Nowości TFP #175

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

moonshine
Posty: 75
Rejestracja: czw wrz 28, 2023 9:29 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012

Re: Nowości TFP #175

Post autor: moonshine »

Widzę, że Steven podzielił publiczność - i dobrze. ;) Bezpieczniej byłoby dać bardziej przyjazne dla ucha 'What Life Brings' albo 'Time Is Running Out', ale 'Staircase' jest dla mnie dużo ciekawszy muzycznie, ma wspaniałe i nieoczywiste solo gitary, a jako utwór zamykający album sprawdził się znakomicie. No a cała płyta najlepsza od czasu Hand Cannon Erase. Ogólnie pierwszy kawałek na liście cieszy. :)
John1994
Posty: 1340
Rejestracja: pt sie 17, 2018 7:09 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1684

Re: Nowości TFP #175

Post autor: John1994 »

moonshine pisze: pt paź 20, 2023 9:06 pm Bezpieczniej byłoby dać bardziej przyjazne dla ucha 'What Life Brings' albo 'Time Is Running Out', ale 'Staircase' jest dla mnie dużo ciekawszy muzycznie, ma wspaniałe i nieoczywiste solo gitary, a jako utwór zamykający album sprawdził się znakomicie. No a cała płyta najlepsza od czasu Hand Cannon Erase.
Bardzo cenna recenzja ! Dziękuję... Mam "The Harmony Codex" na radarze, ale brakuje dłuższej chwili na spokojny odsłuch, a Steven Wilson to taki twórca, do którego nowej muzyki nigdy nie podchodziłem na zasadzie, że posłucham sobie jakichś fragmentów całości/singli. Dla mnie czy to Wilson solo, czy Porcupine Tree, to zawsze były rzeczy, których słuchałem jako jednej, zamkniętej całości. Chociaż też nie zawsze były to 100% "concept albumy".
moonshine
Posty: 75
Rejestracja: czw wrz 28, 2023 9:29 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012

Re: Nowości TFP #175

Post autor: moonshine »

John1994 pisze: pt paź 20, 2023 9:43 pm
moonshine pisze: pt paź 20, 2023 9:06 pm Bezpieczniej byłoby dać bardziej przyjazne dla ucha 'What Life Brings' albo 'Time Is Running Out', ale 'Staircase' jest dla mnie dużo ciekawszy muzycznie, ma wspaniałe i nieoczywiste solo gitary, a jako utwór zamykający album sprawdził się znakomicie. No a cała płyta najlepsza od czasu Hand Cannon Erase.
Bardzo cenna recenzja ! Dziękuję... Mam "The Harmony Codex" na radarze, ale brakuje dłuższej chwili na spokojny odsłuch, a Steven Wilson to taki twórca, do którego nowej muzyki nigdy nie podchodziłem na zasadzie, że posłucham sobie jakichś fragmentów całości/singli. Dla mnie czy to Wilson solo, czy Porcupine Tree, to zawsze były rzeczy, których słuchałem jako jednej, zamkniętej całości. Chociaż też nie zawsze były to 100% "concept albumy".
Bardzo dobre podejście, jeśli chodzi o unikanie słuchania singli. Ten album zdecydowanie sprawdza się lepiej jako całość.
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nowości TFP #175

Post autor: kajman »

Ech, gdybym dał Dolly na pierwszym i nie zagłosował na Dawida. Ale dobrze chociaż, że jest Archive.
A co do Wilsona to dla mnie świetny jest otwieracz i utwór tytułowy.
ODPOWIEDZ