Następny znawca ostanim ?

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

pomysl adr'a faktycznie drastyczny, ale sam kiedys myslalem o czyms podobnym. Zgadzam sie z tym, ze osoby typujace regularnie nie powinny na tym tracic. Nie powinno byc tak, ze gdy zbliza sie notowanie ktore widac, ze bedzie trudne do typowania, ktos postanowi je opuscic, bo to sie moze oplacic. Zawsze jednak komus moze cos wypasc - wyjazd, choroba, nawal pracy, a takze w natloku innych naszych cotygodniowych zabaw ktos moze zapomniec, ze nie podal swojego typu do Znawcy. Ciezko w takiej sytuacji kogos "karac". Moze wiec jakos zmiekczyc pomysl adr'a, np. w ten sposob, ze kazdy ma do wykorzystania iles tam "żetonow", czyli kazdy ma prawo iles razy nie typowac, ale gdy zdarzy sie nastepna taka sytuacja, to juz bedzie liczona maksymalna liczba punktow.

mam nadzieje, ze wspolnymi silami dojdziemy do rozwiazania ktore bedzie proste, a jednoczesnie bedzie satysfakcjonowac wiekszosc.
Wojtasss
Posty: 483
Rejestracja: pn gru 11, 2006 3:17 pm
Lokalizacja: Brzesko

w

Post autor: Wojtasss »

mysle tak :

1 Klasyfikacja roczna najważniejsza liczona od 1 stycznia. ( król strzelców
i inne klasyfikacje zerowane )
2 co jakis czas np 5 lub 10 edycji klasyfikacja wszechczasów.
3 żetony jak ktos nazwał ;) np 1 miesiecznie wychodzi 12 na rok mysle ze w sam raz.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: w

Post autor: neon.ka »

Wojtasss pisze:mysle tak :

1 Klasyfikacja roczna najważniejsza liczona od 1 stycznia. ( król strzelców
i inne klasyfikacje zerowane )
2 co jakis czas np 5 lub 10 edycji klasyfikacja wszechczasów.
3 żetony jak ktos nazwał ;) np 1 miesiecznie wychodzi 12 na rok mysle ze w sam raz.
1. ja też bym za tym optowała. a czy od 1 stycznia, czy od innego momentu, to już mniej istotne (choć 1 stycznia jest najbardziej charakterystyczny), bo argument odnoszący się do podsumowań roku, gdzie piosenki pojawiające się na przełomie lat tracą, nie ma tu chyba racji bytu, bo nowe osoby pojawiać się będą przecież w każdym momencie, a Znawca [roczny] chyba jednak jest/ma być traktowany zabawowo i na luzie, więc jego istnienie pozwalałoby tylko na odczuwanie dużo większego dreszczyka emocji :) bez poczucia, że ktoś na tym traci.
2. jak najbardziej za. dla mnie mogłoby to być raz w miesiącu. np. w ostatnią sobotę.
3. no, brzmi nieźle, choć co do liczby ulgowych przerw w typowaniach, to myślę, że na pewno nie powinno być więcej, a nie wiem czy nie mniej. i jak to by miało wyglądać: brak typowania z ulgą - ilość punktów = średnia punktów wszystkich typujących + 1 (tak było do tej pory?), a brak typowania bez ulgi - ilość punktów = najniższy wynik + coś? dobrze rozumiem?
kajman
Posty: 64246
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

No cóż, widać faktycznie jestem niereformowalny.
1. Uważam, że klasyfikacja wszechczasów powinna się ukazywać co tydzień. Ona oddaje całość osiągnięć danej osoby i jest chyba najbardziej sprawiedliwa. A sugestie, że ktoś nastukał dobry wynik i poszedł sobie uważam za niepoważne, bo prz_rulez zrobił świetny wynik i po podobnych aluzjach wrócił i wyszedł na minus. I gdyby nie pierwsze typowanie, gdzie zapłacił frycowe, to jego wynik wynosiłby minus 3,2. Nie da się zaprzeczyć, że miał niesamowitego nosa.
2. Tym bardziej powinna się ukazywać liga superexpertów, bo ona akurat podsumowuje najwybitniejsze osiągnięcia i wystarczy kilka notowań znacznie powyżej kreski, żeby załapać się wysoko w zestawieniu.
3. Co do króla strzelców to został on stworzony na prośbę typujących i jego losy przesadnie mnie nie obchodzą.
Myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, żeby te dwie klasyfikacje (podsumowanie ogólne i superexpert) nadal się ukazywały. Zawsze można po prostu to pominąć. Jeżeli chodzi o klasyfikację roczną, to proszę mnie nią nie obarczać, bo nie jestem do niej przekonany, a myślę, że chętni się znajdą.
I jeszcze jedno. Myślałem o stworzeniu rankingu krzyżowego, który polegałby na podsumowaniu wyników z ostatnich 10 tygodni i 10 najlepszych wynikow w historii uzyskanych wcześniej i obliczeniu średniej. Wariantowo brałem pod uwagę sumowanie tej średniej ze średnią całoroczną. Ale coś takiego stworzyłbym dopiero w czasie ferii zimowych, kiedy będę miał sporo czasu.
I jeszcze pytanie. Czy jesteście zainteresowani dalszą publikacją rankingu kroczącego?
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tsch »

Ja jako datę, po której zerujemy, proponuję 24. kwietnia ;) ew. 27. lipca...
Wojtasss
Posty: 483
Rejestracja: pn gru 11, 2006 3:17 pm
Lokalizacja: Brzesko

w

Post autor: Wojtasss »

heheheh świetny wynik 5 gier

szacunek za te 5 typowań prz_rulez
ale szacunek dużo większy dla tych co graja od początku,systematycznie jak choćby adr , robinson czy szakal 35

Taka jest prawda prz_rulez nastukał wynik i czasu nie ma grać
niech potypuje tyle co adr lub inni.

a skoro jest taki dobry to niech gra.


Ja mam w rankingu kroczącym ostanio dla porównania
1,4 Wojtasss


więc nie mówcie mi o prz_rulez bo to troche cwaniactwo

ale on napisze to tylko zabawa i będzie miał racje ;)

Prowadzący powinien w nawiasie przy klasyfikacji głównej podawać
ilość razy jaką dany gracz typował, wówczas można ocenić czy to fuks
czy też wiedza.
kajman
Posty: 64246
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Po pierwsze nie 5 tylko 9.
Po drugie raz przestał typować, potem wrócił (między innymi z powodu Twoich komentarzy) i osiągnął kolejny znakomity wynik.
Po trzecie Twój wynik w kroczącym był jednak słabszy od jego, a ten, który uzyskał, był najwyższym w historii kroczącego, co jednak o czymś świadczy.
A jeżeli Cę to podsumowanie drażnie, to po prostu do niego nie zaglądaj.
I jeszcze jedno. Nic Cię nie upoważnia do zarzucania komukolwiek cwaniactwa. Nawet jeżeli by tak było, to Ty nie masz żadnych podstaw, żeby tak twierdzić. A z tego co widzę, to jego aktywność na forum znacznie spadła (odpuścił sobie Moją 30 i nawet chyba nie głosuje ostatnio na forumową).
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

No właśnie tego się obawiałem, że ta dyskusja zejdzie na rozpatrywanie osobnego przypadku prz_ruleza (który rzeczywiście pokazał, że zna się na typowaniu i za to należy mu się rispekt :)).

Ja więc powtórzę argument, do którego kajman nie odniósł się, być może dlatego że nie potrafił go obalić. Ci, którzy biorą udział w typowaniu nie powinni wychodzić na tym gorzej niż ci, którzy udziału nie biorą.

Rzeczywiście moja propozycja zmiany zasad (naliczanie punktów karnych) jest zbyt drastyczna, za bardzo karze tych, którzy nie biorą udziału w znawcy. Pomysł ku3y i Wojtasssa z "żetonami" wydawał mi się dobrym rozwiązaniem, ale policzyłem dotychczasowe edycje znawcy i okazało się, że ten system też zbyt dużo punktów karnych nalicza. Tak więc poszukiwanie optymalnego systemu punktacji trwa dalej.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

swoją drogą, chetnie obejrzalbym kto ile razy typowal, tak jako ciekawostke, a nie zeby to byl argument do czegokolwiek.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

ku3a pisze:swoją drogą, chetnie obejrzalbym kto ile razy typowal, tak jako ciekawostke, a nie zeby to byl argument do czegokolwiek.
Już kiedyś prosiłem o to Kajmana, ale na razie się nie doczekałem. :(
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

58 ku3a
58 kajman
57 Gary
57 jotem3
56 szakal35
56 adr
55 Yacy
54 zawiesina
53 Robinson
52 DarekM
51 piotreklp3
39 jackal
38 stavanger
37 HERMMAN
35 Tomekk
34 Wojtasss
28 Martyr
19 mateusz15
18 saferłel
17 neon.ka
16 Aro
15 mrsap
14 kris3k
11 abd3mz
10 Arkano
10 Miszon
9 prz_rulez
7 ksch
5 retry2
4 Fanatyk
4 Hjones
4 andy
2 kuba_m
2 malik
1 jszmiles
1 han
1 jblaminsky

Ale dobrze by było, gdyby kajman potwierdził.
kajman
Posty: 64246
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Całkowicie potwierdzam podane dane.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

tylko 3 opuściłem???? Dziwne ale i pocieszające.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

kajman pisze:1. Uważam, że klasyfikacja wszechczasów powinna się ukazywać co tydzień. Ona oddaje całość osiągnięć danej osoby i jest chyba najbardziej sprawiedliwa.
ja proponowałam co miesiąc z tego względu tylko, że podniosłoby to zapewne też troszkę poziom napięcia :) . tak jak nie robi się topu wszechczasów co tydzień.
kajman pisze:Jeżeli chodzi o klasyfikację roczną, to proszę mnie nią nie obarczać, bo nie jestem do niej przekonany, a myślę, że chętni się znajdą.
tak tylko z ciekawości, bo nie mogę do końca tego ogarnąć wszystkiego (taki mój sposób myślenia :wink: ) - nie do końca się orientuję, czy Ty Kajmanie robisz to wszystko ręcznie, czy w jakimś excelowym czy innym formularzu? jeśli w formularzu, to czy to nie jest tylko dorobienie jakiegoś jednego arkusza, tudzież formuły (albo czort wie jeszcze czego :wink: ) która obliczałaby to samo co dotychczas tylko z określonego/ograniczonego okresu czasu? nie żebym Cię chciała przekonywać, tylko chcę zrozumieć do końca.
jeśli jednak byś nie chciał Ty, to ja mogłabym się tym zająć (po konsultacji z Twoimi sposobami, niekoniecznie tu na forum :) ), tylko ciągle jeszcze jestem w trakcie dopracowywania wyposażenia mojego komputera (jestem uzależniona od wizyt w hurtowni mojego kolegi), więc ewentualnie nasz rok musiałby/mógłby zaczynać się w innym momencie niż 1 stycznia...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

neon.ka pisze:więc ewentualnie nasz rok musiałby/mógłby zaczynać się w innym momencie niż 1 stycznia...
Rok się może zacząć 1 stycznia, a pierwsze podsumowanie roczne, które ewentualnie Ty stworzysz, może być np. w lutym albo w marcu, gdy już uzbiera się kilka typowań.
ODPOWIEDZ