Teatrzyk Zielone Oko

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

dominik_fi pisze:A do którego masz jeszcze roku spisy?
To już jest przedostatni rok, niestety.
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

proponuję zorganizować napad na archiwum polskiego radia. wpadamy w maskach, wynosimy taśmy, zaszywamy się gdzieś w Polsce i słuchamy...
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

a póki co zapraszam na pokrewny temat. zebrało się już kilkadziesiąt słuchowisk (sensacja, s-f, horrory)
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

Nie wiem jak to się stało ale do 'setki'... troche mi brakuje :( aż dwóch słuchowisk

56. 2002-06-21 Krystyna Kofta - Pechowa środa
64. 2002-08-16 Konrad Szołajski - Misja

Czy mógłby ktoś poratować...i wrzucić...

Pozdrawia'm3
audiofil
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 10:31 am
Lokalizacja: ???

Post autor: audiofil »

Megalomaniac 3-owy pisze:Nie wiem jak to się stało ale do 'setki'... troche mi brakuje :( aż dwóch słuchowisk

56. 2002-06-21 Krystyna Kofta - Pechowa środa
64. 2002-08-16 Konrad Szołajski - Misja

Czy mógłby ktoś poratować...i wrzucić...

Pozdrawia'm3
Na http://www.sluchowiska.yoyo.pl sa zebrane wszystkie linki z bieżącego wątku - mam nadzieję że wszystkie...
Rejestr ostatnio został uzupełniony o wyszukiwarkę audycji wg tytułów, autorów i dat. Sortować audycje można klikając w nagłówki kolumn...

Pechowa środa: http://rapidshare.com/files/21133105/Pe ... a.rar.html
Misja: http://rapidshare.com/files/24847283/Misja.rar.html

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

DZIĘKUJĘ ZA LINKI SŁUCHOWISK... a i za link do 'sprytnej' strony :D !!!
nareszcie poprzeglądam daty emisji 8)

Pozdrawia'm3
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Muszę się przyznać, że z naszych zbiorów mam jeszcze ok. 20 słuchowisk, których nie zdążyłem przesłuchać.
Dziś np. słuchałem Harry Turtledove - W obliczu nieprzyjaciół moich. Słuchowisko kończy się dość nagle, ale prawdopodobnie jest całe. Zgadza się? Nie jest nic ucięte?
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

rzeczywiscie trafiles pechowo. to sluchowisko prawdopodobnie jest uciete.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nowy

Post autor: Robinson »

skuter pisze:Brakuje mi też w spisie słuchowiska "Fantom". Mam niestety nagraną tylko czołówkę. Słuchowisko dotyczyło przemytu czegoś (nie pamiętam czego) przez granicę za pomocą dwóch spiętych motorów, z których jeden odłączał się i znikał na leśnej ścieżce.
Gratuluję w miarę dobrej pamięci. Czytałem to opowiadanie. Chodziło o obligacje czy jakieś tam papiery wartościowe.
Od słuchowiska minęło ponad 20 lat. Ja też jak przez mgłę pamiętam fragmentarycznie niektóre słuchowiska TZO.
Natchnęło mnie to Twoje wspomnienie do zadania pytania od kiedy słuchaliście TZO. Prawdopodobnie niewielu z nas słuchało jeszcze w latach 80-ych. Ziutek? Skuter?
Ja słuchałem większości od 1984 roku. Chyba moim pierwszym było to:
1984-04-14 Cyril Hare - Jak powiedział inspektor
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

Zaczęliśmy zatem w tym samym czasie. Ja pamiętam Złotego Żuka z 1984 roku. Nie pamiętam już o co chodziło, ale na pewno jako 12-sto latek zacząłem interesować się tym co działo się po liście Programu Trzeciego.
Nagrywałem w miarę regularnie, ale przyszła przeprowadzka i wszystko obróciła w niwecz. Zostały resztki. Cały czas próbuję odzyskać Przywilej absolutny (Chamiec, Marzecki), którego akcja toczy sie na sali sądowej, gdzie człowiek zniesławiony przez dziennikarza próbuje walczyć z nim jego własną bronią, korzystając z możliwości dowolnego obrażania go dzięki przywilejowi absolutnemu. Druga zguba to Łut Szczęścia (Pawlik)jest to przewrotna opowieść o chłopcu na posyłki pragnącym piąć się po szczeblach mafijnej kariery. Chcąc ocalić walizkę z tajemniczą przesyłką odnosi ją z powrotem szefowi licząc na pochwałę. W rezultacie ochroniarz zrzuca go ze schodów, a walizka eksploduje w rękach zdziwionego szefa. Nasz bohater miał być bowiem tym, który zginie na pokładzie samolotu wraz z celem - prezydentem jakiegoś państwa. Pamiętam również Wodę życia Zaidla. Statek ląduje awaryjnie na jakiejś planecie a dwójka pilotów zaczyna mieć problemy z tlenem i żywnością. Liofilizacja wody pomaga w końcu jednemu z nich... wypić drugiego. Było jeszcze słuchowisko z Marianem Kociniakiem, który zakochuje się w sąsiadce z motelu. Nazywa ją Klarinettą Ona okazuje się byc człowiekiem - pająkiem, ale bardziej w metafizycznym sensie. Pożera kolejne ofiary. Muzyka Morricone. Nie pamiętam tytułu. Może to Pająk, albo Pokój do wynajęcia.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Ja dość dobrze pamiętałem to:
1984-06-30 Aleksander Nebelski - Herlock Sholmes i zatruty borowik
Dodatkowo przypomniałem go sobie w 1989 r. jak była powtórka. Jest to coś w stylu parodii historyjek o Sherlocku Holmesie (dlatego pisze się Herlock Sholmes).
Pamiętam też to:
Alvin Burrage - Gabinet figur woskowych (1984-07-14 i 1985-10-19).
Jakiś facet przychodzi do gabinetu figur woskowych, przesiaduje tam w nocy, a jedna z figur przedstawiających mordercę ożywa.
Pamiętam też Nagrodę E. Hocha (1986-08-02) przypomnianą w 1989 r. Jakiś bibliotekarz, dzięki kartce znalezionej w oddanej przez czytelniczkę książce, dowiaduje się kto jest mordercą.
A to:
1988-07-10 Dezso Kosztolanyi - Uczciwe miasto
pamiętam, że jest to taka raczej humoreska.

Najbardziej bym chciał, żeby kiedyś powtarzali właśnie te najstarsze słuchowiska. Mam do nich największy sentyment.
Pinczon
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Pinczon »

Witam. Widzę, że wspominacie trochę dawne lata. Ja zacząłem później mógł być to rok 86 lub 87 r. Szczególnie utkwiło mi w pamięci słuchowisko w którym ówczesny żul opowiadał do kogoś, że chodzi w tenisówkach czy w sandałach zimą, nie pamiętam tytułu ale to było bardzo zabawne słuchowisko jak na cykl TZO. Może ktoś kojarzy tytuł ?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Na dzień dzisiejszy to już niestety koniec moich zestawień TZO. Bardzo proszę osoby, które robią zestawienia, o wrzucenie gdzieś swoich kompletnych zestawień w Excelu.

Rok 1976:

1. 1976-01-14 George Antonich - Dziwna ucieczka
2. 1976-01-28 Cedrik Gilford - Uosobienie kobiecości
3. 1976-02-11 Edward D. Hoch - Trzy kamienie
4. 1976-03-10 Anthony Berkeley - Zatrute czekoladki WYKASOWANE
5. 1976-03-12 Lawrence Block - Samobójca
6. 1976-04-30 Robert Arthur - Siedem milionów dolarów
7. 1976-05-14 James Holding - Grande Premio Brasil
8. 1976-05-28 ??? ??? - Szczęśliwy dzień
9. 1976-06-11 D. Ellis - Godzina, w której popełniono morderstwo
10. 1976-06-25 Stephen R. Novak - Dalszych pytań nie będzie
11. 1976-07-09 Jack Ritchie - Porywacze
12. 1976-07-23 Arthur Conan Doyle - Przedsiębiorca budowlany z Norwood
13. 1976-09-10 Arthur Conan Doyle - Zabójstwo przy moście
14. 1976-10-08 J. Ullman - Względy humanitarne
15. 1976-10-22 Michel Calonne - I co dalej, kotku?
16. 1976-11-12 Andre Maurois - Hotel pogodnych snów
17. 1976-11-26 Arthur Conan Doyle - Błękitny brylant księżnej Morcar
18. 1976-12-24 James Holding - Włamanie

Wyjaśnienia:
- Tam gdzie pojawiają się znaki zapytania, oznacza to, że nie znam autora.
- Tam gdzie autor jest na czerwono, oznacza to, że jest już słuchowisko o takim samym tytule i jest to PRAWDOPODOBNIE to samo słuchowisko.
- 1976-01-28 – też wątpię, że imię „Cedrik” jest poprawne, podobnie jak 1984-09-08
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2014 11:17 am przez Robinson, łącznie zmieniany 1 raz.
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

Niestety w katalogu Biblioteki Narodowej nie znalazłem roczników Anteny, dzięki którym można byłoby rzucić nieco światła na wczesne lata TZO, ale jeszcze będę szukał.
Robinson pisze:Bardzo proszę osoby, które robią zestawienia, o wrzucenie gdzieś swoich kompletnych zestawień w Excelu.
Proszę bardzo. Według moich obliczeń (mam nadzieję, że się nie pomyliłem) od roku 1976 było 367 premierowych słuchowisk TZO. To znaczy, że nie mamy jeszcze 267... :(
http://rapidshare.com/files/37230848/TZO.xls.html
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

ziutek pisze:Niestety w katalogu Biblioteki Narodowej nie znalazłem roczników Anteny, dzięki którym można byłoby rzucić nieco światła na wczesne lata TZO, ale jeszcze będę szukał.
Tak jak pisałem, program radiowy był też często w dziennikach ogólnopolskich oraz dziennikach regionalnych.
ziutek pisze:Proszę bardzo. Według moich obliczeń (mam nadzieję, że się nie pomyliłem) od roku 1976 było 367 premierowych słuchowisk TZO. To znaczy, że nie mamy jeszcze 267... :(
http://rapidshare.com/files/37230848/TZO.xls.html
OK, dzięki.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Kurcze, żeby mi wystarczylo kiedys czasu, aby kilka słuchowisk posłuchać.
Najlepiej jednak, gdyby Teatrzyk wrócił na antene Trójki.
skuter
Posty: 248
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 1:36 am
Lokalizacja: wawa

Post autor: skuter »

Przepraszam za wtręt nie na temat, ale myślę, ze ta informacja was zainteresuje.
Otóż od wtorku, w co tygodniowym cyklu, na Kino kultura, powtarzane będą Kobry!!!!!!!! Podobno mają być i te najstarsze. Jest to taki telewizyjny TZO (sensacja, S-F) istniejący od lat 60
Liczę, że będziemy je nagrywać i niedługo powstanie nowy temat na forum.
Hip Hip Hura!!!!!!
Pinczon
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Pinczon »

Szkoda, że nikt nie pamięta tytułu słuchowiska o którym pisałem bo od niego zaczęła się moja przygoda z TZO.
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2007 12:37 pm przez Pinczon, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

skuter pisze:Otóż od wtorku, w co tygodniowym cyklu, na Kino kultura, powtarzane będą Kobry!!!!!!!!
Dzięki za informację.
Pinczon pisze:Szkoda, że nikt nie pamięta tytułu słuchowiska o którym pisałem bo od niego zaczęła się moja przygoda z TZO.
Może gdybyś był bardziej pewny roku i znał więcej szczegółów (np. aktorzy). Ale jesteś pewien, że to było w czasie, gdy TZO leciał po 22:00?
Pinczon pisze:A tutaj dodaje moje zestawienia i statystyki
http://rapidshare.com/files/37493951/li ... .xlsx.html
Dzięki, zaraz pooglądam. Ale jeszcze tylko mała prośba o przerobienie na wersję XLS.
Pinczon
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Pinczon »

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Pinczon pisze:Witam. Widzę, że wspominacie trochę dawne lata. Ja zacząłem później mógł być to rok 86 lub 87 r. Szczególnie utkwiło mi w pamięci słuchowisko w którym ówczesny żul opowiadał do kogoś, że chodzi w tenisówkach czy w sandałach zimą, nie pamiętam tytułu ale to było bardzo zabawne słuchowisko jak na cykl TZO. Może ktoś kojarzy tytuł ?
Jedyne słuchowisko, które kojarzy mi się, że to mogło być to to:
1988-07-17 Frederic Brown - Mąż opatrznościowy (powtórka 1989-07-18).
Pamiętam, że jest to humorystyczne słuchowisko o pijaku porwanym przez kosmitów. Czy to to?
kostek
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 19, 2007 11:54 am
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: kostek »

skuter pisze:Przepraszam za wtręt nie na temat, ale myślę, ze ta informacja was zainteresuje.
Otóż od wtorku, w co tygodniowym cyklu, na Kino kultura, powtarzane będą Kobry!!!!!!!! Podobno mają być i te najstarsze. Jest to taki telewizyjny TZO (sensacja, S-F) istniejący od lat 60
Liczę, że będziemy je nagrywać i niedługo powstanie nowy temat na forum.
Hip Hip Hura!!!!!!
to może by warto nagrąc w wersji audio jak i osobno jako video... za kilka lat powstanie podobne forum na ten temat i wtedy będzie jak znalazł
ziutek
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 03, 2007 2:24 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: ziutek »

skuter pisze:od wtorku, w co tygodniowym cyklu, na Kino kultura, powtarzane będą Kobry!!!! Hip Hip Hura!!!!!!
Obawiam się, że nasza radość była niestety przedwczesna. Jeżeli wierzyć stronie www.telemagazyn.pl w najbliższy wtorek będzie "Alicja prowadzi śledztwo" z 1970 roku, a potem już nic... Szkoda, że nikomu w TVP Kultura nie przyszło do głowy nadawać tych starych spektakli o tradycyjnej porze, w czwartek wieczorem...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

skuter pisze:rzeczywiscie trafiles pechowo. to sluchowisko prawdopodobnie jest uciete.
A czy w "Sposobie na bestseller" nie jest z kolei ucięty początek?
Pinczon
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Pinczon »

Podliczyłem i wyszło, że: pomiędzy 1976 a 2006 było 362 TZO z czego mam 100. Audycji było 583 z czego 221 powtórek (szczegóły w linku poniżej).
http://rapidshare.com/files/37730171/UZ ... o.xls.html
Dzięki Robinson za pomoc w ustaleniu tytułu, ale na 99% to nie to. Ponieważ pamiętam, że tej audycji TZO słuchałem po liście III na starym mieszkaniu a w 1988 mieszkałem już w nowym więc audycja musiała być nadana najpóźniej wiosną 1988.
ODPOWIEDZ