XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Lukaszenka
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:21 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 259

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Lukaszenka »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:13 pm
Lukaszenka pisze: czw sty 02, 2020 11:53 am
Miszon pisze: czw sty 02, 2020 11:47 am A ja powiem, że brak ruchów w poprzednich latach był nienormalny, wręcz nieprawdopodobny statystycznie i co? :-P

Co do logiki - przed Top 40 zatypowałem sobie Top 5. I co? Trafiłem w 100%. Nie kolejność (myślałem, że na pierwszym Child in Time albo Riders on the storm, ale skład już tak. Nie zdziwiło mnie też wypadnięcie BiA poza Top10, było logiczną konsekwencją tego co się działo niżej.

Zabawne spostrzeżenie: pospadały utwory, których spadek mnie cieszy: Kashmir, One x2, Unforgiven, a jednocześnie awansowały m.in. Everybody Hurts, Focus, Since I've Been Lovin You, czy Enter Sandman - brzmi jakbym ja głosował, zarówno pozytywnie, jak negatywnie na te numery :-P (aczkolwiek, jak wspomniałem, nie głosowałem w ogóle).

(też mi się gdzieś obił ten artykuł Hacińskiego)
Dlatego proponuję to co napisałem wcześniej - za rok dołączmy do zestawu do głosowania przedstawicieli mocnego heavy albo Lady Gagę i innych Timberlaków i rozpropagujmy głosowanie w różnych mediach. Wtedy inni się pośmieją a Ty tez napiszesz że jest wszystko ok.
bzdury piszesz to nie są trójkowi wykonawcy i bez jakiejs masowej akcji propagandowej nie mają szans na sukces.

Ale faktycznie, Lady Gaga powinna być w zestawie. I nawet miejsce w okolicach miejsca 100 by mnie ucieszyło (co innego z tymi metalowcami, tu faktycznie bym się wkurzył, dlatego też cieszy w tym roku brak Iron Maiden).
Mhm - dokładnie nie są tak trójkowi jak U2, The Cure, Depeche Mode itp.
Tylko Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, The Doors i cała reszta z lat 70 są trójkowe.
Jeszcze raz Ci napiszę - w odróżnieniu od Ciebie ja nie lubię siebie oszukiwać.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Giggs99 pisze: czw sty 02, 2020 12:18 pm
Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:10 pm Jeśli głosowało co roku kilkanaście tysięcy osób, a piosenki masowo awansowały/spadały o 1-2 miejsca i to nie w top 20, tylko na miejscach w 7-8 dziesiątce, nie wydawało się wam dziwne? Wszyscy kopiowali co roku swój głos sprzed roku?
Nie wydawało mi się dziwne. Co było dziwnego w wynikach głosowania w miarę tej samej grupy osób co roku? Gusta muzyczne miałyby się masowo zmieniać z roku na rok?
Ale co roku głosowały dokładnie te same osoby na dokładnie te same piosenki? JEsteś w stanie po roku zapamiętać 100 piosenek, na które głosowałeś? Rozumiem 20, ale 100?

Cieszmy się, że po raz pierwszy od lat Top słuchało się z wypiekami na twarzy, oczekując kolejnych pozycji, a przy tym nie było jakichś "dziwnych" przypadków z tzw. dupy, że było interesująco, a nie flaki z olejem jak co roku. Jeśli spowodowane to było błędem systemu to gorzej, jeśli inną pulą głosujących, to super.
sygryda
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 20, 2016 5:50 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 6

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: sygryda »

Witam! Czy są już gdzieś dostępne pełne wyniki topu, tzn. wszystkie miejsca poza pierwszą setką?
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Giggs99 »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:29 pm
Giggs99 pisze: czw sty 02, 2020 12:18 pm
Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:10 pm Jeśli głosowało co roku kilkanaście tysięcy osób, a piosenki masowo awansowały/spadały o 1-2 miejsca i to nie w top 20, tylko na miejscach w 7-8 dziesiątce, nie wydawało się wam dziwne? Wszyscy kopiowali co roku swój głos sprzed roku?
Nie wydawało mi się dziwne. Co było dziwnego w wynikach głosowania w miarę tej samej grupy osób co roku? Gusta muzyczne miałyby się masowo zmieniać z roku na rok?
Ale co roku głosowały dokładnie te same osoby na dokładnie te same piosenki? JEsteś w stanie po roku zapamiętać 100 piosenek, na które głosowałeś? Rozumiem 20, ale 100?
Nie dokładnie te same, bo wtedy w topie nie byłoby żadnych zmian. Przytoczyłeś totalnie przerysowany scenariusz.
A to, że wyniki zostały w jakiś sposób zmanipulowane ani trochę mnie nie cieszy.
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 12:34 pm przez Giggs99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10755
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Neo01 »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 11:50 am internetowe farmy głosów z zeszłych lat zapomniały o głosowaniu.
A to mnie rozbawiłeś.
Na Singa, U2, Red Hotów, Sinead, Kate i Petera, PJ, Radiohead 20 lat temu też głosowały internetowe farmy trolli? Błagam...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Na U2 jestem pewien że tak.
Pozostali są "za młodzi" na skład tegorocznego Topu (U2 też). Przypominam, że w pierwszym Topie U2 było najwyżej na 48 miejscu.
Lukaszenka
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:21 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 259

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Lukaszenka »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:29 pm Ale co roku głosowały dokładnie te same osoby na dokładnie te same piosenki? JEsteś w stanie po roku zapamiętać 100 piosenek, na które głosowałeś? Rozumiem 20, ale 100?

Cieszmy się, że po raz pierwszy od lat Top słuchało się z wypiekami na twarzy, oczekując kolejnych pozycji, a przy tym nie było jakichś "dziwnych" przypadków z tzw. dupy, że było interesująco, a nie flaki z olejem jak co roku. Jeśli spowodowane to było błędem systemu to gorzej, jeśli inną pulą głosujących, to super.
Bez problemu jak mi przedłożysz zestaw do głosowania odtworzę Ci jakieś 98 piosenek na które głosowałem, w przypadku kolejnych 3-4 będę miał tylko problem czy w tym roku załapały się do mojej setki czy nie. Nie widzę w tym nic dziwnego że ludziom się gust niewiele zmienia i od lat głosują na niewiele zmieniający się zestaw.

Nie, nie słuchało się z wypiekami na twarzy. Po pierwszych kilku utworach było wiadome że każdy kolejny to będzie wyciągnięty gdzieś z 3 czy 7 setki poprzedniego topu jakiś gruz z lat 70.

Czy jak za rok te wszystkie tegoroczne wyskoki pospadają tam gdzie ich miejsce to też uznasz to za normalne i że gusta słuchaczy trójki się znowu zmieniły? :D
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10755
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Neo01 »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 11:55 am Czyli jak widać nikomu nie dogodzisz :-P .
Bo właśnie o to chodzi, że tylko pozornie jakieś zmiany się tu dokonały. A tak naprawdę to, co było dla wielu bolączką tych zestawień, czyli dominacja prog-rocka z lat 70. i podobnych klimatów tylko się umocniła. Jest więc gorzej niż było.
Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:39 pm Na U2 jestem pewien że tak.
Pozostali są "za młodzi" na skład tegorocznego Topu (U2 też). Przypominam, że w pierwszym Topie U2 było najwyżej na 48 miejscu.
Przypomnę, że moje pytanie dotyczyło topów sprzed 20 lat...
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 12:50 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Giggs99 »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:39 pm Na U2 jestem pewien że tak.
Pozostali są "za młodzi" na skład tegorocznego Topu (U2 też). Przypominam, że w pierwszym Topie U2 było najwyżej na 48 miejscu.
Ale już w latach 90 miało po 2 utwory w top20. Też dzięki wyimaginowanym trollom internetowym?
Serio Miszon, nie wiem jak można nie widzieć manipulacji w tegorocznym topie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Lukaszenka pisze: czw sty 02, 2020 12:42 pm Czy jak za rok te wszystkie tegoroczne wyskoki pospadają tam gdzie ich miejsce to też uznasz to za normalne i że gusta słuchaczy trójki się znowu zmieniły? :D
Tak, to będzie normalna w takiej sytuacji "korekta giełdowa", aczkolwiek niewykluczone, że część z pozycji, które weszły zostanie, a część z tych co wypadły nie wróci.
No i będzie kontra głosujących rok temu, czyli niewykluczone, że korekta będzie aż przesadna. To byłoby wręcz oczekiwane, inaczej byłoby podejrzane.
Aro
Posty: 6097
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Aro »

Na którym jest Don't cry, bo musiałem wyjść na chwilę i nie usłyszałem co mówiła przed chwilą Ania Gacek.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Jak dla mnie zupełnie normalny Top, wreszcie, po latach.
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Giggs99 »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:51 pm Jak dla mnie zupełnie normalny Top, wreszcie, po latach.
A czytałeś to co napisałem na poprzedniej stronie? Opisałem dość dokładnie swoją teorię, masz jakieś kontrargumenty?
Morrow
Posty: 178
Rejestracja: sob gru 30, 2006 2:19 am

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Morrow »

U pani Gacek dziś kawałki z niższych miejsc. Creep na 133, Personal Jesus na 132, Don't Cry na 152, Joy Division na 158. Obok nich Don't Give Up i Come As You Are. To już wiemy gdzie to pospadało. Cała druga setka to pewnie utwory, które zrobiły miejsce tym starszym klasykom. Teoria jakby głosy jednej osoby dostały konkretny mnożnik (albo jednak ktoś mocno popracował multikontami, w dobie powszechnego VPN to nie było to takie trudne, wymagało jedynie czasu i chęci, w sumie na jedno wychodzi) i być może wytłumaczenie jest prostsze niż się wydaje. To by tłumaczyło te anomalie jak Myslovitz, High Hopes, Kashmir czy The End.
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 12:57 pm przez Morrow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Czyli jakoś strasznie daleko te rzeczy nie pospadały, nie ma jakiejś totalnie przypadkowej zawieruchy, ta idea coraz bardziej upada jak widać.

Ogólnie ja to widzę tak:
- atak fanów The Doors
- atak fanów Deep Purple
- nadal widoczny efekt filmu na wyniki Queen
- mobilizacja (albo po prostu normalne głosowanie) fanów minimaxu, Nocy Muzycznych Pejzaży i ogólnie progrocka
- olanie głosowania przez fanów lat 90
- spadki polskich pozycji (tutaj tak pół na pół, ale ogólnie taki trend jest chyba od jakiegoś czasu)
To były główne trendy tego Topu. Nic więcej nie trzeba do takich wyników.
airborn
Posty: 321
Rejestracja: śr gru 27, 2006 1:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: airborn »

Mnie bawi tylko tyle, że snujący przez lata (nieprawdziwą) opowieść o "dominacji rocka progresywnego" i "rocka lat 70." w Topie zobaczyli wreszcie, jak wygląda Top NAPRAWDĘ zdominowany przez lata 70.

Do tej pory w Topie ilościowo przeważały lata 80. i 90, przy silnej reprezentacji pojedynczych wykonawców z lat 70. (głównie Pink Floyd, w mniejszym stopniu LZ, Purple, Doorsi i Queen - inni mieli pojedyncze kawałki) i niemal całkowitej nieobecności XXI wieku.

Oba zestawienia były oczywiście kompletnie niereprezentatywne zarówno dla muzyki, jak i dla tego co się gra w Trójce. Pytanie czy jest w ogóle jakiś pomysł na zmianę tego stanu rzeczy.
santosz
Posty: 4823
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: santosz »

z tą dominacją prog rocka to bym nie przesadzał, może tylko Fugazi i 21st Century Schizoid Man są progrockowe, ale też nie do końca
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Prog nie prog, chyba wszystkie nowości były z lat '70. Plus Alan Parsons, który jest takim mixem popu i proga.
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 1:02 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Giggs99
Posty: 51
Rejestracja: pn lis 22, 2010 3:18 pm

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Giggs99 »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:57 pm ta idea coraz bardziej upada jak widać.
Właśnie coraz bardziej się umacnia, nie pospadały daleko, bo co najwyżej 100 utowrów dostało dodatkową porcję głosów
Miszon pisze: czw sty 02, 2020 12:57 pm - atak fanów The Doors
To czemu The End nagle wypada poza 100?
Wytłumacz mi tak samo ogromne spadki Kashmir, Yesterday i High Hopes pomimo dużych awansów innych utworów tych zespołów.
A skąd nagle awanse Enter Sandman, Długości i Everybody Hurts?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Najwyraźniej tym razem głosowano na inne piosenki Beatlesów, LedZepów, czy FLoydów. Nie widzę w tym nic dziwnego.
OK, The End faktycznie dziwi.
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 1:04 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EVENo
Posty: 5538
Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: EVENo »

Miszon pisze: czw sty 02, 2020 1:02 pm Prog nie prog, chyba wszystkie nowości były z lat '70. Plus Alan Parsons, który jest takim mixem popu i proga.
Druga najwyżej notowana nowość to Scorpions z 1984.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

Dodam też, że w pierwszej 50-ce są zdaje się tylko 3 numery, które nigdy tam nie były. Czyli w sumie rewolucji nie ma. W dodatku jeden to Metallica, która zastąpiła tam inny ich utwór.
Lukaszenka
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 20, 2018 8:21 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 259

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Lukaszenka »

EVENo pisze: czw sty 02, 2020 1:04 pm
Miszon pisze: czw sty 02, 2020 1:02 pm Prog nie prog, chyba wszystkie nowości były z lat '70. Plus Alan Parsons, który jest takim mixem popu i proga.
Druga najwyżej notowana nowość to Scorpions z 1984.
Still Loving You jest w zestawie do głosowania zaraz obok Still Got The Blues - w tym przypadku to bardzo proste skąd ten wyskok. Poszło za ciosem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Miszon »

A zestaw był alfabetycznie wykonawcami, czy utworami?
Morrow
Posty: 178
Rejestracja: sob gru 30, 2006 2:19 am

Re: XXVI Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2020

Post autor: Morrow »

Nie no smaczków masz więcej. Najniższe pozycję utworów będących w topie od zawsze. Nagłe, hurtowe wypadki poza setkę piosenek z miejsc koło 50-80. Nagłe skoki Breakoutu czy Free i Focus, Alana Parsonsa w pierwszej setce z miejsc koło 600-700 są już niewytłumaczalne. O reszcie nie wspominając. Za dużo tego żeby udawać, że wszystko odbyło się naturalnie.

Żeby nie było, słuchało mi się tego bardzo dobrze, było zaskakująco, dużo dobrej muzyki, której na topie nie dano było usłyszeć dawno albo nigdy. Wreszcie trochę świeżości choć to nie były moje głosy. Rozumiem frustrację niektórych, to co odbyło się wczoraj naturalne nie było i to moim zdaniem oczywiste. Jak patrzę na głosy ku3y na forumowy top, to widać, że zabrano mu frajdę z tej audycji i zaorano wszystkie jego ulubione kawałki.

Jak dla mnie to taki kolejny top zerowy. Może ktoś tu jest mastermindem i w ten sposób, promując muzę z lat 70, zmotywował ludzi by za rok zagłosowali z podwójną siłą na nowsze kawałki i lata 90, które tak oberwały. Dzięki temu za rok znowu będzie ciekawie i sporo ruchu na liście. Poza tym temat żyje, o topie dziś się rozmawia, budzi sporo emocji, niekoniecznie pozytywnych ale założenie "nieważne jak, byle gadali.." wpłynie na dalszą popularyzację audycji, a na tym Trójce chyba mocno zależało, patrząc na tegoroczną promocję topu.

Coraz bardziej skłaniam się do wcześniejszej teorii tu zaprezentowanej, że to preferencje jednego człowieka zdecydowały o finalnym kształcie tegorocznego zestawienia. Czy przy przyzwoleniu góry, czy bez, nie podejmuję się osądzać ale wydaje się to mieć najwięcej sensu.
Ostatnio zmieniony czw sty 02, 2020 1:19 pm przez Morrow, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ