954-2007)

Post autor: kajman »

stavanger pisze:Dziś, w wieku 53 lat zmarł Jacek Skubikowski :(
piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.
Na liście trójki umieścił 8 piosenek. Między innymi: "Dobre miejsce dla naiwnych", "Jedyny hotel w mieście" czy "Ja tu tylko śpię."
A ile było piosenek z jego muzyką? A ile z textami? Tych chyba najwięcej.
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: Jacek Skubikowski (1954-2007)

Post autor: ziutek »

stavanger pisze:Na liście trójki umieścił 8 piosenek. Między innymi: "Dobre miejsce dla naiwnych", "Jedyny hotel w mieście" czy "Ja tu tylko śpię."
No właśnie. Dziś cały dzień dźwięczy mi w głowie Hotel Patria na godziny... Jedna gwiazdka - cztery łzy... [*][*][*]
michu
Posty: 12
Rejestracja: pn maja 14, 2007 1:43 am
Lokalizacja: ???

Re: Jacek Skubikowski (1954-2007)

Post autor: michu »

stavanger pisze:Dziś, w wieku 53 lat zmarł Jacek Skubikowski :(
Na liście trójki umieścił 8 piosenek.
To bardzo smutna wiadomość chociaż można było się z tym liczyć bo już dość długo walczył z chorobą. Tak sobie uświadomiłem, że nie mam czterech utworów z ośmiu, które były na liście. Powiem więcej - nawet ich sobie nie przypominam. Są to:
*Ostatnie żywe drzewo
*Piromania
*Superukład
*Bibiraa, mięsożerne kwiaty
Będę bardzo wdzięczny gdy ktoś z forumowiczów przypomni...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22110
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Coś słyszałem o Jego problemach ze zdrowiem ale nie wiedziałem że to tak bardzo poważne :-(
Jeden jedyny raz byłem na koncercie z Jego udziałem. Tak pisałem jakiś czas temu na ionnym forum :

Police poznałem w kinie w Iławie... Ze szkoły poszliśmy na koncert Jacka Skubikowskiego i jeszcze paru osób. grali utwory m.in. Police omawiając jakieś ich niuanse, fragmenty itp.. REWELACJA!!!

Było to dość dawno ale doskonale pamiętam ten specyficzny koncert. Niestety nie grał wtedy swoich utworów. Dopiero teraz przeczytałem że zajmował się również jazzem i fakt w czasie tego występu też grali trochę elementów jazzu omawiając np. rolę perkusji. Coś fantastycznego!

[*][*][*]
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Tak mi przyszło do głowy, że można by zrobić taki nasz Top utworów wykonywanych przez Skubikowskiego. Ale akurat w tej chwili leci na forum Top Depeche Mode, więc ewentualnie w innym terminie.
PS. Zapewne utwory napisane / skomponowane przez niego są bardziej znane i jest ich więcej niż tych, które sam wykonywał, ale pewnie niewielu z nas wie dokładnie, które utwory Skubikowski napisał dla innych.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Pewnie duże szanse na zwycięztwo miałby utwór "Zawsze tam gdzie ty" Lady Pank. Z tym, że napisał do niego tekst, a nie muzyke. Z resztą cała płyta "Zawsze tam, gdzie Ty", to teksty Skubikowskiego
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2007 4:12 pm przez tadzio3, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ja mam wspomnienia troche inne niz Wy przytoczyliscie. Dla mnie Jacek Skubikowski to przede wszystkim tekst do "Zawsze tam gdzie ty" - mojej polskiej piosenki wszechczasow oraz piosenki na plyte "Papuga gaduła", m.in. genialne "Żółta żaba żarła żur".
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:ja mam wspomnienia troche inne niz Wy przytoczyliscie. Dla mnie Jacek Skubikowski to przede wszystkim tekst do "Zawsze tam gdzie ty" - mojej polskiej piosenki wszechczasow oraz piosenki na plyte "Papuga gaduła", m.in. genialne "Żółta żaba żarła żur".
Heh, właśnie o tym pisałem :)
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

Jak kogoś to interesuje - z pierwszej części książki wypisałem wszystkie piosenki napisane przez p. Jacka, które były w podstawowym zestawie w listach 1-650
1. O jeden dreszcz (Lombard)
2. Kłopoty to jej specjalność (Martyna Jakubowicz)
3. Śmierć dyskotece (Lombard)
4. Taniec pingwina na szkle (Lombard)
5. Wielka fala (Martyna Jakubowicz)
6. Miny na pokaz, czyny za grosz (Lombard)
7. Kto mi zapłaci za łzy (Lombard)
8. Piromania (Jacek Skubikowski)
9. Stan gotowości (Lombard)
10. Ja tu tylko śpię (Jacek Skubikowski)
11. Szara maść (Lombard)
12. Czeski film (Lombard)
13. Darwiniści (Lombard)
14. Wąwóz Kolorado (Lombard)
15. Ostatnie żywe drzewo (Jacek Skubikowski)
16. Tacy sami (Lady Pank)
17. Co mnie to obchodzi (Lady Pank)
18. Niedokończona ulica (Lady Pank)
19. Zawsze tam gdzie ty (Lady Pank)
20. Jak igła (Lady Pank)
21. Dopóki da czas (Lady Pank)

Podobne wykazy mam jeśli chodzi o innych zawodowych tekściarzy, ale to może w innym wątku.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Dziś przez cały dzień w Trójce przewijają się utwory wykonywane przez Skubikowskiego.
ODPOWIEDZ