Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

TStudent
Posty: 11732
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: TStudent »

bobby-x pisze: sob maja 11, 2024 9:01 amhmm w 8? roku jej kariery?
Nie mylisz się zbytnio. Pierwszy singiel, który znam, usłyszałem w RMF w 2016. Chociaż tak zobaczyłem, na Spotify ten singiel istniał jeszcze w 2015 (dokładnie 30 października).
bobby-x pisze: sob maja 11, 2024 9:01 amA gdzie byl utwór w duecie z Eltonem, przeróbka Sacryfajsa w 357?
Gdyby zaistniał w 357, pewnie bym tego im nie wybaczył. Marna przeróbka.
kajman
Posty: 64463
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: kajman »

bobby-x pisze: sob maja 11, 2024 9:01 am Więc Pierwsza Trójka bo będzie lista gustu pana Metza czyli znowu nie słuchaczy.
Czyżbyś uważał Sochacką i Śląską za wykonawców w guście Metza?
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: bobby-x »

TStudent pisze: sob maja 11, 2024 9:23 am Gdyby zaistniał w 357, pewnie bym tego im nie wybaczył. Marna przeróbka.
I jesteś w błędzie, bo powinni grać o wiele szersze spektrum muzyczne a słuchacz by decydował, że akurat ta przeróbka jest słaba. Ale ja miałbym możliwość zagłosowania na to co mi się podoba a nie tylko na to co podoba się mizernym redaktorom. Nie wiem czy pamiętasz, Lista Przebojów Trójki była kochana między innymi, też za różnorodność.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: bobby-x »

kajman pisze: sob maja 11, 2024 9:50 am
bobby-x pisze: sob maja 11, 2024 9:01 am Więc Pierwsza Trójka bo będzie lista gustu pana Metza czyli znowu nie słuchaczy.
Czyżbyś uważał Sochacką i Śląską za wykonawców w guście Metza?
Ty to zawsze znajdziesz dziurę w całym.
kajman
Posty: 64463
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: kajman »

To, że nie wrzucają zbyt dużo komercji na niskim poziomie i bardzo do siebie podobnej nie oznacza, że nie są różnorodni. A komercji w stylu jaki teraz panuje to w Trójce też zawsze było bardzo mało.
bobby-x pisze: sob maja 11, 2024 10:00 am Ty to zawsze znajdziesz dziurę w całym.
Nie, to Ty nie wiem dlaczego widzisz tą listę jako prywatne poletko Metza. Listę czyli utwory, na które głosujemy.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 568
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: Konrad »

w drugim notowaniu jak będą dwie nowości to max. Muszę przyznać, że zestaw jest interesujący, ale czy to wystarczy by ta lista odżyła to zobaczymy. Sochacka zaś pewnie strzeli 100 tygodni.
gioconda2
Posty: 5817
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: gioconda2 »

Włączyłam wczoraj radyjko. Po 5-10 min. wyłączyłam. Nie mogę słuchać Metza. Tu z bobbym sobie możemy przybić 5 :cwany:
Nawet nie zaczęłam szukać konta sprzed lat. Ani zakładać nowego. Może kiedyś zagłosuję, ale bez odsłuchu. Chyba, że znajdzie się jakiś druh zastępowy milszy mi.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 568
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: Konrad »

bobby-x pisze: sob maja 11, 2024 9:59 am I jesteś w błędzie, bo powinni grać o wiele szersze spektrum muzyczne a słuchacz by decydował, że akurat ta przeróbka jest słaba. Ale ja miałbym możliwość zagłosowania na to co mi się podoba a nie tylko na to co podoba się mizernym redaktorom. Nie wiem czy pamiętasz, Lista Przebojów Trójki była kochana między innymi, też za różnorodność.
Aleś pojechał z tymi mizernymi. Trójka w chwili obecnej nie może grać szerszego spectrum bo radia Nowy świat i 357 przestaną mieć ekonomiczny sens. Ta różnorodność LP3 zaczęła wygasać po 2000 roku
TStudent
Posty: 11732
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: TStudent »

Nie, bo w 2006 na 1. było Maneater ;)
Kuba1201
Posty: 2110
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: Kuba1201 »

Już nie przesadzajmy z tym brakiem różnorodności, może i sporo podobnych do siebie utworów na przestrzeni lat było w czołówce, no ale ile jest w Polsce takich list, gdzie jest większa różnorodność?
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 568
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: Konrad »

TStudent pisze: sob maja 11, 2024 9:50 pm Nie, bo w 2006 na 1. było Maneater ;)
już 6 lat trwał proces wygaszania różnorodności co nie znaczy, że takowe się nie trafiały

wczoraj słuchałem fragment 2 notowania. Była pani Rusowicz, zagrano dwie piosenki długi wywiad, potem pominięto granie kilku utworów i potem była tylko top3. Wyniki fatalne bo podwójne pozycje nie powinny się zdarzać w top10. Czyli chyba mało głosów jest.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15353
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: Miszon »

Raczej nie wróżę tej liście wielkiej przyszłości.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10230
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: bobby-x »

Konrad pisze: sob maja 18, 2024 11:17 am wczoraj słuchałem fragment 2 notowania. Była pani Rusowicz, zagrano dwie piosenki długi wywiad, potem pominięto granie kilku utworów i potem była tylko top3. Wyniki fatalne bo podwójne pozycje nie powinny się zdarzać w top10. Czyli chyba mało głosów jest.
Tak mi się wydawało, że coś było nie tak, że część piosenek "przeskoczyła" lub ich nie było ale w tle leciało 357 i jeszcze zaoosorbowanie forum... więc stwierdziłem, że jednak ja czegoś nie dosłyszałem. A tu proszę, jednak to Pan Metz coś nawalił...
i jeszcze jakiś utwór po pierwszym i coś między 3 a 2 czy 4 a 3 i jakoś tak bez mocnego rozróżnienia co z listy a co nie...
Miszon pisze: sob maja 18, 2024 12:00 pm Raczej nie wróżę tej liście wielkiej przyszłości.
+1
pbd2
Posty: 1296
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsza Trójka - Lista Przebojów (Notowania)

Post autor: pbd2 »

Straszny bałagan w tej ni to liście, ni to audycji autorskiej pana Metza. Mam wrażenie, że to w zamyśle ma być próba powrotu do zwyczajów z lat 80. (wtedy w czasie LP3 były krótkie wywiady z artystami, był kącik propozycji, inne kąciki gadane, czasami zamiast spadającej piosenki zagrano w całości np. nowszy singiel tego samego wykonawcy itp.), tylko że u młodego Niedźwiedzia to wszystko było dynamiczne, wyraźne oddzielone od reszty i nie zajmowało więcej niż 10 procent całości (i ta reszta, czyli lista właściwa, była kompletna), a u dojrzałego Metza to jest pół audycji, a do tego te treści są bardzo niewyraźnie pooddzielane od właściwej listy, a ona sama prezentowana po uważaniu, co się redaktorowi zachce zagrać, to zagra i tyle. Czyli 40 lat temu było ciasto z rodzynkami, a teraz jest breja.
ODPOWIEDZ