Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4617
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: obserw99 »

adrianec pisze: pn maja 25, 2020 10:05 am oddaj swój głos
https://secure.avaaz.org/pl/community_p ... 94Sup5xyM8
Oddałem głos już wcześniej. Mój głos z tego co pamiętam to był nr 1484.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: JaceK »

Tomek Żąda melduje się po 10. Ale jakoś taki mało mówiący...'Latarnik' Klinczu kolejny raz w ostatnich tygodniach...
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

W niedzielę napomknął, że będzie można zamawiać piosenki także w poniedziałek, a tu coś nie bardzo.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

jedrzej2012
Posty: 2470
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jedrzej2012 »

Polecam na Onecie wczorajszy artykuł.
Wymowna wypowiedź Stelmacha o Marku.
krzychu78
Posty: 3739
Rejestracja: wt sty 01, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: krzychu78 »

bidżys pisze: pn maja 25, 2020 10:23 am W niedzielę napomknął, że będzie można zamawiać piosenki także w poniedziałek, a tu coś nie bardzo.
a jednak można zamawiać
bidżys
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 20, 2020 5:44 pm

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: bidżys »

Już myślałem, że były jakieś dyrektywy...
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

kajman
Posty: 64637
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Nie znam panów i nie wiem czy to co mówią to jakaś ironia trzeciego rzędu czy tylko bełkot.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

Jeden i drugi byli w Trójce a jeden był wicedyrektorem Trójki.
santosz
Posty: 4823
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

kajman pisze: pn maja 25, 2020 10:53 am
Nie znam panów i nie wiem czy to co mówią to jakaś ironia trzeciego rzędu czy tylko bełkot.
:shock: czasami mam wrażenie kajmanie, że niektóre Twoje wpisy to jednak prowokacja :wink:
kajman
Posty: 64637
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

Czemu miała być to prowokacja?
santosz
Posty: 4823
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

kajman pisze: pn maja 25, 2020 11:01 am Czemu miała być to prowokacja?
jakoś nie wierzę, że nie wiesz kim jest i co robi Górski i że nie kojarzysz Cieślika (przecież w związku z Trójką było i jest o nim głośno) i że masz trudności z wyczuciem ironii :wink:
Awatar użytkownika
Brian
Posty: 3492
Rejestracja: czw lut 10, 2011 8:31 am
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Brian »

prz_rulez pisze: pn maja 25, 2020 12:58 amTak wiec nie zgadzam sie, ze politycy czy tak, czy tak, znalezliby sobie sposob. No nie zawsze i nie zawsze tak latwo. Tutaj dostali go na tacy w prezencie.
na tej tacy dostali również potencjalnie gigantyczny kryzys ekonomiczny, który może ich łódkę wywrócić i dziwię się, że zapominasz o tym, skoro co chwila nawołujesz do protestów ulicznych; COVID to dla takich ludzi nie tylko szansa na zaprowadzenie swoich porządków, ale i realne zagrożenie utraty władzy, potężne balansowanie na linie
prz_rulez pisze: pn maja 25, 2020 12:58 amA ze zabrzmialo nieskromnie? Po prostu duzo czytam, ogladam, obserwuje, analizuje.
to naprawdę niesamowite, nie wierzę że mam do czynienia z tak światłym człowiekiem

jeśli prawdą jest to, co napisała barb (nie śledzę, od dawna jestem lekko wycofany z forum - ta nowina jest dla mnie totalnie świeża), to nie dziwi mnie to, że masz czas głównie na rzeczy, które karmią Twoje prywatne bóle oraz rozkminki, a niespecjalnie już na dobro większej grupy niezwiązanej z Twoimi interesami - czy to liczenie forumowego topu, czy wzięcie pod uwagę tego, że starsi ludzie zasługują na coś więcej niż machnięcie ręką oraz stwierdzenie na zasadzie "no nie opłaca się reszcie społeczeństwa Was chronić, pamiętajcie o gospodarce"

nie dziwi mnie również to, że w odpowiedzi na wytknięcie Ci oczywistego zaniedbania wolisz tupnąć nóżką, zaperzyć się i obrócić na pięcie zamiast jakkolwiek się do tego odnieść i zdobyć na zwykłe "przepraszam"; za chwilę wrócisz, będziesz znowu głównie mówił o sobie samym i używał problemów społecznych wyłącznie w kontekstach, które pasują do Twoich twierdzeń, aż do momentu w którym kolejna osoba zwróci na to uwagę i cykl się powtórzy

tym razem tą osobą byłem ja, za co wszystkich czytających przepraszam - wiem, że to nie jest wątek od tego, a ja nadto zaangażowałem się emocjonalnie; nie chciałem tym epatować, ale niestety na początku tego roku pożegnałem swoją ś.p. Babcię i po prostu szlag jasny mnie trafił, kiedy przeczytałem, że w interesie gospodarki to być może jest dobrze, że ludzie starsi umierają, bo już przecież za wiele nie zrobią, a każdy człowiek powinien być użyteczny

nie ma śmierci gorszej i lepszej, KAŻDA śmierć jest tragicznym wydarzeniem, a ludzie starsi zasługują na to, by chronić ich tak samo, jak chcesz chronić przed samobójstwami "przyszły kwiat narodu" - i jeśli panuje wirus, który grozi śmiercią nawet tylko tej jednej grupie społecznej, to tak; warto jest o nich dbać, a nie machać ręką
prz_rulez pisze: pn maja 25, 2020 12:58 am Ty i Lemmy zas zdaje sie wierzycie stuprocentowo w narracje o jakze niebezpiecznym COVID-zie, nie biorac pod uwage, ze nie jest to tak czarno-biale, jak sie wydaje.
wierzymy obydwaj w to, że życie ludzkie warto jest chronić - i o ile można się spierać o to, jak działają dane państwa czy politycy w obliczu COVID-u, o tyle nie ma mojej zgody na to, by w ramach tych sprzeczek się na tę ochronę zamachnąć w sposób tak oczywisty, jak Ty to zrobiłeś, a zrobiłeś to idealnie wręcz czarno-biało, wartościując części społeczeństwa na zasługujące na ochronę w stopniu mniejszym i większym.

z mojej strony koniec
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

Aleksandra Budka
23 maja o 10:46
Po raz pierwszy od 5 lat nie mam co ze sobą zrobić w sobotnie przedpołudnie. W 2015 roku zostałam wydawcą „Markomanii”. Od tamtej pory każda sobota była radiowa. Ważna, cudowna. Nigdy nie żałowałam, że pracuję w weekendy, bo w soboty „Markomania”, potem z reguły nagrywaliśmy „Trzy kwadranse jazzu” z Panem Janem Ptaszynem Wróblewskim, a w niedzielny wieczór pracowałyśmy z Zosią Sylwin i wieloma wspaniałymi osobami przy trójkowych koncertach. Czasem spędzałam w radiu cały weekend, bo wielokrotnie nagrywaliśmy koncerty także w sobotę.
„Markomania” to także spotkania z Artystami. Gościliśmy naszych wspaniałych polskich Artystów, odwiedził nas też m.in. Matt Dusk i Jack Savoretti. Były też soboty z druhami zastępowymi. Przed mikrofonem zasiedli: Daria Zawiałow, Bela Komoszyńska, Magda Umer, Wojtek Olszak, Adam Nowak, Leski czy Kuba Badach, który nagrał wszystkie utwory na jedną składankową płytę, ale czuły sprzęt radiowy nie odczytał płyty i Kuba w piękny sposób improwizował i z dostępnych w radiu nagrań stworzył i tak znakomitą audycję. Jeśli kogoś pominęłam, przepraszam, dziś serce wygrywa z pamięcią i trzeźwym myśleniem.
Panie Marku, Niedźwiedziu - nie wypijemy dziś kawy przed programem. Nie zaproponujemy naszym gościom „najlepszej kawy w radiu”. Nie zrealizują audycji nasi najlepsi realizatorzy: najczęściej były to Panie Ela Malinowska i Zofia Kruszewska.
Nie odwiedzi nas Darek Kawka, który pięknie to wszystko uwieczniał na swoich kawkowych zdjęciach.
Sobota bez „Markomanii” to nie wolna sobota. To złamane serce, to tęsknota i żal.
Nie chcę wolnej soboty.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

obserw99 pisze: pn maja 25, 2020 8:51 am Kibicuję im mocno ale kibicuję by mieli 99% zasięgu w Polsce jak Trójka. To mnie najbardziej martwi. PIS zyskał na wyłączność ogromną tubę propagandową czyli Trójkę z zasięgiem 99% w kraju a my na pocieszenie zyskamy muzykę w Radiu Nowy Świat z zasięgiem może 5% w kraju.
RNŚ ma być przynajmniej na razie radiem internetowym, stąd zasięg sam się już sprofiluje. W wersji analogowej (choć cyfrowej) trzeba uzyskać zezwolenie z częstotliwością, gdzie po pierwsze sama procedura trochę trwa (do tego warunki trzeba spełnić), po drugie moc decyzyjna wiadomo w czyich rękach jest obecnie. Wedle założeń w RNŚ nie ma być tylko muzyka.
W każdym razie powtórzę się, aby zbytnio nie stawiać na początku jakichś dużych oczekiwań, bo może się okazać, iż będzie spory zawód. Nie chodzi o ludzi, chodzi o kwestie realiów rynkowych i finansowych. Przede wszystkim jednak koniecznym będzie dla wielu osób/fanów trójkowych przestawienie się mentalne, na to, że tego radia nie dadzą rady słuchać non-stop. Innymi słowy RNŚ niekoniecznie każdemu będzie plumkało jak była Trójka ;)
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »

Mimo wszystko zdaje się, że p. Budka przynajmniej na razie się nie wypisała - wczoraj coś realizowała po południu, bodajże pasmo sportowe.
santosz
Posty: 4823
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: santosz »

jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 11:11 pm Alternatywą może być człowiek, który nazywa się SYLWESTER PODGÓRSKI i w czwartki od 22.00 do 00.00 nadaje PRZEKŁADANIEC SMOOTHJAZOWOSOULOWY w RADIO KOSZALIN.
http://www.prk24.pl/28151648/przekladan ... owosoulowy
Bardzo podobne klimaty i wykonawcy co u Marka.
to wygląda, że może być tym czego szukałem :) natomiast wielki minus to jednak brak podcastu do audycji i brak playlisty
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Miszon »

obserw99 pisze: pn maja 25, 2020 8:51 am
dominik_fi pisze: pn maja 25, 2020 8:39 am A Radio Nowy Świat ma już 1 107 404 zł
Kibicuję im mocno ale kibicuję by mieli 99% zasięgu w Polsce jak Trójka. To mnie najbardziej martwi. PIS zyskał na wyłączność ogromną tubę propagandową czyli Trójkę z zasięgiem 99% w kraju a my na pocieszenie zyskamy muzykę w Radiu Nowy Świat z zasięgiem może 5% w kraju.
PRzesada z tym 99% zasięgu Trójki. NIestety, ale często spotykam się z sytuacją, że zasięg Trójka może i ma, ale jest słaby, zanika, szumi, etc. Przykładowo u mojej babci, gdzie zawsze słuchało się Trójki, próbowałem ją włączyć niedawno i są takie szumy, że w zasadzie nie da się słuchać (a jeszcze z 7 lat temu było idealnie).
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

Dla zainteresowanych podrzucam część artykułu, w której kilka agencji badawczych nad mediami analizuje dalsze losy Trujki i skutki tego co się wydarzyło https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... adz-opinie
czytać od "To będzie wizerunkowa katastrofa roku"
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2020 1:02 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: dominik_fi »

Raz Dwa TrzyPolub stronę
23 maja o 09:01 ·
Nie chcemy żeby piosenki zespołu Raz Dwa Trzy były emitowane na antenie Trójka - Program 3 Polskiego Radia. Na pewno do czasu, aż stacja odzyska swoją wiarygodność, uczciwość przekazu, szacunek dla słuchaczy oraz uznanie wiernych tej stacji odbiorców.
Jeśli kiedykolwiek ją odzyska.

Nie mamy wpływu na ustalanie set list i ramówek, ani w tym, ani w żadnym innym radiu. Szacunek dla czyjejś prośby uważamy jednak za ważny element miedzyludzkich relacji.

Jesteśmy poruszeni upadkiem Trójki. Odejściem wielu dziennikarzy i pracowników, z którymi od 30 lat łączyły nas dobre, bliskie i profesjonalne stosunki.
Budowanie pozycji Trójki na rynku medialnym zajęło wielu wybitnym, w różnych dziedzinach specjalistom kilkadziesiąt lat. Trudno uwierzyć, że cały ten wysiłek zostal zmarnowany.

Słowo miało, ma i będzie miało swoją siłę. Nie zmieni tego chęć przycinania rzeczywistości do doraźnych potrzeb.
Nic tego nie zmieni.

Słuchanie szlachetnych, mądrych i ważnych piosenek mogłoby uczynić nasz świat odrobinę lepszym. Nie trzeba się ich bać. Wystarczy ich uważnie posłuchać.
To tylko i aż piosenki.
pbd2
Posty: 1297
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: pbd2 »


Nie mamy wpływu na ustalanie set list i ramówek, ani w tym, ani w żadnym innym radiu. Szacunek dla czyjejś prośby uważamy jednak za ważny element miedzyludzkich relacji.

Ze wszystkich piosenkarzy polskich i zagranicznych wpływ na setlistę, a nawet na Listę Przebojów Trójki ma tylko Bartas Szymoniak - jak tylko ogłosił bojkot LP3, to od razu wyleciał w otchłań prosto z czołówki (oficjalnej i nie) zestawienia! :-D
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki

Post autor: FOXD »

pbd2 pisze: pn maja 25, 2020 9:38 am Dla mnie jako dla stałego słuchacza LP3 od 1982 roku wypowiedź pani Jethon o Liście i Pietrzaku jest obraźliwa. Ok, jak będą mieli listę, to niech im ją Trzaskowski poprowadzi, ja tego słuchał nie będę. Mnie się ten Nowy Świat coraz mniej podoba, bo mam wrażenie, że oni chętnie by Trójkę do końca zarżnęli - dla własnej korzyści i interesu politycznego opozycji. I piszę to ja, przeciwnik obecnej quasi-dyktatury.
Dla mnie nie jest obraźliwą jej wypowiedź o Pietrzaku, który od lat sam się kompromituje.
Sądzę, że masz nietrafione odczucia, jakoby RNŚ chciało zarżnąć Trujkę. Trójka została zarżnięta przez ostatnie lata, a obecna Trujka, to już inne radio, czy Ci się to podoba czy nie.
Zablokowany