Strona 63 z 71

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 4:34 pm
autor: Kruklanki
tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm No ciekawe co wymyślą.
A te 2 lata to były "testy" i przymiarka do właściwej listy. Formalnie jednak była to lista. Wind of change ?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 6:54 pm
autor: TStudent
Tak. Gdyby dalej rządził PiS, pewnie listę byśmy dalej mieli jak obecnie :P

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 9:18 pm
autor: Miszon
tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek
Co??!! 3 pozycje to był największy ruch?? :lol: :STOP: :know:
No to widzę hardkor zastój tam był! :shock:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 9:40 pm
autor: jollyroger72
Miszon pisze: ndz kwie 28, 2024 9:18 pm
tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek
Co??!! 3 pozycje to był największy ruch?? :lol: :STOP: :know:
Był to spadek o 4 pozycje (z 5 na 9) - gwoli ścisłości.
Ciekawsza sytuacja była tydzień temu, gdzie w top 20 był tylko JEDEN spadek (o 2 pozycje z 6 na 8 ) a tą nieszczęśniczką była Nosowska (Ledwie wczoraj).

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 9:44 pm
autor: kajman
To był pierwszy raz kiedy utwór spadający o dwa miejsca wyleciał?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 9:50 pm
autor: jollyroger72
kajman pisze: ndz kwie 28, 2024 9:44 pm To był pierwszy raz kiedy utwór spadający o dwa miejsca wyleciał?
Jak do tej pory tak.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 10:06 pm
autor: kajman
A Pamięć to o ile spadła?

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 10:49 pm
autor: tadzio3
jollyroger72 pisze: ndz kwie 28, 2024 9:40 pm Był to spadek o 4 pozycje (z 5 na 9) - gwoli ścisłości.
No tak, faktycznie, pisałem z pamięci. Tak czy owak chodziło mi o sam sposób "zejścia" tej piosenki z listy.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: ndz kwie 28, 2024 11:29 pm
autor: Konrad
tadzio3 pisze: ndz kwie 28, 2024 3:20 pm No ciekawe co wymyślą. Będą nowe piosenki, więc pozbędą się długasów ;)
Tak sobie myślę, że tylko nietypowymi zabiegami usunięto z trzech list piosenkę "Niebo było różowe". Na żadnej nie spadła ona z listy naturalnie. Z 357 została usunięta po osiągnięciu 100 tygodni, z Tip-topu po spadku w obrębie listy o 3 w dół co stanowiło największy spadek i według nowych zasad została usunięta. No a w Trójce skończyła się cała lista ;)
Jak przechodzono z kartkowej na lp357 nie wyrzucono ictb mgo wiec tutaj powinno być podobnie. Jedynie liczba tygodni się wykasuje. Mam nadzieję, że co 4, 8 lat nie będą nam fundować restartu listy trójki. Nie wiem czy lista w wersji 3.0 ma w ogóle sens.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 7:20 am
autor: jollyroger72
kajman pisze: ndz kwie 28, 2024 10:06 pm A Pamięć to o ile spadła?
Tam wówczas też był spadek o dwie pozycje. Tyle tylko, że Daria wypadła wraz z Kultem i Norą Jones.
W ogóle, zaobserwowałem, że od momentu wprowadzenia tej zasady ludzie jakby się "usztywnili" i głosują chyba na to samo z obawy, że może wypaść.
Stąd te spadki tylko o 2, 3 oczka.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 11:42 am
autor: Miszon
hah, czyli efekt odwrotny od zamierzonego i jeszcez większy beton? :lol:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 11:49 am
autor: jollyroger72
Miszon pisze: pn kwie 29, 2024 11:42 am i jeszcez większy beton? :lol:
No w sumie to nie, bo jednak kogoś usuwają. Nawet jedyny spadek w obrębie dwudziestki, jak opisywany przykład Nosowskiej.

No ale... to wątek o Trójce, nie Nowym Świecie.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 1:02 pm
autor: Neo01
Tamto coś na kształt trójowej listy musiało odejść w niepamięć.
Inna sprawa, czy dadzą radę stworzyć jakąś logiczną listę przebojów.
Bo jak widać na przykładzie LP357 i Tip-Top formuła tego typu audycji mocno się zdezaktualizowała.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 1:53 pm
autor: tadzio3
Konrad pisze: ndz kwie 28, 2024 11:29 pm Jak przechodzono z kartkowej na lp357 nie wyrzucono ictb mgo wiec tutaj powinno być podobnie.
To była jeszcze wtedy w miarę świeży utwór a nie dwu i pół letni ;) Coś więc czuję, że skorzystają z okazji i nie pozwolą więcej głosować na "Niebo..."
Miszon pisze: pn kwie 29, 2024 11:42 am hah, czyli efekt odwrotny od zamierzonego i jeszcez większy beton?
No teraz zawsze co najmniej jeden kawałek z top 20 musi spaść. No chyba, że całe top 20 będzie bez zmian ;)
W każdym razie teraz usuwane są piosenki, które zanotują największy spadek w danym notowaniu, spadną poza top 20, albo będą 10 razy na pierwszym. Coraz więcej warunków. A zaczynali tylko z tym trzecim.

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 2:52 pm
autor: Neo01
Jeszcze na samym początku była zasada, że jak chyba 5 razy utwór był na ostatnich pięciu miejscach, to też mieli usuwać, ale się słuchacze szybko zbuntowali i usunęli tę zasadę ;)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 3:51 pm
autor: Kruklanki
Cytaty:
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."

"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."

"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."

"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."

"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."

https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 4:10 pm
autor: AlekOb
W ogóle zauważyłem ciekawą rzecz, na starej stronie listy (która cały czas działa) notowanie 1998 jest to, które zostało wyemitowane na antenie, a nie to po wiadomych poprawkach:
https://lp3.polskieradio.pl/lp3/1998
Co za tym idzie to 1999, które się nie odbyło, jest tam z ruchami względem tego antenowego z Kazikiem na pierwszym.
Wydaje mi się, choć nie dam głowy, że musiało to być niedawno poprawione...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 6:42 pm
autor: Miszon
Kruklanki pisze: pn kwie 29, 2024 3:51 pm Cytaty:
"Do tego wydanie 0 "Pierwszej Trójki – Listy Przebojów" 3 maja o godz. 19.00."

"Majówka w radiowej Trójce. Żegnamy i witamy "Listę przebojów"
W majówkę Trójka zaprasza także na pożegnanie i…powitanie "Listy Przebojów". Historia tej najważniejszej zakończyła się z hukiem na 1998 wydaniu. Aby przypomnieć, co wydarzyło się w Trójce wiosną 2020 roku, sięgamy (dzięki uprzejmości Radia 357) po reportaż Agnieszki Szwajgier "To nie jest historia o piosence". Nie da się słuchać tej opowieści o wydarzeniach, których początkiem był debiut piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" na pierwszym miejscu LP3 bez emocji. Słuchaczki i słuchacze, pracownicy radia, pożegnania i komentarze nagrywane przez Agnieszkę na bieżąco, robią wrażenie mimo upływu czasu. "Unieważniono notowanie listy i w 10 dni nie było radia" - mówi jedna z bohaterek reportażu."

"Co ciekawe, głosowanie na Listę numer 1999 toczyło się bez zakłóceń, jednak po odejściu z radia Marka Niedźwieckiego nigdy nie trafiło na antenę. Trójka chce je zaprezentować słuchaczkom i słuchaczom 1 maja, opowiadając historię notowania, którego nie było… Tę opowieść poprowadzi Mariusz Owczarek."

"2 maja Trójka zaprasza na "The Best Of LP3" - największe przeboje, piosenki rekordzistki, fani i kronikarze Listy i ich święto. Gospodarzem tego dnia będzie Tomasz Żąda. - To będzie pożegnanie z "Listą przebojów Trójki", której kontynuacja nie jest możliwa – nie mamy do tego prawa. Jej zakończenie jest częścią naszej trójkowej historii. Listy, która na antenie Trójki pojawiła się w roku 2022, kontynuować nie chcemy. Chcemy zacząć od początku! W piątek 3 maja o godzinie 19.00 z naszymi słuchaczkami i słuchaczami spotka się Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny powraca do Trójki, by zbudować z nami Pierwszą Trójkę – Listę Przebojów – zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna radiowej Trójki."

"Autorski program Piotra Metza będzie listą przebojów, słuchacze nadal będą wskazywać swoje ulubione piosenki, ale formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat. To będzie wydanie „0”, a tuż po nim uruchomione zostanie głosowanie na notowanie nr 1 - zapraszamy 10 maja."

https://trojka.polskieradio.pl/artykul/ ... -przebojow
O! A to ciekawe, jak oni to zrealizują! Zarówno to wirtualne 1999 notowanie, the best of (ale co - Bobby będzie gościem-ekspertem, czy co? :lol: ), jak i potem tę formułę Pierwsza Trójka. Lista będzie miała tylko 3 kawałki? :mrgreen:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 7:14 pm
autor: gioconda2
Ło matko i córko :evil: nie ma innych redaktorów tylko sztywny i zimny Metz :mrgreen: ? Nie mogli zostawić Żądy :know: ? Nowe otwarcie ... z takim prowadzacym dla mnie = zamknięcie na wieki...
Z chęcią posłucham jeszcze raz reportażu i Mariusza Owczarka. Wspomnień z Żądą raczej też, ale od 3 maja stypa...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 7:19 pm
autor: Neo01
Żąda jest akurat mało sztywny :roll:
No proszę Cię, on się do tego nie nadaje, to już lepszy Metz.
W każdym razie na pewno sprawdzę :)

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 7:28 pm
autor: VILKI
...formuła poszerzy się o spotkania z artystami, mini koncerty i wszystko to, czym zachwyca nas muzyczny świat...


mnie bardziej przeraża TO :STOP:

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 7:29 pm
autor: jollyroger72
gioconda2 pisze: pn kwie 29, 2024 7:14 pm Ło matko i córko :evil: nie ma innych redaktorów tylko sztywny i zimny Metz :mrgreen: ?
Bardzo dobry wybór :P

Posłucham 10 maja notowania nr 1 i może nawet przerzucę się na regularne słuchanie...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 7:41 pm
autor: kajman
tadzio3 pisze: pn kwie 29, 2024 1:53 pm No chyba, że całe top 20 będzie bez zmian
To wtedy 20 wypadnie (przynajmniej moim zdaniem tak być powinno).

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 8:07 pm
autor: Kuba1201
kajman pisze: pn kwie 29, 2024 7:41 pm
tadzio3 pisze: pn kwie 29, 2024 1:53 pm No chyba, że całe top 20 będzie bez zmian
To wtedy 20 wypadnie (przynajmniej moim zdaniem tak być powinno).
To byłaby dopiero parodia idei listy przebojów...

Re: Co się dzieje z naszą Trójką?

: pn kwie 29, 2024 10:08 pm
autor: Kopytko
Powrót Piotra Metza do Trojki uważam za rewelacyjny. Brakowało mi jego Czarnej Barki. Samego głosowania i odliczania nie musi być. Chyba, że będzie takie głosowanie na tematyczny Top. Co tydzień inny wybór. Top 20 Pieśni Żeglarskich, Top 20 The Beatles, Top 20 Paul McCartney, Top 20 John Lennon, Top 20 Prince itd.