Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

^^^
Nikogo takim gestem nie przekona, bo ci którzy wierzą, że to prawda, iż manipulował będą nadal w to wierzyć (będą chcieli), tak jak w to, że był agentem SB. Natomiast tych, którzy uważają, że to kłamstwo przekonywać nie trzeba.
Uważam, że przeprosiny mogą dać do zrozumienia tym co mają wątpliwości, iż ktoś się zagalopował w ocenach. Przy czym, to nie mogą być zwyczajne przeprosiny, ale pogłębione wraz z wyjaśnieniem jak wyglądało liczenie, dlaczego tak wyglądało i skąd się tak ugruntowało. Nawet z podkreśleniem, że prowadzący w ten sposób prowadzili swoisty audyt głosowania.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15377
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

Podejrzewam, że i tak planował odejść, a przynajmniej odejść z Listy Przebojów.
Niewykluczone zatem że wróci na trochę, ale głównie po to by powiedzieć do usłyszenia, zapraszam do Markomanii.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jotem3 »

kajman pisze: śr maja 27, 2020 11:31 am
szakal35 pisze: śr maja 27, 2020 11:12 am on już naprawdę nic nie musi
Ale jeżeli wróci choćby na krótko, to będzie znaczyło, że to wszystko, co się na jego temat pojawiło to kłamstwa. Bo jeżeli oszukiwał, fałszował i manipulował, to jak mógł do Trójki wrócić?
Kajman... bez przesady... Nie wyciągajmy jakichś dziwnych wniosków. To jego i tylko jego decyzja. Nie zdziwiłbym się, gdyby nie wrócił. A jeśli nie wróci - nie będę mówił że to równa się potwierdzeniu oskarżeń!
A po tym co przez ten tydzień przeszedł - myślę, że siwych włosów przybyło mu w tempie mocno przyspieszonym...
szakal35
Posty: 1022
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: szakal35 »

Jeśli Marek wróci bez zostania oficjalnie przeproszonym, to może to być odbierane jako jego słabość i brak honoru, a może nawet jako jakaś legitymizacja tych wszystkich oskarżeń. Dlatego powinien poczekać na oficjalne przeprosiny - ale nie od Kuby Strzyczkowskiego, tylko od Kowalczewskiego, Kamińskiej, Czabańskiego itd.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22103
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

Miszon pisze: śr maja 27, 2020 11:43 am Niewykluczone zatem że wróci na trochę, ale głównie po to by powiedzieć (...) zapraszam do Markomanii.
dla mnie to byłoby w sumie szczytem marzeń ;-) ale jakiś taki niedowiarek jestem i zgadzam się z Jackiem:
jotem3 pisze: śr maja 27, 2020 10:22 am Mnie też dziwi, że Kuba tak szybko zaczął szastać na prawo i lewo informacjami o powrotach, o tym, że Lista będzie, że Baron ją poprowadzi...
wolałbym poznać fakty kilka dni później, ale fakty, że tak dopiszę, dokonane. a nie wirtualne.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15377
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

Yacy pisze: śr maja 27, 2020 12:03 pm
Miszon pisze: śr maja 27, 2020 11:43 am Niewykluczone zatem że wróci na trochę, ale głównie po to by powiedzieć (...) zapraszam do Markomanii.
dla mnie to byłoby w sumie szczytem marzeń ;-)
W sumie racja ;-) , Markomanii słuchałem ostatnio pewnie ze 3 razy częściej niż Listy. I z 4 razy uważniej.
kajman
Posty: 64558
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

FOXD pisze: śr maja 27, 2020 11:41 am Nikogo takim gestem nie przekona, bo ci którzy wierzą, że to prawda, iż manipulował będą nadal w to wierzyć (będą chcieli), tak jak w to, że był agentem SB.
To kto go wpuścił znowu do radia? ProPiSowski dyrektor? A jeżeli, to dlaczego?
jotem3 pisze: śr maja 27, 2020 11:44 am To jego i tylko jego decyzja.
Oczywiście, że jego. Ale moim zdaniem to by zamknęło usta przynajmniej części jego przeciwników.
jotem3 pisze: śr maja 27, 2020 11:44 am A jeśli nie wróci - nie będę mówił że to równa się potwierdzeniu oskarżeń!
Oczywiście że nie. Sam fakt zaproszenia świadczy, że te oskarżenia to bzdura. Natomiast... patrz wyżej.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

Mirosław Rogalski chce zostać w Trójce, ale zespół nie chce z nim pracować
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... ac/veehbyc
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Wcale bym się nie zdziwił, jeśli Marek wróci dopiero po tym, jak sąd zmusi to towarzystwo do przeprosin. Ale Listę mogliby do tego czasu odmrozić z jakimś zastępowym, oczywiście zaakceptowanym przez zespół. Lista już dawno przestała być tylko i wyłącznie "listą Niedźwieckiego", choć spora część starych słuchaczy pewnie do końca życia będzie tego określenia używać.
2000 notowanie przesunięte o tydzień jeszcze da się jakoś zaakceptować, numeracja przesunięta np. o miesiąc byłaby już trochę wbrew niepisanym może, ale jednak ustalonym od dawna zasadom.

Tak na sto procent według zasad powinno to wyglądać tak: przywrócenie 1998 wydania do formy pierwotnej z Niedźwiedziem jako prowadzącym, oczywiście jednoczesne z anulowaniem "1998 listy kowalczewskiej", przeliczenie głosów z 1999 na podstawie właściwego 1998 (z uwzględnieniem pierwotnych wypadnięć z podstawowego notowania) i uznanie go za listę bez emisji - też oczywiście z równoczesnym anulowaniem "1999 listy kowalczewskiej" a po tym wszystkim policzenie notowania z 29 maja na podstawie nowego oficjalnego 1999 - i uznanie go za listę 2000 (prawdopodobnie bez emisji lub z zastępowym, skoro ani Marek, ani Piotr się nie spieszą).
Chyba że zastosujemy opcję atomową: anulacja "1998 listy kowalczewskiej" i "1999 listy kowalczewskiej", przywrócenie pierwotnej Listy 1998, brak notowań 22 i 29 maja - a przed 5 czerwca liczymy wszystkie głosy od 15 maja wieczorem do 5 czerwca rano i ogłaszamy "alleluja, Lista zmartwychwstała jest!" od notowania 1999/2000/2001, z zaliczeniem potrójnej punktacji piosenkom, które przetrwały kryzys i pojedynczej punktacji nowościom. Nie wiem, czy to by nie był najlepszy sposób, zważywszy na to, że sytuacja tak się ułożyła, że i tak mało kto ma nastrój do świętowania czegokolwiek, a same okolice 2000 notowania już zawsze i słuchaczom, i obecnemu zespołowi LP3 będą się kojarzyć jak najgorzej.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

To jak się mają potoczyć obecnie notowania lp3, jak będą liczone jest sprawą drugorzędną. Oczywiście, że punktem wyjścia jest not. 1998 z piątku 15.05. Proces naprawczy winien się zacząć od tego, że ludziom trzeba przywrócić ich dobre imię. Przykładowo, skoro M. Rogalski chce zostać, to niech przeprosi MN i pozostałych. Oczywiście jego przeprosiny nie załatwiają sprawy, bo byłby jednym z wielu, którzy powinni to zrobić.
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Pan Rogalski powinien wejść pod biurko prowadzącego LP3 i odszczekać. Hau, hau! Na żywo, podczas najbliższej emisji Listy!!! :-D
Ja się dziwię, że on w ogóle ma czelność się stamtąd dobrowolnie nie usunąć.
jackdaniels
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 22, 2020 11:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: późnych lat 80

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jackdaniels »

pbd2 pisze: śr maja 27, 2020 12:28 pm Lista już dawno przestała być tylko i wyłącznie "listą Niedźwieckiego", choć spora część starych słuchaczy pewnie do końca życia będzie tego określenia używać.
To prawda, tym bardziej że MN już kiedyś był poza Trójką, potem wrócił a dziś wielu jest przekonanych że przez 38 lat bez przerwy prowadził LP3. To może warto przypomnieć, że w latach 2007-2010 listę prowadził Piotr Baron a po powrocie Marka zaczęli prowadzić na zmianę. Podejrzewam że chodziło o to, by Baron nie czuł się wykorzystany jako "zapchajdziura" na czas banicji Niedźwiedzia. Zachowanie jak najbardziej fair, ale moim zdaniem nie wyszło to Liście na dobre z perspektywy czasu. Uważam że LP3 powinien był prowadzić z Panem Markiem ktoś młody, utalentowany, o silnej osobowości radiowej. W końcu Niedźwiedź, gdy dostał Listę do prowadzenia był mało znanym, 28-letnim "świeżym nabytkiem" z Radia Łódź. Mnie w Trójce brakowało przez te lata właśnie godnych następców tych dziennikarskich legend, mam nadzieję że trochę się to zmieni i będzie miejsce na antenie dla wszystkich.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

Ktoś w ogóle rozważa, że negocjacje z Kamińską i Czabańskim nie są tak optymistyczne jak przedstawił je Strzyczkowski? Słuchając ponownie wypowiedzi Czabańskiego z 19.05 u Mazurka, zwłaszcza to jak on widzi wolność słowa w mediach oraz to jak podchodzi do swoich deklaracji (często uparcie tkwi w przekonaniu, że by ich nie wycofał). Proponuję ponownie odsłuchać:
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... ac/veehbyc
Nie wykluczałbym, że postrzeganie wolności słowa przez Czabańskiego i Strzyczkowskiego są diametralnie różne ;) Poza tym jak Strzyczkowski negocjował, skoro nic się nie wspomina o przeprosinach? Być może dostał jakiś termin na wyciszenie sytuacji ,stąd takie nieskoordynowane ruchy i deklaracje ze strony Strzyczkowskiego.
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2020 1:00 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
jackdaniels
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 22, 2020 11:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: późnych lat 80

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jackdaniels »

Michał Olszański właśnie zapowiedział piątkowe, specjalne wydanie "Godziny prawdy" połączonej z "Za a nawet przeciw". Temat: "czy zostaję z Trójką?" Będzie to wydanie dwugodzinne.
https://www.polskieradio.pl/9/1363/Arty ... iny-prawdy
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

jackdaniels pisze: śr maja 27, 2020 12:45 pmgdy dostał Listę do prowadzenia był mało znanym, 28-letnim "świeżym nabytkiem" z Radia Łódź.
No, trochę był znany, bo wcześniej przez prawie pól roku był współprowadzącym którejś tam z kolei mutacji LP1.
W tym kontekście ciągle myślę o Mateuszu Tomaszuku z Czwórki, czyli tym młodym słuchaczu, który prowadził jedno notowanie u boku Niedźwiedzia w roku 2005. A z tych, którzy są (albo są w trakcie wracania) w Trójce to może Stelmach - który zresztą też już nie jest przesadnie młody, ale jednak dużo bardziej otwarty na nowości od obecnych prowadzących (choć oni są z kolei chyba bardziej synkretyczni gatunkowo).
adrianec
Posty: 11141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Z powrotem MN każdy ma swoje widzimisie A zdecyduje MN. I uszanujmy każdą jego decyzje. A najsympatyczniej będzie jak usłyszymy Go już w ten piątek. Niedźwiedź wracaj z lasu, Twoja radiowa rodzina Cię potrzebuje
adrianec
Posty: 11141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Po prostu tęsknimy
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

A na stronie Trójki nadal wisi ten ohydny, zdobywający Himalaje obłudy wpis poprzedniego dyrektora o zawieszeniu Listy z szacunku do twórców i słuchaczy Listy...
gioconda2
Posty: 5833
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gioconda2 »

A ja myślę, że najlepszym druhem zastępowym byłby Marcel. Sam MN w przytoczonym tu kilka stron wcześniej wywiadzie wskazał, iż Marcin Łukawski jest jego zdaniem najlepszym polskim dziennikarzem. Błyskotliwy, inteligentny, z bardzo dobrym kontaktem ze słuchaczami. Wprowadził też kilka piosenek na listę, które grał intensywnie rano. Tylko czy poranne ZD3 nie ucierpi? Zmiennik nr 2 to Piotr Stelmach.
adrianec
Posty: 11141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Owczarek druhem zastepowym też by mógł być
TStudent
Posty: 11742
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: TStudent »

pbd2 pisze: śr maja 27, 2020 12:28 pm Wcale bym się nie zdziwił, jeśli Marek wróci dopiero po tym, jak sąd zmusi to towarzystwo do przeprosin. Ale Listę mogliby do tego czasu odmrozić z jakimś zastępowym, oczywiście zaakceptowanym przez zespół. Lista już dawno przestała być tylko i wyłącznie "listą Niedźwieckiego", choć spora część starych słuchaczy pewnie do końca życia będzie tego określenia używać.
2000 notowanie przesunięte o tydzień jeszcze da się jakoś zaakceptować, numeracja przesunięta np. o miesiąc byłaby już trochę wbrew niepisanym może, ale jednak ustalonym od dawna zasadom.
BTW, jeszcze w początkach listy było tak, że różne wydania specjalne, podsumowania 200/250/300 notowań et cetera, były numerowane jako osobne wydania Listy. Z tego samego dnia. Wyliczyłem, że 38×52=1976 a ten numer notowania powinien pojawić się 28 lutego br. gdyby uznać, że nr notowania odpowiada liczbie tygodni. 28.02. br. było notowanie 1987, zatem numeracja jest przesunięta dokładnie o 11 tygodni wprzód. Wobec tego 2000. tydzień Listy Przebojów Trójki zakończyłby się tak właściwie dopiero 14 sierpnia, a nie 29 maja, jak pierwotnie było planowane, czy w czerwcu, jak to pewnie nastąpi.
pbd2 pisze: śr maja 27, 2020 12:28 pm Chyba że zastosujemy opcję atomową: anulacja "1998 listy kowalczewskiej" i "1999 listy kowalczewskiej", przywrócenie pierwotnej Listy 1998, brak notowań 22 i 29 maja - a przed 5 czerwca liczymy wszystkie głosy od 15 maja wieczorem do 5 czerwca rano i ogłaszamy "alleluja, Lista zmartwychwstała jest!" od notowania 1999/2000/2001, z zaliczeniem potrójnej punktacji piosenkom, które przetrwały kryzys i pojedynczej punktacji nowościom. Nie wiem, czy to by nie był najlepszy sposób, zważywszy na to, że sytuacja tak się ułożyła, że i tak mało kto ma nastrój do świętowania czegokolwiek, a same okolice 2000 notowania już zawsze i słuchaczom, i obecnemu zespołowi LP3 będą się kojarzyć jak najgorzej.
To by nie było takie złe... Ale lepiej chyba byłoby uruchomić głosowanie na 1999. od nowa.
jackdaniels pisze: śr maja 27, 2020 12:45 pmUważam że LP3 powinien był prowadzić z Panem Markiem ktoś młody, utalentowany, o silnej osobowości radiowej. W końcu Niedźwiedź, gdy dostał Listę do prowadzenia był mało znanym, 28-letnim "świeżym nabytkiem" z Radia Łódź. Mnie w Trójce brakowało przez te lata właśnie godnych następców tych dziennikarskich legend, mam nadzieję że trochę się to zmieni i będzie miejsce na antenie dla wszystkich.
A jakby Niedźwiedź nie wrócił, to chociaż z p. Piotrem. ;)
FOXD pisze: śr maja 27, 2020 12:57 pm Ktoś w ogóle rozważa, że negocjacje z Kamińską i Czabańskim nie są tak optymistyczne jak przedstawił je Strzyczkowski? Słuchając ponownie wypowiedzi Czabańskiego z 19.05 u Mazurka, zwłaszcza to jak on widzi wolność słowa w mediach oraz to jak podchodzi do swoich deklaracji (często uparcie tkwi w przekonaniu, że by ich nie wycofał).
Zawsze można zmienić zeznania, nawet będąc upartym. :) Co pokazuje mój przykład. Wystarczy że mieszkam z rodzicami (z wiadomego powodu nie przebywam w studenckim pokoju* w Łodzi i wrócę tam dopiero na czas praktyk), a moje zawzięte postanowienie kończy się po dwóch godzinach. ;)
* uprzedzając pytania, to nie jest akademik. Akademiki pozamykane na cztery spusty do końca sierpnia.
gioconda2 pisze: śr maja 27, 2020 1:28 pm A ja myślę, że najlepszym druhem zastępowym byłby Marcel. Sam MN w przytoczonym tu kilka stron wcześniej wywiadzie wskazał, iż Marcin Łukawski jest jego zdaniem najlepszym polskim dziennikarzem.
Marcel, hmm, jak Łodej nie odejdzie z piątkowych ranków to byłoby ok. :)
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

gioconda2 pisze: śr maja 27, 2020 1:28 pmA ja myślę, że najlepszym druhem zastępowym byłby Marcel.
Był typowany na następcę w 2007, zanim Niedźwiedź oficjalnie "namaścił" Barona. Był, ale się wystraszył, powiedział czy napisał, że odmawia, bo nie miałby siły unieść tego ciężaru czy jakoś tak.
adrianec
Posty: 11141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 5:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: adrianec »

Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dannar »

Trochę offtop, ale Ryszard Jaźwiński częściej powinien wybierać utwory na antenę. :)
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kacper94 »

gioconda2 pisze: śr maja 27, 2020 1:28 pm A ja myślę, że najlepszym druhem zastępowym byłby Marcel.
Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że nie będzie grany cały czas saksofon z "Careless Whisper" :D
A poważnie, to nie wyobrażam sobie innej osoby do prowadzenia tego przedsięwzięcia :) Za to p. Stelmach mnie kompletnie nie przekonuje i sam nie wiem dlaczego, jakoś nie jestem w stanie przekonać się do jego audycji :(

Podobało mi się jak Listę prowadziła p. Anna Gacek, było czuć trochę takiego świeżego powietrza (jak bodaj informacje o możliwości komentowania na portalach społecznościowych). No ale p. Gacek z wiadomych względów nową prowadzącą nie będzie :(
Zablokowany