Opole

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
John1994
Posty: 1338
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Opole

Post autor: John1994 »

gioconda2 pisze: pn cze 19, 2023 7:49 pm Dziękuję za szczegółową relację
Co prawda nie śledziłem wszystkiego w czasie rzeczywistym, ale potem nadrobiłem i... moim zdaniem w tym roku było trochę lepiej niż z poprzednim prezesem u sterów.
Finałowy koncert miał większy potencjał - jak dla mnie, strasznie poszatkowana i mocno wybiórcza ta podróż przez historię. Lata '90 kompletnie przemilczane, rockowe wspominki z poprzedniej dekady też bardzo krótkie.

Co do debiutów, moją uwagę przykuła Karolina Fryt, Premiery mocno nijakie - z pewnością kontrowersją było przyznanie nagrody od ośrodków regionalnych Rafałowi Brzozowskiemu, choć utwór wyróżniał się na tle mało ciekawych propozycji konkurencji. Miałem nieodparte wrażenie, że "W pokoju hotelowym" to byłaby znakomita piosenka dla nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego. Jeżeli miałbym wskazać "swojego" faworyta konkursu, to był nim Łukasz Drapała...

A Mezo & Liber ? Odgrzewany kotlet sprzed 19 chyba lat (?), lekko tylko zmodyfikowany - zliftingowanym pierwowzorem była piosenka "Aniele", którą Mezo szturmował kiedyś radiowe playlisty.
John1994
Posty: 1338
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Opole

Post autor: John1994 »

Garść informacji o tegorocznej 61. edycji KFPP. Wstępnie zaplanowano sześć wydarzeń. Po latach wracają "Superjedynki" i kabareton...

Dzień 1, piątek 31 maja:

Premiery
Jubileusz 50 lecia Michała Bajora
Debiuty

Dzień 2, sobota 1 czerwca:
koncert "Superjedynki"
Kabareton

Dzień 3, niedziela 2 czerwca:
"Tribute to" Janusz Kondratowicz

Dyrektorem artystycznym został Wojciech Iwański.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/w ... iwal-opole
John1994
Posty: 1338
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Opole

Post autor: John1994 »

Wiadomo już, kto został zakwalifikowany do tegorocznych "Premier" i "Debiutów".

Premiery KFPP Opole 2024 (31 maja):

Alicja Szemplińska - "Spokojnie, Panowie"
Lanberry - "Co ja robię tu"
Józefina & Skubas - "Gdy jest brzydko"
Łukasz Drapała - "Nie będziesz sama"
Piotr Cugowski - "Cisza przed burzą"
Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil - "Ławeczka"
Monika Lewczuk - "Lekko"
Marcin Sójka - "Dom z piasku"
Tatiana Okupnik - "Wracam"
Jan Górka - "No powiedz mi"

Debiuty KFPP Opole 2024 (31 maja):

Klaudia Marzec
Zalia
Lou Lou Safran
Norbert Wronka
Iga Kozacka
Wojtek Stefanowski
Natalia Muianga
Dominika Dobrosielska
Lina

Ostatnie wolne miejsce na liście przypadnie zwycięzcy/zwyciężczyni wiosennej serii "Szansy na sukces".

Uczestnicy "Debiutów" nie będą prezentować autorskich kompozycji, ale piosenki z repertuaru Czesława Niemena. Bez cienia wątpliwości, to jeden z największych artystów jakiego mieliśmy w naszym kraju - ale, moim zdaniem to jest duży krok w tył. Znów zrobi się z tego koncertu konkurs na najlepszy cover. Nie rozumiem takiego podejścia... W ostatnich latach debiuty to był konkurs, gdzie było miejsce na nową twórczość i to była według mnie jedna z niewielu, a może jedyna zmiana na plus dla Festiwalu dokonana za poprzednich władz TVP.

Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu:
Wojciech Iwański (Dyrektor Artystyczny Festiwalu)
Adam Sztaba (Dyrektor Muzyczny Festiwalu)
Piotr Metz (dziennikarz muzyczny)
Jarosław Wasik (Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)
Magdalena Matyjaszek (Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opole)
Jarecki (Jarosław Kubów).

Źródło:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t ... e-nazwiska
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8823
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Opole

Post autor: VILKI »

też mi się nie podoba coverowanie podczas debiutów. czym to się różni od tych wszystkich talent show których mamy bez liku? :know:
ODPOWIEDZ