prowadzący i nie tylko

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

prowadzący i nie tylko

Post autor: mikrobi »

Wiem, że to nie czas na zagadki, ale juz dawno chcialem o to zapytać.
Prosze podać nazwiska dwóch prezenterów LP3, którzy pojawili tam się równiez jako członkowie zespołów notowanych na liście - przy czym nie chodzi mi o Przyjaciół Karpia.
Był też prezenter, który pojawił się w tekście piosenki bardzo wysoko notowanej (ale chyba nie z tego powodu). To nie powinno nastręczac trudności.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Wychodzi mi na to że Artur Orzech i Sławomir Szczęśniak. Ten wspomniany to Roman Rogowiecki.
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

Może Piotr Klatt (Róże Europy) ?

pozdrawiam
Emil

------
EDIT
------

przepraszam - nie do końca doczytałem pytanie - myślałem że chodzi o prezenterów Trójki (nie tylko LP3), a coś mi się kołacze po głowie, że Piotrek od czasu do czasu przemawiał "ludzkim głosem" na antenie :)
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

jackal pisze:Wychodzi mi na to że Artur Orzech i Sławomir Szczęśniak. Ten wspomniany to Roman Rogowiecki.
Oczywiście prawidłowa odpowiedź.
A faktem jest, że partnerowali im inni dziennikarze Trójki - odpowiednio Klatt i Wasowski.

Co do drugiej części zagadki - czytam właśnie książkę "Kult Kazika" (wiem, trochę późno) i wynika z niej, że obaj bohaterowie piosenki "12 groszy" byli raczej przychylni Kultowi w latach 80 a Brzozowicz był nawet, mozna tak to okreslić, przyjacielem Kazika. Potem musieli się pociąć (do tego nie doszedłem) - zapewne miało to związek z fascynacją Staszewskiego rapem, ale chyba póżniej relacje się poprawiły no bo Kazik dał się namówić na Yugoton - oczywiście projekt Brzozowicza.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ