Bardzo dużo racji w tym co piszesz. Wielu nie zna większości utworów i głosuje tylko na to, co zna (ale i przy okazji lubi). Jakby poznali więcej piosenek, to być może zagłosowaliby na chociaż trochę inny zestaw. Tylko jak tu można nie zagłosować na takie Epitaph czy na Stairway? Dlatego im wyżej TOPu jesteśmy tym mniejsze zmiany - co jest naturalna koleją rzeczy.Morrow pisze: wt sty 01, 2019 8:46 pm To o czym piszecie w kwestii piosenek na Topie, nie zamyka się jedynie w kategorii "otwarcia się" redaktorów na nowsze utwory. Dalej o kolejności decydują słuchacze, a patrząc na niewielkie ruchy jakie mają miejsce co roku, to dość hermetyczna grupa z określonymi poglądami muzycznymi i nie wystarczy jej dorzucić do głosowania 300 kawałków wydanych po 2000 roku żeby nagle przebiły się w okolice setki i odświeżyły zestaw. Nie wierzę też, że granie konkretnych utworów przez redaktorów diametralnie coś zmieni w gustach słuchaczy. Metz np. katuje regularnie różne utwory Beatlesów i Lennona, a i tak nic to nie zmienia, bo ludzie wciąż wybierają 3 te same piosenki tych wykonawców, podobnie z The Cure czy U2 u Stelki.
Ktoś wcześniej słusznie zauważył, ludzie w kółko słuchają niemal tej samej "100" i rok w rok powielają znane sobie dźwięki w tym zestawieniu. Redaktorzy "oddali" w tym roku do zestawu "Black" Pearl Jamu. Zespół znany i lubiany, na lp3 regularnie w czołówkach, w tym roku w dodatku był udany koncert w Krakowie. I co? I nic, wiadomo było, że nie ma żadnych szans na setkę, bo jedynym utworem z szansami na miejsce antenowe był Jeremy. Podobnie byłoby z dodaniem nowszych, innych piosenek. Słyszeliście u Budzika gdzie jest np. taka Florence. Jak pokazuje tegoroczny i poprzednie topy, źeby zaistnieć w 100 artysta musi umrzeć (Kora, Prince, Cohen), jak dziś widać zrobienie popularnego filmu też nie przeszkadza.
Problem nie jest przede wszystkim w redaktorach i ich doborze zestawu, a w słuchaczach zbyt mocno przywiązanych do konkretnych utworów. Nawyk głosowania na nie jest co roku utrwalany i koło się zamyka.
Widzę jeden pomysł na poprawę tej sytuacji. Rozszerzenie czasu antenowego topu choćby do tych 150-200 utworów, co wiązałoby się z minimum dwudniowym wydarzeniem ale pozwoliłoby na wpuszczenie trochę powietrza do zestawu, bo lista "aktywnych" utworów dla słuchaczy (czyli tych słyszalnych na antenie) by się rozszerzyła. Nadal byłby to pewnie zamknięty krąg ale nieco większy niż obecnie i pozwoliłby na pewne ruchy wewnątrz. Odkąd puszczane są piosenki około setnego miejsca to widać, że one jakby przynależą już do tej właściwej, emitowanej grupy i albo wskakują do setki albo wciąż krążą w jej okolicach. Szkoda, że dziś zmarnowano małą okazję do tego eksperymentu i rano Budzik przez te 2h nie zaczął po prostu topu od dajmy na to 130 miejsca.
XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz
Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
- EVENo
- Posty: 5538
- Rejestracja: pt mar 20, 2015 9:35 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014
- Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
- Kontakt:
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019

Dwóch mi brakuje, jakieś propozycje?
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Dla Nothing 6, dla Epitaph oczywiście dziesięć. Na wszystkie pięć Crimsonów głosowałem i w tym roku ten był z nich najniżej. I pewnie gdyby w zestawie było dziesięć kolejnych Crimsonów z pierwszego okresu to też miałyby mój głos (no poza Ptasimi 2).
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
wychodzi na to , że Again chyba nie będzie zagrane w długiej wersji bo nie wyrobią się w godzinę
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Skąd nagle wysoki powrót Toto? Google tylko na jakiś mem wskazało...jedrzej2012 pisze: wt sty 01, 2019 8:50 pm Najwyżej za rok "Brothers in Arms" wrócą na 1.miejsce. Zamiast serii wygranych czas na wymiany niczym w polskim topie.
Szkoda, że "Do Ani" dziś nie było oraz "Immigrant Song". Szkoda, że nie wrócił "Iron Man" czy "Zegarmistrz światła" albo "Skóra".
10 lat bez "We are the champions", 8 lat bez "Africa", do kompletu Queen zabrakło "These are the days of our lives", "I want to break free" i "We will rock you".
-
gżegoż
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Sama wybierz sobie z mojej setki sprzed 3 lat: viewtopic.php?f=4&t=10422&start=75#p488421barb42 pisze: wt sty 01, 2019 8:20 pmGżegoż, konkret, jeden tytuł, Twój, bez podpierania się tym tekstem.
-
CharlesBukowski
- Posty: 243
- Rejestracja: ndz sty 01, 2017 1:51 pm
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Oczywiście "podróbka Pet Shop Boys".
Pozdrowienia dla kajmana
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Był to jednak tylko krótki epizod (2 lata z rzędu - 2012 i 2013). Wolałbym Starless zamiast Epitaph, a najlepiej oba wysokoobserw99 pisze: wt sty 01, 2019 8:52 pm Jeszcze kilka lat temu inny gigant KC Starless był w Top100 TWC
Inna rzecz, że KK są mocno niedocenienie w zestawie.
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 8:57 pm przez FOXD, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Za dużo Pink Floyd
-
lady
- Posty: 19727
- Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
- Lokalizacja: Bieszczady
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Dobra robota
-
lady
- Posty: 19727
- Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
- Lokalizacja: Bieszczady
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
8 John Lennon - Imagine
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Imagine nie pasuje mi tutaj. Za wysoko. 5/10
- albarn
- Posty: 4151
- Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
- Lokalizacja: Kruszwica
- Kontakt:
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Właśnie tak. "Africa" stała się memem i zdobyła gigantyczną popularność wśród młodszych słuchaczy. Była też na Facebooku jakaś akcja głosowania na ten utwór.krysiron pisze: wt sty 01, 2019 8:55 pmSkąd nagle wysoki powrót Toto? Google tylko na jakiś mem wskazało...
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
trzecie z rzędu bz 
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Za mało albo za dużo Floydów??
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
A mnie jeszcze bardziej Court czyli mój ulubiony z tych, na które można było głosować.kacper94 pisze: wt sty 01, 2019 8:50 pm Przy 9. Miejscu nastaje cudowna, klimatyczna atmosfera. Ja się tylko zastanawiam z ciekawości jak sobie poradził inny utwór King Crimson - "Starless"![]()
Z Lennona duża bardziej cenię Woman is a Nigger.
-
temik3
- Posty: 18915
- Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
- Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
- Lokalizacja: DYNÓW
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Jeden gdzieś daleko w tyle i to chyba Twój, nwm czy bym już znalazł
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2019 8:58 pm przez temik3, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Kolejny bz, co mnie w tym przypadku wcale nie cieszy. Winno być zdecydowanie niżej.
- speaknoevil666
- Posty: 360
- Rejestracja: pt lis 26, 2010 7:54 pm
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
w tym roku spróbuję zmienić selekcję swoich utworów. niektóre utwory które uwielbiam a nie głosuję na nie bo nie pasują do mojego wyobrażenia topu(florence, fat boys slim etc) trzeba odświeżyć "gębę" TWCZ, nawiązując do Gombrowicza.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Na razie w TOP 10 mamy status quo!
- Nicoletta
- Posty: 1931
- Rejestracja: czw sty 01, 2015 11:57 am
- Lokalizacja: ... if you want my address its number one at the end of the bar ...
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Było miło. Ostatnią godzinkę posłucham sobie już z dala od komputera. Pozdrawiam, życzę miłego roku 2019.
Serdeczności i uściski.
Nicoletta.
1.01.2019.
Serdeczności i uściski.
Nicoletta.
1.01.2019.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Na Court zabrakło głosu. Musiałem wybierać Court albo Starlesskajman pisze: wt sty 01, 2019 8:58 pm
A mnie jeszcze bardziej Court czyli mój ulubiony z tych, na które można było głosować.
Re: XXV Trójkowy Top Wszech Czasów - 01.01.2019
Na "Court" też puściłem swój głos więc podzielam Twoje zainteresowaniekajman pisze: wt sty 01, 2019 8:58 pmA mnie jeszcze bardziej Court czyli mój ulubiony z tych, na które można było głosować.kacper94 pisze: wt sty 01, 2019 8:50 pm Przy 9. Miejscu nastaje cudowna, klimatyczna atmosfera. Ja się tylko zastanawiam z ciekawości jak sobie poradził inny utwór King Crimson - "Starless"![]()
Z Lennona duża bardziej cenię Woman is a Nigger.