13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz
Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
- Yacy
- Posty: 23558
- Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
- Lokalizacja: Elbląg
- Kontakt:
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
dokładnie!petergerman pisze: pt maja 01, 2020 11:36 am Tekst krytykujący polskie realia nie od razu trzeba nazywać antypolskim
-
LokiWawa
- Posty: 5279
- Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
- Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
218 * 218 * 0 --> EWA DEMARCZYK - "Grand valse brillante". (1964)
-
LokiWawa
- Posty: 5279
- Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
- Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Pani Ewa tylko i wyłącznie na 10,0!
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Klasyka sprzed prawie 60 lat, ale nie chciałbym dożyć Topu, w którego czołowej 250-tce zabrakłoby choćby jednej piosenki Demarczyk. Mam nadzieję, że załapała się też "Karuzela z madonnami", na którą głosowałem.
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2020 11:41 am przez GregF, łącznie zmieniany 3 razy.
- dannar
- Posty: 4102
- Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
- Lokalizacja: Szczecin
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Zgadzam się. Żaden antypolski, tylko po prostu szczery. Wielu z nas nie odważyłoby się na takie wyznanie.Yacy pisze: pt maja 01, 2020 11:34 am mi się podoba ten utwór, a tekstu nigdy nie odbierałem jako antypolskiego.
Lepsze to od Grabaża od 10 lat narzekającego na wszystkich innych Polaków, tylko nie na siebie.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Czemu takie dzieła nie znajdują się na codziennych playlistach?
- bobby-x
- Posty: 13426
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Ciekawe ile będzie utworów wyjuchanych, znaczy wypipanych, lub ze zmienionym tekstem na potrzeby "kultury antenowej".Yacy pisze: pt maja 01, 2020 11:36 am bo Ty tekstu nie słuchasz
no ja zdecydowanie wolę pełną wersję, która podkreśla to jak bardzo nas robią w... ajuch![]()
- albarn
- Posty: 4151
- Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
- Lokalizacja: Kruszwica
- Kontakt:
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Bardzo podoba mi się idea kasowania biletu jako aktu patriotyzmu, i mam tę piosenkę w głowie zawsze gdy kupuję miesięczny
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Przed nami jeszcze "12 groszy".bobby-x pisze: pt maja 01, 2020 11:38 amCiekawe ile będzie utworów wyjuchanych, znaczy wypipanych, lub ze zmienionym tekstem na potrzeby "kultury antenowej".Yacy pisze: pt maja 01, 2020 11:36 am bo Ty tekstu nie słuchasz
no ja zdecydowanie wolę pełną wersję, która podkreśla to jak bardzo nas robią w... ajuch![]()
- bobby-x
- Posty: 13426
- Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
- Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
RMF-u? czy Trójki? czy ...słoik pisze: pt maja 01, 2020 11:38 am Czemu takie dzieła nie znajdują się na codziennych playlistach?
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Jubileuszowy Znawca wysłany zatem można skupić się już na topie.
Z Ewy która jest w zestawie, zdecydowanie bardziej lubię Groszki i Karuzelę.
Z Ewy która jest w zestawie, zdecydowanie bardziej lubię Groszki i Karuzelę.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
No i nagle się ruszyło. Był Turnau, teraz jest prawie tak samo dobra Demarczyk. Daję dziewięć (139/28=4,97).
Słucham, ale gdyby ten członek bez takiej afektacji śpiewał, to by to nie zgrzytało.
- petergerman
- Posty: 342
- Rejestracja: sob maja 09, 2015 4:43 pm
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Oj oj oj, Klincz i "Latarnik" za nisko. Mój absolutny top 10
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Może dlatego przyjemniej słucha się takich utworów np. raz w roku. Inaczej mogłyby się po prostu znudzić (chociaż wątpię, czy to dotyczy tego konkretnie utworu).słoik pisze: pt maja 01, 2020 11:38 am Czemu takie dzieła nie znajdują się na codziennych playlistach?
-
LokiWawa
- Posty: 5279
- Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
- Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
217 * 171 * 1 --> KLINCZ - "Latarnik". (1984)
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2020 11:44 am przez LokiWawa, łącznie zmieniany 1 raz.
- albarn
- Posty: 4151
- Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
- Lokalizacja: Kruszwica
- Kontakt:
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
No właśnie nie, i przez lata brak zgody właścicieli praw do sampli blokowała reedycję albumu. Kazik mówił, że Sade się po latach zgodziła, ale AC/DC nie.obserw99 pisze: pt maja 01, 2020 11:24 am Tylko ciekawe czy Sade o tym wiedziała i czy dostała procent z zysków![]()
- petergerman
- Posty: 342
- Rejestracja: sob maja 09, 2015 4:43 pm
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Błąd. Latarnik był top 100 w roku 2017 na 46. miejscu
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
No ja akurat te dwa utwory nieco mniej lubię. Moi faworyci to Sur le pont d'Avignon oraz Groszki i Róże (z tego co jest w zestawie, bo miała kilka jeszcze lepszych rzeczy Deszcze, Garbus, Taki pejzaż, Czarne anioły, Imię twe).GregF pisze: pt maja 01, 2020 11:38 am Klasyka sprzed prawie 60 lat, ale nie chciałbym dożyć Topu, w którego czołowej 250-tce zabrakłoby choćby jednej piosenki Demarczyk. Mam nadzieję, że załapała się też "Karuzela z madonnami", na którą głosowałem.
-
jedrzej2012
- Posty: 2672
- Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Pierwsze dziś bz. Dziś to tak naprawdę PrzedTop, przedsmak, coś a'la reminescencje, rozgrzewka, rozbiegówka na wzór ogólnego. Trochę taki spoiler tego co się jutro wydarzy. Na tej podstawie być może rozwiążemy zagadkę w formie tzw. śledztwa i przewidzieć będzie można ile zmian kosztem ilu wylotów. Teraz mamy utwór, który jest jak "Stationary Traveller" Camela czy "Chariots of fire" Vangelisa z topu ogólnego, instrumentale. Klincz akurat został przywrócony do zestawu, gdy 3 lata temu był 46. KAT może być niedługo. Dziś w tym Luczyka jest Qbek Weigel, od 2 lat nie ma Henry'ego Becka, a Kostrzewski w osobnym po rozpadzie jest. Tam już nie gra Loth. Collage ma dawnego wokalistę inowrocławskiej grupy Quidam, Kossowicza. To on tam zastąpił pamiętną Derkowską.
-
LokiWawa
- Posty: 5279
- Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
- Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Dwa tygodnie temu było to wspominane w ramach epilogu do 1994. notowania Listy.
-
LokiWawa
- Posty: 5279
- Rejestracja: śr wrz 02, 2015 1:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: notowania 1016.
- Lokalizacja: Stolica. I to niejedna.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Racja. Już poprawione.
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
To dziś już drugi z moich głosów
, szkoda tylko, że poza czołową dwusetką, skoro kilka lat temu trafił nawet do Top 100. To paradoks, że Klincz zapisał się w historii przede wszystkim za sprawą czegoś, co bardzo odstawało od reszty jego twórczości i w epoce ukazało się jedynie na singlu.
Ostatnio zmieniony pt maja 01, 2020 12:01 pm przez GregF, łącznie zmieniany 1 raz.
- obserw99
- Posty: 5408
- Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 01.05.1982
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Innego utworu instrumentalnego już chyba w Topie nie będzie. No może jeszcze Maanam Espana... Latarnik u mnie na 7
-
jedrzej2012
- Posty: 2672
- Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 9:52 pm
Re: 13. Polski Top Wszech Czasów - 1-2.05.2020 (24h)
Brakuje w top 100 obu topów utworów full A Cappella, są tylko wstawki takie. "Latarnik" miał mały nakład.