Nasza Lista XI

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XI

Post autor: neon.ka »

U mnie 17:12 dla jednej ze stron.
Nivo pisze:Wymienię nieszczęśliwych głosujących (reszta nieodwołalnie świętuje ;) ):
- wwas i neon.ka - za bycie jedynymi użytkownikami, których 5 propozycji znalazło się poza top64
No cóż, trochę przykre. ;-)
Oto te 5 z mojej jedenastki:
Nivo pisze:Marcin Nowakowski - Live to Tell [9]
Matthew Ryan - Follow the Leader [9]
The Notwist - Trashing Days [6]
Peter Broderick - And It's Alright [4]
Justin Currie - The Way That It Falls [2]
Z czego właściwie byłam pewna, że Live to Tell przejdzie, szkoda też The Notwist, ale tu podejrzewam, że sporo osób mogło nie zagłosować ze względu na to, że to dosyć znany zespół...
Nivo pisze:Bułat Okudżawa - Aleksandr Siergiejewicz Puszkin [2]
Maciej Zembaty - Miłości nie zostawiaj mnie [8]
Lambchop - Your Fucking Sunny Day [8]
Te z kolei były poza moją jedenastką, ale nie przypuszczałabym, że sobie nie poradzą...
Co do Macieja Zembatego, to u mnie miał trudniej, bo ja ten utwór znałam wcześniej w innym wykonaniu [zresztą nigdzie nie wydanym - śpiewali to w parze moi znajomi, gdy byli w związku, i niesamowicie to im wychodziło :-) - pierwszy raz usłyszałam tą piosenkę wiele lat temu i wtedy zamiast słów 'ot szczeniak ze mnie pod trzydziestkę', śpiewało się 'ot szczeniak ze mnie pod dwudziestkę' ;-), a potem 'po dwudziestce', a dopiero po dłuższym czasie 'pod trzydziestkę', no i tak dalej... ;-) ], i tamto wykonanie odbiło się we mnie tak silnie, że nie chciałam sobie psuć tego wrażenia. Więc tym razem przesłuchałam tylko dwa razy i na tym skończyłam. Ale słowa tej piosenki są bardzo piękne... I gdyby przeszła ona do kolejnych etapów, to pewnie bym na nią głosowała.

No i przeszły wszystkie moje 3 propozycje, ale sądzę, że jedna ma jakieś szanse na dalszą grę, a co do dwóch pozostałych, to różnie może być. :-)
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Nivo »

Ogłoszenia:
Przy okazji etapu II zyskaliśmy dwóch uczestników :). Głosowało łącznie 38 osób (o 3 więcej niż w I etapie).
Bardzo proszę o dokładnie kopiowanie numeracji pary, w szczególności o napisanie kropki.
Utwór z miejsca 57 wywalczył miejsce w rundzie drugiej. Łącznie aż 7 utworów ustawionych niżej przeszło dalej, to dokładnie tyle co w X edycji, ale liczby są trochę łagodniejsze.
Ostatnie głosy były rozstrzygające w kilku parach, warto głosować.

Głosujemy do wtorku 21.02 godz. 23:00

Runda 2.

I. 5 Litrów Czerwieni - To ja dzwonię vs. Atmasfera - Nama Om
II. Agnes Obel - Riverside vs. Puscifer - Green Valley
III. Amarok - Fieldmour I vs. The Devin Townsend Band - Pixillate
IV. Andy - Fajki i alkohol vs. Hipgnosis - Relusion
V. Ane Brun - Words vs. Cochise - Girl with the gun
VI. Barcelona - Please Don't Go vs. Tides From Nebula - These days, glory days
VII. Cave Birds - Some Lightning Thrill vs. Mute - 3/4
VIII. Dry The River - No Rest vs. Slipknot - Snuff
IX. Emily Browning - Asleep vs. Radical Face - Welcome Home
X. Glen Hansard & Marketa Irglova - Lies vs. Kari Amirian - The Winter Is Back
XI. Josh Ritter - Another New World vs. Nada Surf - Enjoy The Silence
XII. Love Story - Talitha Kum vs. Sonata Arctica - The Misery
XIII. Manchester Orchestra - Virgin vs. Zabili Mi Żółwia - Discopatia
XIV. Mumford & Sons - Little Lion Man vs. Sivert Høyem - Under Administration
XV. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Kolory miasta vs. Van Canto - Water Fire Heaven Earth
XVI. Qube - Nothing vs. Two Door Cinema Club - What You Know
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 12:33 am przez Nivo, łącznie zmieniany 4 razy.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Nivo »

Krótki wgląd w wyniki głosowania:

1. 5 Litrów Czerwieni - To ja dzwonię vs. When Saints Go Machine - Konkylie
2. Agnes Obel - Riverside vs. Born Blonde - Solar
3. Altered Images - Faithless vs. Amarok - Fieldmour I
4. Andy - Fajki i alkohol vs. Gattamolesta - Gattamolesta
5. Ane Brun - Words vs. Paula & Karol - Change, I Know
6. Atmasfera - Nama Om vs. So Called - You are never alone
7. Barcelona - Please Don't Go vs. Russian Red - The Sun The Trees
8. Black Rebel Motorcycle Club - Feel It Now vs. Radical Face - Welcome Home
9. Brylantowe Spinki - Piosenka zaangażowana vs. Josh Ritter - Another New World
10. Carrion - Nie bez wiary vs. Sivert Høyem - Under Administration
11. Cave Birds - Some Lightning Thrill vs. Żywiołak - Moskwa
12. City And Colour - Weightless vs. Qube - Nothing
13. Cochise - Girl with the gun vs. Experience - That Day
14. Dry The River - No Rest vs. Kavinsky - Nightcall
15. Eluveitie - Inis Mona vs. Sonata Arctica - The Misery
16. Emily Browning - Asleep vs. Mahavishnu Orchestra - Vision Is A Naked Sword
17. Empire - Endless Fight vs. Two Door Cinema Club - What You Know
18. Glen Hansard & Marketa Irglova - Lies vs. Korpiklaani - Tequila
19. Hipgnosis - Relusion vs. We Made God - Gizmo
20. Kabanos - Czerwona musztarda vs. Slipknot - Snuff
21. Kari Amirian - The Winter Is Back vs. Kathryn Williams - Spit On A Stranger
22. Karolina Cicha - Czarne plamy są białe vs. Tides From Nebula - These days, glory days
23. Love Story - Talitha Kum vs. Neutral Milk Hotel - Oh Comely
24. Manchester Orchestra - Virgin vs. Manitou - Zbawiony
25. Mumford & Sons - Little Lion Man vs. The Sadies - What's Left Behind
26. Mute - 3/4 vs. Percival Schuttenbach - Pasla
27. My Riot - Sam przeciwko wszystkim vs. Nada Surf - Enjoy The Silence
28. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Kolory miasta vs. Sleepy Sun - Marina
29. Puscifer - Green Valley vs. The National - Terrible Love
30. The Devin Townsend Band - Pixillate vs. Tim Hecker - Hatred Of Music I
31. The Muppets Barbershop Quartet - Smells Like Teen Spirit vs. Zabili Mi Żółwia - Discopatia
32. Van Canto - Water Fire Heaven Earth vs. Waldemar Śmiałkowski - Nie chcę takich dni
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: uzi »

odpadły moje numery: 1, 2, 7, 10 [który walczył z nr 8, ale jednak zagłosowałam właśnie na 10] i 15 :(
i jedna moja propozycja, chociaż z takim rywalem jakiego miała to sama bym ją pewnie odrzuciła.
ale przynajmniej odpadła ta parszywa piosenka co mnie prześladowała <3

10:5 dla niebieskich.
kajman
Posty: 64223
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

Wyniki skomentuję jutro, dzisiaj tylko napiszę, że cieszę się, że Cochise przeszedł, bo poinformowałem członka zespołu, że ich piosenka bierze udział w zabawie. Nie wiem czy zapamięta, a tym bardziej czy zajrzy, ale głupio, gdyby właśnie wyleciała.
No i może dodam, że Krzysztof Piasecki mi się nie najlepiej w sumie kojarzy, ale i tak mi żal, że wypadł.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Nivo »

Nawet przekroczyłem 50% skuteczności (16/30), ale obecna runda wygląda dość źle pod względem dobrania w pary :P. 4 z 5 ostatnich utworów, na których mi zależy dobrały się w pary. Przynajmniej mam pewność, że będzie komu kibicować w następnej rundzie.
Po prawdzie jeszcze parę bonusowych utworów jest, ale to dalsze miejsca.

Jeszcze jedna kwestia. Co prawda tego nie lubię i nie brałem w tym udziału od paru edycji, ale zwyczajem jest, żeby kontynuować rozliczanie top16 do końca w parach. Więc do zastanowienia się jest pytanie - czy robimy pełne top16 do końca? Krótka ankieta będzie we wtorek wraz z następną rundą i wyniki pojawią się razem z ogłoszeniem składu szesnastki, więc na to jeszcze mnóstwo czasu.
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 2:39 am przez Nivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ADDY »

Ooooo... nieszczęśliwe to nowe zestawienie...
Natomiast głosowanie z małymi wyjątkami zgodnie z oczekiwaniami
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ADDY »

Nivo pisze:Więc do zastanowienia się jest pytanie - czy robimy pełne top16 do końca? Krótka ankieta będzie we wtorek wraz z następną rundą i wyniki pojawią się razem z ogłoszeniem składu szesnastki, więc na to jeszcze mnóstwo czasu.
Nie brałem jeszcze nigdy udziału w żadnej edycji, więc nie wiem, jak to wygląda.
Chodzi o to, że top16 walczy w tym samym składzie do końca, tylko kilka rund w różnych zestawieniach?
WIem tyle, że ilość pojedynków w turnieju "każdym z każdym" można obliczyć przez (n-1)\2*n, czyli przy 16 utworach wychodzi wtedy 120 pojedynków, więc wątpie, żeby to było oparte na tej zasadzie.
Dlatego na razie wstrzymuję się od głosu ;-)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ku3a »

kajman pisze:cieszę się, że Cochise przeszedł, bo poinformowałem członka zespołu, że ich piosenka bierze udział w zabawie. Nie wiem czy zapamięta, a tym bardziej czy zajrzy, ale głupio, gdyby właśnie wyleciała.
ciekawe, że akurat z moją propozycją wygrała i to zespołu który bierze udział w Top Orbit 8) . a z ciekawości - z kim rozmawiałeś?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: adameria »

Nie napiszę która to para, ale niektórzy się domyślą... Otóż w jednej z par układ jest ME-GA-PRZE-FA-TAL-NY!
Jak te utwory mogły na siebie trafić w tym etapie? Chyba jednak 21.12 nieuchronnie nadchodzi.
Co za cebuli los, kurcze pióro z motylą nogą... Odpadły m.in. mój nr 3 i 4, tak pisząc z patrzenia na pierwszy rzut oka.

No i odnotuję też historyczny moment dla mnie w NL, bo po raz pierwszy jakaś moja propozycja przeszła do II etapu. :shock: Cieszym się i to jak. :mrgreen:
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Nivo »

ADDY,
pomysł polega na tym, że zamiast odrzucać przegrywające utwory, paruje się je zgodnie z drabinką. Analogicznie do dogrywki o 3 miejsce, tylko zaczyna się wcześniej. Czyli mamy najpierw dwie 8-mki (wygranych / przegranych poprzedniej rundy), potem cztery 4-rki i tak dalej, aż na koniec rozgrywane są mecze o 1, 3, 5, 7,... ,15 miejsce.

Jeszcze ze statystyk:
Najlepszym strzelcem okazał się być TomaszBr. Pozazdrościć :)
Pechowcem rundy został Kertoip, który jako jedyny miał "skuteczność" poniżej 50% (15/31).
kajman
Posty: 64223
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

ku3a pisze:a z ciekawości - z kim rozmawiałeś?
Z gitarzystą.
adameria pisze:Nie napiszę która to para, ale niektórzy się domyślą... Otóż w jednej z par układ jest ME-GA-PRZE-FA-TAL-NY!
Jak te utwory mogły na siebie trafić w tym etapie? Chyba jednak 21.12 nieuchronnie nadchodzi.
No i odnotuję też historyczny moment dla mnie w NL, bo po raz pierwszy jakaś moja propozycja przeszła do II etapu. :shock: Cieszym się i to jak. :mrgreen:
Ja w życiu nie wpadnę, bo dla mnie tym razem żadna para na razie nie budzi emocji. Obudzi wtedy, kiedy mój faworyt w niej odpadnie (chociaż wolałbym, żeby wszyscy przeszli).
A z Twoich propozycji akurat te, które podobają mi się znacznie bardziej to już odpadły.
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XI

Post autor: rafal92 »

Nivo pisze:Pomysł polega na tym, że zamiast odrzucać przegrywające utwory, paruje się je zgodnie z drabinką. Analogicznie do dogrywki o 3 miejsce, tylko zaczyna się wcześniej. Czyli mamy najpierw dwie 8-mki (wygranych / przegranych poprzedniej rundy), potem cztery 4-rki i tak dalej, aż na koniec rozgrywane są mecze o 1, 3, 5, 7,... ,15 miejsce.
Mi się pomysł podoba, będzie dłuższa zabawa :D
A propos wyników: przeszli niemal wszyscy moi faworyci (odpadł tylko nr 2). W 1/16 zapowiada się tylko jedna trudna para i kilka bolesnych. Aha, no i przetrwała jeszcze jedna z moich propozycji :D
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XI

Post autor: TomaszBr »

Świetnie wyszło, bo aż 23/28 moich zwycięzców par I rundy przeszło :D No i moja jedyna propozycja, która wg mnie i tym razem ma spore szanse.
Za to odpadły moje numery 5, 10, 14 i 19. I tak jest dobrze, bo z mojej jedenastki mam jeszcze osiem utworów.
W tej rundzie są pary 1-11, 17-18, 12-13 i 6-7. Mogło być gorzej, ale lepiej niestety też, chociaż stawiam że jedynka poradzi sobie bez problemu, a siódemka pokona szóstkę.
Tak czy tak mam widocznie pospolity gust z czego się bardzo cieszę :D
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XI

Post autor: michal91d »

Jest nieźle
Odpadła jedna moja propozycja, czego się spodziewałem, choć wydawała mi się całkiem mocna, a druga, czego się nie spodziewałem - przeszła dalej.
Moja pierwsza czwórka się utrzymała, ale odpadł mój numer 5, co uważam za niemałą niespodziankę.
Odpadł 11, ale walczył z 2, więc chyba dobrze. Odpadł też mój numer 7, ale z tego to się raczej cieszę :D

A co do par, to nie są złe, choć w dwóch miałem problem na co zagłosować i wybrałem mniejsze zło.

Wyszło mi 9:5
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XI

Post autor: TomaszBr »

Zagłosowane, mam 3:12 :shock: Pogrom niebieskich :D

EDIT: Ja jestem za parowaniem dalszych pozycji. Warto poznać czołową szesnastkę w całości.
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 3:40 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: wwas »

U mnie 25/32, więc chyba nieźle. W dodatku z mojej ocalałej poprzednio szóstki, tym razem przeszła piątka i żadne dwa spośród niej się nie spotkały (chociaż zastanawiam się, czy w jednej z par nie przenieść poparcia na przeciwnika).
Nivo pisze:Co prawda tego nie lubię i nie brałem w tym udziału od paru edycji, ale zwyczajem jest, żeby kontynuować rozliczanie top16 do końca w parach. Więc do zastanowienia się jest pytanie - czy robimy pełne top16 do końca?
Też nie przepadam. Jeżeli już koniecznie trzeba, byłbym np. za ograniczeniem do top8.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Kertoip »

Chelsea-Arsenal 8:7.
z 11 ostały się 1,2,4,5,6.
PFF!
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Grycek »

Nivo pisze:Co prawda tego nie lubię i nie brałem w tym udziału od paru edycji, ale zwyczajem jest, żeby kontynuować rozliczanie top16 do końca w parach. Więc do zastanowienia się jest pytanie - czy robimy pełne top16 do końca?
ja jestem za pełnym top 16. Więcej osób będzie miało satysfakcję, że ich utwory są dalej w grze.
kajman
Posty: 64223
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

TomaszBr pisze:Zagłosowane, mam 3:12 :shock: Pogrom czerwieni :D
No to chyba odwrotnie rozumiem pogrom. Dla mnie to jest pogrom niebieskich.
Kertoip pisze:Chelsea-Arsenal 8:7.
Żebym jeszcze wiedział co odpowiada jakiemu kolorowi. Piłki nie oglądam, a tych zespołów chronicznie nie trawię.
No coż, jako że o ile pamięć mnie nie myli to ja wprowadziłem ten pomysł w nieudolnie przeprowadzonej przeze mnie edycji (chyba nawet w top32) więc nie mogę być przeciwko.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Nivo »

Nie przypominam sobie żadnej nieudolnie poprowadzonej edycji.

Przychylam się do pomysłu z top8, jest to jakiś kompromis i dla mnie brzmi znajomiej.
Natomiast jeżeli będzie dużo głosów za szesnastką, to oczywiście nie ma problemu. Oficjalna ankieta wraz z następną rundą.
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XI

Post autor: rafal92 »

kajman pisze:
Kertoip pisze:Chelsea-Arsenal 8:7.
Żebym jeszcze wiedział co odpowiada jakiemu kolorowi. Piłki nie oglądam, a tych zespołów chronicznie nie trawię.
Chelsea to niebiescy a Arsenal - czerwoni.
romec
Posty: 702
Rejestracja: wt paź 25, 2011 10:44 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: romec »

2 moje kawałki odpadły – muszę szczerze przyznać, że z lepszymi. Utwór, któremu w głosowaniu przydzieliłem 4 miejsce odpadł. To boli! Poza tym poleciały utwory 8, 9, 10, 11. Ocalały za to utwory wyróżnione spoza 11 (bez jednego).
Co do skuteczności w poprzednim etapie – 22/29 czyli dużo, co cieszy.
Spotkały się w tej rundzie utwory z miejsc 2 I 5. I do tego jestem prawie pewien, że przejdzie top5.
W tym etapie 11 : 4
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Miszon »

Ale że Mapety odpadły???
:shock:
Ja typowałem, że to może wygrać całą edycję!
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ADDY »

6:9
Kilka bardzo dobrych par, kilka bardzo przeciętnych
i wyszło, że znowu straciłem kilku faworytów
ODPOWIEDZ