13 top wszech czasów

Topy Wszech Czasów stały się nieodłącznym towarzyszem Listy Przebojów — miód na serca i uszy dla prawdziwych fanów dawnej „Trójki”!

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

Regulamin forum
Zakaz publikowania zamieszczonych tu danych gdziekolwiek bez wyraźnej zgody Administracji Forum! Zamieszczone dane są wyłącznie do prywatnego użytku zarejestrowanych tu uczestników.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

kajman pisze:Czytam i robię się czerwony. Babe I'm Gonna Leave You i Since I've Been Loving You bardzo lubię, ale I'm Gonna Crawl nie kojarzę :oops: . Ruszam na poszukiwania, a potem przesłuchanie.
To z trochę niedocenianej płyty "In Through The Out Door" (1979), z której najbardziej znany jest "All my love". 8)
Awatar użytkownika
Zawiesina
Posty: 1529
Rejestracja: czw sie 31, 2006 4:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Zawiesina »

kajman pisze:A tak w ogóle to świetny kawałek. Słyszałem, że tytuł jest efektem pracy cenzury - Berlin nie mógł wtedy przejść.
Kawałek "Arahja" miał pierwotnie nosić tytuł "Nowa piosenka o Berlinie". Jednak w latach 80. istniała zasada, że tytuły rejestrowano się ZAiKS-ie i nie mogły się powtarzać. Ktoś przed Kultem już ten tytuł zarejestrował i zespół musiał głowić się nad nowym. Klawiszowy wstęp do piosenki przypominał muzykom styl Uriah Heep. I tak od "Juraja" metodą skojarzeń i słowotwórstwa doszli do "Arahja".
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Zawiesina pisze: Kawałek "Arahja" miał pierwotnie nosić tytuł "Nowa piosenka o Berlinie". Jednak w latach 80. istniała zasada, że tytuły rejestrowano się ZAiKS-ie i nie mogły się powtarzać. Ktoś przed Kultem już ten tytuł zarejestrował i zespół musiał głowić się nad nowym.
Podejrzewam, że nawet gdyby takiego tytułu wcześniej nie było, to i tak mogłyby być problemy z jego zarejestrowaniem. Ale może się mylę.
Ryjeq
Posty: 128
Rejestracja: pn sty 01, 2007 4:52 pm

Post autor: Ryjeq »

Jak co roku Lynyrd Skynyrd brakuje ;/ dlaczego tak malo ludzi na ich glosuje?, przeciez to swietny zespol. Free Bird, Sweet Home Alabama czy Simple Man(za rok prawdopodobnie bedzie dostepny do glosowania) to nieprzecietne utwory.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Gary pisze:
kajman pisze:I'm Gonna Crawl nie kojarzę :oops: .
To z trochę niedocenianej płyty "In Through The Out Door" (1979), z której najbardziej znany jest "All my love". 8)
Dzięki, ale już udało mi się do tego dojść. Pewnie przesłucham jak skończę przesłuchiwać 50 piosenek, z których wybiorę do mojego topu w tym tygodniu. Ale przyznam, że z płytą In Through The Out Door najbardziej kojarzy mi się Fool In The Rain, który mi się bardzo podoba.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Ryjeq pisze:Jak co roku Lynyrd Skynyrd brakuje ;/ dlaczego tak malo ludzi na ich glosuje?, przeciez to swietny zespol. Free Bird, Sweet Home Alabama czy Simple Man(za rok prawdopodobnie bedzie dostepny do glosowania) to nieprzecietne utwory.
Ja też bardzo ich lubię, chociaż akurat mniej Sweet Home Alabama. Wolę takie utwory, jak Devil In The Bottle, Mississippi Queen, Tuesday's Gone. Ale przyznam się, że jednak jest wiele innych zespołów, które lubię znacznie bardziej.
mrsap
Posty: 1597
Rejestracja: pt lip 14, 2006 11:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mrsap »

kajman pisze:
Ryjeq pisze:Jak co roku Lynyrd Skynyrd brakuje ;/ dlaczego tak malo ludzi na ich glosuje?, przeciez to swietny zespol. Free Bird, Sweet Home Alabama czy Simple Man(za rok prawdopodobnie bedzie dostepny do glosowania) to nieprzecietne utwory.
Ja też bardzo ich lubię, chociaż akurat mniej Sweet Home Alabama. Wolę takie utwory, jak Devil In The Bottle, Mississippi Queen, Tuesday's Gone. Ale przyznam się, że jednak jest wiele innych zespołów, które lubię znacznie bardziej.
O, kurcze!!! Zapomniałem zaproponować "Tuesday's Gone" :cry:
No nic... Może jeszcze będzie okazja...
Najlepiej w wykonaniu Metalliki, choć oryginał też jest świetny :D
Ryjeq
Posty: 128
Rejestracja: pn sty 01, 2007 4:52 pm

Post autor: Ryjeq »

ja baardzo duzo utworow zapomnialem zaproponowac ;/ np. "The Widow" The Mars Volta.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Ryjeq pisze:ja baardzo duzo utworow zapomnialem zaproponowac ;/ np. "The Widow" The Mars Volta.
Zawsze będzie tak, że czegoś się zapomni, nawet jak się będzie to układać cały rok przed następnym topem ;)
Robson
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:32 pm

Post autor: Robson »

kasspo pisze:Super, że Pink Floyd na pierwszym miejscu. Szkoda tylko, że nie było to Wish You Were Here.

Tak powinna wyglądać pierwsza trójka wg mnie:

1. Pink Floyd - Wish You Were Here
2. Led Zeppelin- Stairway To Heaven
3. Dire Straits - Brothers in Arms
:wink:


Jeśli już to tak powinna wyglądać pierwsza trójka wg mnie:

1. Dire Straits Brothers In Arms
2. Pink Floyd Wish You Were Here
3. Led Zeppelin Stairway To Heaven

Dire Straits nigdy nie byli na trzecim miejscu. Zawsze szczyt bądź druga pozycja. Uwielbiam Pink Floyd ale tak naprawdę koncerty Live 8 oraz Davida G. i Rogera W. w naszym kraju sprawiły że fani PF trochę się ożywili. Natomiast dIRE sTRAITS to absolutna klasyka!!!
kasspo
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 11:45 pm
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kasspo »

Robson pisze:
kasspo pisze:Super, że Pink Floyd na pierwszym miejscu. Szkoda tylko, że nie było to Wish You Were Here.

Tak powinna wyglądać pierwsza trójka wg mnie:

1. Pink Floyd - Wish You Were Here
2. Led Zeppelin- Stairway To Heaven
3. Dire Straits - Brothers in Arms
:wink:


Jeśli już to tak powinna wyglądać pierwsza trójka wg mnie:

1. Dire Straits Brothers In Arms
2. Pink Floyd Wish You Were Here
3. Led Zeppelin Stairway To Heaven

Dire Straits nigdy nie byli na trzecim miejscu. Zawsze szczyt bądź druga pozycja. Uwielbiam Pink Floyd ale tak naprawdę koncerty Live 8 oraz Davida G. i Rogera W. w naszym kraju sprawiły że fani PF trochę się ożywili. Natomiast dIRE sTRAITS to absolutna klasyka!!!

Cieżko mi osądzić, która z tych piosenek jest lepsza. Wish You Were Here dałem na 1. miejsce, poniważ uważam, że Pink Floyd są najlepszym rockowym zespołem wszechczasów. 2. miejsce Stairway To Heaven z podobnej przyczyny (Led Zeppelin tuż za Pink Floyd). Miejsce w pierwszej trójce na pewno należy się piosence tak genialnej jak Brothers In Arms, dlatego miejsce 3.

Idę kontynuować oglądanie mojego najlepszego filmu - Forresta Gumpa :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze: 98. tez Grechuta, ale nie wiem co, bo sie na nim nie znam, a nie slyszalem co Metz gadal, bo ogladalem skoki :-P
Heh Ku3a. Szkoda że nie znasz tak ładnej piosenki... Musisz to nadrobić
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Tomekk pisze:przyznam sie ze te dwa kawałki pierwszy raz słyszę :oops:
95. Janis Joplin - Summertime
94. Soundgarden - Black Hole Sun
Rozumiem, ze można nie znac Janis Joplin, bo to już 40 lat temu piosenka stworzona, ale 'Black Hole Sun" to bardzo popularny kawałek Cornella i spółki.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

GregF pisze:
kajman pisze:
GregF pisze:To już trzeci utwór z kategorii "długasów" (wcześniej Korowód i Children Of Sanchez), a czeka nas jeszcze co najmniej jeden, choć niekoniecznie dziś (Shine On You Crazy Diamond).
No i oczywiście Again Archive.
Faktycznie - czyli razem z przypomnianym wcześniej "The End" Doorsów mamy jeszcze przed sobą co najmniej trzy "długasy" :).
Kashmir Led Zeppelinów tez nie nalezy do najktótszych piosenek- ok 10 min. W sumie to mi strasznie się dłuży jak słucham tego utworu.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:debiut "Bittersweet Symphony" to duza niespodzianka, ciekawe co spowodowalo, ze ludzie nagle zaczeli na to glosowac
Ja też się zdziwiłem
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

GregF pisze:84. "Hey Jude" Beatlesów to dla mnie jedna z takich piosenek, których finałowa partia jest tak urocza, że mogłaby trwać w nieskończoność :).
Tak coś w tym jest. W pierwszej wersji albumowej ta finałowa partia trwa aż 5 minut :) i jak sięwycisza w końcu to i tak pozostaje żal, ze to juz koniec.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Darek pisze:Sułtani sweengu....zawsze u mnie wtedy radyjko na maksa chodzi, ten kawałek ma duuuużo mocy...
Oj tak. Szczególnie jak jest wersja koncertowa np z "Alchemy"
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9782
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:
GregF pisze:77. Już druga dziś piosenka Dylana w obcym wykonaniu - wcześniej "All Along The Watchtower", a teraz "Knocking On Heaven's Door" (Guns'n'Roses). Jeśli mnie pamięć nie myli, to na Liście były aż dwa covery tej piosenki (nieco wcześniej przerobiła ją Randy Crawford).
Jeszcze potem była znakomita wersja Watersa.
Nawiasem moja ulubiona wersja "Knockin..."
A swego czasu zbierałem najrozmaitsze wersje tej piosenki wykonywane przez różnych wykonawców. Nazbierałem ponad 20 wersji
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

tadzio3 pisze:
Tomekk pisze:przyznam sie ze te dwa kawałki pierwszy raz słyszę :oops:
95. Janis Joplin - Summertime
94. Soundgarden - Black Hole Sun
Rozumiem, ze można nie znac Janis Joplin, bo to już 40 lat temu piosenka stworzona, ale 'Black Hole Sun" to bardzo popularny kawałek Cornella i spółki.
I właśnie dlatego świetnym pomysłem było zaprezentowanie całej 100tki. Przynajmniej co młodsi słuchacze mieli możliwość zapoznania się z wieloma klasykami, których nie uświadczą na codzień i nie kieruje tych słów do kolegi Tomka, bo nie wiem ile ma lat :wink: Ja sam przy pierwszej edycji topu wszech czasów w 94 roku pierwszy raz usłyszałem "July Morning" i "Epitaph" piosenki, które są do dziś w czołówce mojego osobistego topu, a miałem wtedy 18 lat i wydawało mi się,że znam wszystkie fajne kawałki :P
Mimo, że na początku nie podobało mi się rozłożenie na dni topu to teraz oceniam to pozytywnie, na tyle że jeszcze bym go rozwlekł, byleby można było zaprezentować na antenie jeszcze więcej piosenek, bo jak pomyślę o tych które nie załapały się do setki to.....aż żal ściska gardło.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

O tak, ja się zapoznałem choćby z Soundgarden ale i też z The Eagles, Arcihve, Procol Harum...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

saferłel pisze:O tak, ja się zapoznałem choćby z Soundgarden ale i też z The Eagles, Arcihve, Procol Harum...
Czy była 16minutowa wersja "Again" :?: A jeśli nie to czy się z nią już zapoznałeś :?: :wink:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Gary pisze:
saferłel pisze:O tak, ja się zapoznałem choćby z Soundgarden ale i też z The Eagles, Arcihve, Procol Harum...
Czy była 16minutowa wersja "Again" :?: A jeśli nie to czy się z nią już zapoznałeś :?: :wink:
O ile dobrze pamiętam, to nie było tym razem wersji 16-minutowej, a z komentarzy na żywo pamiętam, że Again bardziej podobało się ojcu saferłela niż samemu saferłelowi.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

[quote="Gary"][quote="tadzio3"][quote="Tomekk"]właśnie dlatego świetnym pomysłem było zaprezentowanie całej 100tki. Przynajmniej co młodsi słuchacze mieli możliwość zapoznania się z wieloma klasykami, których nie uświadczą na codzień i nie kieruje tych słów do kolegi Tomka, bo nie wiem ile ma lat :wink: [quote]

no już znam po 13. Topie :)
aha i nie mam jeszcze 18 lat :P
Awatar użytkownika
sisieq
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 6:28 pm
Lokalizacja: stwa

Post autor: sisieq »

Cos wam powiem mi sie podobalo. Ten top to jest swietna sprawa. Wszyscy, ktorzy nie maja mozliwosci przesluchania sobie kawalkow z lat ich mlodosci, ale i tez dla ludzi takich jak, ktorzy zyja w latach kiedy leci tylko i wylacznie Hip-Hop i Techno. Dlatego bardzo lubie Trojke i Top oraz Liste. Takie audycje powinno byc wiecej.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: saferłel »

Robinson pisze:
Gary pisze:
saferłel pisze:O tak, ja się zapoznałem choćby z Soundgarden ale i też z The Eagles, Arcihve, Procol Harum...
Czy była 16minutowa wersja "Again" :?: A jeśli nie to czy się z nią już zapoznałeś :?: :wink:
O ile dobrze pamiętam, to nie było tym razem wersji 16-minutowej, a z komentarzy na żywo pamiętam, że Again bardziej podobało się ojcu saferłela niż samemu saferłelowi.
Hehe dokładnie, 16 minutówki nie było a mój Tata co rzadko się zdarza dokładnie mnie wypytal o ten twór. Jest fanem muzyki rockowej, ale takiej progresywnej...Niedługo zacznie napewno zagłębiać się w Archive bardziej.
Co do mnie to utwór u mnie podskoczył w notowaniach, musze jeszcze posłuchać...
ODPOWIEDZ