Co się dzieje z naszą Trójką?
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Przyjmuję to bez emocji, gdyż obiektywnie rzecz biorąc LP3 była silna siłą swojej marki, swoją historią i preztiżem medium publicznego a także wyrazistością prezenterów, ale muzycznie sypała się już od dawna. To tu padło stwierdzenie, że to tak jakby festiwal filmów fabularnych zamienił się w konkurs kina niszowego.
Dlatego, choć jej koniec był smutny i szokujący, to jednak obiektywnie nie rokowała najlepiej.
Teraz z jednej strony mamy listę radia 357, która mniej więcej wygląda tak, jak wyglądałaby LP3 gdyby nie tragiczny maj 2020. To temat inny wątek, ale jak dla mnie posladków nie urywa.
A z drugiej strony głosowanie SMS-owe w radiu publicznym niczym lista hop- bęc w latach 90.
Zestaw ułożony chaotycznie, anie według tytułów utworów ani według nazw wykonawców.
Piosenki w większości mi nieznane, ale przyznaję, nie jestem na bieżąco. To, że zarówno Trójka jak i Radio 357 (A i RNŚ pewnie też) ignorują najpopularniejszą obecnie polską piosenkarkę, Zuzannę Jurczak (Sanah) to jest obciach (w wypadku staci postrtrójowych) jak i skandal (W wypadku medium publicznego, jakim wciąż jest Trójka).
Dlatego, choć jej koniec był smutny i szokujący, to jednak obiektywnie nie rokowała najlepiej.
Teraz z jednej strony mamy listę radia 357, która mniej więcej wygląda tak, jak wyglądałaby LP3 gdyby nie tragiczny maj 2020. To temat inny wątek, ale jak dla mnie posladków nie urywa.
A z drugiej strony głosowanie SMS-owe w radiu publicznym niczym lista hop- bęc w latach 90.
Zestaw ułożony chaotycznie, anie według tytułów utworów ani według nazw wykonawców.
Piosenki w większości mi nieznane, ale przyznaję, nie jestem na bieżąco. To, że zarówno Trójka jak i Radio 357 (A i RNŚ pewnie też) ignorują najpopularniejszą obecnie polską piosenkarkę, Zuzannę Jurczak (Sanah) to jest obciach (w wypadku staci postrtrójowych) jak i skandal (W wypadku medium publicznego, jakim wciąż jest Trójka).
-
pbd2
- Posty: 1298
- Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
- Lokalizacja: Lublin
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Mnie też to dziwi. Przecież w zeszłym roku "Ale jazz" był jednym z największych przebojów w trUjce. A już zupełnie mnie dziwi ignorowanie piosenki wykonywanej w duecie z lubianym przez redaktorów, obecnym i kiedyś w Trójce, i teraz w trUjce Igorem Herbutem, i to piosenki nagranej w związku z najbardziej ostatnio aktualnymi i gorącymi wydarzeniami w tzw. rzeczywistości pozamuzycznej. Inna sprawa, że stara Trójka też przynajmniej od roku 2000 miała tendencję do ignorowania nowych zjawisk i postaci, bo wszyscy się bali, że okażą się "nietrójkowe".mikrobi pisze: sob kwie 02, 2022 11:19 am Piosenki w większości mi nieznane, ale przyznaję, nie jestem na bieżąco. To, że zarówno Trójka jak i Radio 357 (A i RNŚ pewnie też) ignorują najpopularniejszą obecnie polską piosenkarkę, Zuzannę Jurczak (Sanah) to jest obciach (w wypadku staci postrtrójowych) jak i skandal (w wypadku medium publicznego, jakim wciąż jest Trójka).
- bobby-x
- Posty: 13429
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Ktoś może nagrał pierwsze notowanie nie-listy troki?
-
pbd2
- Posty: 1298
- Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
- Lokalizacja: Lublin
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
O, zapomniałem w ogóle, że miałem słuchać
Widzę, że wygrała piosenka niejakiej Weroniki Szewczyk... z roku 2020 
-
AlekOb
- Posty: 4609
- Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
- Lokalizacja: Szczecin
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Połączyłeś dwie panie z pierwszych dwóch miejsc: Sabina Szewczyk i Weronika Borowiec 
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
357 nigdy nie ignorowało, a teraz nawet można głosować na jej piosenki na LPmikrobi pisze: sob kwie 02, 2022 11:19 am zarówno Trójka jak i Radio 357 (A i RNŚ pewnie też) ignorują najpopularniejszą obecnie polską piosenkarkę, Zuzannę Jurczak (Sanah)
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
No ale jakoś z rok się do tego zbierali
.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Bo wcześniej nie było nic wartego uwagi? Znów mamy toczyć tę dyskusję?
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Nie musimy, ale po prostu jak już nie było wyboru to jednak się "złamali".
Można było dać "2:00".
Można było dać "2:00".
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Widcznie żaden z redaktorów nie odkrył tego utworu. Poza tym dają raczej same single, a to chyba nie było.
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Było, to drugi singiel po "Ale jazz".
Nie podejrzewam aby znali, to może być prawda.
Nie podejrzewam aby znali, to może być prawda.
- bobby-x
- Posty: 13429
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Moje skromne zdanie jest takie, że redakcja 357 dodaje utwory z przypadku. Nie ma tam nikogo kto by nad tym panował. Choćby z utworami ABBY czy Sanah.Neo01 pisze: sob kwie 09, 2022 9:07 pm Bo wcześniej nie było nic wartego uwagi? Znów mamy toczyć tę dyskusję?
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Po prostu dodają to, co kto tam uważa z redaktorów muzycznych. Niestety przyjęli taki system.
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
I to nie byłby zły system pod warunkiem, że byłoby coś jeszcze. Na przykład trzy utwory wybrane propozycji partonów.
- Miszon
- Posty: 15978
- Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
To nie jest glupi pomysł a rzekłbym że nawet całkiem dobry.
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Dlatego tak jak w głosowaniu na Polski Top gdzie można dodać 3 swoje utwory do propozycji, tak w cotygodniowym powinna być możliwość dodania chociaż jednej propozycji.
I gdyby tak co tydzień dodawana była piosenka, która miała najwięcej głosów, to by było coś. Taka propozycja od patronów. Już nie żądam 5 czy 3, ale chociaż jeden z najwyższą liczbą głosów.
I gdyby tak co tydzień dodawana była piosenka, która miała najwięcej głosów, to by było coś. Taka propozycja od patronów. Już nie żądam 5 czy 3, ale chociaż jeden z najwyższą liczbą głosów.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
W RNŚ już na to wpadli 
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Czyli pomysł słuszny 
- Yacy
- Posty: 23568
- Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
- Lokalizacja: Elbląg
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
tzn. na co wpadli?
chyba nie na to, że można zaproponować coś od siebie
właśnie oddałem głosy i jakoś nie chcieli ode mnie propozycji
chyba nie na to, że można zaproponować coś od siebie
właśnie oddałem głosy i jakoś nie chcieli ode mnie propozycji
- bobby-x
- Posty: 13429
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Może szybciej się nauczą niż w 357
- bobby-x
- Posty: 13429
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
I tu się z Tobą zgadzam Neo01. Szkoda, że przyjęli taki system bo gusta muzyczne redaktorów muzycznych są słabe i nie koniecznie na listę przebojów.Neo01 pisze: ndz kwie 10, 2022 11:33 am Po prostu dodają to, co kto tam uważa z redaktorów muzycznych. Niestety przyjęli taki system.
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Niektórzy uważają, że dobre. Przynajmniej części z nich. Ja nie wiem, bo nie słucham.
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Na antenie była mowa, że wzięli propozycję od jakiegoś Piotra (nie mnieYacy pisze: ndz kwie 10, 2022 7:34 pm tzn. na co wpadli?
chyba nie na to, że można zaproponować coś od siebie
właśnie oddałem głosy i jakoś nie chcieli ode mnie propozycji![]()
To będzie zawsze kwestia dyskusyjna. Myślę, że gusta może nie są złe, ale niektórzy zgłaszający chyba nie mają rozeznania, co ewentualnie mogłoby "zażreć" na liście i zgłaszają jakąś niszę, która nie ma szans się przebić.kajman pisze: pn kwie 11, 2022 3:32 pm Niektórzy uważają, że dobre. Przynajmniej części z nich. Ja nie wiem, bo nie słucham.
- tadzio3
- Posty: 10289
- Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
- Lokalizacja: Tykocin / Białystok
- Kontakt:
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Mailowałem w tej sprawie z Marcelem oraz Bartkiem Gilem. Opisałem swój pomysł i jak to widzę. Dzisiaj dostałem info od Bartka, oto fragment:
"...Moim zdaniem słuszna jest ona, ta koncepcja, i jesteśmy już po porannych rozmowach z Helen, Niedźwiedziem i Marcelem.
Myślę, że uda się coś takiego wkrótce wprowadzić..."
"...Moim zdaniem słuszna jest ona, ta koncepcja, i jesteśmy już po porannych rozmowach z Helen, Niedźwiedziem i Marcelem.
Myślę, że uda się coś takiego wkrótce wprowadzić..."
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Co się dzieje z naszą Trójką?
Fajnie, trzymam kcuki 