co to za zespół?

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

co to za zespół?

Post autor: tst72 »

Kto to śpiewa? KLIKNIJ I POSŁUCHAJ
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9832
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ten utwór to
ELEVATOR - Maybe b :lol:
Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

Post autor: tst72 »

Dziękuję. Jeszcze dwie piosenki "chodzą mi po głowie", ale niestety nie mam nagranego żadnego fragmentu :(
Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

Post autor: tst72 »

Jeżeli ktoś chce mieć tę piosenkę w swoich zbiorach, może ją ściągnąć z oficjalnej strony zespołu, podaję adres.
Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

Post autor: tst72 »

Nie chcąc zakładać nowego tematu, umieszczę swoje pytanie tutaj.
W porannej audycji trójkowej emitowany był wielokrotnie kawałek, który mi się spodobał. Spróbuję go opisać.
Śpiewa kobieta, słychać trochę gitar akustycznych, w pewnym momencie nawet instrumenty dęte. Charakterystyczne jest to, że podczas przejścia ze zwrotki na refren, zmienia się rytm na inny, szybszy. Ponieważ piosenkę słyszałem jak to się mówi tylko "w tle" (podczas wykonywania codziennych obowiązków), nie słyszałem dokładnie, co śpiewa wokalistka. Zapamiętałem tylko dwa słowa z refrenu, coś jakby "night tonigth".
tijger
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 27, 2005 2:49 pm

Post autor: tijger »

a kiedy to puszczali? w jakim stylu ten kawałek? może to ułatwi bo z powyższego opisu nic nie kojarzę
Gość

Post autor: Gość »

To co pamiętam zapisałem w formacie midi. Można tego posłuchać tutaj (początek, to część zwrotki, reszta to kawałek refrenu).
Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

Post autor: tst72 »

Przepraszam, zapomniałem się zalogować.
I jeszcze trzecia zagadka. Utwór słyszany przeze mnie dwukrotnie w tym tygodniu. Parę dźwięków z refrenu można znaleźć tutaj.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9832
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ja juz wiem co to za kawałek (ten z "night tonight"). To znany zespół Morcheeba, a piosenka nazwywa się "Lighten Up". Jak chcesz mogę ci ją udostępnic. Na marginesie powiem, że i mi bardzo się podoba!
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9832
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Co do tej 3 zagadki to też wiem co to za kawałek, ale niestety nie znam wykonawcy ani tytułu. Może jak cos ci się obiło o uszy na temat nazwy tego utworu, to na pewno znajduje sie on w zestawie do głosowania na listę trójki- może coś zkojażysz.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9832
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

Post autor: tst72 »

No właśnie, znałem ten głos i od razu powinienem skojarzyć ze znaną mi przecież Morcheebą. Trójka ostatnio emituje wiele piosenek mniej znanych artystów i w tym kierunku poszedł mój tok myślenia.
Bardzo dziękuję za pomoc i... piękne dźwięki w głośnikach. Mnie też się podoba :D.
No i zabieram się do szukania danych, dotyczących trzeciego utworu (dwukrotnie słyszałem go dzisiaj w Trójce).
Awatar użytkownika
tst72
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 10:02 pm
Lokalizacja: TST

Post autor: tst72 »

Mam! DEATH CAB FOR CUTIE Soul Meets Body Strona zespołu - http://www.deathcabforcutie.com/
ODPOWIEDZ