Re: Trójkowa Foralista Przebojów #27
: ndz gru 06, 2020 5:04 pm
No niestety błędna decyzja spowodowała to, co się dzieje. Co gorzej wykazaliśmy się brakiem konsekwencji.
Forum pozytywnie zakręconych wokół LP3
https://forum.lp3.pl/
już trudno mi sobie wyobrazić bardziej jaskrawy przykład niż to, żeby właśnie jak najbardziej taki przypadek/utwór uznać, podobnie zresztą jak było z Led Zeppelin na LP3 przy okazji jakiegoś tam filmukacper94 pisze: ndz gru 06, 2020 5:02 pm np. jeśli AC/DC wypuści piosenkę "Back in Black" w jakiejś odświeżonej wersji, z teledyskiem do 11 części "Iron Mana" czy tam "Avengersów", to co wtedy? Taki utwór też będzie można uznać?
również mam nadzieję, że jak tylko będziesz chciał zmienić zdanie to go zmienisz i wrócisz, bo w roli listowego sprawdziłeś się świetnie, teraz trwa tu ostrzał artyleryjski, ale za tydzień wszyscy tradycyjnie zapomną o sprawieVILKI pisze: ndz gru 06, 2020 4:06 pm ja ze swojej strony chciałem podziękować za te pół roku fajnej zabawy. i na tym etapie chcę ją zakończyć. może Krzysiek chce to dalej ciągnąć...
Ale na LP3 nie obowiązywał nasz regulamin. A nie tylko takie decyzje nam się nie podobały ale także takie, z którymi się pogodziliśmy (dopuszczanie koncertówek, remixów i diabli wiedzą czego jeszcze). Ale to dopuszczał regulamin więc nie protestowaliśmy.Sundrajta pisze: ndz gru 06, 2020 5:49 pm O dokładnie miałem o tym napisać, że na LP3 nagminnie zdarzały się podobne przypadki, ale na Waszą obronę wpływa też fakt, że wówczas także mocno takie decyzje były kontestowane!
Ja nie za tydzień ale pewnie za jakiś czas zapomnę o tej liście jeżeli Nosowska przejdzie do głównego zestawu.
A to może jest najlepszy argument, poczekajmy jak wypadnie głosowanie w tym tygodniu, myślę że ta sprawa na tyle zamąciła niektórym w głowie, że wielu zrezygnuje z głosowania na ten utwór po prostu, a jeśli nie to cóż, vox populi i zarazem koronny argument do zmiany regulaminu, najsensowniejsze zmiany i decyzje wychodzą w praniukajman pisze: ndz gru 06, 2020 6:02 pm Ja nie za tydzień ale pewnie za jakiś czas zapomnę o tej liście jeżeli Nosowska przejdzie do głównego zestawu.
Zgadzam się z przedmówcą.Yacy pisze: ndz gru 06, 2020 5:55 pm ale dlaczego w 2020 roku!?
w 2018 jak najbardziej, no jeszcze w 2019 roku ok., ale dziś? no sory.
... i Ty też, kajmanie, bez Ciebie i Twoich komentarzy to już sobie zupełnie nie wyobrażam tej Listy i Forum.kajman pisze: ndz gru 06, 2020 6:02 pm Ja nie za tydzień ale pewnie za jakiś czas zapomnę o tej liście jeżeli Nosowska przejdzie do głównego zestawu.
Cały czas pomijasz fakt, że postępujemy różnie w analogicznej sytuacji. Nosowska dostaje szansę w głosowaniu, przedtem takiej szansy nie dostał Igo i Plant. No i do Twojej wypowiedzi o praniu. Jeżeli 30 osób będzie przeciw obecności Nosowskiej, a sześć da na pierwszym miejscu to będzie w porządku jeżeli pojawi się w głównym zestawie.
Forum nie zamierzam opuszczać.lady pisze: ndz gru 06, 2020 6:13 pm bez Ciebie i Twoich komentarzy to już sobie zupełnie nie wyobrażam tej Listy i Forum
Uff ...
Cieszę się
Ale to nie ma znaczenia, że cztery osoby jest za a osiem przeciw, wcześniej nie było dyskusji o Plancie i Igo (dzięki za przypomnienie), wtedy zostało jedno dość szybko została usunieta druga zaś w trakcie trwania głosowania bodajże. Wtedy też ustanowiliśmy odpowiedzialnego za regulamin i czuwanie nad nim, a wystarczyło kilka tygodni by regulamin został złamany i kto to zrobił? I kochani nie piszcie, że może nie wejdzie do zestawu. Skończmy tą dyskusję i raz jeszcze zaprowadźmy porządek. Oczywiście raz jeszcze zwracam się do odpowiedzialnego za dopuszczanie utworów do nowości.kajman pisze: ndz gru 06, 2020 6:24 pm Poza tym jeżeli dobrze liczę to na chwilę obecną jest osiem osób, które uważają, że powinna zostać odrzucona, a cztery żeby dopuszczona.
No właśnie, bo to była decyzja prowadzącego.temik3 pisze: ndz gru 06, 2020 7:07 pm wtedy zostało jedno dość szybko została usunieta druga zaś w trakcie trwania głosowania bodajże
Dlaczego mam zmieniać prowadzącego? Ja wymagam od prowadzącego przestrzegania zasad regulaminowych i czy to będzie LP, BJ, a-ha jeśli łamią zasady to ich nie może być w zestawie. Przecież po to ustalaliśmy zasady. Dlaczego teraz musimy kłócić się o coś co jest dość proste. Sam podjąłeś się pilnowania zasad i do tej pory jakoś nikt nie miał zastrzeżeń, więc stój na straży regulaminu a nie pisz, że jest po to by go łamać, że prawo władza również łamie, chyba nie chcemy się utożsamiać się z władzą. A hasła o krzykaczach to też mógłbyś zachować dla siebie bo jednak nie przystoi komuś kto zrobił i robi wiele dobrego na tym forum. Możemy się spierać ale nie obrażać.Sundrajta pisze: ndz gru 06, 2020 7:25 pm No właśnie, bo to była decyzja prowadzącego.Suweren tak chciał.
A jeżeli się z tym nie zgadzasz zawsze możesz zmienić prowadzącego, np. sam podjąć się tego obowiązku.
Niczego takiego się nie podjąłem, nie jestem prezydentem.temik3 pisze: ndz gru 06, 2020 7:42 pm Sam podjąłeś się pilnowania zasad i do tej pory jakoś nikt nie miał zastrzeżeń
Tutaj faktycznie przepraszam.temik3 pisze: ndz gru 06, 2020 7:42 pm A hasła o krzykaczach to też mógłbyś zachować dla siebie bo jednak nie przystoi komuś kto zrobił i robi wiele dobrego na tym forum.
Bez obaw, swoją postawą skutecznie zniechęciliście kogokolwiek do popierania tej piosenki, a nawet Yacy który jak widać uwielbia ostatnią płytę Nosowskiej (i to chyba z nim wcześniej Ciebie pomyliłem, bo Tobie zdaje się tylko jedna piosenka z tejże pasowała?) jest przeciwny. Tylko że w jego przypadku nie zadecydowała Wasza opinia (czego jestem dziwnie pewien).kajman pisze: ndz gru 06, 2020 6:24 pm Nosowska dostaje szansę w głosowaniu, przedtem takiej szansy nie dostał Igo i Plant. No i do Twojej wypowiedzi o praniu. Jeżeli 30 osób będzie przeciw obecności Nosowskiej, a sześć da na pierwszym miejscu to będzie w porządku jeżeli pojawi się w głównym zestawie.
Dokładnie tak, każde łamanie regulaminu trzeba uwidaczniać, ale oczywiście też uzasadniać. Po to zaproponowałem Cię na strażnika regulaminu byś to robił i uważałem(am) Cię za osobę kompetentną. Proszę działaj.Sundrajta pisze: ndz gru 06, 2020 8:00 pm I jednego od Was się nauczyłem, od teraz będę przeciwnikiem wszelkiego łamania regulaminu, trzeba się ściśle trzymać jego reguł, bo inaczej świat stanie na głowie! Wszelkie inne nietypowe okoliczności będę miał gdzieś... O ile oczywiście pozostanę aktywnym uczestnikiem TFP?
Aha i jestem od teraz przeciwko zmianom w regulaminie, bo ten jest na obecną chwilę idealny.![]()
Gdybyś pisała tak wolno jak ja to też byś pisała krótkie komentarze. Ja ledwo ogarniam pisanie przy utworze po jego przesłuchaniu i jednocześnie komentowanie w wątku z bieżącym notowaniem (przynajmniej w pierwszej połowie TFP).gioconda2 pisze: ndz gru 06, 2020 6:50 pm Właśnie kajmanie - bardzo lubię czytać Twoje krótkie jednozdaniowe oceny utworów. Wszystko zawierasz w tak krótkiej i zwięzłej formie - aż Ci zazdroszczę, bo ja mam zawsze nadmiar słów. Po przesłuchaniu sprawdzam sobie w czym się z Tobą zgadzam, a w czym rozjeżdżam maksymalnie.
Otóż właśnie była, a przynajmniej o Igo. Sam broniłem prawa do pozostawienia utworu w zestawie, ponieważ niedokładnie pamiętałem postanowienia regulaminu (a konkretnie pomylił mi się punkt z regulaminem mycharts top 30) i dopiero po przeanalizowaniu go ponownie spasowałem. Dlatego teraz tym bardziej uważam decyzję za kompletnie nieuzasadnioną i do tego niekonsekwentną.
Sorry, że to napiszę, ale taka suwerenna decyzja odwiedzin cmentarza doprowadziła ostatecznie do rozwiązania LP3.
Bardzo marny argument.Sundrajta pisze: ndz gru 06, 2020 7:25 pm A jeżeli się z tym nie zgadzasz zawsze możesz zmienić prowadzącego, np. sam podjąć się tego obowiązku.
+temik3 pisze: ndz gru 06, 2020 7:42 pm Ja wymagam od prowadzącego przestrzegania zasad regulaminowych i czy to będzie LP, BJ, a-ha jeśli łamią zasady to ich nie może być w zestawie.
Jest przeciwny, bo rozumie zasady i się do nich chce stosować (przynajmniej tak jego odpowiedź zrozumiałem).Sundrajta pisze: ndz gru 06, 2020 8:00 pm nawet Yacy który jak widać uwielbia ostatnią płytę Nosowskiej jest przeciwny
No sorry, ale jakie znaczenie ma wielkość poślizgu. Albo przyjmujemy, że utwór który został singlem lub dorobił się pierwszego teledysku w ciągu ostatnich dwóch lat pochodzący ze starszej płyty może być dopuszczony albo nie może. I kiedy powstała płyta nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.Sundrajta pisze: ndz gru 06, 2020 8:00 pm A co poprzednich niedopuszczonych utworów Plant był wydany kilka lat temu więc w jego przypadku poślizg był naprawdę pokaźny, a Igo o około pół roku!
Czy stał się czy nie to nie jest ważne (teledysk wystarcza). Singli z płyty sprzed dwóch lat nie dopuszczamy. Ta sprawa była też poruszana w kontekście Igo.
Masz rację, że była, tylko źle być może się wyraziłem, nie było takiej dyskusji jak teraz w sensie jej długości i rozciągłości. O Plancie bodajże było kilka wspominek po dodanie przez bodajże obserw99 i zbytnich protestów nie było, o Igo chyba z deczka dłuższa w Nowościch, ale jednak nie tak długa żadna jak teraz.
To aż strach pomyśleć ile miałbyś napisanych postów, gdybyś chociaż tak sprawnie władał klawiaturą, jak choćby nie przymierzając ja sam (a wiem dobrze, że na trzech forach muzycznych masz ich grubo ponad 111 tysięcy), a od razu dodam, że orłem nie jestem, ale jakieś sto znaków na minutę mi wychodzi.kajman pisze: ndz gru 06, 2020 8:20 pm Ja ledwo ogarniam pisanie przy utworze po jego przesłuchaniu i jednocześnie komentowanie w wątku z bieżącym notowaniem (przynajmniej w pierwszej połowie TFP).
Grubo.kajman pisze: ndz gru 06, 2020 8:20 pm ale taka suwerenna decyzja odwiedzin cmentarza doprowadziła ostatecznie do rozwiązania LP3
Ja nigdy nie liczyłem, ale piszę jednym palcem jednej ręki i tylko innych używam do shita i altu.