Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

sprawdziłem na mycharts i ... wtedy nie zareagowałem... przynajmniej na 2 kolejnych stronach nie ma znaku... nie widziałem? :roll: nie pamiętam. Oczywiście, że to bardzo dobry pomysł! :-)

czyli pkt 2a. może brzmieć np.

2a. w fazie pucharowej 1 punkt otrzymuje osoba, która wytypuje zwycięstwo jednej z drużyn, a drużyna ta wygra po dogrywce lub rzutach karnych. ( dodatkowo 1 pkt otrzyma osoba, która wytypuje prawidłowy wynik meczu po dogrywce )

czy tak może być ? :-) jeśli obstawisz A : B 2:1, po 90 minutach jest 1:1, a w dogrywce pada gol dla A, to otrzymujesz 1 pkt. A za wynik bramkowy w tym przypadku też dajemy 1 punkt? Jeśli tak to:
- osoba stawiająca na remis (inny niż 1:1) ma 2 pkt,
- osoba stawiająca na 2:1 też ma 2 pkt, (czy tylko 1 pkt?)
- osoba stawiająca na 1:1 ma 3 pkt,
- osoba obstawiająca inne zwycięstwo niż 2:1 dla drużyny A ma 1 pkt.

Jak to ustalimy to dopiszę ten punkt w pierwszym poście :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15367
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Miszon »

Tzn. dogrywka się zgadzam, ale akurat karne w statystyce liczy się jako remis. Bo jeśli zatypujemy remis to będzie oznaczało karne, ale wtedy automatycznie wiadomo że tak typując nie dostaniemy żadnego punktu (chyba że źle rozumiem), a typując 1:0 jednak coś dostaniemy.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 12:21 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: krzysiek83 »

Bardzo bym chciał obejrzeć wszystkie mecze tradycyjnie, ale nie wiem czy będzie mi dane zobaczyć choć połowę :(
Karne to jednak remis powinien być... Miszon ma rację. Ja będę raczej stawiał jakbym chciał żeby było niż patrzył realistycznie ;)
Yacemu należy się medal za pomysł na taką zabawę :D :D :D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:Bo jeśli zatypujemy remis to będzie oznaczało karne, ale wtedy automatycznie wiadomo że tak typując nie dostaniemy żadnego punktu (chyba że źle rozumiem), a typując 1:0 jednak coś dostaniemy.
w Twoim przykładzie:
- za remis osoba typująca dostaje 2 pkt, a trafiając w wynik bramkowy nawet 3,
- osoba typująca 1:0 dostaje 1 pkt, taki bonus za wytypowanie zwycięskiej drużyny.
czyli nie można z góry założyć, że typowanie zwycięstwa jednej z drużyn bardziej się opłaca. :-)

to co robimy z karnymi? I co z bramkami: liczymy po 90 min. czy łącznie z dogrywką?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

krzysiek83 pisze:Ja będę raczej stawiał jakbym chciał żeby było niż patrzył realistycznie ;)
mnie to by mogło dużo kosztować w wielu meczach. Np. w przypadku Niemiec wszystkie wyniki obstawiłbym przeciw nim... :-P
krzysiek83 pisze:Yacemu należy się medal za pomysł na taką zabawę :D :D :D
raczej spodziewam się zarzutów, o podebranie komuś tego pomysłu. :mrgreen: do oryginalnych raczej on nie należy ;-)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: dominik_fi »

Świetny pomysł z tym typowaniem.
Jednak dodam od siebie, że jest strona:
http://futbolowo.pl/start/

Na tej stronie zakład się własne strony klubowe. Ale to nie jest ważne. Jest tam opcja typera dokładnie to samo co Yacy zaproponował. Z tym, że punkty liczone są automatycznie. Za remis jest wskazanie zwycięzcy jest 1 pkt. za dokładny wynik 3 pkt. Można typować na 0,5 h przed meczem.

Tworzona jest także lista z punktami wszystkich typujących.

Jak to wygląda widać np. na tej stronie:
http://siodemkigokis.futbolowo.pl/

w manu po prawej stronie dla niezalogowanych widać 10 najlepszych "Najlepsi typerzy"

Po zalogowaniu jest pełna lista.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5045
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: adr »

Miszon pisze:akurat karne w statystyce liczy się jako remis.
Drużyna, która wygrywa po karnych, WYGRYWA i tego faktu nie zmieni żadna statystyka. Tak więc jeden punkt jako "bonus" za wytypowanie zwycięzcy jak najbardziej powinien być.

Co do bramek w dogrywce - skoro typujemy jaki wynik ma być po 90 minutach, to wydaje mi się, że taki typ powinien być lepiej punktowany, niż to co stanie się po następnych 30 minutach. Chyba że w regulaminie pojawi się zapis, że można typować wynik po 90 lub po 120 minutach. Ale wtedy może za bardzo się to wszystko skomplikuje.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

okey! jak ma być bonus to niech będzie też za karne :-) i żeby za bardzo nie komplikować, to wynik bramkowy typujemy po 90 minutach. :)

czyli pkt 6a /bardziej pasuje po pkt 6, niż po 2/ brzmi:
6a. W fazie pucharowej 1 punkt bonusowy otrzymuje osoba, która wytypuje zwycięstwo jednej z drużyn, a drużyna ta wygra po dogrywce lub rzutach karnych.

jeśli są jeszcze jakieś propozycje / uwagi itp. to czekam ;-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

Może komuś się przydać w typowaniu ;-) Zdaje się, że tuż przed MŚ będzie jeszcze najnowsze zestawienie.

Ranking FIFA 28.04.2010

Poz. (poprzednio) - Drużyna

Drużyna x - nie zakwalifikowała się do MŚ

1. (2) - Brazylia
2. (1) - Hiszpania
3. (4) - Portugalia
4. (3) - Holandia
5. (5) - Włochy
6. (6) - Niemcy
7. (9) - Argentyna
8. (7) - Anglia

9. (10) - Chorwacja x
10. (8) - Francja
11. (12) - Rosja x
12. (11) - Grecja
13. (14) - Egipt x
14. (16) - USA
15. (13) - Chile
16. (15) - Serbia
17. (17) - Meksyk
18. (18) - Urugwaj
19. (20) - Kamerun
20. (19) - Australia
20. (22) - Nigeria

22. (24) - Norwegia x
23. (29) - Słowenia
24. (28) - Izrael x
25. (26) - Ukraina x

26. (21) - Szwajcaria
27. (25) - Wybrzeże Kości Słoniowej

28. (32) - Rumunia x
29. (30) - Czechy x

30. (23) - Paragwaj
.... (...) ...
31. (27) - Algieria
32. (31) - Ghana
35. (34) - Dania
38. (33) - Słowacja
40. (36) - Honduras
45. (45) - Japonia
47. (49) - Korea Południowa

58. (59) - Polska x
78. (79) - Nowa Zelandia
90. (88) - RPA
106. (105) - Korea Północna
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: ku3a »

a mógłbyś podać przykłady liczby punktów zdobytych w fazie puchowej w różnych sytuacjach? bo nie wiem czy dobrze wszystko rozumiem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15367
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Miszon »

O to to!
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze: fazie puchowej
na pewno to Mistrzostw Świata w piłce nożnej?

:mrgreen:
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: ku3a »

:lol:
po prostu wtedy już gospodarze odpadną i będą puchy na stadionach :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

ku3a pisze:a mógłbyś podać przykłady liczby punktów zdobytych w fazie puchowej w różnych sytuacjach?
typujemy mecze po 90 minutach, jednak trafienie zwycięzcy w dogrywce lub karnych jest premiowane 1 punktem

np.: Polska : Czechy wynik na boisku: po 90 minutach 1:1, po dogrywce 2:1

- osoba typująca remis 1:1 -> 3 pkt, trafiony wynik po 90 min. 1:1 /2p./ i trafiony wynik bramkowy /1p./, dogrywka dla tej osoby nie ma już znaczenia,
- osoba typująca remis inny niż 1:1 -> 2 pkt, trafiony wynik meczu po 90 min., dogrywka dla tej osoby nie ma już znaczenia,
- osoba typująca wynik 2:1 -> 1 pkt, nietrafiony wynik meczu po 90 min., ale bonus za wytypowanie zwycięzcy meczu. Gole zdobyte w dogrywce nie dają punktów za wynik bramkowy.
- osoba typująca zwycięstwo Polski , ale wynik inny niż 2:1 -> 1 pkt, nietrafiony wynik meczu po 90 min., ale bonus za wytypowanie zwycięzcy meczu.

Podobnie gdyby wynik meczu rozstrzygnął się w karnych 4:3

- osoba typująca wynik 4:3 -> 1 pkt, nietrafiony wynik meczu po 90 min., ale bonus za wytypowanie zwycięzcy meczu. Gole zdobyte w karnych nie dają punktów za wynik bramkowy.

Ja tak zrozumiałem propozycję adr'a i mam nadzieję, że tak to wynika z pierwszego postu :) Chyba, że coś nie jest jasne to poprawię. Albo punktacja ma być inna to pisz ;-)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5045
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: adr »

Yacy, dałeś świetny przykład. Tak dobry, że mnie naszły wątpliwości odnośnie tego co wcześniej napisałem. :)
Yacy pisze:np.: Polska : Czechy wynik na boisku: po 90 minutach 1:1, po dogrywce 2:1
- osoba typująca wynik 2:1 -> 1 pkt, nietrafiony wynik meczu po 90 min., ale bonus za wytypowanie zwycięzcy meczu. Gole zdobyte w dogrywce nie dają punktów za wynik bramkowy.
Może jednak za wytypowanie dokładnego wyniku, który dopiero po dogrywce będzie, powinny być 2 punkty?

Dobra, ja już więcej nie mieszam, sam nie wiem jak powinno być, może niech się ktoś jeszcze wypowie. A Ty Yacy i tak masz ostateczne zdanie jako prowadzący tę zabawę i ja je z góry przyjmuję jako obowiązujące. :)
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: ku3a »

dzięki, Yacy :-D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

adr pisze:Może jednak za wytypowanie dokładnego wyniku, który dopiero po dogrywce będzie, powinny być 2 punkty?
ja już sam nie wiem... prościej byłoby po 90 minutach, ale jeśli myślicie inaczej to ja nie mam właściwie nic przeciwko...
Ja zaproponowałem tę zabawę, ale jednak zasady wolałbym ustalić wspólnie. Niekoniecznie poprzez jakieś ankiety, ale dzięki dyskusji ;-)
to jak? ku3a pisałeś o typowaniu LM w grupie kumpli. jak macie to rozwiązane?
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: dominik_fi »

Przyznam, że się pogubiłem.
Napisze jak ja to widzę.

A) 90 minut meczu
3 pkt. za wytypowanie wyniku meczu po 90 minutach, a więc i zwycięzcy.
1 pkt. za wytypowanie zwycięzcy meczu lub remisu po 90 minutach.

Nie byłoby sumowanie za wskazanie wyniku i za wskazanie zwycięzcy, bo już jest 3 pkt., więc po co.

B) 30 minut meczu - dogrywka
Jeśli ktoś sądzi, że będzie dogrywka:
jak ktoś wskaże remis po 90 minutach to wskazuje wynik w dogrywce
oprócz tego co w A) (teraz już tylko do fazy pucharowej)
- 3 pkt za wytypowanie wyniku dogrywki 30 minutach,
- 1 pkt. za wytypowanie zwycięzcy dogrywki lub remisu po 30 minutach.

C) krne
Jak ktoś wskaże remi w dogrywce to obstawia karne:
i tu tak samo:
- 3 pkt za wytypowanie wyniku karnych,
- 1 pkt. za wytypowanie zwycięzcy po karnych.

Bardzo proste i przejrzyste zasady.
ku3a
Posty: 20966
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:ku3a pisałeś o typowaniu LM w grupie kumpli. jak macie to rozwiązane?
ten konkurs który ja prowadzę, to zupełnie inaczej wygląda, bo tam typuje się wszystko przed pierwszym meczem - dokładne wyniki w fazie grupowe, dzięki temu widać kto przechodzi dalej, a w fazie grupowej ustala się drabinkę i obstawia samych zwycięzców.
więc moje kilkuletnie doświadczenie z prowadzenia tego konkursu w tym przypadku nie pomogą ;-).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

ku3a pisze:więc moje kilkuletnie doświadczenie z prowadzenia tego konkursu w tym przypadku nie pomogą .
no nic - dzięki ;-)
dominik_fi pisze:Bardzo proste i przejrzyste zasady.
przyznam, że dla mnie jednak nie... ja nie wiem czy max można zdobyć za mecz 9 czy 5 punktów? czy po prostu 3.
dominik_fi pisze:Jak ktoś wskaże remi w dogrywce to obstawia karne:
skoro obstawię karne to mam punkty za dogrywkę i za mecz też? ;-) 9 punktów czyli jednym meczem pucharowym można wyprzedzić dobrze typujących w fazie eliminacyjnej. to nie takie proste, aby tak się stało, ale możliwe. A to tylko jeden mecz!

edytka: w Twojej propozycji jest jednak jeden moment, który mnie bardzo zaciekawił. wydaje mi się, że poprzednio (Euro 2008) ktoś też na to zwrócił uwagę: za wynik -> 1 punkt, a dopiero za dokładny wynik -> plus 2 pkt. Ja zaproponowałem 2 pkt za wynik i plus 1 za dokładny wynik. I co robimy?
Tomekk
Posty: 10736
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Tomekk »

Ja chętnie wezmę udział :)
Liczę tylko na uczciwe obliczanie punktacji, bo trochę się zagubiłem w gąszczu tych zasad.
Ja się nie znam za bardzo na drużynach itd., ale to podobno może pomóc :P
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15367
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Miszon »

za wynik -> 1 punkt, a dopiero za dokładny wynik -> plus 2 pkt. Ja zaproponowałem 2 pkt za wynik i plus 1 za dokładny wynik. I co robimy?
JEstem za rozwiązaniem, że zwycięzca = 1 punkt, wynik = +2 punkty. Bo dużo łatwiej wytypować kto wygra, niż konkretny wynik.

Ja prawdopodobnie będę zawsze typował wynik po dogrywce (albo raczej po 90 i po dogrywce, ale to pozakonkursowo), ale nie zwracajcie na to uwagi i liczcie tak, jakby to był normalny typ. Po prostu lata przyzwyczajenia.

Zastanawiam się tylko, czy zakładać nowy zeszyt na MŚ, czy jednak już odpuścić, bo za stary na to jestem. Mam spore braki, bo już powinna być strona tytułowa, lista uczestników z datami, kiedy awansowali do MŚ, opisane stadiony, trenerzy drużyn (i od kiedy je trenują), lista faworytów wg. ilości gwiazdek (1-5), lista najlepszych osiągnięć wszystkich drużyn, wypisani debiutanci, który raz która drużyna gra na MŚ, największe niespodzianki z awansów i najwięksi nieobecni. A także rozpisany podział na grupy i typowanie, kto zajmie w nich które miejsce. A tak z tydzień przed pierwszym meczem powinienem rozpisać sobie "formularz" do opisywania pierwszego meczu. 8)
(jakby ktoś się dziwił tak rozbudowanej procedurze - była testowana w MŚ'90, troszkę w ME'92 bo tylko częściowo notowałem, znaczące zmiany przeszła przed MŚ'94, a ostateczny kształt uzyskała w MŚ'98. No, minimalne korekty formularza meczowego w MŚ2002 i ME2004. W ME 2000 tylko faza grupowa niestety zapisana i finał) :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15367
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Miszon »

A tu taka mała pomoc, dla tych, którzy nie wiedzą jak typować:
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,787 ... inale.html

Przyznacie, ciekawe rozwiązania ;-) .
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: dominik_fi »

Yacy pisze:
dominik_fi pisze:Bardzo proste i przejrzyste zasady.
przyznam, że dla mnie jednak nie... ja nie wiem czy max można zdobyć za mecz 9 czy 5 punktów? czy po prostu 3.
[/quote]
Max 9 pkt. za dokladny wynik w regulaminowym czasie gry + za wynik w dogrywce + za wskazanie zwycięzcy w karnych.
Yacy pisze:
dominik_fi pisze:Jak ktoś wskaże remi w dogrywce to obstawia karne:
skoro obstawię karne to mam punkty za dogrywkę i za mecz też? ;-) 9 punktów czyli jednym meczem pucharowym można wyprzedzić dobrze typujących w fazie eliminacyjnej. to nie takie proste, aby tak się stało, ale możliwe. A to tylko jeden mecz!
Ale Ci dobrze typujący w fazie grupowej chyba nie poprzestaną na niej i będą grać dalej. Im dalsza faza rozgrywek tym coraz wyższy poziom i coraz trudniej typować zwycięzców spotkań. A dzięki temu, że można zdobyć po jednym typowaniu do 9 pkt, to będą większe emocje. I większe przetasowania w rankingu typerów = znawców.
Poza tym jak ktoś obstawi remis w fazie pucharowej nie musi przecież obstawiać dogrywki czy karnych.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22101
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Znawca Mistrzostw Świata w piłce nożnej - RPA 2010

Post autor: Yacy »

a myślałem, że się mylę z tymi 9 punktami... :) to chyba jednak zbyt zawikłane zasady [patrz post Tomkka ;-)] zostańmy przy prostym typowaniu. tylko pytanie, a właściwie dwa:

- 2 pkt za wynik plus 1 za bramki czy 1 pkt za wynik plus 2 pkt za bramki?
- co z bramkami w dogrywce? dajemy za trafiony wynik bramkowy dodatkowy punkt?

proszę o Wasze wypowiedzi. Ja jestem za rozwiązaniem 2+1 i jednak bez punktów za bramki w dogrywce.

tu muszę napisać o genezie dlaczego jestem za taką punktacją. Ja się bawiłem kiedyś tylko w typowanie rozstrzygnięcia meczu. Dopiero potem ktoś zaproponował dodatkowy punkt za bramki. I dlatego ja tak proponuję ;-) Tradycja po prostu :-P
ODPOWIEDZ