Co dalej z Forumową?

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22124
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Yacy »

Mam nadzieję, że udało mi się przenieść nie za dużo nie za mało postów.

Jak coś to dawajcie znać, się poprawi.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jotem3 »

hej, jestem ZA stworzeniem naszej Listy i podobają mi się propozycje przedstawione przez Was.
Ułożę co mniej więcej zostało ustalone
1. Lista ma 30 pozycji plus 20 poczekalni
2. Z Listy spadają utwory, które dostaną najmniej głosów i nie powracają już do zestawienia (ani do Poczekalni)
3. W Poczekalnia, składającej się z 20 pozycji, utwór przebywa max. 10 tygodni. Po tym czasie spada w czeluści i już na niego nie można głosować.
4. Utwór będący w zestawie do głosowania, a który pozostaje poza top 50 przez... 8 tygodni (?) zostaje usunięty z zestawu do głosowania.
5. Zestaw do głosowania na 1 notowanie Listy Forumowej składa się z 160 tytułów. 149 utworów, na które zagłosowaliśmy na notowanie 1998 plus 11 utworów dodanych po Liście (jeszcze przez Helen lub Bartka)
6. Ustalamy, że docelowo zestaw będzie liczył 100 (??? czy więcej) utworów.
7. Każdy co tydzień ma prawo zaproponować do oceny max. 2 nowe piosenki. Czas zgłaszania nowych utworów - do czasu zakończenia głosowania na bieżące notowanie.
8. Po zebraniu nowych tytułów następuje ich ocena. Oddajemy głosy stosując punktację z TOPnowości - dając piosenkom punktację od 0 do 10 pkt.
9. Po podsumowaniu głosowania na Nowości - 10 z najwyższymi ocenami trafiają do zestawu do głosowania.
10. W przypadku, gdy wśród 10 utworów są dwa lub więcej jednego wykonawcy - tylko jedna, najwyżej punktowana trafia do zestawu. Piosenka druga lub trzecia może być zgłoszona przez forumowicza raz jeszcze.
11. Tak wybrany zestaw 10 piosenek dodajemy do zestawu do głosowania tuż po ogłoszeniu wyników notowania poprzedniego.
12. NAJWAŻNIEJSZE - oddajemy głosy na... 5 piosenek (czy jak dotychczas - 10) z zestawu do głosowania.
13. Piosenki ustawiamy od 1 do 10 przyznając pierwszej piosence 10 pkt, ostatnie 1 pkt (jak to było do tej pory)

Niewiadome:
- czy czas głosowania zostawiamy jak to było dotychczas? Piątek, godz. 12.00?
- wyniki Listy ogłaszamy o godz. 19.05 w każdy piątek?
- kto wziąłby na swoje barki liczenie Listy (w razie braku - zgłaszam swój akces)
- nie wiem czy były osoby, które w czasie wrzucania głosów przez poszczególnych forowiczów śledziły przebieg głosowania - licząc kto wygra lub mniej więcej na którym miejscu będzie jego ulubiony utwór? Bo zastanawiałem się nad opcją utajnienia głosowania (wysłanie przez wiadomość PW lub w inny sposób), by o całkowitych wynikach dowiedzieć się w piątek od godz. 19.05...

Na razie tyle.
Jeden dzień nieobecności na forum, a tyle do nadrobienia (m.in. 34 strony w wątku o 1998 notowaniu ;) )
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głosowanie na 1999 LP3 (746 not. listy forum ALP3)

Post autor: Miszon »

kajman pisze: sob maja 23, 2020 11:46 pm
Miszon pisze: sob maja 23, 2020 11:41 pmforową
Jak to ohydnie wygląda. A brzmi jeszcze gorzej.
A może foralną lepiej?
Bo na pewno nie forumową, o ile to nadal Polska.

Dla mnie ohydnie wygląda słowo gżegżółka. Co do brzmienia to nie wiem, bo wymawiam je z błędem (przez jedno er-zet).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22124
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Yacy »

ja się nie znam, dlatego zacytuję za stroną https://sjp.pwn.pl/poradnia
Szanowni Państwo,
które formy są poprawne: forumowicz czy forowicz? Czy jestem użytkownikiem for czy forów?
Jest Pan użytkownikiem forów internetowych (a nie for), jest Pan przy tym forumowiczem albo forowiczem.
Formę forumowicz można bez trudu znaleźć na forach. Brzmi podobnie jak klubowicz, plażowicz, wczasowicz, wycieczkowicz – i podobne wywołuje skojarzenia. Forumowicz bywa na forach – tak jak klubowicz w klubach, a plażowicz na plaży. Nie z obowiązku, lecz dla przyjemności.
Jest w użyciu też forma forowicz, dużo rzadsza i nielubiana przez forumowiczów (forowiczów?), popierana zaś przez niektórych moich kolegów językoznawców, odwołujących się do analogii for-um → for-owicz jak lice-um → lice-alista. W obu wypadkach, jak widać, przyrostek -um jest nieobecny w wyrazie pochodnym. Z argumentacją opartą na analogii nie sposób się nie zgodzić, zwłaszcza że przykładów podobnych do licealisty jest mnóstwo, bo dołączają do nich pochodne przymiotniki, np. plen-um → plen-arny. Skoro jednak forowicze uważają się za forumowiczów, to nie widzę powodu, żeby im tego zabraniać.
W słowniku można by przytoczyć obie formy, ze wskazaniem na forumowicza jako wariant wprawdzie częstszy, ale środowiskowy.
Mirosław Bańko, PWN
O forumowiczu już się wypowiadaliśmy na łamach poradni – prosimy sprawdzić w jej archiwum. Jeśli chodzi o przymiotnik foralny (jak muzealny, licealny i in.), to jego ocena może być analogiczna: zbudowany jest poprawnie, ale nie używany. Za formą forowy nie przemawia ani analogia, ani frekwencja.
Mirosław Bańko, PWN
ale jestem pewien, że to nie rozwiewa wątpliwości.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22124
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Yacy »

jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am Niewiadome:
- czy czas głosowania zostawiamy jak to było dotychczas? Piątek, godz. 12.00?
w sumie jesteśmy do tego przyzwyczajeni.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am- wyniki Listy ogłaszamy o godz. 19.05 w każdy piątek?
- kto wziąłby na swoje barki liczenie Listy (w razie braku - zgłaszam swój akces)
ja raczej nie pisałbym się na liczenie. moje skończyło się na 1998 i raczej nic nie wskazuje na to żebym miał do tego kiedyś powrócić. chyba, że... ale to raczej nierealne.
no i tym bardziej jeśli przeszłaby opcja 19.05 co piątek...
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am- nie wiem czy były osoby, które w czasie wrzucania głosów przez poszczególnych forowiczów śledziły przebieg głosowania - licząc kto wygra lub mniej więcej na którym miejscu będzie jego ulubiony utwór? Bo zastanawiałem się nad opcją utajnienia głosowania (wysłanie przez wiadomość PW lub w inny sposób), by o całkowitych wynikach dowiedzieć się w piątek od godz. 19.05...
być może ktoś będzie sobie liczył, ale ja jednak jestem za jawnym oddawaniem głosów, ew. mieszanym, ale to już dużo mniej.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 5011
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Artur »

jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am 9. Po podsumowaniu głosowania na Nowości - 10 z najwyższymi ocenami trafiają do zestawu do głosowania.
max 10, może być mniej propozycji, a jeśli będzie mniej to czy z automatu wchodzą wszystkie, nawet te które dostały 0 pkt?

Gdzie lub do kogo zgłaszamy propozycje?

Proponuję aby zgłaszać je anonimowo do jednej osoby, która będzie otwierać wątek i zamieszczać propozycje. Osoba ta będzie informować zgłaszającego czy taka propozycja nie została już zgłoszona przez inną osobę, wtedy można będzie zmienić propozycję.
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ładnie to Jacku podsumowałeś, ale mam kilka uwag.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am 1. Lista ma 30 pozycji plus 20 poczekalni
Ja byłbym za top 50 (lub 40) bez poczekalnie, ale się nie upieram, bo rozumiem przywiązanie do takiej (w moim odczuciu dziwnej) formuły.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am W Poczekalnia, składającej się z 20 pozycji, utwór przebywa max. 10 tygodni.
Tutaj uważam ograniczenia być nie powinno.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am8 tygodni (?)
Myślę, że to za długo. Myślę, że pięć wystarczy. Ale jak przejdzie dziesięć to nic złego się nie stanie.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am 6. Ustalamy, że docelowo zestaw będzie liczył 100 (??? czy więcej) utworów.
Ogólnie jestem za tym, ale myślę, że to samo się ułoży. Maxymalnie może być według powyższych zasad 130 utworów (50 na liście i 80 w zestawie, bo po 10 nowych razy 8 tygodni), a w praktyce sporo mniej, bo będą wypadki z top 30 i poczekalni. Może nawet być ich poniżej 100.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am 7. Każdy co tydzień ma prawo zaproponować do oceny max. 2 nowe piosenki.
Myślę, że wystarczy jedna. Bo nie wiem czy biorący udział w zabawie będą mieli czas na przesłuchaniu tylu piosenek naraz.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am 10. W przypadku, gdy wśród 10 utworów są dwa lub więcej jednego wykonawcy - tylko jedna, najwyżej punktowana trafia do zestawu. Piosenka druga lub trzecia może być zgłoszona przez forumowicza raz jeszcze.
Ale dopiero po jakimś czasie, bo to może grozić zalaniem głównego zestawu przez jednego wykonawcę. I w ogóle dodanie kolejnej propozycji danego wykonawcy powinno nastąpić po jakimś czasie od dodania poprzedniej do zestawu.
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am 13. Piosenki ustawiamy od 1 do 10 przyznając pierwszej piosence 10 pkt, ostatnie 1 pkt (jak to było do tej pory)
Oby to wystarczyło. Pozwolę sobie na taką analizę porównawczą. Prowadzę podobne zestawienie na dwóch forach (współpracujemy) i wygląda to tak: głosujących jest 16-20, piosenek w zestawie około 50. Głosowanie na zasadzie liczenia punktów od 10 do 1. Żeby dostać się do top 30 wystarcza za każdym razem 20 punktów (najczęściej mniej, ostatnio było to 12). Tutaj pewnie będzie głosowało około 30 osób (jeżeli więcej to świetnie, ale nie jestem aż takim optymistą) na około 100 utworów. Może to oznaczać, że głosy dwóch osób mogą utrzymywać utwór w top 30 (do poczekalni być może wystarczy głos jednej osoby, chociaż myślę, że jednak nie). Czy nie warto zastanowić się nad głosowaniem na 12 lub 15 piosenek?
Z chęcią bym to liczył, ale na szczęście w piątek nie mam na to żadnych szans (w każdym razie nie tak wcześnie).
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11904
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: adameria »

Uważam, że w takiej formie i pod taką nazwą powinna zakończyć swoją działalność.
Ze względu na Listę, a właściwie to jej brak (wyników łże-listy nie uznaję).

Nowa lista, pod inną nazwą typu "HotForumLP3", "TopForumLP3" czy inną bądź jakś powinna być numerowana
od początku. Z propozycjami od początku. Szczegóły - to inna sprawa.
Jednak, żeby nie było 80 propozycji na tydzień to każdy będzie mógł zgłosić propozycję,
np. raz na dwa czy trzy tygodnie.

Szkoda, że nie mam czasu, ale może znajdzie się jakiś chętny i poprowadzi taką listę
na antenie radia Orbit. Przy czym ja głośno myślę, to jest propozycja, bez porozumienia
z DrWyciorem i proszę nie traktować jej zbyt poważnie. To tylko i wyłącznie głośno wyrażony
pomysł. Bo koszt prowadzenia takiej zabawy nie jest współmierny do efektów - zaznaczam,
a coś wiem na ten temat. W końcu prowadziło się kilkadziesiąt wydań TopOrbitalnych.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19947
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Ja uważam, że najlepszą formułą było top30 + 10 miejsc w poczekalni.
temik3
Posty: 17562
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: ndz maja 24, 2020 9:09 am Ogólnie jestem za tym, ale myślę, że to samo się ułoży. Maxymalnie może być według powyższych zasad 130 utworów (50 na liście i 80 w zestawie, bo po 10 nowych razy 8 tygodni), a w praktyce sporo mniej, bo będą wypadki z top 30 i poczekalni. Może
Ja na tą chwilę odniosę się tylko do tego punktu. Przyjmując, że mamy listę bez poczekalni i że może być 10 nowości to teoretycznie zakładając, że co tydzień z listy spadać będzie (jest to możliwe), około np.20 utworów to szybko może się okazać, iż zestaw schudnie do poniżej 100. A co za tym idzie po czasie zabetonuje się 50.
jedrzej2012
Posty: 2470
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jedrzej2012 »

Niech zostanie jak jest.
Top 30, powrót jednakże do podwójnych i potrójnych czasami miejsc w poczekalni.
W naszych topach też, ale tylko w 2. 50-tce, w polskim to byłaby nowość.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 5011
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Artur »

A co z nowościami ze strony listy jeśli takowe się pojawią, włączamy je automatycznie do zestawu?
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

adameria pisze: ndz maja 24, 2020 9:30 am powinna być numerowana od początku
To jest dla mnie oczywiste.
adameria pisze: ndz maja 24, 2020 9:30 am Z propozycjami od początku.
u byłbym przeciw. Zestaw do głosowania na LP3 to dobra podstawa.
temik3 pisze: ndz maja 24, 2020 9:31 am po czasie zabetonuje się 50
Zawsze istnieje takie zagrożenie. I raczej nie da się go uniknąć. Chyba że będziemy usuwali utwory a temu jestem przeciwny (i pewnie nie tylko ja).
jedrzej2012 pisze: ndz maja 24, 2020 9:43 am powrót jednakże do podwójnych i potrójnych czasami miejsc w poczekalni
Byle nie to. Pomijając już wszystko inne to dlaczego tylko w poczekalni?
Artur pisze: ndz maja 24, 2020 9:51 am A co z nowościami ze strony listy jeśli takowe się pojawią, włączamy je automatycznie do zestawu?
Jestem przeciw. Co najwyżej do naszego "topu nowości".
Nota bene wszedłem na Nagrania do głosowania. A tam nagrań nie ma, jest tylko
Przez cały tydzień - do piątku, do godz. 12:00 zapraszamy do głosowania na maksymalnie 10 dowolnych utworów, znajdujących się w zestawie do głosowania. Wyniki głosowania przedstawimy w Liście Przebojów po godz. 19:05.
Piotr Baron i Marek Niedźwiecki
Po prostu bomba.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22124
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: Yacy »

kajman, przecież notowania listy są zawieszone. Nie jedno notowanie tylko notowania. Skoro nie mają prowadzącego, dyrektora muzycznego, pomysłu i nic nie mają to co mają zrobić...
Rozwalić jest prosto...

Wg mnie żadnego związku nie powinna mieć nową forumowa z listą Kowalczewskiego. Jeśli kiedyś pojawią się tam nowości to jeśli komuś z nas coś się spodoba to zaproponuje tu. Żadnego automatu.
temik3
Posty: 17562
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: ndz maja 24, 2020 9:52 am Zawsze istnieje takie zagrożenie. I raczej nie da się go uniknąć. Chyba że będziemy usuwali utwory a temu jestem przeciwny (i pewnie nie tylko ja).
Nie o takim betonowaniu pisałem, bo to, że pozycje bez zmian, czy długość tygodni będą to oczywiste. Bardziej chodzi mi o to, że jak nagle będziemy mieć w zestawie dajmy na to 70 propozycji to automatycznie góra będzie zabetonowana, a wymiany mogą być tylko w dolnych rejonach. Dlatego, nie zgadzam się aby dodawać tylko 10 propozycji do zestawu. Owszem jestem za tym by tych utworów było sporo mniej niż 250, 200, czy nawet mniej niż 150, ale trzeba stworzyć taki system wykluczania by zestaw się nie pomniejszał, a bym na stałym poziomie. Byłbym za tym by co tydzień odrzucać końcówkę listy z najmniejszą liczbą punktów i bez znaczenia czy w zestawie przebywa ten utwór 8 tygodni (jesli taką normę przyjmiemy). Do tego usuwamy utwory, które nie załapały się do podstawowego lub poczekalni w ciągu tychże 8 tygodni oraz utwory wypadające z poczekalni (bez możliwości powrotu do niej) oraz te z podstawowego. I jeśli tych wszystkich utworów będzie razem powiedzmy 25 to trzeba uzupełnić to nowościami. Dlatego też 10 nowości z góry ustalone mija się z celem. Chyba zdecydowanie lepiej jest dodać do zestawu więcej propozycji niż utrzymywać sztucznie te same utwory w zestawie przez 8 tygodni a one będą zajmować końcowe pozycje przez ten czas.
temik3
Posty: 17562
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

Yacy pisze: ndz maja 24, 2020 10:09 am Wg mnie żadnego związku nie powinna mieć nową forumowa z listą Kowalczewskiego. Jeśli kiedyś pojawią się tam nowości to jeśli komuś z nas coś się spodoba to zaproponuje tu. Żadnego automatu.
Dokładnie tak.
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Yacy pisze: ndz maja 24, 2020 10:09 am kajman, przecież notowania listy są zawieszone.
Ale przecież mogą je odwiesić.
Yacy pisze: ndz maja 24, 2020 10:09 am Wg mnie żadnego związku nie powinna mieć nową forumowa z listą Kowalczewskiego.
Nie Kowalczewski (chyba) będzie ten zestaw układał. No i napisałem co najwyżej, więc tylko tego nie wykluczam.
temik3 pisze: ndz maja 24, 2020 10:10 am Bardziej chodzi mi o to, że jak nagle będziemy mieć w zestawie dajmy na to 70 propozycji
Co tydzień będzie dodawanych 10 utworów, a wypadać z listy będzie pewnie mniej.
temik3 pisze: ndz maja 24, 2020 10:10 am trzeba stworzyć taki system wykluczania by zestaw się nie pomniejszał, a bym na stałym poziomie
Uważam, że zestaw początkowo będzie się nawet powiększał, potem faktycznie pomniejszy aż dojdzie do względnej stabilizacji na poziomie 90-110 utworów. Ale to wszystko wyjdzie w praniu.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19947
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

Nikt jeszcze (chyba) nie poruszył jednej kwestii. Z kiedy mogą być zgłaszane propozycje? Tzn. nagrania bardzo nowe, sprzed kilku miesięcy, sprzed roku czy dwóch? A może nawet, dajmy na to, sprzed trzech, jeśli jest to ostatni studyjny album danego wykonawcy.
A może bez limitów czasowych?
TStudent
Posty: 11751
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: TStudent »

kajman pisze: ndz maja 24, 2020 9:09 am
jotem3 pisze: ndz maja 24, 2020 1:13 am W Poczekalnia, składającej się z 20 pozycji, utwór przebywa max. 10 tygodni.
Tutaj uważam ograniczenia być nie powinno.
Tu się zgadzam, z jednym ale: jeżeli w którymś z pierwszych tygodni wyleci z P., to wówczas możliwość powrotu jest tylko do 10. tygodnia w zestawie, w przeciwnym razie out.
kajman pisze: ndz maja 24, 2020 9:09 am
7. Każdy co tydzień ma prawo zaproponować do oceny max. 2 nowe piosenki.
Myślę, że wystarczy jedna. Bo nie wiem czy biorący udział w zabawie będą mieli czas na przesłuchaniu tylu piosenek naraz.
Można zrobić zasadniczy wyjątek dla pierwszego notowania, ponieważ są osoby, które w ciągu ostatniego miesiąca-dwóch zgłosiły sporo więcej niż 1 piosenkę i w tej sytuacji postulowałbym dwie piosenki na osobę na początek, a potem po jednej.
kajman pisze: ndz maja 24, 2020 9:09 am
13. Piosenki ustawiamy od 1 do 10 przyznając pierwszej piosence 10 pkt, ostatnie 1 pkt (jak to było do tej pory)
Oby to wystarczyło.
Świat.
Pocieszę Cię. Z Koszmarnej i Mojej 30 chyba rezygnujemy? Skoro tak, to masz już dwie zabawy mniej. Jeżeli wrócimy do TOPnowości, to mogę z dużą chęcią wrócić do statystyk osobowych. Przepraszam za rezygnację swojego czasu, obiecuję poprawę i nie będę psuł oczu kajmana. ;)
Yacy pisze: ndz maja 24, 2020 10:09 am Wg mnie żadnego związku nie powinna mieć nową forumowa z listą Kowalczewskiego. Jeśli kiedyś pojawią się tam nowości to jeśli komuś z nas coś się spodoba to zaproponuje tu. Żadnego automatu.
+1. Jak niezależna to niezależna. Za bardzo zburzono ład, żeby można było powrócić do starej Forumowej.
kajman pisze: ndz maja 24, 2020 10:18 am
Yacy pisze: ndz maja 24, 2020 10:09 am kajman, przecież notowania listy są zawieszone.
Ale przecież mogą je odwiesić.
Nawet jeśli? :roll: Może najwyżej będziemy mogli słuchać lp3, ale do czasu to pewnie nie będzie to ta sama lp3. Zresztą wolałbym, żeby przez pewien czas nie wracała i najwyżej wróciła (tylko z jaką numeracją?) za parę lat (sorry za offtop - miałem widzenie, że jest wiosna '24 i że pewnego dnia słyszę komunikat - w innej Trójce, ale nie trujce ;) - że wraca lista...)
jollyroger72 pisze: ndz maja 24, 2020 10:40 am Nikt jeszcze (chyba) nie poruszył jednej kwestii. Z kiedy mogą być zgłaszane propozycje? Tzn. nagrania bardzo nowe, sprzed kilku miesięcy, sprzed roku czy dwóch? A może nawet, dajmy na to, sprzed trzech, jeśli jest to ostatni studyjny album danego wykonawcy.
+1 za pytanie. IMO, proponowałbym, aby maksimum było wyznaczone na 18 miesięcy od daty opublikowania singla/albumu (licząc miesiąc do miesiąca i oczywiście co było wcześniej, gdy singiel promuje album).
temik3
Posty: 17562
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: temik3 »

kajman pisze: ndz maja 24, 2020 10:18 am Co tydzień będzie dodawanych 10 utworów, a wypadać z listy będzie pewnie mniej. Uważam, że zestaw początkowo będzie się nawet powiększał, potem faktycznie pomniejszy aż dojdzie do względnej stabilizacji na poziomie 90-110 utworów. Ale to wszystko wyjdzie w praniu.
1. Przy założeniu, że nie będą usuwane utwory, które zajmą np. 10 ostatnich lokat. Tak więc może i owszem powiększyć się nawet o 80(zakładając, że nikt z listy nie spadnie). Dlatego nie piszę się na sztuczne powiększanie do takich rozmiarów a jestem za tym by usuwać najsłabszych. Ale już zakładając bardzo optymistyczną wersję, że co tydzień na liście będzie z 15 nowości to w bardzo szybkim tempie ilość spadnie nie tylko do 90-110 a nawet do około 70. Taka opcja jest dość możliwa z uwagi na punktację, gdyż dziś widać, że na forumowej przedział punktowy w dole listy jest mały i każdy brak typu osoby wyrzuca piosenkę z listy. Do tego dochodzi początek listy gdzie nie jest wiadome ile osób będzie głosować i ta wymiana może być dość spora. Owszem biorę pod uwagę tutaj jakieś może czarne scenariusze, ale jak najbardziej możliwe.
jollyroger72 pisze: ndz maja 24, 2020 10:40 am Nikt jeszcze (chyba) nie poruszył jednej kwestii. Z kiedy mogą być zgłaszane propozycje? Tzn. nagrania bardzo nowe, sprzed kilku miesięcy, sprzed roku czy dwóch? A może nawet, dajmy na to, sprzed trzech, jeśli jest to ostatni studyjny album danego wykonawcy.
A może bez limitów czasowych?
Dobre spostrzeżenie, ale byłbym za tym by można było zgłaszać utwory z ostatniego studyjnego albumu i nie starsze niż dwa lata od jego premiery. Do tego jakieś single nie publikowane na płycie wydane w czasie nie dłuższym niż pół roku. I żadnych lajfów, coverów, czy autocoverów.
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

temik3 pisze: ndz maja 24, 2020 11:07 am I żadnych lajfów, coverów, czy autocoverów.
Co do autocoverów zgoda całkowita. Ale dlaczego covery nie? To inny wykonawca i inne podejście. I przy okazji nagranie odpadnie, kiedy wiemy, że to cover, a kiedy nie wiemy to może przejść? Nagrania na żywo? Też byłbym za.
TStudent
Posty: 11751
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: TStudent »

temik3 pisze: ndz maja 24, 2020 11:07 am I żadnych lajfów, coverów, czy autocoverów.
kajman pisze: ndz maja 24, 2020 11:35 am Co do autocoverów zgoda całkowita. Ale dlaczego covery nie? To inny wykonawca i inne podejście. I przy okazji nagranie odpadnie, kiedy wiemy, że to cover, a kiedy nie wiemy to może przejść? Nagrania na żywo? Też byłbym za.
Covery nawet byłyby spoko (oby tylko nie zalały naszej Forumowej ;)) natomiast wersjom live i autocoverom mówię stop.
kajman
Posty: 64635
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: kajman »

Ja nie piszę o wersji live, bo to się mieści w pojęciu autocover. Ja piszę o takiej sytuacji jak z Cure czyli nowy utwór znany tylko z wersji koncertowej.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19947
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: jollyroger72 »

TStudent pisze: ndz maja 24, 2020 10:59 am Tu się zgadzam, z jednym ale: jeżeli w którymś z pierwszych tygodni wyleci z P., to wówczas możliwość powrotu jest tylko do 10. tygodnia w zestawie, w przeciwnym razie out.
Co do tych wszystkich obostrzeń, o których tu piszecie... Propozycje są różne, ale zacząć należałoby od rozstrzygnięcia kwestii: KTO podejmie się pilnowania tego wszystkiego? Bo podliczanie wyników to dość prosta sprawa, natomiast doglądanie, które utwory, po ilu tygodniach, powinny opuścić zestaw - to zupełnie inna sprawa.
No i jeszcze jedno pytanie. Nie wiem, czy akurat ja będę miał na co głosować. W sensie zapełnienia swojej dziesiątki do głosowania. Więc jeśli zagłosuję na np. 5 utworów, to ich punktowanie będzie według zasady 10-9-8-7-6 czy 5-4-3-2-1?
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co dalej z Forumową?

Post autor: dannar »

Byłyby potrzebne dwa wątki - jeden do wrzucania propozycji (oraz pilnowania kiedy mają zestaw opuścić) i jeden jako kontynuator Topu Nowości. Mogę się zająć tym pierwszym, bo myślę, że drugi ma już swoich opiekunów.
Po otworzeniu pierwszego głosowania, z zestawem nowości z ostatniej lp3, mógłbym zacząć zbieranie propozycji. Myślę, że należy liczyć się z tym, że więcej będzie głosujących niż proponujących. Dlatego mój pomysł to przyjęcie za pierwszym razem propozycji od wszystkich chętnych. Następnie podzielenie ich losowo na tyle grup, żeby liczba nowości do oceniania co tydzień nie przekraczała 15 (20?). Potem te grupy będą mogły wrzucać swoje propozycje do wątku w każdym terminie, ale będą one poddawane ocenie co odpowiedni okres (dwa dwóch grup proponujących - co dwa tygodnie, dla trzech - co trzy, itp.). Jeśli ktoś będzie chętny dołączyć do proponujących, będzie wówczas przydzielony do jednej z tych grup - tej której propozycje będą oceniane z najbliższym tygodniu.
I jeszcze jedno - z tych 15 (20?) potencjalnych nowości możemy wybrać tyle, ile nam akurat brakuje na liście. Nie musi to być zawsze ta sama liczba. Decydują oceny w Topie Nowości.
temik3 pisze: ndz maja 24, 2020 11:07 am byłbym za tym by można było zgłaszać utwory z ostatniego studyjnego albumu i nie starsze niż dwa lata od jego premiery. Do tego jakieś single nie publikowane na płycie wydane w czasie nie dłuższym niż pół roku. I żadnych lajfów, coverów, czy autocoverów.
Pełna zgoda.
ODPOWIEDZ