liczenie głosów

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

mario85832719 pisze: ndz lut 04, 2024 8:05 pm
A czy oba arkusze (zakładki) są w tym samym dokumencie (pliku)?
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: ndz lut 04, 2024 9:30 pm
mario85832719 pisze: ndz lut 04, 2024 8:05 pm
A czy oba arkusze (zakładki) są w tym samym dokumencie (pliku)?


Ta druga formuła również nie działa. Wyskakuje błąd:

#NAZWA?

Na dole okna programu są dwie zakładki arkuszy. Każda zakładka reprezentuje inny arkusz. Pierwszy nazywa się Top2023glosy, a drugi Top2023wyniki.
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

VILKI pisze: ndz lut 04, 2024 8:17 pm
neisej pisze: ndz lut 04, 2024 7:17 pm
Nie za tępy tylko, trzeba od początku poznawać elementy. A jakiś formuł używasz przy podsumowywaniu czy tylko ręcznie wartości wpisujesz?
wszystkie głosy wpisuje ręcznie a potem przyciskiem sumuje punkty każdego utworu po kolei
Czyli nie wpisywałeś ręcznie formuł. Wytłumaczyć Ci od początku jak to działa?

To pewnie w arkuszu masz w jednej kolumnie spis utworów a w kolejnych kolumnach punkty każdej osoby (1 osoba jedna kolumna)? To jakby wszystkie glosy byly w jednym arkuszu to też można przy pomocy formuły skopiować punkty do takiego formatu (jeśli taki wolisz).
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

mario85832719 pisze: ndz lut 04, 2024 10:29 pm
neisej pisze: ndz lut 04, 2024 9:30 pm
mario85832719 pisze: ndz lut 04, 2024 8:05 pm
A czy oba arkusze (zakładki) są w tym samym dokumencie (pliku)?


Ta druga formuła również nie działa. Wyskakuje błąd:

#NAZWA?

Na dole okna programu są dwie zakładki arkuszy. Każda zakładka reprezentuje inny arkusz. Pierwszy nazywa się Top2023glosy, a drugi Top2023wyniki.
To muszę sprawdzić u siebie.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: ndz lut 04, 2024 10:37 pm
To muszę sprawdzić u siebie.
Słuchaj, wszedłem na tego darmowego Excela na przeglądarce na www.ofice.com przekopiowałem do dwóch arkuszy te dwa z LibreOffice Calc wkleiłem tę Twoją pierwszą formułę:

=LICZ.JEŻELI(Top2023glosy!B:B;A2)

i wszystko zadziałało. Wyświetliły mi się w kolumnie B wszystkie wyniki.
To teraz jeszcze potrzebna mi formuła do wykrycia literówek, piosenek spoza zestawu i do utworzenia rankingu.
I odnośnie rankingu mam jeszcze pytanie: skąd wiedziałeś jeśli obie lub więcej piosenek miało tyle samo punktów ile konkretnie osób głosowało na każdą z nich i jaka była najwyższa pozycja każdej z nich. Można to jakoś znaleźć za pomocą programu?
Na razie zrobiłem sobie taki standardowy ranking za pomocą narzędzi Excela. Zaznaczyłem wszystkie 1006 utworów w kolumnie A i punkty w kolumnie B, wszedłem w SORTOWANIE NIESTANDARDOWE, później wybrałem sortowanie wg. kolumny B i sortowanie malejące i wcisnąłem Enter.
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

Już wiem dlaczego w LibreOffice nie działało. Tam w odwołaniach po nazwie arkusza używa się kropki zamiast wykrzyknika.

Posty o arkuszu Top2023glosy (viewtopic.php?p=762626#p762626) i Top2023wyniki (viewtopic.php?p=762627#p762627) to tam większość odpowiedzi już powinieneś mieć :)

A przy okazji znalazłem błąd w moich wynikach. Sprawdzane było ilość utworów i duplikaty utworów ale nie było sprawdzane czy numeracja pozycji jest poprawna a kilka takich błędów jest :( Ale mam nadzieję, że nie zmieniło to (a przynajmniej niewiele) wyników.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: pn lut 05, 2024 1:33 am Już wiem dlaczego w LibreOffice nie działało. Tam w odwołaniach po nazwie arkusza używa się kropki zamiast wykrzyknika.

Posty o arkuszu Top2023glosy (viewtopic.php?p=762626#p762626) i Top2023wyniki (viewtopic.php?p=762627#p762627) to tam większość odpowiedzi już powinieneś mieć :)
Zauważyłem, uzupełniaj tam, uzupełniaj tam. Najlepiej gdybyś te wszystkie potrzebne kody formuł przystosował do LibreOffice, bo zdecydowanie lepiej mi się z niego korzysta, no i mam go na stałe na dysku, a nie tylko w przeglądarce. Jeśli czegoś nie będę rozumiał to będę pytał. A tak w ogóle to mam jeszcze jedną sprawę odnośnie programu Notepad++. Napisałeś do niego dwie formuły do ZNAJDŹ I ZMIEŃ. Ale one są dostosowane tylko do tego jak ktoś zagłosuje w ten sposób:

45.Sting - FIELDS OF GOLD

A co jeśli zagłosuje z taką pisownią albo taką?

45. Sting - FIELDS OF GOLD

45 Sting - FIELDS OF GOLD

Mógłbyś dopisać do tych opcji jeszcze pozostałe formuły? Bo jeśli ich nie będzie to trzeba wszystko wklepywać ręcznie do kolumny A i B w pierwszym arkuszu
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

Brak spacji jest już uwzględniony (po \s jest * czyli może nie być wogóle białych znaków) a z kropką to chyba wystarczy dodać znak zapytania po \. by zadziałało - trzeba by było sprawdzić.

Trochę większy problem jest z pobieraniem wyników z poprzedniego roku bo wiecej jest tam dodatkowych elementów. Wprawdzie udało mi się dla większości przypadków to zrobić ale jeszcze muszę sprawdzić.
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

A formuły już powinny wszystkie działać. Jak się rióżnią to są wpisane dwie wersje.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: pn lut 05, 2024 9:08 am Brak spacji jest już uwzględniony (po \s jest * czyli może nie być wogóle białych znaków) a z kropką to chyba wystarczy dodać znak zapytania po \. by zadziałało - trzeba by było sprawdzić.
Słuchaj, pomyślałem jeszcze o czymś innym. Zauważyłem też robiąc kopiuj-wklej do edytora Notepada++ odnośnie jednego z głosowań ze strony forum, że tam było za jednym zamachem kilka opcji wpisania wyników:

2.Papa Dance - NAJ STORY

32. Frank Sinatra - STRANGERS IN THE NIGHT

33 Chris de Burgh - THE LADY IN RED

72, Sztywny Pal Azji - NIE ZMIENIĘ ŚWIATA

Twoja formuła uwzględnia tylko przypadek pierwszy i drugi, a nie uwzględnia trzeciego i czwartego, kiedy nie ma kropki, a nawet jest przecinek. Pamiętam, że musiałem skopiować jeszcze raz całe to głosowanie, edytować, żeby zrobić kropki, jeśli ich nie było, zamienić przecinki na kropki i ponownie zrobić kopiuj-wklej. Jest możliwość napisania takiej uniwersalnej formuły, która uwzględni od razu te wszystkie cztery opcje?

Niektóre głosy oddawane były też w taki sposób:

81. Basia - CRUISING FOR BRUISING
82. Kult - HEJ CZY NIE WIECIE
83. Aerosmith - LIVIN' ON THE EDGE
84. Pearl Jam - LAST KISS
85. Lady Pank - SZTUKA LATANIA
86. Dżem - PARTYZANT
87. Lombard - MAM DOŚĆ
88. New Kids on the Block - TONIGHT
89. Gladys Knight - LICENCE TO KILL
90. Hey - JA SOWA


91. Jon Anderson - CHANGE WE MUST
92. Robbie Nevil - C'EST LA VIE
93. Red Box - FOR AMERICA
94. The Cure - LULLABY
95. The The - ARMAGEDDON DAYS ARE HERE (AGAIN)
96. Papa Dance - OCEAN WSPOMNIEŃ
97. Pet Shop Boys - ALWAYS ON MY MIND
98. Skunk Anansie - CHARLIE BIG POTATO
99. Ozzy Osbourne - I JUST WANT YOU
100. Guns N' Roses - SWEET CHILD O'MINE

Można też na taką opcję napisać formułę, żeby edytor Notepada++ kasował te przerwy między wierszami, czy on już nie ma takich możliwości? A jeśli ma, to czy to wszystko razem mogłoby się znaleźć w takiej jednej wspólnej formule, żeby usprawnić do maksimum podział na kolumnę A i B, żeby nie tracić czasu na edycję, czy nie?

Niektóre głosy w poprzednich latach oddawane były też w taki sposób:

10. Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank
9. Crazy - Aerosmith
8. Wind Of Change - Scorpions
7. Amazing - Aerosmith
6. One - U2
5. November Rain - Guns N'Roses
4. The Unforgiven - Metallica
3. Nothing Else Matters - Metallica
2. Don't Cry - Guns N'Roses
1. Brothers In Arms - Dire Straits

Ale tutaj po edycji w Notepadzie++ i po wklejeniu głosowania do arkusza z głosami można zaznaczyć całą kolumnę A i B, wejść w DANE NIESTANDARDOWE i zrobić ranking malejąco i lokaty z piosenkami ustawią się prawidłowo. Ale to też zabiera trochę czasu, a najlepsze by było takie uniwersalne narzędzie do szybkiego zamieniania głosowania na kolumnę A i B z rankingiem malejącym.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

Przetestowałem sobie na szybko te poszczególne formuły w arkuszu Top2023wyniki. Szczególnie kolumnę H, gdzie wyświetla się miejsce, które ostatecznie zajęła każda piosenka po uwzględnieniu regulaminu i zasad postępowania w przypadku, gdy dwa utwory lub więcej mają tyle samo punktów. Później już tylko wystarczy zaznaczyć wszystkie kolumny i wiersze, wejść w DANE NIESTANDARDOWE wybrać sortowanie malejące lub rosnące wg. tabeli H, wcisnąć enter i... gotowe. Utwory ustawią się od pierwszej pozycji do ostatniej lub odwrotnie.
Tylko wiesz co, tak sobie pomyślałem, że najlepiej by było zostawić tę kolumnę A w arkuszuTop2023wyniki do wklejenia formuły w której pokazana by była ostateczna pozycja. Można by było sobie łatwo skopiować całą stronę z miejscem, nazwą utworu i punktami i tak dalej i tak dalej np. do e-maila, albo na stronę forum. Ale to wymagałoby przerabiania znowu wszystkich kodów więc szkoda zachodu.
Będę studiował sobie to wszystko na spokojnie i w razie czego będę pytał. Na tę chwilę najbardziej mnie interesuje, jak po uwzględnieniu regulaminu prawidłowo trzeba uszeregować to głosowanie poniżej, bo tu jest bardzo wiele błędów. Chodzi mi które miejsce ma ostatecznie zająć piosenka i ile dostać punktów. Tu są duble miejsc, lokaty nie w tym wierszu w którym powinny być, a odnośnie literówek to nie pamiętam. To by mi bardzo pomogło zrozumieć do końca zasady regulaminu.

soszi6

1.The Cars - DRIVE
2.Pet Shop Boys - IT'S A SIN
3.Bon Jovi - BORN TO BE MY BABY
4.Europe - THE FINAL COUNTDOWN
5.Roxette - IT MUST HAVE BEEN LOVE
6.a-ha - THE SUN ALWAYS SHINES ON TV
7.Mr. Mister - BROKEN WINGS
8.Pet Shop Boys - SUBURBIA
9.Alice Cooper - POISON
10.Marillion - INCOMMUNICADO
11.Róże Europy - JEDWAB
12.Michael Jackson - SMOOTH CRIMINAL
13.Lady Pank - SZTUKA LATANIA
14.The Cure - JUST LIKE HEAVEN
15.Europe - OPEN YOUR HEART
16.The Hooters - ALL YOU ZOMBIES
17.Nazareth - PLEASE DON'T JUDAS ME
18.Smokie - IF YOU THINK YOU KNOW WHAT TO LOVE ME
19.Maanam - KRAKOWSKI SPLEEN
20.Rezerwat - ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
21.Madonna - LIKE A PRAYER
22.Lady Pank - MNIEJ NIŻ ZERO
23.Yazoo - HAPPY PEOPLE
24.Snowy White - BIRD OF PARADISE
25.a-ha - TAKE ON ME
26.Europe - CARRIE
27.Lady Pank - ZAWSZE TAM GDZIE TY
28.New Order - BLUE MONDAY
29.The Cure - LOVESONG
30.Frankie Goes To Hollywood - POWER OF LOVE
31.Michael Jackson - GIVE IN TO ME
32.Bryan Adams - HEAVEN
33.Queen - WE ARE THE CHAMPIONS
34.The Moody Blues - NIGHTS IN WHITE SATIN
35.The Alan Parsons Project - EYE IN THE SKY
26.Red Box - CHENKO BŁĄD
37.Depeche Mode - ENJOY THE SILENCE
38.Pet Shop Boys - DOMINO DANCING
39.Bon Jovi - YOU GIVE LOVE A BAD NAME
40.Phil Collins - ANOTHER DAY IN PARADISE
41.Double - THE CAPTAIN OF HER HEART
42.a-ha - HUNTING HIGH AND LOW
43.OMD - ENOLA GAY
44.Lady Pank - TAŃCZ GŁUPIA TAŃCZ
45.No Doubt - DON'T SPEAK
46.Saxon - BROKEN HEROES
37.Pet Shop Boys - ALWAYS ON MY MIND BŁĄD
48.Frankie Goes To Hollywood - RELAX
49.Marillion - KAYLEIGH
50.Bon Jovi - BAD MEDICINE
51.Foreigner - I WANT TO KNOW WHAT LOVE IS
52.Aerosmith - DREAM ON
53.Electric Light Orchestra - TICKET TO THE MOON
54.KSU - 1944
55.Lady Pank - KRYZYSOWA NARZECZONA
56.Perfect - CHCEMY BYĆ SOBĄ
67.Eurythmics - HERE COMES THE RAIN AGAIN BŁĄD
58.Guns N' Roses - DON'T CRY
59.Simple Minds - SEE THE LIGHTS
60.Metallica - NOTHING ELSE MATTERS
61.Michael Jackson - DIRTY DIANA
62.Gary Moore - STILL GOT THE BLUES (FOR YOU)
64.Sztywny Pal Azji - WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI BŁĄD
63.Kult - ARAHJA BŁĄD BŁĄD
65.Accept - METAL HEART
66.Republika - OBCY ASTRONOM
67.OMD - PANDORA'S BOX
68.Frankie Goes To Hollywood - WELCOME TO THE PLEASUREDOME
69.Perfect - AUTOBIOGRAFIA
70.Tears for Fears - SOWING THE SEEDS OF LOVE
71.The Police - EVERY BREATH YOU TAKE
72.The Bolshoi - SUNDAY MORNING
73.The Cure - LULLABY
74.INXS - DISAPPEAR
75.Guns N' Roses - NOVEMBER RAIN
76.The Alan Parsons Project - LA SAGRADA FAMILIA
77.AC/DC - FOR THOSE ABOUT TO ROCK (WE SALUTE YOU)
78.The Cranberries - WHEN YOU'RE GONE
79.Yes - OWNER OF A LONELY HEART
80.Iron Maiden - FEAR OF THE DARK
81.Metallica - THE UNFORGIVEN
82.Sabaton - UPRISING
83.Patrick Swayze - SHE’S LIKE THE WIND
84.Pet Shop Boys - RENT
85.OMD - SO IN LOVE
86.Guns N' Roses - CIVIL WAR
87.Pearl Jam - CRAZY MARY
88.U2 - PRIDE (IN THE NAME OF LOVE)
89.Whitesnake - HERE I GO AGAIN
90.The Cure - CLOSE TO ME
91.Ziyo - WYSPY (BLIŻEJ GWIAZD)
92.Wilki - SON OF THE BLUE SKY
93.The Cranberries - ZOMBIE
94.Republika - MAMONA
95.Red Box - FOR AMERICA
96.Metallica - ONE
97.The Cure - THE LAST DAY OF SUMMER
98.Red Hot Chili Peppers - UNDER THE BRIDGE
99.Whitney Houston - I WANNA DANCE WITH SOMEBODY
100.U2 - DESIRE

II. Głosowanie na Forumowy Top Wszech Czasów 2023.

1. Głosujemy na 100 utworów.
2. Punktacja od 100 pkt. za 1 miejsce do 1 za miejsce 100.
a. głosy z utworami spoza zestawu będę pomijał i obniżał odpowiednio punktację o 1 punkt dla wyższych pozycji, to samo tyczy się miejsc bez wpisanych utworów, bądź z brakiem jakiejkolwiek pozycji.
b. dopuszczalna edycja typu z adnotacją czego dokładnie dotyczyła.
c. głosy alfabetycznie ułożone zostaną zaliczone jeśli tylko zostaną im przypisane pozycje.
d. głosy bez przypisanych pozycji punktowane za 1 pkt.
e. głosowanie na dwie ręce (lub więcej) będzie karane z najwyższą surowością, przypominam, że to tylko zabawa.
3. Głosujemy: do 6 stycznia 2024 do godziny 24.00

Ale w sumie w regulaminie nic nie ma na temat takich pomyłek... Carlit nie pomyślał pisząc regulamin, że ktoś nie tylko może zdublować miejsca, ale nawet utwory. Zakładał, że jedyną pomyłką może być brak miejsca lub ewentualnie brak cyfry obok nazwy utworu lub brak nazwy obok cyfry...
Logika w takim razie podpowiada, żeby poprawić te błędy wchodząc na chwilę w skórę głosującego i edytować to 26 na 36, 37 na 47, a 67 na 57. Natomiast utwór z 63 i 64 umieścić we właściwym wierszu. Natomiast jeśli jest zdublowany utwór, to trzeba go zupełnie usunąć i pomniejszyć o jeden punkt punktowanie wszystkich utworów powyżej. Na przykład:

1.Dire Straits - BROTHER IN ARMS - 99 PKT zamiast 100
2.Archive - AGAIN - 98 PKT zamiast 99
...
10.The Beatles - HEY JUDE - 90 PKT zamiast 91
11.Archive - AGAIN DUBEL
12.The Cure - Lullabay - 88 PKT - prawidłowa wartość

Zostają oryginalne miejsca zmniejsza się tylko liczba punktów, ale co z 12 miejscem w takim przypadku? Przesuwamy go na lokatę wyżej i dajemy 89 PKT?

1.Dire Straits - BROTHER IN ARMS - 99 PKT
2.Archive - AGAIN - 98 PKT
...
10.The Beatles - HEY JUDE - 90 PKT
11. The Cure - Lullabay - 89 PKT

A może w tym pierwszym przypadku te zdublowane miejsca, które nie są we właściwych wierszach (Red Box - CHENKO, Pet Shop Boys - ALWAYS ON MY MIND, Eurythmics - THERE COMES THE RAIN AGAIN) też powinno się w ogóle usunąć? Również te w niewłaściwych wierszach z 63 i 64 miejsca?
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 4:42 pm Tylko wiesz co, tak sobie pomyślałem, że najlepiej by było zostawić tę kolumnę A w arkuszuTop2023wyniki do wklejenia formuły w której pokazana by była ostateczna pozycja. Można by było sobie łatwo skopiować całą stronę z miejscem, nazwą utworu i punktami i tak dalej i tak dalej np. do e-maila, albo na stronę forum. Ale to wymagałoby przerabiania znowu wszystkich kodów więc szkoda zachodu.
Czyli chciałbyś w kolumnie A mieć ostateczną pozycję? Mi się wydaje, że lepiej by było pozostawić utwór w kolumnie A a ew ostateczną pozycję w kolumnie B mieć.

To co ma być wpisane na forum to jest zaplanowane na kolumnę L a to co można wysłać np mailem w formie łatwej do wczytania przez kogoś innego (np. każda jedna komórka oddzielona średnikami) to można np w kolumnie M dodać.
Ale ta do kolumny L jest długa i można się łatwo w niej pogubić więc pewnie na koniec można to dodać. Bo ciągle jeszcze brakuje pobrania danych z poprzedniego notowania (utwór, pozycja,link - bo chyba więcej nie potrzeba, ew punkty). Chyba,że zawsze dostawaliście wyniki od poprzedniego prezentera.
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

Co do błędów to regulamin ten powstał taki pewnie dlatego, że dla ręcznego liczenia każdy błąd to duży problem.
Przy liczeniu formułami chyba najlepiej by było (tak jak już ktoś to sugerował) by była szansa poprawienia się po znalezieniu błędu i by ostatecznie każda pozycja była poprawna i nie zdublowana. W przypadku braku poprawek chyba najlepiej by było poprawiać to już ręcznie w arkuszu - wyrzucić duble utworów, przesunąć w dół i uzupełnić od góry pustymi głosami (tylko wtedy osoba by nie miała głosu nr 1.) A potem ponumerować od nowa ignorując podane przez osobę numery ( automatycznie w osobnej kolumnie - podobnie jak sprawdzanie dubli pozycji czyli gdy osoba w poprzedniego wiersza jest taka sama to +1 a jak inna to 1) i tylko tą nową numerację używać. Ale to by musiał być osobny regulamin dla liczenia recznego i liczenia formułami.
U mnie było to tak, że była oryginalna pozycja, zmieniona pozycja i punkty na podstawie zmienionej pozycji. Ale wtedy było coś takiego, że jeden głos na utwór ale się punkty nie zgadzają.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: pn lut 05, 2024 9:42 pm [
To co ma być wpisane na forum to jest zaplanowane na kolumnę L a to co można wysłać np mailem w formie łatwej do wczytania przez kogoś innego (np. każda jedna komórka oddzielona średnikami) to można np w kolumnie M dodać.
Ale ta do kolumny L jest długa i można się łatwo w niej pogubić więc pewnie na koniec można to dodać. Bo ciągle jeszcze brakuje pobrania danych z poprzedniego notowania (utwór, pozycja,link - bo chyba więcej nie potrzeba, ew punkty). Chyba,że zawsze dostawaliście wyniki od poprzedniego prezentera.

Jeżeli ma być jeszcze kolumna, z której można sobie będzie zrobić kopiuj-wklej pełnych wyników, to zupełnie zmienia postać rzeczy. A skąd będzie można zaimportować wyniki z poprzedniego topu? Będzie potrzebny trzeci arkusz z wynikami poprzedniego topu?
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 4:42 pm Natomiast jeśli jest zdublowany utwór, to trzeba go zupełnie usunąć i pomniejszyć o jeden punkt punktowanie wszystkich utworów powyżej. Na przykład:

1.Dire Straits - BROTHER IN ARMS - 99 PKT zamiast 100
2.Archive - AGAIN - 98 PKT zamiast 99
...
10.The Beatles - HEY JUDE - 90 PKT zamiast 91
11.Archive - AGAIN DUBEL
12.The Cure - Lullabay - 88 PKT - prawidłowa wartość

Zostają oryginalne miejsca zmniejsza się tylko liczba punktów, ale co z 12 miejscem w takim przypadku? Przesuwamy go na lokatę wyżej i dajemy 89 PKT?

1.Dire Straits - BROTHER IN ARMS - 99 PKT
2.Archive - AGAIN - 98 PKT
...
10.The Beatles - HEY JUDE - 90 PKT
11. The Cure - Lullabay - 89 PKT

A może w tym pierwszym przypadku te zdublowane miejsca, które nie są we właściwych wierszach (Red Box - CHENKO, Pet Shop Boys - ALWAYS ON MY MIND, Eurythmics - THERE COMES THE RAIN AGAIN) też powinno się w ogóle usunąć? Również te w niewłaściwych wierszach z 63 i 64 miejsca?
Suma miejsca i punktow powinno być 101 czyli jeśli jest tylko jeden błąd na pozycji 11 to 12. miejsce ma normalnie swoje 89 punktów a tylko powyższe mają obniżone o 1 czyli 10. ma 90 pkt 1. ma 99pkt
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 9:57 pm Jeżeli ma być jeszcze kolumna, z której można sobie będzie zrobić kopiuj-wklej pełnych wyników, to zupełnie zmienia postać rzeczy. A skąd będzie można zaimportować wyniki z poprzedniego topu? Będzie potrzebny trzeci arkusz z wynikami poprzedniego topu?
Tak właśnie u mnie było. No i nowa formuła dla Notepad++ :-D (ale jeszcze nie mam uniwersalnej bo ręcznie troche było poprawiane ale ponieważ to już tylko jeden zestaw jest to nie jest tak źle.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: pn lut 05, 2024 10:03 pm
Suma miejsca i punktow powinno być 101 czyli jeśli jest tylko jeden błąd na pozycji 11 to 12. miejsce ma normalnie swoje 89 punktów a tylko powyższe mają obniżone o 1 czyli 10. ma 90 pkt 1. ma 99pkt
To znaczy że po edycji w arkuszu to wygląda tak?

10. The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
12.The Cure - Lullabay 89 pkt (oryginalna pozycja)

Czy tak?

10.The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
11.The Cure - Lullabay 89 pkt (pozycja przesunięta o +1)

Logika podpowiada, że ten pierwszy przykład jest poprawny.
Ostatnio zmieniony pn lut 05, 2024 11:17 pm przez mario85832719, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: liczenie głosów

Post autor: jollyroger72 »

mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 11:10 pm 10. The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
12.The Cure - Lullabay 89 pkt (oryginalna pozycja)
Tak jest zazwyczaj / (chyba) zawsze liczone.
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

Rozumiem, że wg regulaminu powinno być:
10. The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
12.The Cure - Lullabay 89 pkt (oryginalna pozycja)
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: pn lut 05, 2024 11:16 pm Rozumiem, że wg regulaminu powinno być:
10. The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
12.The Cure - Lullabay 89 pkt (oryginalna pozycja)


Tak logika podpowiada.
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

jollyroger72 pisze: pn lut 05, 2024 11:16 pm
mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 11:10 pm 10. The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
12.The Cure - Lullabay 89 pkt (oryginalna pozycja)
Tak jest zazwyczaj / (chyba) zawsze liczone.
A jak policzyć takie głosowanie? Zrobić edycje po myśli głosującego, któremu ewidentnie pomyliły się sąsiednie klawisze? A ta 63 i 64 pozycja, która nie jest w prawidłowych wierszach? Jak to interpretować?

1.The Cars - DRIVE
2.Pet Shop Boys - IT'S A SIN
3.Bon Jovi - BORN TO BE MY BABY
4.Europe - THE FINAL COUNTDOWN
5.Roxette - IT MUST HAVE BEEN LOVE
6.a-ha - THE SUN ALWAYS SHINES ON TV
7.Mr. Mister - BROKEN WINGS
8.Pet Shop Boys - SUBURBIA
9.Alice Cooper - POISON
10.Marillion - INCOMMUNICADO
11.Róże Europy - JEDWAB
12.Michael Jackson - SMOOTH CRIMINAL
13.Lady Pank - SZTUKA LATANIA
14.The Cure - JUST LIKE HEAVEN
15.Europe - OPEN YOUR HEART
16.The Hooters - ALL YOU ZOMBIES
17.Nazareth - PLEASE DON'T JUDAS ME
18.Smokie - IF YOU THINK YOU KNOW WHAT TO LOVE ME
19.Maanam - KRAKOWSKI SPLEEN
20.Rezerwat - ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
21.Madonna - LIKE A PRAYER
22.Lady Pank - MNIEJ NIŻ ZERO
23.Yazoo - HAPPY PEOPLE
24.Snowy White - BIRD OF PARADISE
25.a-ha - TAKE ON ME
26.Europe - CARRIE
27.Lady Pank - ZAWSZE TAM GDZIE TY
28.New Order - BLUE MONDAY
29.The Cure - LOVESONG
30.Frankie Goes To Hollywood - POWER OF LOVE
31.Michael Jackson - GIVE IN TO ME
32.Bryan Adams - HEAVEN
33.Queen - WE ARE THE CHAMPIONS
34.The Moody Blues - NIGHTS IN WHITE SATIN
35.The Alan Parsons Project - EYE IN THE SKY
26.Red Box - CHENKO BŁĄD
37.Depeche Mode - ENJOY THE SILENCE
38.Pet Shop Boys - DOMINO DANCING
39.Bon Jovi - YOU GIVE LOVE A BAD NAME
40.Phil Collins - ANOTHER DAY IN PARADISE
41.Double - THE CAPTAIN OF HER HEART
42.a-ha - HUNTING HIGH AND LOW
43.OMD - ENOLA GAY
44.Lady Pank - TAŃCZ GŁUPIA TAŃCZ
45.No Doubt - DON'T SPEAK
46.Saxon - BROKEN HEROES
37.Pet Shop Boys - ALWAYS ON MY MIND BŁĄD
48.Frankie Goes To Hollywood - RELAX
49.Marillion - KAYLEIGH
50.Bon Jovi - BAD MEDICINE
51.Foreigner - I WANT TO KNOW WHAT LOVE IS
52.Aerosmith - DREAM ON
53.Electric Light Orchestra - TICKET TO THE MOON
54.KSU - 1944
55.Lady Pank - KRYZYSOWA NARZECZONA
56.Perfect - CHCEMY BYĆ SOBĄ
67.Eurythmics - HERE COMES THE RAIN AGAIN BŁĄD
58.Guns N' Roses - DON'T CRY
59.Simple Minds - SEE THE LIGHTS
60.Metallica - NOTHING ELSE MATTERS
61.Michael Jackson - DIRTY DIANA
62.Gary Moore - STILL GOT THE BLUES (FOR YOU)
64.Sztywny Pal Azji - WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI BŁĄD
63.Kult - ARAHJA BŁĄD BŁĄD
65.Accept - METAL HEART
66.Republika - OBCY ASTRONOM
67.OMD - PANDORA'S BOX
68.Frankie Goes To Hollywood - WELCOME TO THE PLEASUREDOME
69.Perfect - AUTOBIOGRAFIA
70.Tears for Fears - SOWING THE SEEDS OF LOVE
71.The Police - EVERY BREATH YOU TAKE
72.The Bolshoi - SUNDAY MORNING
73.The Cure - LULLABY
74.INXS - DISAPPEAR
75.Guns N' Roses - NOVEMBER RAIN
76.The Alan Parsons Project - LA SAGRADA FAMILIA
77.AC/DC - FOR THOSE ABOUT TO ROCK (WE SALUTE YOU)
78.The Cranberries - WHEN YOU'RE GONE
79.Yes - OWNER OF A LONELY HEART
80.Iron Maiden - FEAR OF THE DARK
81.Metallica - THE UNFORGIVEN
82.Sabaton - UPRISING
83.Patrick Swayze - SHE’S LIKE THE WIND
84.Pet Shop Boys - RENT
85.OMD - SO IN LOVE
86.Guns N' Roses - CIVIL WAR
87.Pearl Jam - CRAZY MARY
88.U2 - PRIDE (IN THE NAME OF LOVE)
89.Whitesnake - HERE I GO AGAIN
90.The Cure - CLOSE TO ME
91.Ziyo - WYSPY (BLIŻEJ GWIAZD)
92.Wilki - SON OF THE BLUE SKY
93.The Cranberries - ZOMBIE
94.Republika - MAMONA
95.Red Box - FOR AMERICA
96.Metallica - ONE
97.The Cure - THE LAST DAY OF SUMMER
98.Red Hot Chili Peppers - UNDER THE BRIDGE
99.Whitney Houston - I WANNA DANCE WITH SOMEBODY
100.U2 - DESIRE
Ostatnio zmieniony pn lut 05, 2024 11:26 pm przez mario85832719, łącznie zmieniany 1 raz.
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

jollyroger72 pisze: pn lut 05, 2024 11:16 pm
mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 11:10 pm 10. The Beatles - HEY JUDE 90 pkt (-1 pkt)
12.The Cure - Lullabay 89 pkt (oryginalna pozycja)
Tak jest zazwyczaj / (chyba) zawsze liczone.
A co jeśli głosowanie wygląda tak:
1. Utwór1
3. Utwór2
2. Utwór3
4. Utwór4
2. Utwór5
6. Utwór6
A pozostałe utwory zagłosowane poprawnie.

Liczy się tylko kolejność wypisana czy bardziej numery pozycji (tam gdzie się da)?
mario85832719
Posty: 528
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 1:15 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: Sochaczew

Re: liczenie głosów

Post autor: mario85832719 »

neisej pisze: pn lut 05, 2024 10:06 pm
No i nowa formuła dla Notepad++ :-D (ale jeszcze nie mam uniwersalnej bo ręcznie troche było poprawiane ale ponieważ to już tylko jeden zestaw jest to nie jest tak źle.
Nowa formuła :D
Rozumiem, że uwzględnia więcej opcji.
A napisz mi jeszcze, co się stanie, jeśli nie zrobię edycji nazwy utworu z literówką? Formuła w komórce B2 w arkuszu z wynikami policzy mi punkty przyznane tej piosence, czy nie?
neisej
Posty: 737
Rejestracja: pn maja 09, 2022 12:12 am

Re: liczenie głosów

Post autor: neisej »

mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 11:41 pm
neisej pisze: pn lut 05, 2024 10:06 pm
No i nowa formuła dla Notepad++ :-D (ale jeszcze nie mam uniwersalnej bo ręcznie troche było poprawiane ale ponieważ to już tylko jeden zestaw jest to nie jest tak źle.
Nowa formuła :D
Rozumiem, że uwzględnia więcej opcji.
Tak. Powinna uwzględniać format:
Pozycja. [Punkty | głosów | ileRazyNajwyższa x najwyższaPozycja.] Utwór (+-zmiana) (głosujący z tym utworem na 1. miejscu)
Link
mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 11:41 pm A napisz mi jeszcze, co się stanie, jeśli nie zrobię edycji nazwy utworu z literówką? Formuła w komórce B2 w arkuszu z wynikami policzy mi punkty przyznane tej piosence, czy nie?
Jeżeli utwór nie będzie dokładnie taki jak na liście to punkty się wogóle nie podliczą. Dlatego sprawdzenie utworu (kolumna G w Top glosy) jest bardzo ważne.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: liczenie głosów

Post autor: jollyroger72 »

mario85832719 pisze: pn lut 05, 2024 11:21 pm A jak policzyć takie głosowanie? Zrobić edycje po myśli głosującego, któremu ewidentnie pomyliły się sąsiednie klawisze? A ta 63 i 64 pozycja, która nie jest w prawidłowych wierszach? Jak to interpretować?
To już tak naprawdę indywidualna decyzja liczącego.
Te lapsusy z numeracją ja osobiście uznałbym za takie, jakie powinny być poprawne (czyli 36, 47 etc.). Natomiast miejsca 63 i 64 policzyłbym normalnie czyli tak, jakie pozycje im przypisano (pomimo tego, że wiersze są zamienione).
Czytam Wasze wywody i dochodzę do wniosku, że w przypadku różnych błędów i niejasności w głosowaniach poszczególnych osób, prostszy wydaje mi się zwykły excel i półręczna robota. Najwięcej czasu schodzi na wpisywanie punkcików, ale później sortowanie i ułożenie zestawienia to prawdziwa rozrywka :wink:
ODPOWIEDZ