Strona 1 z 2
Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 06, 2026 11:12 pm
autor: Aro
Wpadłem NA MOMENT, są wyniki

Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 06, 2026 11:44 pm
autor: kajman
Liczę, że Voo Voo dłużej się utrzyma w czołówce w porównaniu z poprzednim.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: sob mar 07, 2026 10:24 am
autor: kajman
Patrzę na wyniki i nieco zaskoczeń jest. Największe:
1. Fisz i Emade - wypadek weterana może nie, ale nowego z miejsca 15 w czwartym tygodniu ogromne.
2. Peter Gabriel - ogromny spadek w drugim tygodniu to raczej norma, ale wtedy wcześniejszy utwór najczęściej zyskuje, a tutaj wypada z 24.
3. Kaśka Sochacka - spore awanse starych utworów (ale to zdecydowanie mniejsza niespodzianka niż dwie powyżej).
Łona wyrównują najwyższą swoją pozycję, ale to raczej nie zaskoczenie. Pewnie za tydzień będą jeszcze wyżej. Nie zaskakuje też ogromny spadek Śląskiej, bo głosy przeniosły się pewnie na nową w duecie z Voo Voo. Kibicuje jej wypadkowi, bo może to tej nowej poprawić notowania.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 2:25 pm
autor: bobby-x
wypadkiem Pana EFa, jestem bardzo zdziwiony.
Wypadki z TOP35
15 11 03

Pan EF i Pan Emade - 14. Piętro (radio edit) *** -4
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 2:35 pm
autor: kajman
Mniemam, że nie tylko Ty.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 4:03 pm
autor: Neo01
Bo Pan EF i Emade to jednak nie jest FET...
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 4:06 pm
autor: VILKI
Neo01 pisze: pt mar 13, 2026 4:03 pm
Bo Pan EF i Emade to jednak nie jest FET...
też tak uważam. gdyby to było firmowane jako Fisz Emade Tworzywo to byłby hit

Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 4:19 pm
autor: Neo01
Niekoniecznie, bo to jednak trochę inny styl.
Nie ma tu za grosz przebojowości.
Ale emblemat FET na pewno by nie zaszkodził

Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 5:52 pm
autor: Miszon
Neo01 pisze: pt mar 13, 2026 4:19 pm
Nie ma tu za grosz przebojowości.
A w Boomerze był? Gość przez 6 minut czytał tekst (ciężko to nazwać rapem, a śpiewaniem w ogóle).
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 8:07 pm
autor: kajman
Ten utwór przypominał mi trochę Boomera i też miał u mnie niezłą ocenę.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: pt mar 13, 2026 8:19 pm
autor: bobby-x
jako dość znani polscy artyści, myslałem, że pobędą ze 20 tyg ale nie trzy?
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: wt mar 17, 2026 9:35 am
autor: Neo01
Miszon pisze: pt mar 13, 2026 5:52 pm
A w Boomerze był? Gość przez 6 minut czytał tekst (ciężko to nazwać rapem, a śpiewaniem w ogóle).
"Boomer" to był taki trochę anty-przebój, jednak coś chwytliwego w nim było, choćby tytułowa fraza.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: śr mar 18, 2026 9:11 am
autor: Miszon
Wierzę na słowo, nie za bardzo kojarzę cokolwiek poza perkusją i pianinem we wstępie.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: śr mar 18, 2026 10:05 am
autor: kajman
One są tam cały czas.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: śr mar 18, 2026 11:19 am
autor: Neo01
Może są, ale na pewno nie tak chwytliwe.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: śr mar 18, 2026 8:05 pm
autor: tadzio3
I ja miałem cały czas zagwozdkę jakim cudem to ludziom się podoba. I o ile może ten nietuzinkowy tekst chwycić, ale jak słyszy się go kilka razy to zaczyna nużyć, a potem to już denerwować.
Może ja jestem w mniejszości, ale w utworach cenię przede wszystkim muzykę i ona mnie trzyma i zachęca do ponownego słuchania. Tekst jest dodatkiem. Jeżeli utwór się opiera tylko na mówieniu tekstu bez nawet ciekawej melodii (takiej jak np w "Filandii") to mnie to nie jest w stanie poruszyć na dłużej niż kilka przesłuchań. To już zdecydowanie wolę utwory instrumentalne bez tekstu.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 10:08 am
autor: Miszon
kajman pisze: śr mar 18, 2026 10:05 am
One są tam cały czas.
Bardzo możliwe, ale po kilku przesłuchaniach ten kawałek mi się znudził i wyłączałem po kilku słowach tekstu.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 11:30 am
autor: Neo01
A kajman nie miał na myśli nowego kawałka?
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 12:33 pm
autor: kajman
Pisałem o Boomerze. Nowy instrumentalnie też był w porządku.
tadzio3 pisze: śr mar 18, 2026 8:05 pm
Może ja jestem w mniejszości, ale w utworach cenię przede wszystkim muzykę i ona mnie trzyma i zachęca do ponownego słuchania.
To kompletnie nie wiem, co robi na Twojej liście zakochałem. Dla mnie muzyki tam nie da się znaleźć.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 12:58 pm
autor: Neo01
A dla mnie (jeśli jest po polsku) ważna jest i muzyka i tekst - jak w tytule książki: "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę".
Ale fakt, że jak się słucha czegoś dziesiąty raz w krótszym okresie to na ogół nawet dobry tekst zaczyna obojętnieć, a bywa też nużący.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 2:10 pm
autor: kajman
Mi znużenie textem zdarza się raczej rzadko, ale mistrzem w szybkim zniechęcaniu mnie było Lao Che.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 3:23 pm
autor: Neo01
No wiem, "ptyś miętowy", "Wojenka"...
Ale Spięty tworzy też świetne teksty, właściwie znaczna większość jest co najmniej dobra, a wiele jest dla mnie wybitnych.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 10:56 pm
autor: tadzio3
kajman pisze: czw mar 19, 2026 12:33 pm
To kompletnie nie wiem, co robi na Twojej liście zakochałem. Dla mnie muzyki tam nie da się znaleźć.
Jeżeli muzykę traktujemy jako taką, która musi mieć melodię, to faktycznie jej jest tam bardzo mało. Ale w tej piosence świetnie jest grany rytm, a rapowanie Taco i Livki fantastycznie się komponuje w całość. Po prostu to jest to całościowo sprawna kompozycja. Boomer nie ma podjazdu. Tam nie ma ani rapowania, ani nawet jakiegoś rytmu. Fisz mówi swoje, rytm gdzieś tam sobie gra. Takie od niechcenia, zero pomyślunku. Oczywiście może taka specyficzna forma się podobać, ale mi zdecydowanie nie.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 11:16 pm
autor: kajman
Nie wiem, kto tam rapuje na początku, ale wytrzymałem tylko kilkanaście sekund i miałem dosyć.
Re: Notowanie 228 - 06.03.2026 (bez emisji)
: czw mar 19, 2026 11:37 pm
autor: tadzio3
Jak zawsze to jest kwestia gustu.