Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
: wt lip 14, 2020 10:40 pm
Po prostu jestem ciekaw czym możesz się pochwalić.
Forum pozytywnie zakręconych wokół LP3
https://forum.lp3.pl/
Raz tak było, w styczniu 1990 gdy były dwa notowania 413,tygodnie policzono pomimo braku numeracji.pbd2 pisze: pn lip 13, 2020 6:46 pm Oczywiście, można i tak, tylko to już będzie wyraźnie zerwanie ciągłości. Poza tym co: to znaczy, że Kazik będzie w zestawieniu dwa tygodnie, siedząc w nim de facto od maja do lipca?
Myślę, że w tamtym momencie było zbyt wiele czynników, bo sytuacja była naprawdę słaba. Może czuli, że jest szansa na zmianę? Nie wiemy jakie były wewnętrzne rozmowy, może sami dziennikarze namawiali Kubę by to ogarną. Znasz kulisy, czy tylko powołujesz się na swoje duże doświadczenie?FOXD pisze: wt lip 14, 2020 9:29 pmMyślę, że kierujesz się podobną naiwnością jak i myśleniem życzeniowym, co wskazywać może na małe doświadczenia życiowe w tego typu kwestiach. (...)
zupełnie odwróciłeś kota ogonem, więc nie chce mi się nawet do tego ustosunkowywać.FOXD pisze: wt lip 14, 2020 9:29 pmOjej cóż za bida i "Ból ...". Rozumiem, że w/g Ciebie lepsza stacja publiczna o zasięgu ogólnopolskim na modłę TVPiS niż inna alternatywa pozbawiona takich wypływów? To może lepiej w ogóle cofnij się do średniowiecza
fake.obserw99 pisze: śr lip 15, 2020 10:43 am W Radzie Mediów Narodowych 2 osoby są z powołania Prezydenta, 2 osoby są z powołania Sejmu i 1 osoba z powołania Senatu.
To już na 100% można zapomnieć o liście z Markiem w Trójce. Może jakiś "młodziak" zrobi nową listę z numeracją od początku, wtedy jest szansa na Listę w Trójce.obserw99 pisze: śr lip 15, 2020 10:43 am Nowa wiadomość w temacie ogłoszenia oficjalnych przeprosin. Po wyborach to za późno na przypomnienie tematu Polakom.
Zarząd Polskiego Radia zabronił przeprosić Marka Niedźwieckiego? Jest oświadczenie Kuby Strzyczkowskiego.
Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... gn=firefox
To jest ewidentny mat. Ale mat dany przez gracza, który wcześniej zdjął z szachownicy kilka figur przeciwnika.
Ale jeżeli lista będzie się opierać na przerobionym notowaniu 1998 oraz 1999 to już nie będzie dla mnie (i jak mniemam dla wielu innych osób) LP3 tylko jakaś jej namiastka. I używanie ciągłości numeracji będzie według mnie nadużyciem. Nowa lista z nową numeracją i nową nazwą (przypuszczalnie prowadzona przez osoby, które mają w nosie rzetelność głosowania, bo przecież nikt nie pozwoli im ręcznie usuwać głosów wielokrotnych) będzie zupełnie czymś innym i niech tego słucha kto chce. Ja nie zamierzam.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:59 am to jest lista przebojów Programu Trzeciego a nie Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego w Programie III
Nie wiem, albo zanik pamięci, wybiórczość poparta wyparciem, albo nie ogarniasz kwestii analizowania wypowiedzi w kontekście sytuacyjnym i otaczających uwarunkowań. Przekładając to na moje doświadczenie w tego typu sprawach (skoro się tego uczepiłeś) nie dopuszczam sytuacji, w której nie mam miarodajnych podstaw (na piśmie np. prot. ustaleń, rozbieżności, naprawczy, deklaracji, zgód, przeczytana umowa etc), i oznajmiam otoczeniu "wszystko mam uzgodnione, wolną rękę i zgodę na warunki jakie postawiłem" (w uproszczeniu). Tak przecież Strzyczkowski zrobił, potem się okazało, że było inaczej bo wszystko było na tzw. gębę, albo przekoloryzował stan faktycznych ustaleń/negocjacji. Nie czepiam się tego co mu się udało w tej sytuacji wynegocjować, a tego, co zaprezentował w chwili kiedy się zgodził i że nie zadbał o zabezpieczenie owych uzgodnień (forma pisemna poza umową). Tym bardziej winien o to zadbać, że musiał sobie zdawać sprawę z jakimi oszustami ma do czynienia. Innymi słowy wprowadził na początku w błąd opinię publiczną, a być może także i ludzi, których namówił do powrotu.mateusz15 pisze: śr lip 15, 2020 11:06 amMyślę, że w tamtym momencie było zbyt wiele czynników, bo sytuacja była naprawdę słaba. Może czuli, że jest szansa na zmianę? Nie wiemy jakie były wewnętrzne rozmowy, może sami dziennikarze namawiali Kubę by to ogarną. Znasz kulisy, czy tylko powołujesz się na swoje duże doświadczenie?FOXD pisze: wt lip 14, 2020 9:29 pmMyślę, że kierujesz się podobną naiwnością jak i myśleniem życzeniowym, co wskazywać może na małe doświadczenia życiowe w tego typu kwestiach. (...)
Ale jak rozumiem ty nie mieścisz się w przedziale 55+mateusz15 pisze: śr lip 15, 2020 11:06 amzupełnie odwróciłeś kota ogonem, więc nie chce mi się nawet do tego ustosunkowywać.FOXD pisze: wt lip 14, 2020 9:29 pmOjej cóż za bida i "Ból ...". Rozumiem, że w/g Ciebie lepsza stacja publiczna o zasięgu ogólnopolskim na modłę TVPiS niż inna alternatywa pozbawiona takich wypływów? To może lepiej w ogóle cofnij się do średniowiecza
I tak, wykluczenie cyfrowe to jest problem pokolenia 55+ i osób z mniejszych miejscowości. Jak jadę na działkę do znajomych pod miastem, koło lasu, to trudno czasem o zasięg telefonu, nie wspominając o internecie, a radioodbiornik da się ustawić i słuchać (głównie 3 stacje rmf, jedynka i trójka).
Ale rozumiem, że RNŚ ma być tylko dla tych z dużych i średnich miast? Sam pan Wojciech Mann wspominał, że zawsze rozczulało go z jakich miejscowości w Polsce pisali słuchacze do niego.
Jak w każdym okresie historycznym ujmowanym w przedziale kilkuset lat, kwestia skali. Również okres wykorzystywania zacofania ludzkości, manipulowania i podporządkowywania w celu wykorzystywania (także przez KK), aby dysponować władzą na znacznym obszarach.mateusz15 pisze: śr lip 15, 2020 11:06 amA średniowiecze to okres wielu zmian, a przede wszystkim rozkwitu kultury i nauki.
Ja Bólu nie bronię, był raz na pierwszym i wystarczy. Nie wiem jak uważnie słuchałeś listy? Oczywiście, że jest to lista Marka Niedźwieckiego , Barona i osób które decydują o dodawaniu piosenek do zestawu. A my słuchacze tylko ustawiamy od 1 do 50 ich gusta. A Lista Przebojów Programu Trzeciego to tylko nazwa.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:59 am Sytuacja wygląda mi na patową. Jestem jednak przeciwnikiem zerowania licznika listy. Z prostego powodu: to jest lista przebojów Programu Trzeciego a nie Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego w Programie III. Gdyby zrobić nową listę od notowania 1 to już na pewno nie zobaczycie tam, tak bronionego przez Was jak niepodległość bólu Kazika...
chyba nikt nie jest aż tak oderwany od rzeczywistości, aby zachować ciągłość listy po 10 tygodniachkajman pisze: śr lip 15, 2020 2:17 pm I używanie ciągłości numeracji będzie według mnie nadużyciem...
teraz? teraz jest już za późno.kajman pisze: śr lip 15, 2020 11:43 am Moim zdaniem Kuba Strzyczkowski powinien złożyć dymisję ze stanowiska szefa Trójki i nie firmować tego chamstwa, które się dzieje.
No właśnie sęk w tym słowie „jeżeli”. Nie wiemy wszak jakie będą ostatecznie ustalenia. Audyt pewnie jest robiony po to aby dokonać weryfikacji, która wersja notowania 1998 jest bliższa stanowi faktycznemu (pozbawionemu ingerencji hakerów), choć każdy będzie miał na ten temat inne zdanie. Notowanie pseudo 1999 jest dla mnie rzeczywiście nie do przyjęcia, bo jego wyniki są „kuriozalne”. Ja przy takich aferach zawsze zadaje sobie pytanie kto na tym zyskał? Na razie zyskało Radio Nowy Świat pana Manna i pani Jethon. Nie wykluczam też takiego scenariusza, że władze Polskiego Radia postanowiły zakończyć żywot audycji doprowadzając Pana Marka do złożenia rezygnacji i tym samym mieć wolną rękę do stworzenia nowej listy lub kontynuacji LP3 z nowym prowadzącym. Tylko, że w tym przypadku po co odwoływano Kowalczewskiego. Zasłona dymna? Może ta afera ma o wiele bardziej wielopiętrowy charakter. Tu nie będę się wypowiadać , bo po prostu nie wiem. Jako słuchacz od 8 tygodni jestem pozbawiony Listy, a sporo nowości się pojawiło. Więc od dyrektora Trójki oczekuję możliwie jak najszybszego przywrócenia Listy Przebojów po prostu. Może ja prowadzić Łukawski, Baron, Stelmach lub pan Marek jeśli będzie miał ochotę.kajman pisze: śr lip 15, 2020 2:17 pm Ale jeżeli lista będzie się opierać na przerobionym notowaniu 1998 oraz 1999 to już nie będzie dla mnie (i jak mniemam dla wielu innych osób) LP3 tylko jakaś jej namiastka.
Nadużyciem wobec kogo? Pana Marka? Słuchaczy? Przecież kiedyś pan Marek odszedłby na emeryturę i wówczas też nie można byłoby kontynuować listy. Z drugiej strony 30-latek, nowy prowadzący może mieć swoja wizję listy. Czy mamy zatem zabraniać mu jego wizji czy wizja Pana Marka ma być traktowana jak wzór z Sèvres ? Te pytania prędzej czy później się pojawią niezależnie od rozwoju sytuacji
Polskie Radio Program III ma tak długa tradycję, że rozpoczynanie nowej listy od notowania numer 1 uważam za bezzasadne i po prostu bezcelowe. Równie dobrze można wyemitować notowanie 2000 bez jakiejkolwiek celebry, bez wspomnień, bez niedoszłej żony pana Marka pani Aliny Dragan jako głównej atrakcji wieczoru czyli skończyć z tym fetyszem liczb i jak to nazwał jeden z polityków „teatrzykiem pana Marka”, a po prostu jechać dalej budując jakby nową legendę listy z nowym prowadzącym. Oczywiście znając tradycje LP3 wydaje się to wręcz niemożliwe i zakrawa o jakieś „herezje”, ale będzie to zadanie niewątpliwie bardzo trudne. Wszystko to zależy od intencji zarządu czy wybiorą wersję „soft” czyli rozmydlenie tego audytu, bo on różne dziwne rzeczy może wykazać i to wie każde dziecko, albo też wybiorą wersję „hard” czyli pan Marek jako człowiek Pana Turskiego, który według partii rządzącej był człowiekiem swego rodzaju opozycji wobec Junty Jaruzelskiego czyli de facto takiej opozycji w PRL, która dała początek III RP czyli de facto PRL bis. Wobec powyższego tacy ludzie powinni już w Polskim Radiu nie pracować. Przy takim wariancie zakładają, ze i tak ta część słuchaczy odejdzie do radia Nowy Świat.kajman pisze: śr lip 15, 2020 2:17 pm Nowa lista z nową numeracją i nową nazwą (przypuszczalnie prowadzona przez osoby, które mają w nosie rzetelność głosowania, bo przecież nikt nie pozwoli im ręcznie usuwać głosów wielokrotnych) będzie zupełnie czymś innym i niech tego słucha kto chce. Ja nie zamierzam.
Bobby, jak młodziak zrobi listę, to nie pozbierasz się w statystykachbobby-x pisze: śr lip 15, 2020 11:20 amTo już na 100% można zapomnieć o liście z Markiem w Trójce. Może jakiś "młodziak" zrobi nową listę z numeracją od początku, wtedy jest szansa na Listę w Trójce.obserw99 pisze: śr lip 15, 2020 10:43 am Nowa wiadomość w temacie ogłoszenia oficjalnych przeprosin. Po wyborach to za późno na przypomnienie tematu Polakom.
Zarząd Polskiego Radia zabronił przeprosić Marka Niedźwieckiego? Jest oświadczenie Kuby Strzyczkowskiego.
Czytaj więcej na https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... gn=firefox
Audyt to jest pic na bajer. Nawet jeżeli ktoś udaje, że go przeprowadza to wyniki będą takie, jakie sobie władza życzy i nie będą one miały nic wspólnego z jakąkolwiek prawdą.
Ale co do tego to chyba nie ma żadnych wątpliwości.
Myślę, że byłoby na to sto lepszych sposobów. Zresztą przeciw temu świadczy panika, w jaką wpadły władze i to jakie potem bzdury wygadywali.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Nie wykluczam też takiego scenariusza, że władze Polskiego Radia postanowiły zakończyć żywot audycji
A ja oczekuję, żeby jej w żadnym wypadku nie przywracał. No dobrze, w przypadku przywrócenia pierwotnych wyników 1998, usunięcia 1999 oraz oficjalny przeprosin Niedźwieckiego, Gila i Wachowicz. Ale to się nie zdarzy, chyba że SN (czy kto tam jest władny) anuluje wyniki wyborów, przeprowadzi nowe i wygra Trzaskowski.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Więc od dyrektora Trójki oczekuję możliwie jak najszybszego przywrócenia Listy Przebojów po prostu.
To już wygląda mi na żart. Żadna z tych osób nie powinna prowadzić żadnej listy w trójce.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Może ja prowadzić Łukawski, Baron, Stelmach lub pan Marek jeśli będzie miał ochotę.
Ale nikt by mu nie zarzucał oszustwa, podawał fałszywych wyników i robił tych wszystkich cyrków. To co się zdarzyło było skandalem i tylko odkręcenie wszystkiego może zaowocować kontynuacją.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Przecież kiedyś pan Marek odszedłby na emeryturę i wówczas też nie można byłoby kontynuować listy.
Niech sobie ma, niech prowadzi, ale nową listę, bo stara umarła.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Z drugiej strony 30-latek, nowy prowadzący może mieć swoja wizję listy.
Skoro stara została utytłana w gównie to musi powstać nowa. Można ją umyć, ale i tak będzie śmierdzieć.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Polskie Radio Program III ma tak długa tradycję, że rozpoczynanie nowej listy od notowania numer 1 uważam za bezzasadne i po prostu bezcelowe.
Nic wykazać nie może, bo to tylko chwyt propagandowy. Gdyby Kazik nie pojawił się na liście to nikt by o żadnym audycie nie pomyślał.
Przypilnowali w notowaniu 1999. Tam była po prostu wolna amerykanka, bo czego zresztą w pewien sposób zachęcili (będziemy liczyć wszystkie głosy jak w 1998).
Prawdziwe jest to, które zostało wyemitowane.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm Jeżeli doszło do manipulacji i zmodyfikowane notowanie 1998 jest prawdziwe wtedy trzeba będzie je uznać.
Zmanipulowane zostało później.Konrad pisze: śr lip 15, 2020 11:01 pm uznania wyemitowanego 1998 notowania mimo jego ewentualnego zmanipulowania
Nie ma się co zbierać. Lista się skończyła i tyle.Doggg pisze: śr lip 15, 2020 11:19 pm Bobby, jak młodziak zrobi listę, to nie pozbierasz się w statystykach
Kajman w punkt! Napisałem wcześniej: Marek nie wróci, kropka. Odpocznie jeszcze chwilę, pojedzie do swoich ulubionych miejsc, skończy się lato, odbierze (nie)chcący telefon od Magdy, powie, że ma słabą silną wolę i będzie sobie grał swój ulubiony smooth jazz przez dwie, trzy a jak będzie chciał cztery godziny! Gdybym był na Jego miejscu, naprawdę nie chciałoby mi się wracać na Myśliwiecką, udając, że nic się nie stało! Jeśli miałaby być jakakolwiek kontynuacja LP3 to tylko z Marcelem!
O tym za wcześnie spekulować, ale jak zapoznałem się z ramówką RNŚ w sobotę, to zwróciłem uwagę m.in. na piątek, gdzie w przedziale 19:00 -22:00 na razie są przewidziane koncerty oraz muzyka (przypadek?). Pożyjemy zobaczymy czy Niedźwiedź powróci gdzieś do radia (ponoć mu się śni, choć nie bez przerwy - wpis na blogu z czwartku). Uważam jednak (niezmiennie), że nie będzie to Trójka.Doggg pisze: śr lip 15, 2020 11:37 pm Marek nie wróci, kropka. Odpocznie jeszcze chwilę, pojedzie do swoich ulubionych miejsc, skończy się lato, odbierze (nie)chcący telefon od Magdy, powie, że ma słabą silną wolę i będzie sobie grał swój ulubiony smooth jazz przez dwie, trzy a jak będzie chciał cztery godziny! Gdybym był na Jego miejscu, naprawdę nie chciałoby mi się wracać na Myśliwiecką, udając, że nic się nie stało! Jeśli miałaby być jakakolwiek kontynuacja LP3 to tylko z Marcelem!