Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3
Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Wpadłem NA MOMENT, są wyniki 
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Liczę, że Voo Voo dłużej się utrzyma w czołówce w porównaniu z poprzednim.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Patrzę na wyniki i nieco zaskoczeń jest. Największe:
1. Fisz i Emade - wypadek weterana może nie, ale nowego z miejsca 15 w czwartym tygodniu ogromne.
2. Peter Gabriel - ogromny spadek w drugim tygodniu to raczej norma, ale wtedy wcześniejszy utwór najczęściej zyskuje, a tutaj wypada z 24.
3. Kaśka Sochacka - spore awanse starych utworów (ale to zdecydowanie mniejsza niespodzianka niż dwie powyżej).
Łona wyrównują najwyższą swoją pozycję, ale to raczej nie zaskoczenie. Pewnie za tydzień będą jeszcze wyżej. Nie zaskakuje też ogromny spadek Śląskiej, bo głosy przeniosły się pewnie na nową w duecie z Voo Voo. Kibicuje jej wypadkowi, bo może to tej nowej poprawić notowania.
1. Fisz i Emade - wypadek weterana może nie, ale nowego z miejsca 15 w czwartym tygodniu ogromne.
2. Peter Gabriel - ogromny spadek w drugim tygodniu to raczej norma, ale wtedy wcześniejszy utwór najczęściej zyskuje, a tutaj wypada z 24.
3. Kaśka Sochacka - spore awanse starych utworów (ale to zdecydowanie mniejsza niespodzianka niż dwie powyżej).
Łona wyrównują najwyższą swoją pozycję, ale to raczej nie zaskoczenie. Pewnie za tydzień będą jeszcze wyżej. Nie zaskakuje też ogromny spadek Śląskiej, bo głosy przeniosły się pewnie na nową w duecie z Voo Voo. Kibicuje jej wypadkowi, bo może to tej nowej poprawić notowania.
- bobby-x
- Posty: 13426
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
wypadkiem Pana EFa, jestem bardzo zdziwiony.
Wypadki z TOP35
15 11 03
Pan EF i Pan Emade - 14. Piętro (radio edit) *** -4
Wypadki z TOP35
15 11 03
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Mniemam, że nie tylko Ty.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Bo Pan EF i Emade to jednak nie jest FET...
- VILKI
- Posty: 10808
- Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
- Lokalizacja: kaszuby
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
też tak uważam. gdyby to było firmowane jako Fisz Emade Tworzywo to byłby hit
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Niekoniecznie, bo to jednak trochę inny styl.
Nie ma tu za grosz przebojowości.
Ale emblemat FET na pewno by nie zaszkodził
Nie ma tu za grosz przebojowości.
Ale emblemat FET na pewno by nie zaszkodził
- Miszon
- Posty: 15977
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
A w Boomerze był? Gość przez 6 minut czytał tekst (ciężko to nazwać rapem, a śpiewaniem w ogóle).
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Ten utwór przypominał mi trochę Boomera i też miał u mnie niezłą ocenę.
- bobby-x
- Posty: 13426
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
jako dość znani polscy artyści, myslałem, że pobędą ze 20 tyg ale nie trzy?
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
"Boomer" to był taki trochę anty-przebój, jednak coś chwytliwego w nim było, choćby tytułowa fraza.Miszon pisze: pt mar 13, 2026 5:52 pm A w Boomerze był? Gość przez 6 minut czytał tekst (ciężko to nazwać rapem, a śpiewaniem w ogóle).
- Miszon
- Posty: 15977
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Wierzę na słowo, nie za bardzo kojarzę cokolwiek poza perkusją i pianinem we wstępie.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
One są tam cały czas.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Może są, ale na pewno nie tak chwytliwe.
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
I ja miałem cały czas zagwozdkę jakim cudem to ludziom się podoba. I o ile może ten nietuzinkowy tekst chwycić, ale jak słyszy się go kilka razy to zaczyna nużyć, a potem to już denerwować.
Może ja jestem w mniejszości, ale w utworach cenię przede wszystkim muzykę i ona mnie trzyma i zachęca do ponownego słuchania. Tekst jest dodatkiem. Jeżeli utwór się opiera tylko na mówieniu tekstu bez nawet ciekawej melodii (takiej jak np w "Filandii") to mnie to nie jest w stanie poruszyć na dłużej niż kilka przesłuchań. To już zdecydowanie wolę utwory instrumentalne bez tekstu.
Może ja jestem w mniejszości, ale w utworach cenię przede wszystkim muzykę i ona mnie trzyma i zachęca do ponownego słuchania. Tekst jest dodatkiem. Jeżeli utwór się opiera tylko na mówieniu tekstu bez nawet ciekawej melodii (takiej jak np w "Filandii") to mnie to nie jest w stanie poruszyć na dłużej niż kilka przesłuchań. To już zdecydowanie wolę utwory instrumentalne bez tekstu.
- Miszon
- Posty: 15977
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Bardzo możliwe, ale po kilku przesłuchaniach ten kawałek mi się znudził i wyłączałem po kilku słowach tekstu.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
A kajman nie miał na myśli nowego kawałka?
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Pisałem o Boomerze. Nowy instrumentalnie też był w porządku.
To kompletnie nie wiem, co robi na Twojej liście zakochałem. Dla mnie muzyki tam nie da się znaleźć.tadzio3 pisze: śr mar 18, 2026 8:05 pm Może ja jestem w mniejszości, ale w utworach cenię przede wszystkim muzykę i ona mnie trzyma i zachęca do ponownego słuchania.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
A dla mnie (jeśli jest po polsku) ważna jest i muzyka i tekst - jak w tytule książki: "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę".
Ale fakt, że jak się słucha czegoś dziesiąty raz w krótszym okresie to na ogół nawet dobry tekst zaczyna obojętnieć, a bywa też nużący.
Ale fakt, że jak się słucha czegoś dziesiąty raz w krótszym okresie to na ogół nawet dobry tekst zaczyna obojętnieć, a bywa też nużący.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Mi znużenie textem zdarza się raczej rzadko, ale mistrzem w szybkim zniechęcaniu mnie było Lao Che.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
No wiem, "ptyś miętowy", "Wojenka"...
Ale Spięty tworzy też świetne teksty, właściwie znaczna większość jest co najmniej dobra, a wiele jest dla mnie wybitnych.
Ale Spięty tworzy też świetne teksty, właściwie znaczna większość jest co najmniej dobra, a wiele jest dla mnie wybitnych.
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Jeżeli muzykę traktujemy jako taką, która musi mieć melodię, to faktycznie jej jest tam bardzo mało. Ale w tej piosence świetnie jest grany rytm, a rapowanie Taco i Livki fantastycznie się komponuje w całość. Po prostu to jest to całościowo sprawna kompozycja. Boomer nie ma podjazdu. Tam nie ma ani rapowania, ani nawet jakiegoś rytmu. Fisz mówi swoje, rytm gdzieś tam sobie gra. Takie od niechcenia, zero pomyślunku. Oczywiście może taka specyficzna forma się podobać, ale mi zdecydowanie nie.kajman pisze: czw mar 19, 2026 12:33 pm To kompletnie nie wiem, co robi na Twojej liście zakochałem. Dla mnie muzyki tam nie da się znaleźć.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Nie wiem, kto tam rapuje na początku, ale wytrzymałem tylko kilkanaście sekund i miałem dosyć.
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
Jak zawsze to jest kwestia gustu.