zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Nasza własna, niezależna, wewnątrz-forowa Lista Przebojów, oparta na utworach do głosowania z oficjalnych propozycji LP3 (zasady głosowania, wyniki, podsumowania i inne rankingi)

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jollyroger72, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jollyroger72

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: ku3a »

Zasady głosowania na listę przebojów forowiczów:
 • wątek z głosowaniem zakłada dowolna osoba, która będzie miała ochotę zagłosować, a odpowiedniego wątku nie ma jeszcze założonego. Wątek zakładamy gdy zakończyło się i zostało podsumowane poprzednie głosowanie. Nazwa wątku powinna być mniej więcej tej postaci: "głosowanie na NNNN", gdzie NNNN to oczywiście numer notowania na które będziemy teraz oddawać głosy;
 • tak jakoś wyszło, że co tydzień głosy podsumowuję ja. Mam nadzieję, że gdy z jakichś powodów nie będę tego mógł w którymś tygodniu zrobić, to znajdzie się jakiś zastępca. Zakończenia głosowania można się spodziewać od godziny 12.00 w piątek. Osoby głosujące później ryzykują, że nie zdążą i że ich głosy nie zostaną zaliczone. Osoba podająca wyniki naszego głosowania wysyła post, że głosowanie zostało zakończone, a następnie podaje wyniki;
 • głosujemy na maksymalnie 10 różnych piosenek podając kolejność. Piosenka z pierwszego miejsca otrzymuje 10 punktów, z drugiego - 9 itd., z dziesiątego - 1 punkt. Głosować można tylko na piosenki, które znajdują się w zestawie do głosowania na stronie Trójki. W wyjątkowych sytuacjach, wynikających z oczywistych pomyłek na formularzu, a) dopuszcza się głosowanie na utwór, który przez pomyłkę został usunięty z zestawu, b) nie można głosować na utwór, który w zestawie wciąż jest, ale z Listy już wypadł. Na dane notowanie każdy może głosować tylko raz. Po oddaniu głosu, nie można swojego zestawu zmieniać. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy przy którejś z piosenek w zestawie z głosami był błąd i został on wskazany. W takiej sytuacji brak poprawienia tego błędu może spowodować nieuznanie głosu na tę piosenkę. Osoba głosująca jest zobowiązana sprawdzać czy w jej zestawie z głosami nie został wskazany żaden błąd. Jako ciekawostkę można podawać na którym miejscu dana piosenka była w naszym zestawie z poprzedniego tygodnia, żeby inni mieli orientację czy ma tendencję zwyżkową czy spadkową. Również jako ciekawostkę można podawać piosenki które nie zmieściły się do naszych dziesiątek, ale po wyraźnym oddzieleniu ich od dziesiątki;
 • głosując podajemy piosenki w następującym formacie:
  1. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. 2. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. 2. 3. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. (2.) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  To znaczy: miejsce w głosowaniu, kropka, spacja, nazwa wykonawcy pisana normalnie, spacja, myślnik, spacja, tytuł piosenki dużymi literami. Ważny jest każdy z tych elementów! Po miejscu w głosowaniu można podać miejsce w poprzednim głosowaniu i ew. liczbę tygodni (z kropką i spacją). Miejsce w poprzednim głosowaniu można podawać w nawiasie. Głosy które nie będą w tym formacie mogą nie zostać zaliczone! Nazwę wykonawcy i tytuł piosenki najlepiej kopiować z trójkowej strony z zestawem do głosowania;
 • jeśli ktoś głosując podaje miejsca z poprzedniego głosowania (czy inne wartości liczbowe), to informację o tym, że piosenka jest nowością w zestawie można zapisać na następujące sposoby:
  1. (-) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. (--) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. (N) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. (NN) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. (N.) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. (NN.) Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. N. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  1. NN. Nazwa Wykonawcy - TYTUŁ PIOSENKI
  Inne sposoby nie są dopuszczone. W szczególności nie można pisać pojedynczych albo podwójnych myślników jeśli nie są umieszczone w nawiasach.
 • zestaw z głosami musi być napisany domyślną czcionką o domyślnej wielkości;
 • swoje głosy należy podawać w kolejnych linijkach, bez pustych linii pomiędzy głosami;
 • kolejność na naszej liście zależy przede wszystkim od punktów zdobytych w naszych zestawach. Jeśli liczba punktów jest taka sama to wyżej znajduje się piosenka, na którą głosowało więcej osób. Następnymi kryteriami są: 3. najwyższe miejsce w naszych zestawach, 4. ile razy piosenka była na swoim najwyższym miejscu, 5. kolejne najwyższe miejsce, 6. ile razy na tym miejscu, 7. (5-6) cyklicznie aż do ustalenia kolejności lub skończenia się głosów na konkurujące piosenki;
 • w podsumowaniu naszego glosowania podawane są wszystkie piosenki, na które zostały oddane glosy, ale punkty do jakichś podsumowań zdobywają piosenki które załapały się do trzydziestki (oczywiście według zasady 1. miejsce = 30 punktów, ..., 30. miejsce = 1 punkt).
Ostatnio zmieniony wt mar 11, 2008 12:58 am przez ku3a, łącznie zmieniany 14 razy.

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 8819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Zasady znane i przyjęte jako głównego dowodzącego forumową listą przebojów. Ja się zgadzam!

szakal35
Posty: 1017
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 11:36 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 856
Lokalizacja: Reda

Post autor: szakal35 »

Ja również po zapoznaniu się z regulaminem nie mam nic przeciwko tym zasadom.Mimo iż kiedyś zaproponowałem,że przy jednakowej punktacji pierwszeństwo mają utwory z wyższą pozycją w naszych dziesiątkach,ale cóż-ten nowy system,w którym kluczowe znaczenie ma częstotliwość pojawiania się ogółem we wszystkich zestawieniach,przyjął się już od wielu tygodni i nie ma raczej sensu go w tej chwili zmieniać.Pozdrawiam głównego buchaltera i "wydawcę" Listy Ku3ę:)[/url]

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

przed chwila rozszerzylem punkt drugi regulaminu. W porownaniu z wersja poczatkowa doszlo zdanie: "Osoba podajaca wyniki naszego glosowania moze przed podaniem wynikow wyslac post, ze glosowanie zostalo zakonczone."

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 8819
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:przed chwila rozszerzylem punkt drugi regulaminu. W porownaniu z wersja poczatkowa doszlo zdanie: "Osoba podajaca wyniki naszego glosowania moze przed podaniem wynikow wyslac post, ze glosowanie zostalo zakonczone."
I bardzo dobrze, bo będzie wszystko jasne.

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Update tresci regulaminu.
Dodalem nastepujace zdania:
- "Glosowac mozna na wszystkie piosenki, na ktore mozna glosowac na LP3, czyli innymi slowy nie mozna glosowac na to co wypadlo z podstawowego zestawienia LP3, poniewaz na wszystko inne mozna glosowac jesli nie przez strone to przez metody alternatywne - mail, kartki pocztowe.";
- "Wazne sa wszystkie elementy: najpierw tytul potem wykonawca, tytul duzymi literami, myslnik, wykonawca normalnymi literami. Glosy ktore nie beda w tym formacie moga nie zostac zaliczone! Ulga bedzie obowiazywac tylko tych ktorzy glosuja po raz pierwszy (ale i do nich serdeczna prosba, zeby sie stosowali do formatu)".

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dodalem zdanie: "Po oddaniu glosu, nie mozna swojego zestawu zmieniac."

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

zmodyfikowalem zasady biorac pod uwage wyniki glosowania w sprawie zmian.

Od teraz w regulaminie mamy:
- "Glosowac mozna tylko na piosenki, ktore znajduja sie w zestawie do glosowania na stronie Trojki";
- "punkty do jakichs podsumowan zdobywaja piosenki ktore zalapaly sie do trzydziestki (oczywiscie wedlug zasady 1. miejsce = 30 pktow, ..., 30. miejsce = 1 pkt.)".

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Kolejna zmiana po nastepnej ankiecie. Od teraz glosujemy na piosenki podajac je w formacie: Wykonawca - TYTUL PIOSENKI.

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

format podawania piosenek na stronie trokowej wrocil do tego ktory byl zawsze, wiec i u nas nastepuje powrot. Zmienilem w regulaminie, ze piosenki podajemy jako "TYTUL PIOSENKI - Nazwa wykonawcy".

Awatar użytkownika
zbyszu
Posty: 9616
Rejestracja: sob gru 31, 2005 5:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: lat 80-tych
Lokalizacja: Warmia / Mazury
Kontakt:

Post autor: zbyszu »

A było na forum takei wielkie "halo" ;-)

Do nasłuchania

Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 662
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Post autor: drwycior »

A misie wydawalo,poniewaz dopiero tydzien temu oddalem swoje pierwsze wlosy tutaj,ze te 10 utowrow to sa te na ktore oddalismy glosy jednoczesnie na LP3.,ale widocznie tak nie jest.

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

drwycior pisze:A misie wydawalo,poniewaz dopiero tydzien temu oddalem swoje pierwsze wlosy tutaj,ze te 10 utowrow to sa te na ktore oddalismy glosy jednoczesnie na LP3.,ale widocznie tak nie jest.
Ja tak właśnie robię, ale chyba trudno zweryfikować, czy każdy głosuje tak samo tutaj jak i na stronach Trójki.

Awatar użytkownika
1981
Posty: 4194
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Post autor: 1981 »

zawsze podczas głosowania kopiuję moje głosy na forum... więc moje typy to dokładnie to, co wybieram z formularza.
I takie były pierwotne założenia tej zabawy.

choroszcz
Posty: 558
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

A CO BEDZIE JAK NR1 FORUMOWICZOW -WYPADNIE Z NOT ,,TROJKOWEGO''

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Możliwe, że były juz takie sytuacje.
Wtedy, z tygodniowym opóźnieniem, wypadnie też z listy forumowej.

Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12207
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

była na pewno sytuacja, że wypadła chyba z 2 miejsca Katie Melua - "Spider's web"

Jantin
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 28, 2007 9:09 pm
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Jantin »

A możeby doliczać koszmarlistę w postaci pkt. ujemnych?

Tomekk
Posty: 10499
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

ale rzadko sie zdarza żeby piosenki z koszmarlisty były wysoko na liście forumowej :)

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mozna tak sobie liczyc jako ciekawostke, ale na oficjalna liste forumowa koszmarlista nie bedzie miec wplywu.

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dodalem zdanie:
"W wyjatkowych sytuacjach, wynikajacych z oczywistych pomylek na formularzu, a) dopuszcza sie glosowanie na utwor, ktory przez pomylke zostal usuniety z zestawu, b) nie mozna glosowac na utwor, ktory w zestawie wciaz jest, ale z Listy juz wypadl."

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

trzeba pisac o wszystkich zmianach w regulaminie, wiec dzisiaj... zmienilem tytul ;-). Poprawilem z "forumowicze" na "forowicze" :-P.

retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Re: zasady głosowania na listę przebojów forowiczów

Post autor: retry2 »

ku3a pisze: Poprawilem z "forumowicze" na "forowicze"
ku3a pisze:Zasady głosowania na listę przebojów forumowiczów:
Mhm :wink:

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dzieki :-)
pierwszy post tez juz poprawiony ;-)

ku3a
Posty: 20124
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

w zwiazku ze zmiana ustalania kolejnosci piosenek w przypadku zdobycia tej samej liczby punktow, zmienilem odpowiedni punkt regulaminu. Obecnie wyglada on tak:

"kolejnosc na naszej liscie zalezy przede wszystkim od punktow zdobytych w naszych zestawach. Jesli liczba punktow jest taka sama to wyzej znajduje sie piosenka, na ktora glosowalo wiecej osob. Nastepnymi kryteriami są: 3. najwyzsze miejsce w naszych zestawach, 4. ile razy piosenka byla na swoim najwyzszym miejscu, 5. kolejne najwyzsze miejsce, 6. ile razy na tym miejscu, 7. (5-6) cyklicznie az do ustalenia kolejnosci lub skonczenia sie glosow na konkurujace piosenki."

ODPOWIEDZ