solo czy w zespole - kilka kwestii

Archiwum LP3 nie jest pozbawione błędów — jeśli dostrzegasz błędy, a masz ochotę poinformować o tym... do dzieła! Mile widziane „dowody rzeczowe”: linki URL, fotki, skany, materiał dźwiękowy.

Moderatorzy: danco28, danco28

mikrobi
Posty: 799
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

solo czy w zespole - kilka kwestii

Post autor: mikrobi »

Pierwsza sprawa - George Michael i Wham. Do 1986 r. G. M. nagrywał wyłącznie w duecie z Andrew Ridegleyem, natomiast solową karierę rozpoczął w 1987 r. od albumu "Faith". Co do "Careless Whisper" to choć utwór ten wyszedł na płycie Wham sygnowany był jako solowy utwór George'a, ale jak wynika z archiwum a także z książki o LP3 i nasłuchu również dwa inne utwory - "Like A Baby" i "A Different Corner" poszły na konto samego George'a. To było jakoś uzasadnione czy taki sobie kaprys Marka Niedźwieckiego?
Druga sprawa - Sal Solo i Classix Noveaux. W tutejszym archiwum kariera Classix Nouveaux kończy się "When They All Have Gone" a potem jest sam Sal Solo i to by było nawet logiczne. Tylko że na liście na konto Sala Solo jako solisty poszły "San Damiano", Music And You" i "Forever Be" a "Poland", Heartbeat" i "Shout! Shout!" były zawsze traktowane jako utwory zespołu. Może warto uszanować tę tradycję.
Trzecia kwestia - dlaczego "Celina" była na liście jako solowy utwór Kazika choć wyszła na płycie Kultu "Tata Kazika" a dopiero potem w 1994 r. na płycie Kazika "Na żywo, ale w studio". Natomaist na LP3 piosenka była na początku 1993 r., więc siłą rzeczy Niedźwiedź grał wersję Kultu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

co do George Michael`a - sprawa jest prosta - utwór został wydany na singlu pod szyldem GM - można się o tym przekonać choćby
tutaj

powodów pewnie nie zna nikt :) - jak było z Like A Baby nie wiem, ale Careless Whisper i A Different Corner pamiętam z dawnych czasów z MTV i tam jako wykonawca był podany George

na temat SS i CN oraz Celyny się nie wypowiadam, bo pewnie nawet najstarsi Górale nie znają powodów :)

pozdrawiam
Emil[/b]
ku3a
Posty: 20972
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ale przeciez "Celina" byla grana w tej szybszej, Kazikowo-solowej wersji
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

oj!... przeczuwam tęgie spory — proponuję temat rozdzielić na trzy odrębne, poruszające pojedyncze kwestie. Wtedy będzie łatwiej utrzymać porządek, i odszukać właściwy wątek dyskusji.

Swoją drogą — mikrobi poddaje ciekawe tematy. I bądź tu mądry, jeśli nie masz dostępu do nagrań lub... maszyny czasu ;)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15398
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

CO do Kazika, mimo że wtedy jeszcze listy nie słuchałem, to faktycznie, znałem do niekawna tylko tą szybszą wersje a la Kazik Na Żywo. DOpiero ze 3 lata temu u Klatta wolniejszą wersję Kultu usłyszałem. A to znaczyłoby, że jednak ta wersja KNŻ była na liście (bo jednak może nie ma liście, ale jednak skądś ją znałem).
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Na liście była wersja Kazika, która znalazła się później na płycie "Na żywo, ale w studio" z 1994 r. W opisie płyty widnieje, że płytę nagrano w Warszawie w 1994 r., za wyjątkiem utworów "Celina" i "Spalam się", których nagrań dokonano w Łodzi w 1992 r. i zostały one dołączone do tej płyty. Myślę, że to wyjaśnia całą sytuację.
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Propnowałem rozdzielenie tematu...

Jeśli jednak piszemy ,,to wyjaśnia całą sytuację'', to proszę, Leszku, wyjaśnij czego to dotyczy... np. zapis w Archiwum powinien wyglądać tak-a-atak. O ile kwestia dotyczy tematyki działu, czyli błędnych wpisów w Archiwum.
leszekno
Posty: 929
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leszekno »

Zapis w Archiwum jest poprawny, utwór Celina gościł w wykonaniu Kazika solo, a nie Kultu. W Archiwum jest poprawnie:
Celina - Kazik
JaceK
woźny-konserwator
Posty: 10245
Rejestracja: pn lip 21, 2003 11:01 am
Lokalizacja: Kraków, Galicja
Kontakt:

Post autor: JaceK »

Dzięki!
ODPOWIEDZ