Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Sundrajta »

Strzelił cztery karne (jednego nie trafił) z gry i dwa w konkursach rzutów karnych. :arrow:
jollyroger72 pisze: pn gru 19, 2022 1:19 pm Jeszcze nim doszło do kontaktu nogi Francuza z nogą Argentyńczyka, to Di Maria już zaczął się wykładać.
Dobra nie było karnego i co w związku z tym, zabieramy Messiemu statuetkę, bo mu się nie należała? :mrgreen:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: jollyroger72 »

Sundrajta pisze: pn gru 19, 2022 3:02 pm Dobra nie było karnego i co w związku z tym, zabieramy Messiemu statuetkę, bo mu się nie należała?
A czy ja podważam przyznanie statuetki?
Napisałem w kontekście stwierdzenia "żałosne". Obraz Marciniaka wcale nie jest taki idealny. Choć i tak wybroni się z tej swojej decyzji, bo kontakt noga-noga był :lol:
Niedługo piłka nożna stanie się grą bezkontaktową, bo każda ocierka to będzie odgwizdywany faul :roll:
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

jollyroger72 pisze: pn gru 19, 2022 3:28 pm
Sundrajta pisze: pn gru 19, 2022 3:02 pm Dobra nie było karnego i co w związku z tym, zabieramy Messiemu statuetkę, bo mu się nie należała?
A czy ja podważam przyznanie statuetki?
Napisałem w kontekście stwierdzenia "żałosne". Obraz Marciniaka wcale nie jest taki idealny. Choć i tak wybroni się z tej swojej decyzji, bo kontakt noga-noga był :lol:
Niedługo piłka nożna stanie się grą bezkontaktową, bo każda ocierka to będzie odgwizdywany faul :roll:
Moim zdaniem statuetke mogli przyznać komuś z dwójki Messi -Mbappe, Messi zawalił bramkę na 2-2, Mbappe sam w pojedynkę wyciągnął Francję z dna na jakim byli do 75 minuty. Ale Argentyna jest MŚ więc nie ma się co spinać na temat tego czy dostał słusznie czy nie, tym bardziej, że nikt tu o to się nie spiera. A karny dla Argentyny? Do wczoraj kiedy położyłem się spać byłem pewny, że karny był, dziś po burzy w sieci postanowiłem bliżej się temu przyjrzeć i co? Aktor DiMaria pokazał, że Marciniak jednak popełnił błąd. Co nie zmienia faktu, że sędziował bardzo dobrze i z tej sytuacji się wybroni, jednak nie podoboają mi się takie karne, ani karny Szczęsnego, ani karny na Ronaldo, a jesli już takie gwiżdźą to powinno ich w każdym meczu być po kilka. Jednak stawiając się w sytuacji francuzów to mieli rację. Kontakt czyli jakieś delikatne pchnięcie było ręką, ale nie było kontaktu z nogą, dopiero wtedy gdy "faulowany" prawie leżał.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze: pn gru 19, 2022 3:28 pm Niedługo piłka nożna stanie się grą bezkontaktową, bo każda ocierka to będzie odgwizdywany faul :roll:
O to to by trzeba sędziego Lahoza sklonować ;) i zrobić mu więcej miejsca do zapisywania żółtych i czerwonych kartek :mrgreen:
thestranglers
Posty: 652
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: thestranglers »

Dzięki za prowadzenie, gratulacje dla zwycięzców. Trochę się znam skoro i tu jestem w końcowej ósemce. :)
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: santosz »

Jakoś nikt nie pisze o golu na 3:2 dla Argentyny. Według przepisów bramka nie powinna być uznana W momencie oddawania strzału przez Messiego na boisku byli dodatkowi dwaj gracze Argentyny, którzy wybiegli z ławki. Trudno mieć pretensje do Marciniaka, który musiałby mieć oczy dookoła głowy, powinien natomiast zareagować sędzia boczny a przede wszystkim VAR! Reakcji zero.

13 Argentyńczyków na boisku

Obrazek
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Artur »

Też to zauważyłem, była taka powtórka tej bramki, w której było to widać ale oczywiście już więcej jej nie zobaczyliśmy i pewny nie jestem.
Ale w tej sytuacji jak na screenie piłka jest już chyba za linią bramkową.
Ja jeszcze wypatrzyłem inną sytuację, wydawało mi się że pod koniec regulaminowego czasu meczu, przy stanie 2:2, był ogromne zamieszanie pod bramką Argentyny i obrońca klęcząc podał piłkę do bramkarza. Sytuacja miała miejsce z pół metra przed linią bramkową. Powtórki nigdy nie było.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6555
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Sundrajta »

Jak widzę na zdjęciu, piłka już jest w bramce, więc trzeba by było do setnej sekundy obliczyć kiedy ci dwaj rezerwowi wpadli na boisko.
No i bez jaj jaki oni mieli wpływ na akcję? Gdy aż tak po aptekarsku zaczniemy sędziować, to mecz się do trzech godzin przedłuży (i to wczasie regulaminowym, bo teraz z dogrywką i karnymi potrafi tyle trwać)?
Zresztą jak mogę się domyślać VAR nie ma w regulaminie sprawdzania takich akcji. :know:
temik3 pisze: pn gru 19, 2022 3:46 pm Messi zawalił bramkę na 2-2, Mbappe sam w pojedynkę wyciągnął Francję z dna na jakim byli do 75 minuty.
A tu się całkowicie zgadzam piłkarzem finału był Francuz, ja raczej pisałem o statuetce za cały Mundial. :twisted:

I też dziękuję wszystkim za fajną zabawę, no i w odróżnieniu od innych wyszło, że ja się mało znam na piłce, bo nawet w grze prowadzonej przez siebie, nie wypadłem za dobrze. :mrgreen:
Artur pisze: pn gru 19, 2022 4:47 pm Ja jeszcze wypatrzyłem inną sytuację, wydawało mi się że pod koniec regulaminowego czasu meczu, przy stanie 2:2, był ogromne zamieszanie pod bramką Argentyny i obrońca klęcząc podał piłkę do bramkarza.
Też to widziałem. I miał prawo tak zrobić. Bo w którymś ze spotkań fazy grupowej była podobna sytuacja i na innym forum piłkarskim wypowiadał się kolega, który świetnie (mam nadzieję) orientuje się w przepisach i do bramkarza piłki podawać nie można tylko stopą i piszczelem! Od kolana wzwyż już jest dopuszczalne. :lol: Widziałeś przecież że ten obrońca właśnie przykląkł, żeby podać piłkę kolanem.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Artur »

temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Sundrajta pisze: pn gru 19, 2022 4:48 pm A tu się całkowicie zgadzam piłkarzem finału był Francuz, ja raczej pisałem o statuetce za cały Mundial. :twisted:
Rozumiem Cię dokładnie i nie mam sprzeciwu, tylko pewnie gdyby mistrzem była Francja to i Mbappe by był zwycięskim dziś Messim.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Artur pisze: pn gru 19, 2022 4:47 pm Ja jeszcze wypatrzyłem inną sytuację, wydawało mi się że pod koniec regulaminowego czasu meczu, przy stanie 2:2, był ogromne zamieszanie pod bramką Argentyny i obrońca klęcząc podał piłkę do bramkarza. Sytuacja miała miejsce z pół metra przed linią bramkową. Powtórki nigdy nie było.
Tak była taka sytuacja i była powtórka. Jedna ale była. Też można się spierać czy nie powinno być rzutu wolnego pośredniego. Raczej tak.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Artur »

Sundrajta pisze: pn gru 19, 2022 4:48 pmTeż to widziałem. I miał prawo tak zrobić. Bo w którymś ze spotkań fazy grupowej była podobna sytuacja i na innym forum piłkarskim wypowiadał się kolega, który świetnie (mam nadzieję) orientuje się w przepisach i do bramkarza piłki podawać nie można tylko stopą i piszczelem! Od kolana wzwyż już jest dopuszczalne. :lol: Widziałeś przecież że ten obrońca właśnie przykląkł, żeby podać piłkę kolanem.
dokładnie tak widziałem i w takim przypadku wszystko było w porządku
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Artur »

temik3 pisze: pn gru 19, 2022 5:00 pm
Artur pisze: pn gru 19, 2022 4:47 pm Ja jeszcze wypatrzyłem inną sytuację, wydawało mi się że pod koniec regulaminowego czasu meczu, przy stanie 2:2, był ogromne zamieszanie pod bramką Argentyny i obrońca klęcząc podał piłkę do bramkarza. Sytuacja miała miejsce z pół metra przed linią bramkową. Powtórki nigdy nie było.
Tak była taka sytuacja i była powtórka. Jedna ale była. Też można się spierać czy nie powinno być rzutu wolnego pośredniego. Raczej tak.
miałem na myśli że nie było powtórki powtórki :lol: , bo oczywiście sam bym tego nie wypatrzył a całą sytuację zauważyłem w tej jedynej powtórce ale skoro jest taki przepis jak napisał Sundrajta to wszystko było ok
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Artur pisze: pn gru 19, 2022 5:07 pm Tak była taka sytuacja i była powtórka. Jedna ale była. Też można się spierać czy nie powinno być rzutu wolnego pośredniego. Raczej tak.
miałem na myśli że nie było powtórki powtórki :lol: , bo oczywiście sam bym tego nie wypatrzył a całą sytuację zauważyłem w tej jedynej powtórce ale skoro jest taki przepis jak napisał Sundrajta to wszystko było ok
[/quote]Kumam, powtórka powtórki fajne :D . Tak zgadza się wszystko.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Artur pisze: pn gru 19, 2022 5:07 pm miałem na myśli że nie było powtórki powtórki :lol: , bo oczywiście sam bym tego nie wypatrzył a całą sytuację zauważyłem w tej jedynej powtórce ale skoro jest taki przepis jak napisał Sundrajta to wszystko było ok
Kumam, powtórka powtórki fajne :D . Tak zgadza się wszystko.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10720
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Neo01 »

Hmm, czyli redaktorzy "Kickera", "Marki", szefowie kolegiów sędziowskich się nie znają, że przyznali najwyższe oceny Marciniakowi? Powiem tak: nie widziałem poklatkowo akcji, widziałem dokładną powtórkę z akcji i dla mnie karny jak nic. Natomiast wydaje mi się, że mogło być "przyaktorzenie" jeśli chodzi o pierwszego karnego dla Francji, ale to w sumie pewnie standard, jest kontakt, piłkarz czuje rękę na ramieniu, przewraca się. Dość podobnie było z Christiano. Pomijając już ordynarną próbę wymuszenia karnego przez Francuza. Ale to Argentyńczycy są ci źli, bo akurat pięć karnych im podyktowano. A może Messi czy Di Maria są po prostu nie do upilnowania przez obrońców (podobnie zresztą jak Mbappe). Bo myślę, że bardziej jednak ta druga opcja.
I nie wyobrażam sobie, żeby piłkarzem meczu został zawodnik drużyny, która przegrała. Chyba nigdy tak nie było.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4976
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Artur »

Neo01 pisze: pn gru 19, 2022 6:20 pm I nie wyobrażam sobie, żeby piłkarzem meczu został zawodnik drużyny, która przegrała. Chyba nigdy tak nie było.
Czy wczoraj po meczu przyznawali Messiemu nagrodę piłkarza meczu, czy była to nagroda dla najlepszego piłkarza turnieju? 4 lata wcześniej nagrodę otrzymał Luka Modric właśnie z drużyny przegranej- nagrodę dla najlepszego piłkarza turnieju.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: pn gru 19, 2022 6:20 pm I nie wyobrażam sobie, żeby piłkarzem meczu został zawodnik drużyny, która przegrała. Chyba nigdy tak nie było.
Albo mało meczy oglądasz takich czy takich, albo nie wiesz co znaczy najlepszy zawodnik meczu. Masz jednak prawo do takiej oceny bo to Twoja opinia, absolutnie Ci tego raczej nikt nie będzie odbierał. Ale z moich obserwacji różnorakich meczy niejednokrotnie, nawet dość często zawodnikiem meczu zostaje zawodnik drużyny przegranej.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10720
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Neo01 »

Artur pisze: pn gru 19, 2022 6:41 pm Czy wczoraj po meczu przyznawali Messiemu nagrodę piłkarza meczu, czy była to nagroda dla najlepszego piłkarza turnieju? 4 lata wcześniej nagrodę otrzymał Luka Modric właśnie z drużyny przegranej- nagrodę dla najlepszego piłkarza turnieju.
Messi otrzymał nagrodę dla piłkarza turnieju, tak jak rzeczywiście Modrić poprzednio, tu finał nie był naistotniejszy siłą rzeczy. Natomiast co do piłkarza meczu to chyba jednak reguła jest taka, że przy wygranej jednej z drużyn otrzymuje ją najlepszy piłkarz zwycięskiej drużyny, jeśli są odstępstwa to raczej bardzo rzadkie, inaczej dziwnie by to wyglądało.
Sorry w ogóle, bo myślałem, że pisaliście wcześniej o piłkarzu meczu, skoro odnosiliście się do sytuacji z finału. Ja na piłkarza turnieju patrzę jednak znacznie bardziej całościowo.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Mnóstwo jest przypadków kiedy drużyna przegrywa a zawodnik zostaje MVP meczu, owszem nie jest to stała reguła, ale tak dość często jest. W lidze NBA jest to bardzo częste, bo jak zawodnikiem spotkania nie mógłby zostać gracz z linijką 35/15/12/6. I co z tego że przegrał, w zespole jest dużo graczy pracujących na wynik. W siatkówce czemu miałby nie zostać MVP zawodnik z 35pkt i 5 blokami? Nawet jak jego zespół przegra to zostanie (jesli będzie lepszy w drużynie wygrywającej to wiadomo, że On zostanie, dlatego piszę tu w kontekście przewagi liczbowej tych z druzyny przegranej). To samo w piłce nożnej gdy bramkarz broni wyśmienicie a jego zespół przegrywa to często jest doceniany, jak zawodnik strzeli trzy bramki a jego zespół przegra to czemu miałby go ktoś nie wybrać graczem meczu. W żadnej konkurencji drużynowej nie wybiera się zawodnikiem meczu gracza tylko z wygranej drużyny. Więc dla mnie nie jest to dziwne. To jest docenienie umiejętności tego zawodnika ze słabszej drużyny.
Ale piszę to tylko z pozycji sportowca nie kibica drużyny wygrywającej.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Miszon »

Tutaj w dodatku był remis.
A Messi dostał za cały turniej.
temik3
Posty: 17414
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: temik3 »

Miszon pisze: pn gru 19, 2022 9:00 pm Tutaj w dodatku był remis.
A Messi dostał za cały turniej.
Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: barb42 »

Yacy, dziękuję za przeprowadzenie zabawy!
Uczestnikom podziękowania za wspólna zabawę, a zwycięzcom oklaski i gratulacje!
Awatar użytkownika
Kruklanki
Posty: 1793
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985
Lokalizacja: Łomża

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: Kruklanki »

I ja podziękuję Yacemu bądź co bądź jesteśmy wspólnie na 3 miejscu podium. Za wszystkie podliczenia i za ogarnięcia całościowe znawcy. Przyznam że wziąłem pierwszy raz udział i taki wynik a i pozostałym forumowiczom i forumowiczkom gratulacje z osiągniętych wyników. Do następnego "kopania gały" :lol:
santosz
Posty: 4807
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Znawca MISTRZOSTW ŚWIATA w piłce nożnej 2022

Post autor: santosz »

Również dziękuję. Cóż słabo wypadłem, ale nie ma co ukrywać, że moje typy były bardzo dobre, tylko piłkarze źle grali :)
ODPOWIEDZ