Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Grzegorz1973
Posty: 607
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 2:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1984
Lokalizacja: Płock

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Grzegorz1973 »

PS pisze: ... Dawniej przeboje całej epoki nie utrzymywały się w zestawieniu nawet 20 tygodni ...
Dawne przeboje ...
Poszukałem w spisie odtwarzanych piosenek w dwóch największych polskich, komercyjnych stacjach radiowych co aktualnie grają ze staroci z przed 20, 30 lat.
Skoro piosenka nie poszła w zapomnienie po tylu latach to chyba przebój ?
Radio Zet : In the Air Tonight - Phil Collins ( 6 tygodni na LP pr.3 )
Billie Jean - Michael Jackson (14 tyg.)
Baby Jane - Rod Stewart (7 tyg.)
Radio RMF FM : Hope of Deliverance - Paul McCartney ( 6 tyg.)
Rysa na szkle - Urszula (15 tyg.)
Rock'n'Roll Is King - Electric Light Orchestra (8 tyg.)
W latach 80-tych wysyłałem do Trójki kartki pocztowe i z tego co pamiętam można było głosować tylko na 3 piosenki a później chyba na 5.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19879
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: jollyroger72 »

temik3 pisze:Co do zwiększenia liczby głosów np. do 12 to tutaj chciałbym, aby te dwa głosy to były głosy na utwory spoza 50. Oczywiście można, ale bez konieczności.
Taaa... Najlepiej żeby te 2 głosy były na nowości z bieżącego tygodnia. Wówczas wszystkie z marszu wchodziłyby co najmniej do Po(sz)czekalni... :STOP:
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 5005
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Artur »

PS pisze:coś jest NIE TAK z mechanizmem układania tej listy. Nie wydaje wam się???
to nie wina systemu tylko ludzi głosujących na listę. Kiedyś kiedy dostęp do muzyki był ograniczony do drogich i małodostępnych płyt cała nadzieje była w tym że uda się nagrać kilka nowych piosenek z radia, dlatego każdemu zależało aby tych nowości było jak najwięcej. Teraz wszystko mamy w Internecie.
temik3
Posty: 17542
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze:
temik3 pisze:Co do zwiększenia liczby głosów np. do 12 to tutaj chciałbym, aby te dwa głosy to były głosy na utwory spoza 50. Oczywiście można, ale bez konieczności.
Taaa... Najlepiej żeby te 2 głosy były na nowości z bieżącego tygodnia. Wówczas wszystkie z marszu wchodziłyby co najmniej do Po(sz)czekalni... :STOP:
Mam nadzieję, że sam sobie to dopowiedziałeś, bo jak tego nie stwierdziłem, no ale gdyby tak miało być to awaria :wink: , na całe szczęście tak nie będzie. I nie napisałem, że musisz je oddać na utwory spoza 50, ale nie można więcej niż 10 wtedy. A gdyby wszyscy oddali po 2 głosy na utwory zza50, to i tak z pewnością zmian większych po tygodniu w 50 by nie było. ale wtedy może była by szansa, że zakotłuje się w poczekalni i wejdzie do niej jakiś utwór typu Again czy wiele innych ktore są mało grane w Trójce a niekoniecznie złe.
kajman
Posty: 64565
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: kajman »

temik3 pisze:Sorry, ale kiedy były te utwory a kiedy wymienione przez Grzegorza1973.
Maanam 84, Careless 32 tygodnie w top30 w 84, Straitsi 85, Sting 87, De Mono i Kobranocka 89. A wcześniej jeszcze 22 tygodnie w top20 Maanam, a 21 tygodni Moonlight in Samosa i to dokładnie w tym czasie co Autobiografia, a czy można powiedzieć, że była tak samo wielkim przebojem?
temik3 pisze:Początkowo "singieliki" wychodziły co miesiąc i przy małej ilości głosów starsze szybko spadały
Ale było to głownie w czasach, kiedy było top20, bo już od '84 utwory zaczęły bywać na liście dłużej. Przynajmniej niektóre. Ale ogólnie to większość utworow nie przebywała na liście długo przed erą internetu, a także przed okresem, kiedy (z tego co mi wiadomo) wzrosła znacznie słuchalność Trojki. A wtedy też głosowano na 10 utworów. Z drugiej strony ze zwiększeniem czasu pobytu utworow na Liście zdecydowanie zmniejszył się czas najdłuższego pobytu. Ostatni utwór, który przebywał na liście ponad 40 tygodni wypadł w 2005, a przedtem takich utworow bylo całkiem sporo.
temik3 pisze:I żadnym wytłumaczeniem jest tutaj to że wcześniej było 20 pozycji a póżniej 30.
A moim zdaniem miało to spory wpływ na czas pobytu utworów. To w '84 zaczęły się pojawiać utwory ze stażem ponad 30 tygodni w top30.
Ja tylko chciałem przekazać w swoich postach, że nie należy pewnych spraw upraszczać i sypać tylko przykładami potwierdzającymi tezę, kiedy zjawisko jest złożone i na pewno nałożyło się mnostwo czynników powodujących takie a nie inne sytuacje na liście.
Grzegorz1973 pisze:Rysa na szkle - Urszula (15 tyg.)
A w tym samym czasie inne utwory przebywały na liście po prawie rok. Po prostu ten utwór w Trojce nie zrobił widać furory. Poza tym Radio Zet i Radio RMF FM mają nieco inny profil muzyczny. Przy okazji
Grzegorz1973 pisze: In the Air Tonight - Phil Collins
tej wersji na pewno nie znalazłbyś w komercyjnym radio, bo to była chyba wersja koncertowa i prawie na pewno mocno gitarowa, a to co grają w innych radiach było przebojem w '81.
jollyroger72 pisze:Najlepiej żeby te 2 głosy były na nowości z bieżącego tygodnia. Wówczas wszystkie z marszu wchodziłyby co najmniej do Po(sz)czekalni... :STOP:
A tydzień poźniej wypadały.
Artur pisze:to nie wina systemu tylko ludzi głosujących na listę
I tutaj całkowita zgoda.
temik3 pisze:I nie napisałem, że musisz je oddać na utwory spoza 50, ale nie można więcej niż 10 wtedy.
To teoretycznie nie wygląda tak głupio, ale 1. znaczna część osób i tak głosuje na dwa utwory spoza top50, 2. część nie będzie szukała dodatkowych utworow i ograniczy się do 10, 3. a i tak sporo osob wybierze najprostsze rozwiązanie, bo nowości rzucają się w oczy i byłoby tak jak pisałem powyżej.
temik3
Posty: 17542
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: temik3 »

kajman pisze:
temik3 pisze:I żadnym wytłumaczeniem jest tutaj to że wcześniej było 20 pozycji a póżniej 30.
A moim zdaniem miało to spory wpływ na czas pobytu utworów. To w '84 zaczęły się pojawiać utwory ze stażem ponad 30 tygodni w top30.
Ja tylko chciałem przekazać w swoich postach, że nie należy pewnych spraw upraszczać i sypać tylko przykładami potwierdzającymi tezę, kiedy zjawisko jest złożone i na pewno nałożyło się mnostwo czynników powodujących takie a nie inne sytuacje na liście.
Kajman chyba źle zrozumiałeś to co chciałem przekazać, nie chodziło mi o to że top 20 w porównaniu z top 30 nie miał wpływu na pobyt na liście, bo oczywiście, że miał, ale o to że gdyby od początku było top 30 to przedłużenie pobytu na liście tych utworów było by o tydzień, bądź dwa, w tamtym czasie gdy utwór zaczął spadać za top 5 to w 99% w ciągu kolejnych 5-6 tygodni wylatywał, a teraz spada za top 5 i jest jeszcze 20 tygodni czasem więcej. O tym samym myślimy i piszemy a się nie zrozumieliśmy :D
gżegoż

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: gżegoż »

Ale co konkretnie Niedźwiedź powiedział? Tylko tyle, że może będą jakieś zmiany, czy coś więcej? Bo tak to sobie możemy gadać, ale nic z tego nie wynika, skoro tak naprawdę nie wiadomo, o co w tej wypowiedzi chodziło :roll:
Tomekk
Posty: 10736
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Tomekk »

Nic nie powiedział konkretnego. Tylko tyle, że są poczynione kroki w kierunku zmiany w systemie oddawania głosów :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22110
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: Yacy »

dokładnie:
"raz w tygodniu 10 utworów, choć pracujemy nad tym... może będą zmiany, zmiany, zmiany"

w tym tygodniu za to będzie "morze" :-P
maskarada
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 01, 2014 6:57 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2008

Re: Notowanie 1682 - 25.04.2014 - Marek Niedźwiecki

Post autor: maskarada »

może będą zmiany, a może nie. jeśli mają coś zmieniać to tylko na lepsze. może 20 głosów?
ODPOWIEDZ