Drugi Top Radia 357

Lista piosenek Radia 357

Moderatorzy: ku3a, Yacy, Mateusz, neon.ka, jotem3, ku3a, neon.ka, Yacy, Mateusz, jotem3

temik3
Posty: 17353
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: temik3 »

Każdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanować. Moim zdaniem im zestaw będzie węższy tym będzie mniejsze zainteresowanie Topem, gdyż część patronów być może stwierdzi, po co mi taki Top skoro wycięli mi moje ulubione utwory, a tego chyba tu nie chcemy tak mi się wydaje. Ktoś napisał, że mogliśmy dodać swoje trzy propozycje więc jesli tylko redakcja zechciała by dołożyć coś z tego do zestawu to ile trzeba by usunąć by ten zestaw był mniejszy? Ktoś napisał o nad reprezentowaniu wykonawcy, słusznie, tylko teraz do jakich utworów się ograniczyć przy tym wykonawcy, przecież z takich LZ, czy PF usunięcie czegoś spowoduje zapewne lawinę głosów przeciwnych. Czy te utwory, o które walczyło forum jak pisze Wojtek są tak ważne, że nikt ich nie może usunąć? Nie jesteśmy pępkiem świata, widocznie nie spełniły swego zadania. Oczywiście mogliby tego nie odrzucać, ale znów nasuwa się pytanie czy te dodane forowe, czy te patronów nie będą szorować dołów i dalej czołówka czy tam setka co roku będzie ulegać tylko kosmetycznym zmianom, lub zmianom spowodowanym "czymś nagłym"? Zgodzę się tu zdecydowanie z tym, że spora liczba patronów traktuje ten Top na zasadzie mogę głosować, nie mam czasu na poszukiwania i zagłosuję na szybcika i skończę na literze K. Ale czy jakiekolwiek zmiany czy to ilości utworów czy to ilości głosów coś zmienią? Pewnie niewiele. Nadal Ci co głosowali na szybko dalej będą to robić, a jeśli ograniczymy choćby ilość utworów DM to Ci szybcy i tak zagłosują na te co głosowali jak im zabierzesz dwa inne. Tak, że to droga raczej donikąd. Może niech redaktorzy za rok odwrócą kolejność alfabetyczną i zobaczymy jak się zmieni Top, czy wtedy U2 awansuje czy DM spadnie itd.Moim zdaniem wolałbym aby ten zestaw się powiększył, ktoś jak będzie chciał dokładnie przejrzeć listę się z nią zapoznać to wybierze może coś mniej oczywistego. A usuwać jak już to na zasadzie o jakiej wspomniał Wojtek, ostatnia przykładowo 50 out, ale z tym usuwaniem też bym poczekał choć z dwa lata.
Ja jednak bez dopływu nowych słuchaczy nie wróże jakichkolwiek zmian gdyż Ci sami słuchacze podejrzewam w 90% będą głosować na to samo. Wasze, Nasze dywagacje na temat Topu pewnie niewiele dadzą, aczkolwiek przynajmniej widać, że widzimy iż problem istnieje.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: Gary »

skoro alfabet ma takie znaczenie i jak tu napisano na przysłowiowej literce "I" kończą się głosy to może byłaby możliwość zaznaczenia dowolnej liczby głosów, z tym że na ostatniej planszy system nakazałby usunąć określoną liczbę piosenek. Przykładowo, ktoś zaznaczył 85 piosenek, przechodzą one na następną stronę tak jak obecnie, gdzie mamy wymienione utwory, na które głosujemy z tym, że system informuje, że musisz usunąć z listy 28 utworów by oddać głos.
Zawsze to byłoby lepiej niż niemożność zaznaczania kolejnych utworów do końca alfabetu, byłaby przynajmniej szansa na refleksję przy głosowaniu, a nie zajęłoby aż tak dużo więcej czasu....chyba, że ktoś zamiast tych 85 zaznaczyłby sobie np. 585 :wink:
W obecnej sytuacji to mam wrażenie, że gdy komuś głosy kończą się przy literce "K" a intuicyjnie wie, że chce jeszcze zagłosować na Floydów i U2, to odhacza z dotychczasowych te 5-6 głosów, zaznacza tych swoich faworytów z dalszej części i po prostu głosuje


co do kwestii "mało utworów po 1994 roku" - to jeśli weźmiemy LP3 jako swego rodzaju latarnię morską, oczywiście niedoskonałą i spojrzymy na podsumowanie wszech czasów to niewątpliwie jest tam sporo klasyków corocznego topu. Ale jak weźmiemy pod lupę np. Depeche Mode, to najwyżej notowanych utworów w podsumowaniu najzwyczajniej w świecie nie ma w zestawie do głosowania. Nie wiem czy one przebiłyby się ponad ich starsze klasyki, ale np. czy "Precious", które osobiście lubię to klasyk? Chyba mogłoby być zluzowane przez np. "Heaven", mogłoby się pojawić "God is Dead?" Black Sabbath...takich przykładów byłoby pewnie więcej. Chodzi mi o rewizję utworów wielu zespołów ze światowego topu, które przeboje według zestawu wszech czasów skończyły się w okolicach roku 2000, a przecież były też takie później, a niekoniecznie te starsze, uznane nadal przez szerszą publiczność są uznawane za aż tak wszech czasowe, skoro zajmują miejsca w dole zestawienia.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: bobby-x »

Czy kojarzycie do której godziny była audycja po koncercie Raya Wilsona i jak to się nazywało?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: Neo01 »

"Bitwa: Dylan czy Cohen" - jakoś tak. Czas trwania pokazuje 115 minut.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: bobby-x »

Tak jakoś to było... czyli około 22:00 do prawie 24:00. Dzięki.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: Mash »

Tak w wiodącym temacie:
1) nie ma żadnych twardych dowodów na wielki wpływ "syndromu alfabetu", Top 50 jak wyglądało, tak wygląda.
2) może jednak w pierwszej części alfabetu są zespoły "ważniejsze"* i "lepsze"*...
3) *cokolwiek te pojęcie oznaczają, bo przecież są obarczone 100% dawką subiektywizmu...
4) nie da się jednak tego w żaden sposób stwierdzić, bo zbadać tego zjawiska się nie da z przyczyn jak w pkt 3)
5) można zrobić eksperyment i wrzucić do zestawu utwory dekadami i w ramach każdej zrobić kolejność alfabetyczną. Albo dowolną. Obstawiam, że i tak czołówka będzie taka sama :wink:
Kuba1201
Posty: 2042
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: Kuba1201 »

Właśnie teraz zauważyłem, że po raz pierwszy w historii zarówno trójkowych jak i trójkowopiątkowosiódemkowych topów nie ma "Whole Lotta Love" i "Angie". W sumie trochę szkoda.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: bobby-x »

nie było w zestawie?
Kuba1201
Posty: 2042
Rejestracja: śr lip 01, 2020 8:03 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2018

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: Kuba1201 »

bobby-x pisze: pt sty 06, 2023 8:34 pm nie było w zestawie?
Wyleciało po prostu z pierwszej setki.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: tadzio3 »

Tym bardziej duży spadek tych piosenek, że obecnie nie ma konkurencji polskich, a jednak to zawsze było kilkanaście pozycji.
thestranglers
Posty: 628
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Drugi Top Radia 357

Post autor: thestranglers »

Przyłączam się do ciekawości naszego topu, słucham właśnie Lamentu, fajnie będzie go tu zobaczyć.
ODPOWIEDZ