1374 (31.05.2008)

Tylko jedna tematyka — cotygodniowe wydania LP3 w opinii forowiczów, pisane zwykle na gorąco podczas bieżących emisji radiowych.

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz

zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

neon.ka pisze:
abd3mz pisze:Pełna zgoda. Zbawiciel Diesel, Paciorek czy Bóg zapłać też mogą być tak odbierane.
Bóg zapłać ma dziwny koniec - tzn. jak dla mnie nie pasujący do takiej koncepcji interpretacji tego tekstu o jakiej mówicie. Bo poza tym końcem to jak najbardziej.
Dla mnie koniec jest świetną grą słów, nie należy go traktować dosłownie, tylko satyrycznie przewrotnie.
Jeżeli teksty wypłynęły z jednej strony z chęci ukazania krzywego zwierciadła jakie tworzą ludzie, a z drugiej z mieszaniny emocji i poszukiwań samego autora, to są mi tym bardziej bliskie.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

abd3mz pisze:A co jest dla Ciebie końcem utworu? "Ty Bóg dasz mi szczęście? Aha. Mało masz..."? Dla mnie wszystko pasuje w tym utworze i buduję postawę roszczeniową.
tak, to jest dla mnie końcem ale ja tam słyszę inne słowa: 'Bóg, dasz mi szczęście?' . 'Y-y [uznajmy umownie :wink: . w każdym razie odmowa] - mało mam'.
Może musze się wsłuchac, to nie będę miała problemu :wink: .
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

zeta pisze:Jeżeli teksty wypłynęły z jednej strony z chęci ukazania krzywego zwierciadła jakie tworzą ludzie, a z drugiej z mieszaniny emocji i poszukiwań samego autora, to są mi tym bardziej bliskie.
ok., o ile wyraz poszukiwań autora pokazany w tekście nie przekazuje nieprawdy. [ale może źle słyszę co tam jest].
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

abd3mz pisze:ku3a - nadal nie można zagłosować na Listę.
wiecej juz nie moge zrobic.
osobiscie wyslalem maila do osoby, ktora moglaby to naprawic.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ksch pisze:Witajcie, dopiero dotarłem z przygotowań ;) Jutro warszawskie Stare Miasto będzie moje... :P
o, a o ktorej bedziesz? :mrgreen:
bo moja siostra tez ma miec wystepy i byc moze sie tam zjawie :-)
zeta
Posty: 1016
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 3:47 pm

Post autor: zeta »

neon.ka pisze:[ak, to jest dla mnie końcem ale ja tam słyszę inne słowa: 'Bóg, dasz mi szczęście?' . 'Y-y [uznajmy umownie :wink: . w każdym razie odmowa] - mało mam' .
A ja słyszę coś pomiędzy Twoją wersją abd3mz: "Ty Bóg, dasz mi szczęście? - Aha. - Mało mam..." (Wszystko powiedziane tym samym głosem, "aha" mówi pytający, tam nie pada odpowiedź) - tak przynajmniej słyszę.
Pisząc wczesniej o grze słów miałam na myśli "...zapłać! Bóg zapłać!"
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

ku3a pisze:poznajecie ten glos :?: :D
Yacy pisze:Megalomaniac!!! Trójkowy!!! Wygrał!!!
EDIT: Gratuluję!!!!
jotem3 pisze:no ba - Andrew vel Megalomaniac3owy :-)
ksch pisze:A jakże ;)
Megalomaniacu! Gratulacje! :D
Martyr pisze:yes. od razu mi sie skojarzył Megalomanaic! :D
Gratulacje, Andrzeju z Działoszyna! :D
kuba_m pisze:Megalomaniac 3-owy, wiedziałem :D
DZIĘKUJE WSZYSTKIM za uznanie/gratulacje...ale jak wiadomo potrzeba było tylko jednej sekundy szczęścia [by się tylko połączyć z Ku3ą] a później "4 minutes" i już z górki :wink: - może będzie na m1 :lol: hi ha he...hm??!!

...Kuuu3aa a jak brzmiała druga część twojego pytania??? możesz zdradzić!?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

w pelnej wersji bylo "jaki byl tytul pierwszej piosenki The Raconteurs na Liscie i do ktorego doszla miejsca?".
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

neon.ka pisze:tak, to jest dla mnie końcem ale ja tam słyszę inne słowa: 'Bóg, dasz mi szczęście?' . 'Y-y [uznajmy umownie :wink: . w każdym razie odmowa] - mało mam'.
Może musze się wsłuchac, to nie będę miała problemu :wink: .
Rzeczywiście można to tak usłyszeć.
neon.ka pisze:
zeta pisze:Jeżeli teksty wypłynęły z jednej strony z chęci ukazania krzywego zwierciadła jakie tworzą ludzie, a z drugiej z mieszaniny emocji i poszukiwań samego autora, to są mi tym bardziej bliskie.
ok., o ile wyraz poszukiwań autora pokazany w tekście nie przekazuje nieprawdy. [ale może źle słyszę co tam jest].
Jakie ja mam zdanie co jest prawdą, a co nie to już chyba wiesz. ;-)
zeta pisze:A ja słyszę coś pomiędzy Twoją wersją abd3mz: "Ty Bóg, dasz mi szczęście? - Aha. - Mało mam..." (Wszystko powiedziane tym samym głosem, "aha" mówi pytający, tam nie pada odpowiedź) - tak przynajmniej słyszę.
Hmm... I tak też może być. ;-) [Ale nam Spięty zrobił zagadkę. ;-)]
zeta pisze:Pisząc wczesniej o grze słów miałam na myśli "...zapłać! Bóg zapłać!"
A tu zostało rewelacyjnie zmienione znaczenie tych słów.

[no ładnie. a mieliśmy o tym nie rozmawiać. ;-)]
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tsch »

ku3a pisze:
ksch pisze:Witajcie, dopiero dotarłem z przygotowań ;) Jutro warszawskie Stare Miasto będzie moje... :P
o, a o ktorej bedziesz? :mrgreen:
bo moja siostra tez ma miec wystepy i byc moze sie tam zjawie :-)
Byłem od 11 do 14.30.
No i cóż... bardzo sympatycznie, tylko przekonałem się, że turyści bardzo chętnie patrzą, słuchają, a nawet fotografują i nagrywają, tylko nie za bardzo chcą wspierać finansowo... Ale dobre i to, co udało nam się zebrać ;-)
ODPOWIEDZ