31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Potrzeba dyskusji na temat Listy jest tak silna, że łamy Forum to za mało — od czasu do czasu spotykamy się także na Zlotach.

Moderatorzy: ku3a, ku3a

LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: LLucky »

ku3a pisze: sob lis 05, 2022 10:53 am A może... zrobimy tak, jak kiedyś już zdaje się z ABC było (chyba że to było tylko w sferze planów), że podzielimy je na dwie części? Połowa w piątkowe popołudnie, połowa w sobotnie? :-)
Tak, też o tym myślałem. A dokładniej o tym, żeby w piątek zagrać utwory lady, jej brata (jeśli zgłosił) i Miszona. Nie wiem tylko, czy nie popsuje to planów adamerii, który chciał zrobić konkurs przed ABC. Poza tym lady i Miszon też zgłosili konkursy, więc nie wiem, czy da się wszystko upchnąć w jeden wieczór.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Miszon »

Wydaje mi się, że taka opcja kiedyś już była, że kilka osób, te które nie były potem na ABC, grały swoje numery.
Ja i tak planowałem wykorzystać swój konkurs na zagranie swojej propozycji do ABC :-P .
Mój konkurs jest krótki, można nawet w kilkanaście minut ogarnąć razem z wstępem (tzn. czas samego konkursu, czas całościowy zależy od dyscypliny uczestników ;-) ).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19774
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: jollyroger72 »

Może ogólniki zamieńmy na konkrety?
Kto tak ważny/tajemniczy (niepotrzebne skreślić) będzie w sobotnie popołudnie, że ta opcja jest na świeczniku?
Lady, jak mało komu z nas, należy się ukłon i przychylenie się do tego, by mogła w ABC wziąć udział. Dwa zloty temu nie poczuła tego smaku (nawet choćby początku) ze względu na notorycznie przeciągające się rozpoczęcia w stosunku do planowanej godziny. I chyba wiemy, co (a raczej kto) jest tego powodem?

Mi osobiście to obojętne, czy odbędzie się to w sobotę, czy może w piątek. Ale doceńmy osoby, które poświęcają masę swojego czasu, by się z Nami spotkać.
Miszon pisze: sob lis 05, 2022 1:56 pm Wydaje mi się, że taka opcja kiedyś już była, że kilka osób, te które nie były potem na ABC, grały swoje numery.
Nie przypominam sobie takiego rozwiązania (a uczestniczę regularnie od literki C). Jedyne co, to jeśli ktoś wyjeżdżał w sobotnie popołudnie, to jego utwór grany był na początku ABC. No a pomysł z podziałem na dwa dni... słaby... Sorry ku3a, ale nie zawsze Salomon miał dobre pomysły :wink:

A będzie, jak będzie. Nie będę tutaj więcej zabierał głosu w tej kwestii (chyba 8) ).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Miszon »

Mam wrażenie, że kiedyś neonka i ja graliśmy swoje numery w piątek. Co prawda ja potem i tak byłem w sobotę, ale wcześniej nie planowałem bytności, wyszło to nagle że wróciłem ;-) .
Ostatnio zmieniony sob lis 05, 2022 2:20 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5203
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze: sob lis 05, 2022 2:10 pm Może ogólniki zamieńmy na konkrety?
Proponuję Grzesia na organizatora kolejnego zlotu. Wszystko będzie chodzić jak w szwajcarskim zegarku i nikt nic nie będzie miał do powiedzenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19774
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze: sob lis 05, 2022 2:15 pm Proponuję Grzesia na organizatora kolejnego zlotu.
Pod warunkiem, że odbędzie się na Dolnym Śląsku :cwany:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Miszon »

W pakiecie z jakimiś spacerami po górach? Bardzo chętnie :-) .
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5203
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: konwicki1980 »

Trzy osoby za, nikt przeciw, przegłosowane :mrgreen:
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: LLucky »

jollyroger72 pisze: sob lis 05, 2022 2:10 pmKto tak ważny/tajemniczy (niepotrzebne skreślić) będzie w sobotnie popołudnie, że ta opcja jest na świeczniku?
Papież Franciszek. :P :lol:
Ani nikt ważny, ani tajemniczy, ani na świeczniku. Tak jak napisałem wcześniej: ta opcja jest po prostu tą, którą wybrałem ze względów organizacyjnych.

A konkrety na chwilę obecną są takie:

Zaliczki wpłacili:
LLucky - 3 noclegi
ku3a - 3 noclegi
wwas - 3 noclegi
jollyroger72 - 3 noclegi
Gary - 2 noclegi (piątek-niedziela)
lady - 1 nocleg (piątek-sobota)
Piotr (brat lady) - 1 nocleg (piątek-sobota)
Miszon - 1 nocleg (piątek-sobota)
kajman - 3 noclegi
djjack - 3 noclegi
Martyr - 3 noclegi
Yacy - 3 noclegi
adameria - 3 noclegi
konwicki1980 - 3 noclegi
jotem3 - 1 nocleg (czwartek-piątek)

Czekam na zaliczki i potwierdzenie od:
albarn - 1 nocleg (sobota-niedziela)
tadzio3 - 1 nocleg (sobota-niedziela)

Beznoclegowi:
Marcin

Poza tym myślę, że to już pora, abyście zaczęli omawiać spotkanie w Warszawie i dojazd do stacji Świder. Jak zwykle nie będę w tym uczestniczył, więc pozostaje to poza moim nadzorem.

I jeszcze wskazówki, jak dojść do Filato:
Po wysiadce z pociągu na stacji Świder należy iść w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy pociągu (mat. wektor o przeciwnym zwrocie). Na końcu peronu skręcić w prawo, przejść na drugą stronę ulicy i wejść w najbliższą ulicę osiedlową (nazywa się Kukułcza i jest wyłożona kostką brukową). Skręcić w pierwszą ulicę w lewo (Bagatela, wyasfaltowana), a potem w trzecią w prawo (Pogodna, kostka brukowa). Ten zakręt Bagatela-Pogodna to jednocześnie zakręt czarnego szlaku turystycznego i jest w miejscu, w którym kończy się asfalt, więc raczej trudno będzie się pomylić. Następny jest trudniejszy, bo idąc Pogodną trzeba skręcić w drugą ulicę w lewo (Bajkowa), która jest bardzo wąską uliczką pomiędzy murem a płotem i łatwo ją przeoczyć. Ma tylko jeden pas ruchu, jest wybetonowana z trawą pośrodku. Całe szczęście stoi tam też (nieco zniszczona już) tabliczka z napisem "Dom przyjęć weselnych" i strzałką. Na końcu ulicy Bajkowej po prawej stronie jest brama Filato.
Ostatnio zmieniony sob lis 05, 2022 3:48 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 1 raz.
gioconda2
Posty: 5809
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: gioconda2 »

jollyroger72 pisze: sob lis 05, 2022 2:10 pm Kto tak ważny/tajemniczy (niepotrzebne skreślić) będzie w sobotnie popołudnie, że ta opcja jest na świeczniku?
Mam 1 typ: JaceK :roll:
jollyroger72 pisze: sob lis 05, 2022 2:17 pm Pod warunkiem, że odbędzie się na Dolnym Śląsku
Port Royal jest tak przepastny, że co tam 17 osób 8) , tam z 3 zloty się zmieszczą :cwany:

Obrazek
ku3a pisze: sob lis 05, 2022 10:53 am co daje mi nadzieję, że może jednak kiedyś
Jak stanę się w swoim domu mniej ważna, że moje wyjście na 3 dni nie zrobi nikomu różnicy, nie zaburzy poczucia bezpieczeństwa, to tak :D ale to jeszcze trochę ...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8882
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: VILKI »

gioconda2 pisze: sob lis 05, 2022 3:14 pm
ale to jeszcze trochę ...
możemy tego nie dożyć :lol:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11862
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: adameria »

To jednak muszę się wtrącić...

Jolly jesteś w mylnym błędzie, jak mawiają górale niskopienni. 😉
Ku3a bardzo dobrze zapamiętał.

Nawet pisałem wczoraj na PW do Bobbiego, że było raz ABC w odcinkach i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić i teraz. Może dzięki temu będzie nawet jeszcze ciekawiej.

Mój konkurs w sumie może być i przed i pomiędzy i po (gdyby ABC było tylko w piątek).
Czas konkursu to jest raczej godzina niż kilka minut.
U-przejmie proszę tylko o jego wygospodarowanie.

A najważniejsze i tak jest nasze wzajemne spotkanie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Miszon »

Jest tam jakiś parking przed tym Filato?

Rozważam też opcję rowerową, jeśli będzie ciepło.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: LLucky »

Miszon pisze: sob lis 05, 2022 3:27 pm Jest tam jakiś parking przed tym Filato?

Rozważam też opcję rowerową, jeśli będzie ciepło.
Ma być zadaszone miejsce na rowery, pytałem z powodu rowerów Garego i swojego.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 10197
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: bobby-x »

LLucky pisze: sob lis 05, 2022 3:09 pm Beznoclegowi:
bobby-x
Marcin
Poproszę Organizatora o korektę danych bo są już nieaktualne:

Beznoclegowy:
Marcin

nieobecny:
bobby-x
lady
Posty: 17807
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: lady »

Jak dla mnie to konkurs ABC może mieć i dwie części, zróbmy tak żeby nikt nie poczuł się pokrzywdzony. My też nie musimy być jakoś szczególnie traktowani tylko dlatego, że przyjeżdżamy z daleka. Każdy jest ważny tak samo. Myślę że czasu będzie na tyle, by każdy kto ma jakiś konkurs, zdążył go zrealizować. My oczywiście na wszystkich konkursach nie będziemy, bo w sobotę po południu już spadamy.
Co do przyjazdu, to fajnie było spotkać się na stacji jakąś większą grupą i razem ruszyć do celu :wink:

Bobby, dziś masz urodziny, więc życzę Ci wszystkiego co najlepsze :) No i byłoby mi przykro gdybyś to z mojego powodu zrezygnował z udziału w Zlocie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5203
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: konwicki1980 »

Lista nieobecnych chyba jest dłuższa, nie ma potrzeby jej publikować :lol:

Chciałbym zabrać głos w sprawie jedzenia.
Na czwartek proponuję zamówić pizzę tu:
https://www.pizzazradosci.pl/restauracj ... ci-jozefow
przede wszystkim z uwagi na to, że to lokal chyba najbliżej nas położony i dobrze oceniany. Proszę sobie wcześniej przejrzeć menu, które znajduje się w linku, by usprawnić proces zamawiania. 8)

W piątek i sobotę proponuję zamówić przez Pyszne w tym lokalu:
https://tyskieshowbar.pl/menu/
Znając upodobania kulinarne większości nie ma raczej żadnej sensownej alternatywy, a opinie o jedzeniu dobre. Ta jadłodajnia oferuję zarówno posiłki typowo obiadowe, jak i pizzę, więc jeśli ktoś reflektuje na pizzę w sobotę, nie ma żadnego problemu. Dobra wiadomość jest też taka, że mam jednorazową zniżkę 20 proc. do Pyszne, więc tego dnia, gdzie będzie więcej osób, ją wykorzystamy. 8) Dań wegetariańskich na piątek niestety za dużo nie ma, ale znajdą się pierogi z kapustą czy placki ziemniaczane z warzywami, więc żaden katolik głodny nie będzie. Też proszę o zapoznanie się z menu, by nie trzeba potem na miejscu debatować przez dłuższy czas.
Lokal jest otwarty 11 listopada, pytałem o to dzisiaj i dostałem potwierdzenie.

Co to tego, kiedy przyjeżdżam, bo trzeba zebrać informacje, to o 18 w czwartek jestem na Metro Młociny, więc koło Warszawy Śródmieście, z której będziemy jechać, mógłbym być ok. 18.25-18.30.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: LLucky »

Dzięki za ogarnięcie tematu, konwicki1980. Myślę, że to dobry wybór i w ten sposób mielibyśmy obiad na piątek zaplanowany.

ku3a, czy mógłbyś sprawdzić pizzerie na czwartek i sobotę? (Bo rozumiem, że przeszła opcja z pizzą w oba te dni.)

Dodatkowe informacje: dzwoniłem do Filato i dowiedziałem się, że w jednym pokoju na naszym piętrze będzie nocować jeszcze jakaś kobieta z córką. Nie sądzę, żeby to miało duży wpływ na nasze siedzenie w kuchni, ale na pewno ma to wpływ na obsadzenie pokoi, skoro pojawili dodatkowi zlotowicze. Ponieważ (w przeciwieństwie do Emowa) w Filato rozliczamy się za pokoje, a nie pojedyncze noclegi, to chciałbym uprzedzić, że:
1. Ceny noclegów będę uśredniał (uznałem, że tak będzie sprawiedliwie, a ułatwia mi to obliczenia).
2. Nie będzie dużej dowolności w wyborze, kto jest z kim w pokoju, będę miał do zaproponowania bardzo konkretny podział (uwzględniający podział na chrapiących/niechrapiących i dodatkowe prośby, które dostałem).
3. Prawdopodobnie będziemy musieli zapłacić za dwa puste noclegi i przez to średnia cena noclegu wyniesie niecałe 56 zł. To więcej, niż w Emowie, ale w Emowie trzeba było jeszcze zapłacić na salę, a tu jest gratis.
4. Osoby nocujące tylko raz mogą być proszone o zabranie swoich rzeczy z pokojów do godziny 11, by obsługa mogła wymienić pościel dla następnych nocujących.

Teoretycznie gdyby znowu się trafiło, że Miszon pojawi się w sobotę na drugi nocleg lub zgłosi się jeszcze jedna osoba na 1 nocleg z czwartku na piątek, to ze średnią możemy zejść do poniżej 53 zł, ale błagam: nie zgłaszajcie się w ostatniej chwili! :)

Acha, ręczniki są. :)
Ostatnio zmieniony sob lis 05, 2022 6:39 pm przez LLucky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19774
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: jollyroger72 »

Mój przyjazd:
planowo W-wa Centralna 15.32, Warszawa Wschodnia 15.41

Znając życie, to wyjazd do Świdra nastąpi około/po godz. 18, więc wolałbym dojechać sobie na Wschodni a stamtąd 15.44 lub 15.58 pojechać dalej. Około 16.30 byłbym w Świdrze.
Ktoś chętny na tę opcję?

I w związku z powyższym postem prosiłbym o wskazanie numeru pokoju dla mnie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15348
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Miszon »

Co do konkursu jeszcze: mam wrażenie, że mój w części "właściwej" trwać będzie mniej niż moja ostatnia prelekcja do ABC :mrgreen: :lol: .
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5203
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: konwicki1980 »

Mam kolejną dobra wiadomość:
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... so-6194207

Co do soboty, to będę się upierać przy zamawianiu z tego samego lokalu co w piątek, bo są tam i inne dania niż pizza, a w pizzeriach zwykle tychże brak. A tak sam sobie nie zamówię obiadu, bo jest minimalna kwota zamówienia.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22060
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Yacy »

konwicki1980 pisze: sob lis 05, 2022 7:00 pm A tak sam sobie nie zamówię obiadu, bo jest minimalna kwota zamówienia.
nie wiem jaka kwota jest tą minimalną, ale my raczej w piątek i sobotę, będziemy chcieli coś innego niż pizza.
Gosia na pewno.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5203
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: konwicki1980 »

55 zł, więc wystarczą 2 osoby chętne lub 3, jak ktoś by tylko zupę brał. Ale samej pizzy jest też kilkanaście wersji, więc sądzę, że lepiej zamówić z jednego lokalu niż z 2.
LLucky
Posty: 5049
Rejestracja: wt lip 15, 2008 3:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ?

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: LLucky »

Pewnie znowu kilka osób chciałoby kawę, a ja nie pijam i nie znam się. Na pewno nie zużyjemy całego opakowania, ale może kupić jakąś konkretną? A może ktoś podejmie się przywieźć?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22060
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: 31. zlot forum LP3 - 10-13 listopada 2022, Świder

Post autor: Yacy »

jeśli chodzi o "sypaną" to my będziemy mieli, rozpuszczalnej nie używamy.
ODPOWIEDZ