XXXIII Zlot Forum LP3 - 29.09-01.10.2023, Warszawa (u ku3y)

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Martyr pisze: ndz wrz 03, 2023 11:54 pm Podasz jakiś link, Miszonie?
jak mówię - to jest odludzie. Przyszło mi do głowy, jak wspomniałaś ośrodek Raj.
Przejeżdżałem tamtędy rowerem półtora tygodnia temu i w rzeczywistości nawet bardziej odludzie niż na mapie ;) . Ponieważ dzień wcześniej wyskoczyła ta miejscówka na Żoliborzu, to nie stawałem obejrzeć dokładniej, a kolejną wizytę, dokładniejszą, mogę zrobić dopiero w niedzielę.

http://domekwkampinosie.pl/cennik/
Tutaj jest z tego co rozumiem 1 łazienka na 6 osób - 2 razy lepiej ;) . Cena to 250zł za 6 osób. Kominek, miejsce na ognisko, zasadniczo klimaty leśne.
Sprawdzałem też autobusy - w obie strony ostatni około północy, co nawet umożliwia wizytę w 357. 1h 17 minut z Centralnego, od radia pewnie nieco szybciej. Problemem jest to, że przystanek autobusowy jest w Lesznie, ładnych kilka km od miejsca docelowego. Piszą, że dowiozą z przystanka, ale ile osób?
Zasadniczo po namyśle - raczej nie, strasznie daleko. Jednak jeśli jest do wyboru w ogóle albo gdziekolwiek?
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2023 9:01 am przez Miszon, łącznie zmieniany 2 razy.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: LLucky »

Martyr pisze: ndz wrz 03, 2023 3:36 pm
LLucky pisze: ndz wrz 03, 2023 2:04 pm - całość na drugim piętrze (poddaszu), schody kręte i nieco wąskie
czy jest jakaś poręcz której można się przytrzymać?
Niestety nie. To rzeczywiście może być problem. Żałuję, że nie zrobiłem zdjęć, łatwiej byłoby Wam to ocenić.
konwicki1980 pisze: ndz wrz 03, 2023 8:18 pm Wanna pewnie jest dwuosobowa, więc można spróbować kąpieli wspólnych :wink:
Wanna jest jednoosobowa, natomiast (uwaga!) toaleta jest dwuosobowa - w sensie że są dwa sedesy oddzielone od siebie cienką ścianką, ale bez drzwi, tylko z zasłonką. W praktyce nie wyobrażam sobie, by z całości łazienki mogły korzystać dwie osoby, więc traktuję to jako ciekawostkę, a łazienkę z toaletą jako jednoosobową.

Na marginesie dodam, że mam ostatnio sporo na głowie i nie mam czasu szukać innej miejscówki. Jeśli sami znajdziecie jakąś inną, to pewnie nie będę mógł jej sprawdzić i trzeba będzie poprosić kogoś innego.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5213
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: konwicki1980 »

Można jakąś ankietę zrobić, kto jest za czym, bo na razie mało osób się wypowiadało konkretnie o tym, co lepsze w zaistniałej sytuacji.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22089
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Yacy »

Łukasz napisał mi, że obok mają jeszcze inne pokoje do wynajęcia, więc przed rezygnacją z rezerwacji, bo tak chyba trzeba zrobić, zadzwoniłem do właściciela.

mają w innym budynku pokoje. może nam wynająć piętro.
tj. I piętro, 4 pokoje 12 osób. w jednym pokoju kuchnia i łazienka + wspólna łazienka na korytarzu.
możemy dodatkowo korzystać z łazienki na 2 piętrze i na parterze. ale z naszej wspólnej łazienki też wyjątkowo może skorzystać ktoś z innego piętra.
niestety nie ma pomieszczenia żeby zmieściło się jednocześnie 12 osób. w kuchni przy stole max 6.
niżej jest wspólna kuchnia, z której też możemy skorzystać i tam zjeść, ale nie siądziemy tam na dłużej w komplecie.
i w żadnym pokoju nie zmieści się 12 osób.
no i od 22.00 cisza nocna.
jak sam właściciel stwierdził na imprezę ten hostel się nie nadaje.
z apartamentu możemy zrezygnować, to piętro zarezerwować telefonicznie, bo tego na bookingu nie wystawiają.
rezerwacja w tej samej cenie. tzn. bez zniżki z bookinga czyli 1700 zł.

wklejam te informacje, chociaż chyba wiemy co należy zrobić.

adameria pisze: pn wrz 04, 2023 7:24 am Ja się dostosuję do decyzji M&Y.
niestety wydaje mi się, że nie może być innej.
mogę tylko przeprosić za zamieszanie. szczególnie Adama i Piotra, który zmienił swoje plany na ten weekend.
chcieliśmy dobrze, ale się nie udało.
raczej są marne szanse, aby w tym terminie znaleźć inną miejscówkę...

wieczorem anuluję rezerwację.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11892
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: adameria »

To jest żaden problem.
Mój błąd, bo się pospieszyłem.

...A w tej sytuacji najważniejsze jest zdrowie, bezpieczeństwo i jako taki komfort.

Jak rozumiem ten termin jest już raczej niebyły?
Czy jeszcze ktoś z Warszawiaków szuka jakiejś miejscówki?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Poza tą puszczą, nic wtedy nie znalazłem, ale też długo nie szukałem, bo jak się znalazło, to dalej nie drążyłem tematu.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9295
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

Schody wąskie bez poręczy trochę to ryzykowne..
Na początku myślałam że z 1 łazienka to może być trudne, ale rozpiszemy kolejkę dla każdego..itd - że byloby to możliwe
ale potem pomyślałam że może być tak że 2 osoby w tym samym czasie mogą mieć bardzo pilną potrzebę itd.
Więc jest to niewyobrażalne by dla 12 osób była tylko 1 łazienka. A te 2 toalety w środku to dla mnie śmiech na sali, nie mogę sobie wyobrazić co właściciel miał w głowie montując tam drugą :STOP:
To tyle w temacie miejscówki z Żoliborza.

Miszon pisze: mówię - to jest odludzie. Przyszło mi do głowy, jak wspomniałaś ośrodek Raj.
Przejeżdżałem tamtędy rowerem półtora tygodnia temu i w rzeczywistości nawet bardziej odludzie niż na mapie ;) . Ponieważ dzień wcześniej wyskoczyła ta miejscówka na Żoliborzu, to nie stawałem obejrzeć dokładniej, a kolejną wizytę, dokładniejszą, mogę zrobić dopiero w niedzielę.

http://domekwkampinosie.pl/cennik/
Tutaj jest z tego co rozumiem 1 łazienka na 6 osób - 2 razy lepiej ;) . Cena to 250zł za 6 osób. Kominek, miejsce na ognisko, zasadniczo klimaty leśne.
Sprawdzałem też autobusy - w obie strony ostatni około północy, co nawet umożliwia wizytę w 357. 1h 17 minut z Centralnego, od radia pewnie nieco szybciej. Problemem jest to, że przystanek autobusowy jest w Lesznie, ładnych kilka km od miejsca docelowego. Piszą, że dowiozą z przystanka, ale ile osób?
Zasadniczo po namyśle - raczej nie, strasznie daleko. Jednak jeśli jest do wyboru w ogóle albo gdziekolwiek?
pomimo że to odludzie, myślę że warto przemyśleć to miejsce.
Piszesz że kilka osób dowiozą z przystanku.
Jakby wyszło że termin nam by pasował, to przyjechalibyśmy z Jackiem autem. Więc moglibyśmy też kilka osób podrzucić. Być może wwas mógłby pomóc? Trzebaby zapytać.

Pytanie czy oprócz dojazdu coś jeszcze nie pasowało Ci się tej miejscówce?
Dowiadywałeś się Miszonie o terminy w tym miejscu?
Ciekawe czy mają ogrzewanie w takich domkach.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

O terminy się nie dowiadywałem, z ogrzewania widzę kominek, ale czy coś jeszcze - nie wiem. Wtedy ledwo co znalazłem to miejsce, to za kilka godzin wpadła ta willa, więc nie drążyłem już tematu. Poza dojazdem, to raczej miejscówka wygląda na fajną.
Jest tam numer telefonu, mogę zadzwonić, popytać.
Na stronie jest też link do ich fejsbuka, jest kilka zdjęć wnętrza.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Ok, dzwoniłem do tego Kampinosu. A więc:

- jeśli chodzi o termin - to w tej chwili jeszcze rozmawiają z kimś, jutro będą wiedzieć, czy mają wolne - ciekaw jestem, czy to nie z kimś innym od nas, bo pan mówił, że większa grupa ;-)
- ogrzewanie - owszem, mają ogrzewanie elektryczne, ale zasadniczo ze względu na ceny prądu starają się unikać i po prostu wynajmują, póki ciepło. Coś pan wspominał, że jak zimno i jest konieczność, to wtedy dopłata za ogrzewanie (? jakoś tak zrozumiałem)
- dojazd - owszem jest możliwość dowiezienia z przystanku w Lesznie, ale to nie busem, tylko normalnym samochodem. Czyli parę osób, a nie dajmy na to 8. No i na pewno nie w nocy po 22.
- segment wygląda w ten sposób, że jest sypialnia z czterema łóżkami plus (uwaga) kanapa dwuosobowa, ale ona jest W ANEKSIE. W sensie ta kanapa w kuchni niejako jest. Czyli kto tam śpi, ten zasypia ostatni i pierwszy wstaje. Jednakże to są 2 segmenty. Czyli wychodzą 2 łazienki, 2 kuchnie, w sumie 12 osób się mieści. Zatem można siedzieć w jednym segmencie, wtedy "tylko" 2 osoby mają taką niedogodność spaniową, ale rzecz jasna te drugie dwie nadal mają taką, że ktoś teoretycznie może im się kręcić po "sypialni" (z drugiej strony - tamte 4 osoby śpią razem, więc też im się ktoś może kręcić). Nieco gorzej, że to jest kanapa na 2 osoby, a nie osobne tapczany.

Jestem trochę zajęty, dzwoniłem w przerwie obiadowej w pracy, może o coś jeszcze nie dopytałem, jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to raczej dziś nie ma sensu dzwonić, jutro pan będzie wiedział, czy w ogóle mają wtedy wolny termin.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

EDIT:
Pan do mnie dzwonił - okazało się, że ma wolne 2 ostatnie weekendy. Ale ta druga grupa na razie się nie odzywa, zasadniczo kto pierwszy, ten ma możliwość wyboru weekendu, a ten drugi to już bierze co wolne (albo to "chłit małketingowy" ;-) ).
Kominek jest w jednym z segmentów. Miejsce na ognisko i grill, na tarasie materace do posiedzenia itp. (oby było ciepło, to się skorzysta).
Pan raczej kontaktowy i wyluzowany, jak ktoś chce więcej popytać, to śmiało może nawet dziś, tylko niech powie że to ta sama grupa, co kolega wcześniej dzwonił i o 12 osób pytał ;-) .
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9295
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

No dobra, przyznaje się :)
Zerknęłam w Twojego linka i napisałam maila zanim Ty Miszonie zmieściłeś posta tutaj.
Więc może tak być, że ten pan myśli o mojej wiadomości jako o tej drugiej grupie ;)
To co mi odpisał :
"Dzień dobry ,
mamy 2 segmenty z dwoma podwórkami które pomieszczą 12 osób.
Staramy się wynajmować to tego czasu kiedy jest jeszcze ciepło żeby nie
ogrzewać, ponieważ są ogrzewane elektrycznie.Ale istnieje taka opcja.
Wolne terminy mamy: 22-24.09 i 29 - 01.10. w razie pytań proszę o
kontakt.
Pozdrawiamy
Domek w Kampinosie"
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Tak też właśnie myślałem, że to pewnie ty :-D .

No to teraz pytanie, jaka decyzja, co robimy?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11892
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: adameria »

Szpraj na komary i jestem za... tym... żeby się spotkać.
Tym bardziej, że mam bilety :lol: :roll: na ten termin, który wciąż nie jest przesądzony. 8)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Ja często jeżdżę rowerem po Kampinosie. I... komary nie są zbyt dokuczliwe. Albo może jak jadę, to mnie nie doganiają, a przerwy robię tylko poza puszczą :lol: .
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9295
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Martyr »

Miszon pisze: pn wrz 04, 2023 9:08 pmJa często jeżdżę rowerem po Kampinosie. I... komary nie są zbyt dokuczliwe.
czyli wnioskuję że to fajne miejsce ;)
Miszonie, w puszczy raczej jest sucho czy wilgotno? Tak czytam że są lasy sosnowe więc bym obstawiała że sucho, ale może mnie upewnisz.

Liczę że 2 noclegi 12 osób wyniosłyby nas 1000zł.
W okolicach 1 października może już być nieco chłodniej, choć nie musi. Ale taką opcję należałoby przyjąć.
Możnaby założyć że w dzień możemy się dogrzewać ciepłem z kominka. A w nocy tym ogrzewaniem. Pytanie 1, ile takie ogrzewanie domku w nocy może kosztować.
Pytanie 2, czy w tym 1 segmencie z kominkiem lub też w kuchni jesteśmy w stanie się zmieścić w 12 osób? (np. Przy słuchaniu ABC).
Miszonie, myślę że zostawię Tobie dopytanie się o te rzeczy, przyjawszy że jest szansa że pojedziesz zobaczyć na miejscu ten domek - jak wygląda sytuacja w środku. Jeśli oczywiście możesz :)
I nie będę się odzywać już do tamtego Pana żeby nie komplikować.

Na końcu chciałabym poprosić żeby wypowiedziały się inne osoby w tym wątku o domku w Kampinosie. Czy jesteście zainteresowani zlotem 29.09-1.10. W Kampinosie?
Myślę że możemy zostać przy tej dacie zlotu która wcześniej była ustalona, o ile djjack potwierdzi że będzie wtedy i ABC jest możliwe.
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2023 10:10 pm przez Martyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5213
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: konwicki1980 »

Szkoda, że zdjęć nie ma za wiele na tej stronie.
Ja się wstrzymam od głosu, bo zbyt wielu zalet takiej miejscówki nie widzę, chyba że jako punkt wypadowy na zwiedzanie Puszczy :lol: i to nie na początku października. Ale i tak będę tylko krótko, więc jeśli ktoś mnie odwiezie w sobotę na przystanek, to mogę przybyć :mrgreen: Zresztą obecność jakiegoś co najmniej jednego auta tranzytowego będzie niezbędna.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Kampinoski Park Narodowy jest lasem bagiennym (łosie i te sprawy). Jednakże akurat ta część, być może ze względu na tą szosę Nowy Dwór-Leszno (albo odwrotnie: może dlatego tamtędy jest ta szosa) jest raczej sucha (zalesione wydmy i te sprawy). Zresztą z punktu widzenia rowerzysty, to w zasadzie niemal wszędzie jest sucho, pomijając jakieś bezpośrednie sąsiedztwa bagien. Ale nic mokrego w takiej bardzo najbliższej okolicy nie kojarzę.
Co do jedzenia - albo by trzeba zamówić coś z Leszna (jest tam dobra pizzeria - pizzeria Foresta, jadłem tam właśnie ostatnio pastę, jest także chińczyk, plus bar 579 - prawie jak 357, hehe. Ale on akurat w zeszłą niedzielę był zamknięty). Poza tym może z pół kilometra? (może km?) jest grill bar. Ale to takie typowo grillowe jedzenie. Trafić niełatwo, kręciłem się tam rowerem ostatnio z 10 minut, a ostatecznie okazało się że i tak nie skorzystam, bo brak zasięgu mają, czyli płatność tylko gotówką.

Errata: dobra, grill bar to jednak prawie 2km. Rowerem wydawało się mniej ;) .
Od razu też lojalnie mówię: do przystanku w Lesznie jest 8km. Czyli albo ktoś idzie na BARDZO długi spacer, albo dowozimy się samochodami. W zasadzie jedynym plusem jest to, że te autobusy miejskie od metra Bemowo i z powrotem jeżdzą jak wspomniałem bardzo długo, aż do północy (ale nie wiem czy w weekend nie krócej).
lady
Posty: 17834
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: lady »

My bylibyśmy chętni, gdyby ktoś nas podwiózł na miejsce i odwiózł w niedzielę, bo inaczej to najpewniej byśmy zabłądzili. Tym razem wezmę wygodniejsze buty :wink: , ale to i tak za daleko żeby z buta dojść. Poza tym fajnie by było spotkać się większą grupą na dworcu - i tu znowu - tym razem :wink: poczekamy na resztę, a nie tak jak poprzednio będziemy latać po dworcach w poszukiwaniu pociągu :lol:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Trasa Leszno-Kiścienne jest taka, że o ile ktoś nie idzie na skróty, to zabłądzić się nie da, problemem jest coś wręcz przeciwnego - to dość uczęszczana, także przez tiry, droga a długimi odcinkami bez chodnika. Nie polecam iść piechotą nie robiąc skrótów.

Na pewno jest to ładna miejscówka na odpoczynek na łonie natury, jednakże o ile Emów był zadupiem, to tutaj jest to zadupie więcej niż do sześcianu (nie wiem co jest większym stopniowaniem sześcianu - tetraedr? ;) ).
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2023 11:29 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
lady
Posty: 17834
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: lady »

Miszon pisze: pn wrz 04, 2023 10:33 pm Nie polecam iść piechotą nie robiąc skrótów.
:mrgreen: czyli widzę, że podwózka jest konieczna.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19859
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: jollyroger72 »

Oprócz dojazdu do takiej odludnej miejscówki jest jeszcze kwestia powrotu do stolicy.
Na pociąg. W niedzielę.
Nie każdy będzie miał wyjazd ze stolicy w miarę o jednakowej porze, więc transport każdego z osobna (lub parami, trójkami) do najbliższego przystanku (Leszno?) to nieco skomplikowane :know:
Pozostaję sceptyczny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

To prawda. A nawet niedziela taka sama w tej materii jak w piątek - i tak 12 osób się nie zmieści nawet w 2 samochody, to i tak jest konieczność wykonania iluś kursów, tyle że są bardziej porozrzucane czasowo.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: wwas »

Nie jestem zbyt wybredny, więc jak dla mnie domek może być, tym bardziej, że byłoby to rozwiązanie jednorazowe, a domyślna lokalizacja zlotów pozostałaby, jak rozumiem, niezmienna. Jedyny warunek: nie chciałbym być tym, który musi się kłaść ostatni i wstawać pierwszy ;)

Oczywiście, chętnie podejmę się transportu części osób, mogę zrobić dwa kursy, do ustalenia, jak to rozwiązać logistycznie: czy np. pierwszą grupę zabrać z Warszawy i druga dojedzie w tym czasie autobusem do Leszna (autobusy jeżdżą na tyle rzadko, że mogą nie zdążyć tam dojechać) i czy zakupy zrobić dopiero po dowiezieniu wszystkich (odwrotna kolejność groziłaby, że dotarlibyśmy dość późno; chociaż z drugiej strony wszystko zależy od planowanej godziny wyjazdu z Warszawy, gdyby była zbyt późna mógłbym nie zdążyć przed zamknięciem sklepów).

Jeszcze jedno: ponieważ odległość od Warszawy będzie w tym wypadku trochę większa, w razie gdyby było nas trzynaścioro, wolałbym już nie musieć wracać do domu na noc.
ku3a
Posty: 20964
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: ku3a »

Co to za autobus tam jeździ?
Oczywiście zakładam, że podróż autobusem byłaby wspólna i wtedy aż tak by się nie dłużyło, że to aż tyle czasu. Zawsze jeździliśmy razem i to było super. Mam nadzieję, że poprzedni zlot był (niechlubnym) wyjątkiem.
Trzeba sprawdzić rozkład jazdy również z tego względu, żeby wiedzieć jak to wygląda w niedzielę rano. I żebyśmy mieli ustalone jak wtedy zrobić z wyjazdami. Iść 8 km na piechotę, żeby dotrzeć na przystanek to słaba opcja, tym bardziej, że nie wiemy jaka będzie pogoda.
Właśnie, pogoda. Ile by wynosiła ewentualna dopłata za ogrzewanie?
Z tymi łóżkami w aneksach to taka średnia opcja. O ile na kładzenie się późno mogę się pisać, o tyle nie widzę siebie jako wstającego na początku :-P. I w ogóle chyba albo ktoś się kładzie i wstaje wcześnie, albo kładzie i wstaje późno. Tak mi się wydaje. Chyba że ktoś się pisze na ochotnika na krótki sen ;-).
Ja na wracanie do domu na noc też się nie piszę. Dojazd do przystanku, 75 minut na Centralny, 45 minut z Centralnego do domu, to są w sumie ponad 2h (i jeszcze ograniczenie w postaci podmiejskiego rozkładu jazdy).
Martyr pisze: pn wrz 04, 2023 9:47 pm Na końcu chciałabym poprosić żeby wypowiedziały się inne osoby w tym wątku o domku w Kampinosie. Czy jesteście zainteresowani zlotem 29.09-1.10. W Kampinosie?
O, widzę, że Madame Edit znowu w akcji :-P. Nie zobaczyłbym tego pytania i pogrubienia, gdybym nie chciał odświeżyć sobie informacji na temat proponowanego domku. Chyba w takich sytuacjach lepiej pisać nowy post.
Widzę dużo niedogodności i kilka niepewnych spraw. Póki co trzeba szybko wyjaśnić te niepewne (rozkład jazdy, niedzielny poranek, spanie w aneksie, dopłata za ogrzewanie i w sumie dobrze też więcej wiedzieć co z posiłkami). Natomiast bezwzględny plus, który robi za kilka plusów, to obecność Martyrki i Yacego (póki co sumarycznie w dwóch egzemplarzach ;-) ). No i na przełomie września i października jeszcze może będzie w miarę ciepło. W listopadzie ewentualna dopłata za ogrzewanie może być większa.
Ogólnie póki co się wstrzymuję, czekam na odpowiedzi na pytania i odpowiedzi od innych, ale też muszę przyznać, że już się mentalnie nastawiłem na ten termin, po tym jak miejscówka żoliborska wydawała się pewna.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15360
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXXIII Zlot Forum LP3 - ? - ? - 2023, Świder?

Post autor: Miszon »

Autobus to 719.
W weekendy jeździ w stronę Warszawy od 4:22 rano do 23:52 w nocy. W stronę Leszna od 5:18 do 00:18. Zatem to jest OK. Minusem, że w obu przypadkach raz na godzinę (w tygodniu w szczycie 3 razy na godzinę), czyli lepiej się nie spóźnić.

Wczoraj wieczorem, po 22, jechałem parę km rowerem. Nie wyobrażam sobie, aby nie odpalić ogrzewania w nocy, za miesiąc będzie całkiem zimno nocami.
ODPOWIEDZ