Myślę, że jednak jest nieco mniej, po prostu słuchaczy Trójki systematycznie ubywa. Bywały ostatnio okresy nieproporcjonalnie dużej liczby utworów polskich w czołówce, przy znikomej liczbie głosów łatwiej pewnie o wywindowanie przy uprzejmości "rodziny i znajomych", a tak naprawdę dzięki prośbom o poparcie na facebooku.
Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
-
JaceK
- woźny-konserwator
- Posty: 10250
- Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
- Lokalizacja: Kraków, Galicja
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Strzyczkowski na koniec audycji: do usłyszenia...
-
szakal35
- Posty: 1044
- Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
- Lokalizacja: Reda
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Wszyscy nie odejdą. Poza tym, zobaczymy jaki będzie skład personalny w Trójce za tydzień czy za miesiąc.
-
pbd2
- Posty: 1298
- Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
- Lokalizacja: Lublin
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
mateusz15 pisze: pn maja 18, 2020 6:40 pm Tez jestem w lekkim szoku, że tak niewiele głosów wystarczy do zwycięstwa.
W rekordowych notowaniach z lat 80. trzeba było bodajże trzech tysięcy. Ale wtedy było mniej utworów do wyboru, częściej głosowano na piosenki z niższym stażem, a słuchalność (a więc i frekwencja w radiowych plebiscytach) radia publicznego była nieporównywalnie wyższa, bo nie było żadnych stacji komercyjnych, a nieliczne legalne stacje niezależne (kilka akademickich i Rozgłośnia Harcerska) miały bardzo mały zasięg i niewielką słuchalność.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Cóż za pocieszanie się
- Neo01
- Posty: 12608
- Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
A mnie nie dziwi ta liczba głosów potrzebna do zwycięstwa. Obstawiałem że w ostatnich latach głosuje kilka tysięcy osób, czyli ok. 1000 na zwycięstwo by się mniej więcej pewnie zgadzało.
Jeśli na Topy głosuje kilkanaście tysięcy, a to jest jednak znacznie bardziej znaczące wydarzenie, to na Listę oddaje głosy na pewno mniej osób.
I podsumowując to co do tej pory zostało tu przytoczone, chyba po wpisie Bartka Gila wszystko jest jasne, w sensie co się wydarzyło. A co się wydarzy... mam nadzieję, że jednak dobro zatriumfuje, bo "ludzi dobrej woli jest więcej", a kłamstwo ma krótkie nogi i to po prostu nie może tak sobie przejść dalej, jak gdyby nigdy nic.
Nie mówiąc już o fakcie, że teraz naprawdę coraz trudniej będzie zapełniać ramówkę, stwarzać nowe audycje... Kto teraz będzie chciał przyjść do stacji, w której w tak skandaliczny sposób traktuje się jej pracowników? Myślę, że nawet bardzo mocno zapatrzeni na prawo mogliby mieć opory (też z powodów narażenia się na hejt).
Więc to wszystko nie jest takie proste, że zrobią sobie teraz nowe radio z nowymi ludźmi, to - na szczęście - tak prosto nie działa... (poza tym Kowalczewski nawet nie odniósł się do rezygnacji Niedźwiedzia, z tego co ktoś tu podał, w sensie że jej nie przyjął; pewnie sam jest zaskoczony i być może nawet trochę przerażony tym co się stało, do czego de facto doprowadził...).
A wyrazy wsparcia niewątpliwie panu Markowi są bardzo potrzebne, dlatego wysyłajmy ich jak najwięcej.
I do do "Kłamiesz", to nie sądzę, żeby można było to przypisać Niedźwiedziowi, bo on się nie wypowiada, so...
Ciekawe co będzie w piątek po 19., ale być może dowiemy się tego we wtorek. Ja, mimo wszystko, jakoś wierzę cały czas w to, że niektórzy pójdą po rozum do głowy i przestaną niszczyć tę stację (lub zostaną wymienieni na jakichś w miarę "normalnych" ludzi), chociaż to pewnie musiałby pójść jakiś prikaz mocno z góry, bo na Czabańskiego i Lichocką bym nie liczył
Jeśli na Topy głosuje kilkanaście tysięcy, a to jest jednak znacznie bardziej znaczące wydarzenie, to na Listę oddaje głosy na pewno mniej osób.
I podsumowując to co do tej pory zostało tu przytoczone, chyba po wpisie Bartka Gila wszystko jest jasne, w sensie co się wydarzyło. A co się wydarzy... mam nadzieję, że jednak dobro zatriumfuje, bo "ludzi dobrej woli jest więcej", a kłamstwo ma krótkie nogi i to po prostu nie może tak sobie przejść dalej, jak gdyby nigdy nic.
Nie mówiąc już o fakcie, że teraz naprawdę coraz trudniej będzie zapełniać ramówkę, stwarzać nowe audycje... Kto teraz będzie chciał przyjść do stacji, w której w tak skandaliczny sposób traktuje się jej pracowników? Myślę, że nawet bardzo mocno zapatrzeni na prawo mogliby mieć opory (też z powodów narażenia się na hejt).
Więc to wszystko nie jest takie proste, że zrobią sobie teraz nowe radio z nowymi ludźmi, to - na szczęście - tak prosto nie działa... (poza tym Kowalczewski nawet nie odniósł się do rezygnacji Niedźwiedzia, z tego co ktoś tu podał, w sensie że jej nie przyjął; pewnie sam jest zaskoczony i być może nawet trochę przerażony tym co się stało, do czego de facto doprowadził...).
A wyrazy wsparcia niewątpliwie panu Markowi są bardzo potrzebne, dlatego wysyłajmy ich jak najwięcej.
I do do "Kłamiesz", to nie sądzę, żeby można było to przypisać Niedźwiedziowi, bo on się nie wypowiada, so...
Ciekawe co będzie w piątek po 19., ale być może dowiemy się tego we wtorek. Ja, mimo wszystko, jakoś wierzę cały czas w to, że niektórzy pójdą po rozum do głowy i przestaną niszczyć tę stację (lub zostaną wymienieni na jakichś w miarę "normalnych" ludzi), chociaż to pewnie musiałby pójść jakiś prikaz mocno z góry, bo na Czabańskiego i Lichocką bym nie liczył
Ostatnio zmieniony pn maja 18, 2020 7:10 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Ooo, a w Antyradiu właśnie leci utwór/dżingiel rozpoczynający lp3 
- Yacy
- Posty: 23568
- Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
- Lokalizacja: Elbląg
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
w TVN władza radia i Trójki powiedziała, że przywracają notowanie i przywracają Kazika na 4 miejsce i stąd rozpoczyna wędrówkę na szczyt.
i notowanie na pewno poprowadzi redaktor muzyczny.
i jeszcze kilka rzeczy powiedzieli.
można poszukać w sieci.
edit.
tylko co z tego.
i notowanie na pewno poprowadzi redaktor muzyczny.
i jeszcze kilka rzeczy powiedzieli.
można poszukać w sieci.
edit.
tylko co z tego.
-
szakal35
- Posty: 1044
- Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
- Lokalizacja: Reda
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
No właśnie wczoraj podjąłem decyzję o przestaniu słuchania Trójki po 22 latach. Więc to nie tak, że jestem z tych, co chcą, żeby była jakakolwiek, byle była. Ale jest mi ciężko, jak po śmierci kogoś bliskiego. Teraz o Trójce tylko czytam, chociaż to mi zostało.FOXD pisze: pn maja 18, 2020 7:05 pm
Ale rozumiem oczekiwanie i nostalgię, byle "Trójka nadal plumkała" (nieważne na jakim poziomie)![]()
-
pbd2
- Posty: 1298
- Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
- Lokalizacja: Lublin
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Za to w Trójce ksiądz z tłumem wiernych śpiewa "Barkę"FOXD pisze: pn maja 18, 2020 7:09 pm Ooo, a w Antyradiu właśnie leci utwór/dżingiel rozpoczynający lp3![]()
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Poważnie tak było??Yacy pisze: pn maja 18, 2020 7:12 pm w TVN władza radia i Trójki powiedziała, że przywracają notowanie i przywracają Kazika na 4 miejsce i stąd rozpoczyna wędrówkę na szczyt.
i notowanie na pewno poprowadzi redaktor muzyczny.
i jeszcze kilka rzeczy powiedzieli.
można poszukać w sieci.
edit.
tylko co z tego.
-
jacaba
- Posty: 25
- Rejestracja: pn maja 18, 2020 7:10 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 ?
- Lokalizacja: Gród Nad Motławą
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
To samo przed momentem w "Złotych" - pięknie Piotr Jaworski wyraził swoisty hołd dla dokonań p. Marka i wsparcie dla całej redakcji Trójki. Bez ogródek, prosto z mostu...FOXD pisze: pn maja 18, 2020 7:09 pm Ooo, a w Antyradiu właśnie leci utwór/dżingiel rozpoczynający lp3![]()
Aż miło było posłuchać.
Dzięki Piotrze i szacun, także dla Antyradia!
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
To jest wspólna akcja radiowaFOXD pisze: pn maja 18, 2020 7:09 pm Ooo, a w Antyradiu właśnie leci utwór/dżingiel rozpoczynający lp3![]()
https://radionewsletter.pl/2020/05/17/m ... dla-marka/
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Też to słyszałem. Jeśli tak, to będzie jeszcze większy kabaret i groteska, bo nadal kłamstwo zostaje podtrzymaneYacy pisze: pn maja 18, 2020 7:12 pm w TVN władza radia i Trójki powiedziała, że przywracają notowanie i przywracają Kazika na 4 miejsce i stąd rozpoczyna wędrówkę na szczyt.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
zgadza sie:falcoeagle pisze: pn maja 18, 2020 6:39 pmSpróbowałbym na adres z jego bloga, czyli marek (at) marekniedzwiecki.pl.słoik pisze: pn maja 18, 2020 6:27 pm Zadam pytanie, na które odpowiedź jest pewnie oczywista: ale na jaki adres? Czy nie odebrano mu dostępu do adresu radiowego?
marek@marekniedzwiecki.pl
Dzięki falcoeagle
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Po tej dzisiejszej akcji telefonicznej spodziewałem się innej decyzji. A może to był taki... wentyl bezpieczeństwa? Takie oczko puszczone przez władze? Że przecież nie ma cenzury...
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Wolne żarty, nawet przywrócenie notowania z Kazikiem na pierwszym nie zmaże tych wszystkich nikczemności. Pasują tutaj słowa ostatniej Pidżamy "Gdzie byłeś, co zrobiłeś, na więcej nie pozwolęYacy pisze: pn maja 18, 2020 7:12 pm w TVN władza radia i Trójki powiedziała, że przywracają notowanie i przywracają Kazika na 4 miejsce i stąd rozpoczyna wędrówkę na szczyt.
Weź mnie teraz nie przepraszaj, teraz to ja cię pierdolę!"
Przepraszam za wulgaryzm, zdarzyło mi się po raz drugi na forum.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Namawiaja aby wszyscy glosowali na Kłamiesz-Renaty Przemyk.
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Taka myśli mnie naszła w sobotę, gdy się okazało, że jest afera, że w zasadzie na pewnej części słuchaczy nic się nie stanie jak lp3 zamieni się w listę stricte patriotyczno-folkoazową
Przecież wedle władz Trójki (Kowalczewski i Kamińska) nie ma cenzury, wykryli jedynie manipulację i idą po tej liniijotem3 pisze: pn maja 18, 2020 7:16 pmPo tej dzisiejszej akcji telefonicznej spodziewałem się innej decyzji. A może to był taki... wentyl bezpieczeństwa? Takie oczko puszczone przez władze? Że przecież nie ma cenzury...
A teraz Kazik w Anty z "Bólem"
- zbyszu
- Posty: 10318
- Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
- Lokalizacja: Warmia / Mazury
- Kontakt:
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Nie wyświetla się strona Listy... Przywracają "rządową" kolejność???
- mateusz15
- Posty: 6002
- Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Chyba wiem o co chodziło Krystianowi Hanke była konferencja Prezes i Dyrektora, w której na ekranie zaprezentowali wyniki, z których wynikało, że Kazik miał 4 miejsce, a pozostałe utwory więcej punktów. Na 1 był oczywiście Szymoniak.
Niestety, dla osób, które rozumieją listę i są jej słuchaczami informacja o usuwaniu głosów fikcyjnych jest oczywista, ale już się spotkałem z opinią, że "czyli jednak przesuwał"..
Niestety, dla osób, które rozumieją listę i są jej słuchaczami informacja o usuwaniu głosów fikcyjnych jest oczywista, ale już się spotkałem z opinią, że "czyli jednak przesuwał"..
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
W zasadzie Kazik z "Bólem" w Anty jak na razie propozycją. Jutro kolejne notowanie TT i ciekaw jestem na jakiej pozycji się zamelduje 
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Zamiast dywagować czy wspólnie podpisujemy czy nie, czy pseudonimami czy nazwiskami - po prostu napiszcie każdy z Was z osobna mejla - Panie Marku, jesteśmy z Panem! I po sprawie. Proste? I to jak!
marek@marekniedzwiecki.pl
Markowi teraz należy się to wsparcie, gdy ataki idą z wielu stron. Kłamliwe.
Pokażmy, że jesteśmy z nim...
Nie wiem czy tu już ktoś wstawiał link do listu Bartka Gila do dyrekcji? Nie śledzę wszystkiego... Najwyżej powtórzę:
https://www.rp.pl/Kultura/200519297-Noc ... 7MBbF6XcgY
marek@marekniedzwiecki.pl
Markowi teraz należy się to wsparcie, gdy ataki idą z wielu stron. Kłamliwe.
Pokażmy, że jesteśmy z nim...
Nie wiem czy tu już ktoś wstawiał link do listu Bartka Gila do dyrekcji? Nie śledzę wszystkiego... Najwyżej powtórzę:
https://www.rp.pl/Kultura/200519297-Noc ... 7MBbF6XcgY
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Też jestem bardziej za taką formułąjotem3 pisze: pn maja 18, 2020 7:28 pm Zamiast dywagować czy wspólnie podpisujemy czy nie, czy pseudonimami czy nazwiskami - po prostu napiszcie każdy z Was z osobna mejla - Panie Marku, jesteśmy z Panem! I po sprawie.
Markowi teraz należy się to wsparcie, gdy ataki idą z wielu stron. Kłamliwe.
- bobby-x
- Posty: 13429
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: Notowanie 1998 - 15.05.2020 - Marek Niedźwiecki
Pojedyncze maile rozejdą się , każdy napisze a to dziś a za 5 dni abo wcale przez zapomnienie a wspólny zrobi na Marku większe wrażenie, tak myślę.Martyr pisze: pn maja 18, 2020 6:25 pm myśle, że lepiej byłoby gdyby każdy coś napisał od siebie. Nie jako grupa forum, a każdy sam. Im więcej maili, tym większe wsparcie.