Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64599
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: kajman »

chomikuj.pl/kajman (hasło islands)/15 (hasło liczbanaturalna)
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: rafal92 »

Widzę, że w stosunku do wielu z Was jestem znacząco opóźniony z przesłuchaniami. Ale już pierwszy raz poleciał i wygląda tak, że czołówka (oceny od 7,0 do 10,0) stanowi 19 utworów i prawdopodobnie wśród nich wyłonione będą te, które dostaną punkty. Do kolejnego przesłuchania przejdą też wszystkie utwory z grupy pośredniej (3,5-6,5). Jedna czwarta zestawu, 17 piosenek otrzymały noty od 0,0 do 3,0 i do nich już raczej nie wrócę.
Co do poziomu całej NL na razie się nie wypowiem, bo jedno przesłuchanie to dla mnie zdecydowanie za mało.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15390
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Miszon »

ja stwierdzam, że poziom jest wysoki. Co prawda nie ma utworów, które powalają, ale też nie ma żadnego (!) utworu, który by mnie kompletnie odrzucił. Co ostatnio zdarzyło się w jednocyfrowej NL. A numerów z dwoma gwiazdkami, czyli takimi "raczej nie" było tylko kilkanaście (jak nie mniej).
W poprzednich dwóch edycjach wywalałem po pierwszym odsłuchu ok. 25 numerów. Teraz po pierwszym poszło mi 14, po drugim 18! I dalsze odrzucanie będzie ciężkie.
Choć czołówka na pewno będzie słabsza niż w ostatniej edycji, kiedy pierwsza 11-ka była naprawdę mocna.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Nivo »

Wynalazłem 3 baaardzo ciekawe kawałki. Poziom dość wysoki.

Pierwszy raz używałem ocen w playerze (gwiazkdki od 0,5 do 5,0) i ilość potrzebnych odsłuchów spadła o około 1/3. Sortowanie po rundce dało mi dużo informacji o poziomie.
Czasem nie byłem w stanie przyznać oceny, ale zasadniczo działa.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6594
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Sundrajta »

Ja to jeszcze jestem daleko w lesie przy odsłuchiwaniu. A wszystko przez długość czasu na prezentację swoich punktowanych miejsc. I zawsze jest coś innego do zrobienia. :lol: No tylko, że za chwilę to tego czasu będzie mało i wtedy się zaczną schody...
Myślę, że przyłożę się w nadchodzącym tygodniu. Cieszą opinie o przyzwoitym poziomie NL w tym roku, więc liczę na to że nudził się nie będę. :idea:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15390
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Miszon »

mam już 3 przesłuchy (niektóre utwory więcej) za sobą, została mi finałowa 18-ka z której pewnie nie będę już odrzucał, tylko robił selekcję od góry, aby ustalić kolejność.

Martwi trochę niewielka liczba polskich utworów, w dodatku o raczej średnim poziomie (w obu znaczeniach: że ogólnie mają średni, jak też że mają podobny poziom - nie ma czegoś odstającego wybitnie, ale też niczego co by jakoś szczególnie mocno szarpnąć, zawsze jakiś mankament się znajdzie).
kajman
Posty: 64599
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: kajman »

Akurat polskie utwory robią znacznie lepsze wrażenie niż zagraniczne i świetnych rzeczy wśród nich jest co najmniej kilka.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 5008
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Artur »

Wczoraj udało mi się wybrać swoją 11, teraz pozostaje mi tylko ułożyć ją w odpowiedniej kolejności i to może mi zająć jeszcze z tydzień. Co do poziomu nie będę się wypowiadał, zawsze coś tam dla siebie wyłuskam.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6701
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: 4989341 »

mam piosenki skwalifikowane i muszę tylko nadać miejsca
poziom podobny do ostatniego...
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Dede »

Uff, zostałem z finałową 14-tką. Przychylam się do stwierdzenia, że poziom nie najgorszy, bardzo wyrównany, ale perełek, które urzekłyby mnie od pierwszego odsłuchu, brak. A w poprzednich dwóch edycjach, w których brałem udział, takie były, szczególnie w ostatniej.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Łucek »

Zagłosowane. U mnie jak zwykle - niby poziom taki sobie, a jak przyszło wybrać top11 to była niezła walka, więc muszę przyznać, że to kolejna udana edycja :D
kajman
Posty: 64599
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: kajman »

Głosowało 6 osób na 44 utwory.
Żaden utwor nie dostał na razie więcej niż 3 głosy.
Czołówka jest bardzo wyrównana, a tylko trzy utwory mają 20 lub więcej punktów.
Z utworów z pierwszych miejsc tylko jeden nie dostał glosu od kogoś innego.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15390
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Miszon »

niezły rozstrzał!
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6594
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Sundrajta »

Muszę przyyznać, że nieźle się słuchało zestawu po raz pierwszy! I wyszła mi średnia 7,07 :mrgreen: kto zna moje "osiągnięcia" w tej mierze w topie nowości, ten wie że jest to bardzo wysoki wynik. Niby jeszcze żadna piosenka mnie nie powaliła (bo żadnej dziesiątki nie dałem) ale mam już kilku pewniaków do punktowanej grupy. Poziom więc według mnie wyższy niż przed rokiem czy dwoma ale jednak tym razem znałem od początku znacznie więcej piosenek niż wtedy, to też w moim przypadku świadczy na ich korzyść. :cwany: Do końca tygodnia spokojnie powinienem wyrobić się z wysłaniem głosu. :idea:
kajman
Posty: 64599
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: kajman »

9 osób, 51 utworów, z których żaden nie dostał więcej niż 4 głosy.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: TomaszBr »

A ja chyba zrezygnuję z zagłosowania, bo straciłem plik, w którym miałem oceny dla poszczególnych utworów... :(
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11902
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: adameria »

Maksymalna mobilizacja i udało się ułożyć kolejność, a potem zagłosować. Że brawo ja? :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15390
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Miszon »

Poszło!
Gdybym prowadził listę, jakoś blisko 10 numerów miałoby szansę wejść na nią!
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6701
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: 4989341 »

głosy wysłane
w 3 przypadkach zagłosowałem na oba utwory danego uczestnika

w XIV NL punkty ode mnie dostały typy 10 osób
w tym roku aż 6 z nich znów je otrzymało :) nawet podwójnie ;) widać po raz kolejny ewidentną zbieżność gustu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2015 10:53 am przez 4989341, łącznie zmieniany 1 raz.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: westron »

I ja wysłałem głos :D
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: romec »

Głosy wysłane. 1 osoba z dubletem w TOP11, 3 osoby z dubletem w TOP23. Zwycięzca świetny! Dla mnie faworyt tej edycji ;)
Warto wspomnieć jeszcze o poziomie, był rewelacyjny. Moja średnia z TOPNowości oscylowała w okolicach 5,0. Poprzednie trzy NL to 4,9 / 5,3 / 4,9. W tej edycji średnia wyszła mi 6,0! :shock:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5218
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: konwicki1980 »

Ja w takiej trochę nietypowej sprawie. Otóż prosiłbym o skorygowanie tytułu utworu. Otóż aż do wczoraj nie zauważyłem, że utwór Louane, który zgłosiłem, składa się z dwóch utworów! Tak znam twórczość Taylor Swift. :oops: Tytuł, który był do tej pory, to jest drugi z tejże "zlepki". Sytuacja niecodzienna, no i cała wina leży po mojej stronie. Zaaranżowane to zostało tak, że nie słychać żadnej zmiany, gdzie kończy się jeden, a zaczyna drugi.
Także przy podawaniu wyników prosiłbym kajmana o takie uzupełnienie:
Louane - Style/Blank Space (live at C’Cauet sur NRJ)
Z góry przepraszam za zamieszanie.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: uzi »

zagłosowane.
parę informacji zakulisowych: w mojej jedenastce tylko jedna osoba umieściła komplet propozycji.
w kolejności układałam 14 utworów i w tym zestawie komplet miały 2 osoby. wykonawcy z tej grupy śpiewają w więcej niż jednym języku. ;)
w pierwszym etapie aż 19 piosenek dostało najgorszą z pięciu możliwych ocen, co oznacza, że były dla mnie nie do zniesienia. dwóch najwyższych ocen nie dostało nic. do drugiego etapu przeszły 24 utwory, dalej odrzuciłam 10 i układałam kolejność.
gdybym teraz decydowała o ocenach pierwszego etapu, miejsce 1 pewnie dostałoby jednak tę najwyższą ocenę, a jeśli nie, to przynajmniej o stopień wyższą niż miało wtedy w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6594
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Sundrajta »

Ja choć wysłałem swoje głosy wczoraj, nie mam jeszcze potwierdzenia! :arrow:
I celowo nie patrzyłem jaka piosenka jest od kogo żeby za bardzo się nie sugerować więc do końca nie podam statystyk, którzy forowicze mają u mnie w jedenastce swoje piosenki. :cwany: Chociaż oczywiście całkiem nie udało się zachować anonimowości propozycji przy dosyć częstym (jak na mnie) przeglądaniu tegoż wątku. :shock:
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nasza Lista XV - propozycje i wyniki

Post autor: Dede »

Dede pisze:(...)ale perełek, które urzekłyby mnie od pierwszego odsłuchu, brak.
Odszczekuję te słowa! Fakt, że nie od pierwszego odsłuchu, ale po kilkukrotnym przewałkowaniu najlepszej moim zdaniem 14-tki i ostatecznym ułożeniu top-11 znalazłem trzy utwory, którym będę bardzo mocno kibicował.
Z niecierpliwością czekam na rozstrzygnięcia eliminacji i kolejny etap głosowania.
ODPOWIEDZ