A ja wręcz przeciwnie - Noc komety i Czas ołowiu z Felkiem należą do kanonu moich ulubionych, jeszcze Izabela Trojanowska ze swoim pazurem to było coś. Znacznie lepsze od Cugowskiego.kajman pisze: sob lis 14, 2020 5:39 pm Dla mnie akurat Andrzejczak to pomyłka i najgorsza rzecz jaka się Budce przytrafiła w jej historii. Jedyny z nim utwór który lubię to ratuje Urszula.
A Queen to faktycznie porażka. Totalnie spłaszczyli kawałek.
Nowości TFP #23
Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72
-
gioconda2
- Posty: 7569
- Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
- Lokalizacja: Poznań
Re: Nowości TFP #23
Re: Nowości TFP #23
No nie, tylko nie Trojanowska. U mnie rewelacyjnie brzmią Cugowski i Wenglorz, bardzo dobrze Czystaw i Urszula, a reszta zdecydowanie nie. A Noc komety to dla mnie na plus, ale to tylko dlatego, że Urszula miażdży. Chyba najlepszy jej wokalny występ.
Re: Nowości TFP #23
1. System Of A Down - Protect The Land
2. Robert Plant - NOTHING TAKES THE PLACE OF YOU
3. Budka Suflera - 10 lat samotności
4. Artur Andrus - PANNA FONTANNA
5. Męskie Granie Orkiestra 2020 - PŁONĄ GÓRY PŁONĄ LASY
2. Robert Plant - NOTHING TAKES THE PLACE OF YOU
3. Budka Suflera - 10 lat samotności
4. Artur Andrus - PANNA FONTANNA
5. Męskie Granie Orkiestra 2020 - PŁONĄ GÓRY PŁONĄ LASY
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: Nowości TFP #23
Mam takie same odczucia, Płyty z Czystawem szczególnie za ostatni grosz, a także z Felicjanem czas czekania czas olśnienia uznaję za najlepsze w ich dorobku. Iza w tym okresie też była moją ulubioną.gioconda2 pisze: sob lis 14, 2020 7:38 pm A ja wręcz przeciwnie - Noc komety i Czas ołowiu z Felkiem należą do kanonu moich ulubionych, jeszcze Izabela Trojanowska ze swoim pazurem to było coś. Znacznie lepsze od Cugowskiego.
Re: Nowości TFP #23
Głosowanie na nowości top5 nr.2:kajman pisze: sob lis 14, 2020 5:39 pm Dla mnie akurat Andrzejczak to pomyłka i najgorsza rzecz jaka się Budce przytrafiła w jej historii. Jedyny z nim utwór który lubię to ratuje Urszula.
A Queen to faktycznie porażka. Totalnie spłaszczyli kawałek.
1. Felicjan Andrzejczak jest najlepszym wokalistą w historii zespołu Budka Suflera
2. Felicjan Andrzejczak nie jest pomyłką
3. Felicjan Andrzejczak nie jest rzeczą
4. Najgorszym wokalistą w historii zespołu Budka Suflera jest Krzysztof Cugowski
5. Jeśli się nie zgadzasz z moją wypowiedzią...patrz na punkt 1-wszy
- VILKI
- Posty: 10810
- Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
- Lokalizacja: kaszuby
Re: Nowości TFP #23
trudno się nie zgodzić
Re: Nowości TFP #23
No cóż, różnimy się w odbiorze. Dla mnie najlepsze są dwie pierwsze płyty. Potem z Czystawem nie było jeszcze źle i na tym koniec.
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: Nowości TFP #23
Owszem nie są złe, są tam świetne utwory, ale jako wokaliści najlepiej moim zdaniem wypadali Czystaw i Felik.kajman pisze: sob lis 14, 2020 10:25 pm No cóż, różnimy się w odbiorze. Dla mnie najlepsze są dwie pierwsze płyty. Potem z Czystawem nie było jeszcze źle i na tym koniec.
-
santosz
- Posty: 4931
- Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
- Lokalizacja: Czech Republic
Re: Nowości TFP #23
Lepsza ciepła wódka niż Suflera Budka
Re: Nowości TFP #23
Różnimy się i będziemy się różnićkajman pisze: sob lis 14, 2020 10:25 pm No cóż, różnimy się w odbiorze. Dla mnie najlepsze są dwie pierwsze płyty. Potem z Czystawem nie było jeszcze źle i na tym koniec.
"JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ...", "NOC KOMETY" i "CZAS OŁOWIU" to według mnie najwięsze hity Budki Suflera
Rozmawiamy o wokalu...więc?
Z całym szacunkiem, ale Felicjan Andrzejczak...patrz na punk pierwszy
- VILKI
- Posty: 10810
- Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
- Lokalizacja: kaszuby
Re: Nowości TFP #23
przepraszam, ale zastanawiam się czemu ma służyć ta ...jałowa dyskusja? 
-
gioconda2
- Posty: 7569
- Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
- Lokalizacja: Poznań
Re: Nowości TFP #23
Całkowicie się z Tobą zgadzam - u mnie masz 100% poparciaszeptun68 pisze: sob lis 14, 2020 11:04 pmRóżnimy się i będziemy się różnićkajman pisze: sob lis 14, 2020 10:25 pm No cóż, różnimy się w odbiorze. Dla mnie najlepsze są dwie pierwsze płyty. Potem z Czystawem nie było jeszcze źle i na tym koniec.
"JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ...", "NOC KOMETY" i "CZAS OŁOWIU" to według mnie najwięsze hity Budki Suflera
Rozmawiamy o wokalu...więc?
Z całym szacunkiem, ale Felicjan Andrzejczak...patrz na punk pierwszy
Re: Nowości TFP #23
VILKI pisze: sob lis 14, 2020 11:08 pm przepraszam, ale zastanawiam się czemu ma służyć ta ...jałowa dyskusja?![]()
Do zwrócenia szacunku Felicjanowi Andrzejczakowi bo najwyraźniej jak to tylko było możliwe kajman przesadził
Re: Nowości TFP #23
Pierwszy raz w życiu spotykam się z osobą, która uważa, że Andrzejczak dorównywał Cugowskiemu. A tym bardziej, że jest od niego lepszy. Od Czystawa, owszem część znanych mi osób uważała, że jest, ale myślę, że sporo moich znajomych byłaby taką opinią jaka się tutaj pojawiła zaszokowanych równie jak ja.
-
gioconda2
- Posty: 7569
- Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
- Lokalizacja: Poznań
Re: Nowości TFP #23
Ja też uważam, że Felicjan był lepszym wokalistą od Cugowskiego i że to z nim Budka wyśpiewała swoje największe hity - te 3, które wymienił szeptun68. To te słodkie różnice gustów i subiektywność odbioru.
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: Nowości TFP #23
Właśnie ja w wielu rozmowach na temat woklaistów Budki wielokrotnie zapewne w wiekszości słyszałem głosy, że własnie Czystaw i Andrzejczak dodawali temu zespołowi wiele jakości i byli powiewem świezości, Cugowskiego raczej kojarzono z takim zaprogramowanym wokalista, który stanął przy mikrofonie, zaśpiewał i poszedł. Po objęciu mikrofonu po Felku owszem nagrali świetne takie tango, jeszcze z cztery utwory prócz tego, ale reszta moim zdaniem jest milczeniem, za taki stan rzeczy wielu uważa właśnie Cugowskiego. Być może jest to spowodowane tym, że Cugowski zawsze śpiewał w tym zespole a reszta przelotnie aczkolwiek treściwie.kajman pisze: sob lis 14, 2020 11:21 pm Pierwszy raz w życiu spotykam się z osobą, która uważa, że Andrzejczak dorównywał Cugowskiemu. A tym bardziej, że jest od niego lepszy. Od Czystawa, owszem część znanych mi osób uważała, że jest, ale myślę, że sporo moich znajomych byłaby taką opinią jaka się tutaj pojawiła zaszokowanych równie jak ja.
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: Nowości TFP #23
Do tych trzech pewnie coś by dorzucił. Cugowski zawsze był zmanierowany a tamci moim zdaniem bardzo otwarci. I też nigdy nie zmienię zdania, że Andrzejczak wniósł wiecej do Budki przez krótki okres niż Cugowski, ale kazdy ma swoje zdanie i chyba o to chodzi, to chyba swiadczy o tym, że zespół jest wielki jakby nie patrzeć.gioconda2 pisze: sob lis 14, 2020 11:31 pm Ja też uważam, że Felicjan był lepszym wokalistą od Cugowskiego i że to z nim Budka wyśpiewała swoje największe hity - te 3, które wymienił szeptun68. To te słodkie różnice gustów i subiektywność odbioru.
Re: Nowości TFP #23
Lepsze kimanie
Niż głosowanie
Coś jeszcze?
Re: Nowości TFP #23
Mogę się zgodzić z tym, że po powrocie Cugowskiego zespół prezentował się tak sobie, ale na moje zaczęło się to już za czasów Czystawa (chociaż wtedy jeszcze wypadało to nieźle) i to nie wina wokalistów lecz albo coraz słabszej formy Lipki albo jego pójścia w stronę komercji. Ale jak widać każdy ma własną opinię. Dla mnie jedynym bardzo dobrym utworem Budki powstałym od 1982 są Babel i Krajobraz (no i Most, ale to nie ich), a najlepsze rzeczy są na dwóch pierwszych płytach (plus Sen, Komentarz oraz utwory z Wenglorzem).
Ale to jest płyta z Cugowskim.
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: Nowości TFP #23
Tak tylko to miała byc płyta z Andrzejczakiem, bo pierwsze utwory czyli Jolka,noc komety i czas ołowiu juz były i powstawała ta płyta, tylko, że do zespołu wrócił Cugowski i przearanzerowano cała płytę dla potrzeb własnie Cugowskiego. Potem jeszcze chyba nagrał z cugowskim i urszula Krajobraz i zniknął z BS na długo. Dlatego napisałem, że tak płyta była jego, a Cugowski moim zdaniem jako wokalista na tej płycie ją po prostu zepsuł. Nagrali tylko kompilację z Czystawem, Andrzejczakiem i Cugowski wtedy.
Re: Nowości TFP #23
Miała, ale w moim odczuciu na szczęście nie była. Myślę, że z Andrzejczakiem to nawet Zgiełk (jedyny jasny punkt tej płyty) by mi się nie podobał. Dla mnie jest on kompletnie nijaki.
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: Nowości TFP #23
To właśnie dlatego, że nie spiewał na niej Andrzejczak była nijaka, nawet gorzej beznadziejna. A cały mój zgiełk to typowy utwór dla Andrzejczaka, a być może była by też znakomita gdyby były inne teksty te pod Andrzejczaka. No ale Cugowski zawsze chciał byc najważniejszy. Dlatego też mym skromnym zdaniem nie dorasta do pięt tej dwójce, a na dodatek jego ostatnie lata w Budce to kompromitacja.kajman pisze: ndz lis 15, 2020 12:32 am Miała, ale w moim odczuciu na szczęście nie była. Myślę, że z Andrzejczakiem to nawet Zgiełk (jedyny jasny punkt tej płyty) by mi się nie podobał. Dla mnie jest on kompletnie nijaki.
Re: Nowości TFP #23
Na moje to Lipko zdecydował się na znacznie lepszego wokalistę skoro miał taką okazję.
Re: Nowości TFP #23
Pierwszy raz boli najbardziejkajman pisze: sob lis 14, 2020 11:21 pm Pierwszy raz w życiu spotykam się z osobą, która uważa, że Andrzejczak dorównywał Cugowskiemu. A tym bardziej, że jest od niego lepszy. Od Czystawa, owszem część znanych mi osób uważała, że jest, ale myślę, że sporo moich znajomych byłaby taką opinią jaka się tutaj pojawiła zaszokowanych równie jak ja.
Felicjan Andrzejczak(moim zdaniem)był, jest i będzie najlepszym wokalistą zespołu Budka Suflera
Takie utwory jak "BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH", czy "TAKIE TANGO" to już była cieniutka granica do disco polo...kto był wtedy na wokalu?
- konwicki1980
- Posty: 5706
- Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
- Lokalizacja: Toruń
- Kontakt:
Re: Nowości TFP #23
No z powyższą tezą mógłbym się zgodzić, choć od razu kontra - tekst do "Jolki" to zdecydowanie mistrzostwo grafomanii wszech czasów - nie ujmując temu utworowi, który bardzo lubię, ale jednak "emigrowałem z Twoich objęć nad ranem" i "meta była o dwa kroki stąd" to nie jest jakieś dzieło porównywalne do "Dziwny jest ten świat" chociażby. Łatwo krytykować album "Nic nie boli...", ale wierzę, że nikt z zespołu nie spodziewał się takiego sukcesu komercyjnego. Wokalistów trudno porównywać, każdy miał swoje wady i zalety.