Rock & Roll Historia Powszechna

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
szczepan29
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 4:30 pm
Lokalizacja: ??

Post autor: szczepan29 »

Kolejne oddcinki historii rocka zamieszczone w sieci p2p:

Kod: Zaznacz cały

ed2k://|file|Rock&Roll-Historia_Powszechna_rok1967.rar|65509546|9E8D237E9ADADAAB2DF78B5D3F2FDBA6|/
ed2k://|file|Rock&Roll-Historia_Powszechna__rok1968_cz_1.rar|66712193|41B3DB6496837783744A8F16602D49D7|/
ed2k://|file|Rock&Roll-Historia%20Powszechna__rok1968_cz_2.rar|66100479|E2C33D721FB3A9D9B040235D454DCC09|/
ed2k://|file|Rock%E2%80%99n%E2%80%99Roll-Historia%20Powszechna__rok1969.rar|69424537|EFB3F3984CF6480784828BA382F1C256|/
ed2k://|file|Rock%E2%80%99n%E2%80%99Roll-Historia%20Powszechna__rok1969cz2.rar|68402123|00488E8BED220DB385874AC2531C101F|/
ed2k://|file|Rock%E2%80%99n%E2%80%99Roll-Historia%20Powszechna__rok1970.rar|67474571|9194D72E80438E670812DEAD32D9AD5D|/
ed2k://|file|Rock%E2%80%99n%E2%80%99Roll-Historia%20Powszechna__rok1970_cz2.zip|61027165|6A4AE536A331C20F7DE24269EC9474EE|/
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Rok 71' został beznadziejnie przygotowany, jestem zawiedziony.
Co prawda było Led Zeppelin i Schody do nieba, no ale po co ta Kaya przecież ona nic wspólnego niema z 1971 rokiem. A myślałem wcześniej, że jak jest dany rok to i z tego są piosenki, no chyba że wcześniej nie dość uważnie słuchałem.
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

Masz rację, co rok to gorzej, równia pochyła. A Kayah była tu muzycznie zupełnie bez sensu, chociaż przyznać trzeba, że tekst pasował...
mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Post autor: mikrobi »

ziutek pisze:Masz rację, co rok to gorzej, równia pochyła. A Kayah była tu muzycznie zupełnie bez sensu, chociaż przyznać trzeba, że tekst pasował...
I właśnie dlatego.
grzes

Post autor: grzes »

Czy ktos moglby wrzucuc piatkowy odcinek do rapida. :wink:
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

mikrobi pisze:
ziutek pisze:Masz rację, co rok to gorzej, równia pochyła. A Kayah była tu muzycznie zupełnie bez sensu, chociaż przyznać trzeba, że tekst pasował...
I właśnie dlatego.
Ale to nie zmienia faktu, że Kayah nie jest z tego roku, a na takiej zasadzie, że coś pasowało tekstowo to można bardzo dużo utworów wstawić z lat 90 czy współczesnych do tych wcześniejszych i też mogą pasować tekstowo.
Chodzi mi tu o zachowanie pewniej chronologii wydarzeń.
Wiem, że spora część osób z forum już miało to "szczęście" żyć w tamtych czasach - muzycznych - ale dla mnie ta audycja jest swego rodzaju poznawaniem historii. I jeśli pan Metz zrobił np. w jakimś roku taki sam numer jak w tym z tą piosenką, gorzej jeśli by jakieś wydarzenie z innego roku pasowało do do innego.
A jak zaczyna się mieszać nawet piosenką i skakać po kilkadziesiąt lat to po co robić podział na lata.
Być może już mu się odechciało robić tych audycji i robi na odczepnego albo niema czasu.

P.S.

Mam jeszcze takie pytanko, czy może ktoś z was posiada jakieś nagrania audycji "Koniec wieku" bo tutaj była wrzucona tylko czołówka.
szarikm
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 09, 2007 11:21 pm

Post autor: szarikm »

dominik_fi pisze:Rok 71' został beznadziejnie przygotowany, jestem zawiedziony.
(...) ale po co ta Kaya przecież ona nic wspólnego niema z 1971 rokiem. A myślałem wcześniej, że jak jest dany rok to i z tego są piosenki, no chyba że wcześniej nie dość uważnie słuchałem.
z tego co pamiętam, to chyba w sześćdziesiątym którymś roku była piosenka Kultu/Kazika i jakoś nie odebrałem tego negatywnie. Może najbardziej pasowała, przecież na tych Zjazdach były nie tylko płomienne przemówienia.


szkoda, że ma tylko 1 godzinę do dyspozycji :(
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

szarikm pisze:szkoda, że ma tylko 1 godzinę do dyspozycji :(
Dziwne, ale od kilku odcinków mam wrażenie, mam wrażenie, że nie ma czym tej godziny wypełnić. Zwłaszcza jeżeli chodzi o treść historyczną i nagrania archiwalne. Tak kiepsko zaczęło się od tej nieszczęsnej pierwszej części 1969 roku...
pabloss27
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 9:30 am
Lokalizacja: Łosice

Post autor: pabloss27 »

ten fragment z Kayah/VI Zjazdem PZPR był na 100 % w audycji "Koniec wieku" sprzed 7 lat..mam to na kasecie;)...a takich przypadków ze piosenka pochodzi z calkowicie innego okresu niż wydarzenie będzie pewnie max. kilka na cały cykl...a nie zdarzyło sie jeszcze by pomylono datę roczną wydarzenia..takze nie sądze by była to jakas wielkie przestępstwo ...dominiku fi;).....pamiętam jeszcze ze w tamtej audycji
słynne zapytanie Gierka"Pomożecie"? skojarzono z utworem "Help" Beatles z 1964..a teraz były przy tym Czerwone gitary"płoną góry,płoną lasy" własnie z 71 r...także w sumie ..chyba nie jest źle:)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

pabloss27 pisze:...a takich przypadków ze piosenka pochodzi z calkowicie innego okresu niż wydarzenie będzie pewnie max. kilka na cały cykl...a nie zdarzyło sie jeszcze by pomylono datę roczną wydarzenia..takze nie sądze by była to jakas wielkie przestępstwo ...dominiku fi
Przestępstwo nie ale skoro zdecydował się na taką audycje chronologiczną i jest dziennikarzem to powinie zachować zasady "poprawności". Jak czytasz książkę to zakończenia nie masz na początku tylko na końcu.
Mi osobiście to bardzo przeszkadza - jestem dokładny i lubię jak jest wszystko jasne i uporządkowane.
Ale cóż my na nic wpływu nie mamy.
A jeśli chodzi o czas antenowy to myślę że ma go aż za dużo: w piątek 1h, sobota 4h i niedziela 1h i to od niego zależy jak go sobie zagospodaruje.
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Zapis tematów roku 1971 ...
1) Edward Gierek osobiście “gasi” zamieszki w Gdańsku - “POMOŻECIE?” ...
2) W Anglii wycofanie filmu o edukacji seksualnej w szkołach ...
3) W ZSRR nie będzie już zatrzymań mężczyzn, którzy mają za długie włosy ...
4) Charles Manson winny morderstwa Sharon Tate (żony Polańskiego) i 4 innych osób ...
5) W Szwajcarii przyznano kobietom prawo głosu ...
6) W Londynie marsz feministek przeciwko dominacji mężczyzn ...
7) Polski szpieg - Andrzej Czechowicz wraca z Zachodu po inwigilacji Radia Wolna Europa ...
8) Amerykański tenisiści stołowi z historyczną wizytą w Chinach ...
9) Krótkie obcisłe spodenki nowym przebojem światowej mody ...
10) Mick Jagger poślubił Biancę Perez Moreno de Macias ...
11) Wiliam Calley skazany za zamordowanie 22 osób w Wietnamie ...
12) Minął rok od rozpadu The Beatles ... Lennon zadowolony ...
13) Rzecznik rządu Janiurek o pomyślnym przebiegu procesu realizacji zadań w gospodarce ...
14) Rosyjski Sojuz-11 cumuje do stacji Salut tworząc pierwszą stację orbitalną ...
15) Kosmonauci przebywają rekordowe 3 tygodnie na orbicie i giną w kosmosie ...
16) Jim Morrison umiera w Paryżu, oficjalnie na atak serca ...
17) Prezydent USA Richard Nixon z oficjalną wizytą w Chinach ...
18) Chiny przyjęte do ONZ ...
19) Ryszard Szurkowski zwycięzcą 24. Wyścigu Pokoju po raz drugi z rzędu ...
20) Kulminacja przemocy w Irlandii Płn. i zaostrzenie polityki W. Brytanii wobec terroryzmu ...
21) VI Zjazd PZPR wraz z zaproszonymi przywódcami państw socjalistycznych ...
22) Wojna pomiędzy Indiami i Pakistanem, po ogłoszeniu niepodległości przez Bangladesz ...
23) Zakończenie „Międzynarodówką” obrad VI Zjazdu PZPR ...
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Jeśli mogę wtrącić dwa słówka do dyskusji na temat muzyki, to nie widzę żadnego przestępstwa ...
Po prostu muzyka służy do podkreślenia albo opisania omawianej rzeczywistości i nie musi być z tego samego roku ...
Dla mnie ta audycja jest przede wszystkim znakomitą lekcją historii ...
i tyle ...
PS. A tak na marginesie to P.Metz dostał u mnie dopiero pierwszego plusa za pracę w radiu, właśnie za "Historię ..." :lol:
pabloss27
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 9:30 am
Lokalizacja: Łosice

Post autor: pabloss27 »

mała poprawka do tej listy Bodeczku... Ad. 17 powinno chyba być Nixon zamierza odwiedzić Chiny....do wizyty doszło bowiem już w lutym 1972...
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

Bodeczek pisze:Jeśli mogę wtrącić dwa słówka do dyskusji na temat muzyki, to nie widzę żadnego przestępstwa ...
Po prostu muzyka służy do podkreślenia albo opisania omawianej rzeczywistości i nie musi być z tego samego roku ...
Dla mnie ta audycja jest przede wszystkim znakomitą lekcją historii ...
i tyle ...
Podsumowując i kończąc tę dyskusję - oczywiście żadnego przestępstwa nie wykryliśmy :) Mnie i Dominikowi chodziło jedynie o to, że Kayah zabrzmiała nieco dziwnie w roku 1971. W końcu - o ile się nie mylę - Kayah w roku 1971 miała zaledwie 4 latka :):):) Wiem, że nigdzie nie jest powiedziane, że nie można przypiąć kwiatka do kożucha, ale jednak pasuje nie za bardzo :)
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

No i jeszcze jedno. Drażni mnie niechlujstwo w montażu. Ten podwójny tekst o śmierci Morrisona to podobna wpadka, jak nietłumaczony trzyminutowy monolog Stonesów w Hyde Parku w 1969 roku. Powiecie, że się czepiam, bo całość jest OK. Owszem, jest OK, nawet bardzo, ale dlaczego nie wymagać pełnego profesjonalizmu od profesjonalistów?
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

ziutek pisze:No i jeszcze jedno. Drażni mnie niechlujstwo w montażu. Ten podwójny tekst o śmierci Morrisona to podobna wpadka, jak nietłumaczony trzyminutowy monolog Stonesów w Hyde Parku w 1969 roku. Powiecie, że się czepiam, bo całość jest OK. Owszem, jest OK, nawet bardzo, ale dlaczego nie wymagać pełnego profesjonalizmu od profesjonalistów?
Właśnie zapomniałem wspomnieć o tym powtórzeniu dobrze, że ziutek o tym wspomniałeś. Myślałem, że im się komp zawiesił :)
Albo może powtórzył to dwa razy żeby podkreślić wagę wydarzenia??? (chociaż mało prawdopodobne). Albo, że bardziej prawdopodobne jest to, że musieli dorzucić coś do pełnej godziny i pewnie zabrakło kilku sekund, ale w sumie mogliby wydłużyć wtedy jakiś utwór np. "Schody..."
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

pabloss27 pisze:mała poprawka do tej listy Bodeczku... Ad. 17 powinno chyba być Nixon zamierza odwiedzić Chiny....do wizyty doszło bowiem już w lutym 1972...
Dzięki za czujność ... Mea culpa ... Po prostu chwila nieuwagi ...
Ale w sumie miło, że ktoś to czyta ...
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

wersja poprawiona - rok 1971
Zapis tematów roku 1971 ...
1) Edward Gierek osobiście “gasi” zamieszki w Gdańsku - “POMOŻECIE?” ...
2) W Anglii wycofanie filmu o edukacji seksualnej w szkołach ...
3) W ZSRR nie będzie już zatrzymań mężczyzn, którzy mają za długie włosy ...
4) Charles Manson winny morderstwa Sharon Tate (żony Polańskiego) i 4 innych osób ...
5) W Szwajcarii przyznano kobietom prawo głosu ...
6) W Londynie marsz feministek przeciwko dominacji mężczyzn ...
7) Polski szpieg - Andrzej Czechowicz wraca z Zachodu po inwigilacji Radia Wolna Europa ...
Cool Amerykański tenisiści stołowi z historyczną wizytą w Chinach ...
9) Krótkie obcisłe spodenki nowym przebojem światowej mody ...
10) Mick Jagger poślubił Biancę Perez Moreno de Macias ...
11) Wiliam Calley skazany za zamordowanie 22 osób w Wietnamie ...
12) Minął rok od rozpadu The Beatles ... Lennon zadowolony ...
13) Rzecznik rządu Janiurek o pomyślnym przebiegu procesu realizacji zadań w gospodarce ...
14) Rosyjski Sojuz-11 cumuje do stacji Salut tworząc pierwszą stację orbitalną ...
15) Kosmonauci przebywają rekordowe 3 tygodnie na orbicie i giną w kosmosie ...
16) Jim Morrison umiera w Paryżu, oficjalnie na atak serca ...
17) Prezydent USA Richard Nixon wybiera się z oficjalną wizytą do Chin ...
1Cool Chiny przyjęte do ONZ ...
19) Ryszard Szurkowski zwycięzcą 24. Wyścigu Pokoju po raz drugi z rzędu ...
20) Kulminacja przemocy w Irlandii Płn. i zaostrzenie polityki W. Brytanii wobec terroryzmu ...
21) VI Zjazd PZPR wraz z zaproszonymi przywódcami państw socjalistycznych ...
22) Wojna pomiędzy Indiami i Pakistanem, po ogłoszeniu niepodległości przez Bangladesz ...
23) Zakończenie „Międzynarodówką” obrad VI Zjazdu PZPR ...
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Czy może ktoś dodać inną wersję niż podał szarikm bo faktycznie brak tych 10s., a może to w ogóle była taka cisza w audycji???
Holtek
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:54 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Holtek »

Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

Czy pobraliście wersję R&R którą umieścił Holtek ma 54:10 a szarikma 51:21 ale kończą się inaczej.

Dzięki za wrzutkę
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3402
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka polska piosenka leciała po wątku o złotym medalu Wojtka Fortuny, w dzisiejszym wydaniu Historii :?:
szarikm
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 09, 2007 11:21 pm

Post autor: szarikm »

Odcinek dwudziesty pierwszy, rok 1972
MP3 ~49MB, 021, 51m40s

Poprzednie pliki usuwam na bieżąco. W razie potrzeby proszę dać znać, to jeszcze raz umieszczę któryś odcinek.
dominik_fi pisze:Czy pobraliście wersję R&R którą umieścił Holtek ma 54:10 a szarikma 51:21 ale kończą się inaczej.
Różnica polega na tym, że w piątki są reklamy które zabierają parę minut. W sobotę ten czas trzeba wypełnić.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

rok 1972 muzycznie:

John Lennon - Imagine
Kazimierz Grześkowiak - Chłop żywemu nie przepuści
Cat Stevens - Morning Has Broken
Neil Young - Heart of Gold
Roxy Music - Virginia Plain
Elton John - Rocket Man
Skaldowie - Jaskółka (upamiętnienie)
T.Rex - Children Of The Revolution
temat z Ojca Chrzestnego
Maryla Rodowicz - Ja z podróży
Elvis Presley - An American Trilogy
Don McLean - American Pie
Elton John - Crocodile Rock
temat ze Skrzypka na dachu
??
Queen - The Show Must Go On
Harry Nilsson - Without You
Derek and The Dominoes - Layla
Carly Simon - You're So Vain
Skaldowie - Do wiedzenia
Tyle szpalt w zupełnie nowym stylu
Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski - Wszystkiego najlepszego
David Bowie - Ziggy Stardust
Holtek
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 8:54 pm
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Holtek »

Ma ktoś rok 1972 :?:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 02, 2007 9:59 pm przez Holtek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ