Covery na liście

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
feelseeker
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 6:02 pm

Covery na liście

Post autor: feelseeker »

A co myślicie o zrobieniu listy z najlepszymi coverami???

Myślę, że to mogłoby sie podobać, a przy okazji promowałoby mniej znane zespoły. Polecam np. płytę "Metal tribute" z kawałkami led zeppelin'ów. Covery takich zespołów jak white skull i Doro są naprawde na poziomie dościgającym oryginał.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Popieram bo na 100% w top 10 byłoby PSB - Always On My Mind i pewnie gdzieś w top 50 załapałoby się Go west :)
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Post autor: iqh »

placebo!...i takie utwory jak running up that hill, holocaust, where is my mind albo daddy cool!

myślę że fani placebo wepchnęli by je na taką listę
kajman
Posty: 64551
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Ogólnie uważam, że pomysł nie jest zły, tylko po pierwsze nie teraz. Poczekajmy trochę. Teraz jest top 2006 roku i być może (bo chyba nie sformalizowany) polski top wszechczasów.
Po drugie, nie zawsze wszyscy wiedzą, że piosenka jest coverem. Pewnie to, że House of raising sun czy Sen o dolinie jest coverem to wiedzą prawie wszyscy. Ale o tym, że jest nim na przykład Noc komety Budki Suflera to już pewnie mniej. A ja na przykład od niedawna dopiero wiem, że coverami jest jeffersonowski White rabbit i joplinowskie Piece of my heart.
jarek
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 13, 2006 4:37 pm
Lokalizacja: Krakow/Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: jarek »

A ja jestem przeciwny coverom.Nie powinny wogóle takie byc.
kajman
Posty: 64551
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

jarek pisze:A ja jestem przeciwny coverom.Nie powinny wogóle takie byc.
A ja uważam, że niektóre covery o kilka klas biją oryginalne wykonanie i świat muzyki byłby bez nich uboższy. Pierwszy z brzegu przykład to Jolene. Nijakie brzęczenie Dolly Parton i znakomita, pełna expresji wersja White Stripes.
ODPOWIEDZ