Kawiarenka ForaListy (rozmowy, dyskusje o ForaLiście i nie tylko)

Lokalna, Trójkowa Foralista Przebojów

Moderatorzy: Yacy, Mateusz, jollyroger72, Yacy, Mateusz, jollyroger72

Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Przy sobocie po robocie - odcinek 1

Post autor: jollyroger72 »

Nie będę zaśmiecał wątków w sąsiednim 3-5-7, więc wypowiem się tutaj. Oczywiście krytycznie.
Wczorajsze notowanie tamże przyniosło jedną nowość w zestawieniu podstawowym. Nowości z wczoraj (aż 12) są oszałamiające.
Ciekaw jestem, jak długo jeszcze? :know: potrwa litania pochwał pod adresem tamtej listy?
Podobno wczoraj padł rekord głosów... Ile procent patronów zagłosowało? 15? 20? Oszałamiająco dużo :roll:
......
Poszła wczoraj fama o powrocie listy do obecnej Trójki... Ktokolwiek by jej nie poprowadził (o ile zostanie reaktywowana), to i tak będziecie wylewali hektolitry pomyj na tego kogoś. Tylko po co? Czytam w innym wątku Wasze wypowiedzi z politowaniem. Macie swoje radio 3-5-7, więc może zajmijcie się tamtym podwórkiem a na trójczynę już nie plujcie... Bo ta zacięta zawiść to jest polskość od stuleci... Przez to m.in. straciliśmy kraj w drugiej połowie XVIII wieku.
......
Ze dwa tygodnie temu (może trzy?) powróciłem do słuchania Trójki podczas dojazdu do i powrotu z pracy. Poniedziałek-piątek w godzinach 6-7 i 15-16. I jest fajnie. Dużo normalnej muzyki, nie ma sekty męskograniowej. Przynajmniej ja nie słyszałem w tym czasie.
Miłego weekendu :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Wczorajsze notowanie tamże przyniosło jedną nowość w zestawieniu podstawowym.
A ile było w poprzednich? Ale trzeba było skorzystać z okazji niż pisać kiedy było ich więcej.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Nowości z wczoraj (aż 12) są oszałamiające.
Akurat ich słucham (na przemian z tymi do FLP) i faktycznie nie zachwycają. Za bardzo idą w stronę komercji. Mogliby dodać np Jethro Tull.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm potrwa litania pochwał pod adresem tamtej listy?
Pochwały są, ale bez przesady. Nie wszystko się podoba, ale część z nas dostrzega pozytywy. Sporo się zmieniło od pierwszego notowania i to raczej na korzyść. Przede wszystkim jednak to nie pochwały lecz odpieranie zarzutów.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Ile procent patronów zagłosowało? 15? 20?
A tego akurat nie podano chyba.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Oszałamiająco dużo
A czy orientujesz się jaki procent słuchających LP3 na nią głosowało? Oczywiście ciężko to porównywać, ale chodzi o fakt, że taki argument niczego nie dowodzi i niczemu nie służy.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Ktokolwiek by jej nie poprowadził (o ile zostanie reaktywowana), to i tak będziecie wylewali hektolitry pomyj na tego kogoś.
Ja nie planuję (no chyba że na sposób prowadzenia). Raczej na muzykę, która w niej będzie leciała, oczywiście jeżeli będę uważał, że kompletnie do tego, co kiedyś Trójka reprezentowała, nie pasuje.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Macie swoje radio 3-5-7, więc może zajmijcie się tamtym podwórkiem
Wychowaliśmy się na Trójce i mamy prawo pisać o niej źle, jeżeli dzieje się w niej źle. A z tego, co można przeczytać to dzieje się źle.
A powrót listy w Trójce wygląda mi na reakcję na LP357. Widocznie za dobrze się tam dzieje, więc trzeba skontrować.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Bo ta zacięta zawiść to jest polskość od stuleci...
Czy Ty nie piszesz o swojej postawie?
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 2:46 pm Dużo normalnej muzyki
Normalnej oczywiście w Twoim rozumieniu. Nie wiem czy mi się wydaje czy Tobie nie było po drodze z muzyką w Trójce dwa i nieco więcej lat temu?
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm A ile było w poprzednich? Ale trzeba było skorzystać z okazji niż pisać kiedy było ich więcej.
A tak było nawet po sześć i to bym ocenił na plus. Ja bym zadał pytanie czemu tylko jedna? I odpowiedź narzuca mi się tylko jedna. Chyba wiesz co mam na myśli.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Akurat ich słucham (na przemian z tymi do FLP) i faktycznie nie zachwycają. Za bardzo idą w stronę komercji. Mogliby dodać np Jethro Tull.
Z tych 12 to w Tygodniowej znajduję 16 lepszych od tych 12, a tylko sześć z nich zasługuje na notę powyżej 5,0
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pmPochwały są, ale bez przesady. Nie wszystko się podoba, ale część z nas dostrzega pozytywy. Sporo się zmieniło od pierwszego notowania i to raczej na korzyść. Przede wszystkim jednak to nie pochwały lecz odpieranie zarzutów.
Czasami mam wrażenie, że te pochwały są po to by zaciemnić obraz. Ale porównując pierwsze 10 notowań do kolejnych to zmieniło się zdecydowanie na korzyść (ostatnie notowanie fatalne). Dlatego ja też dostrzegam pozytywy, ale nie na tyle by oceniać to za sukces. Odpieranie zarzutów? Kajman chyba co innego widzimy co innego czytamy. Ale suma sumarum jest zdecydowanie lepiej.

kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pmA tego akurat nie podano chyba.
Łatwo to można wyliczyć, ale jesli był to rekord to być może oznacza to, że idzie ku lepszemu
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm A czy orientujesz się jaki procent słuchających LP3 na nią głosowało? Oczywiście ciężko to porównywać, ale chodzi o fakt, że taki argument niczego nie dowodzi i niczemu nie służy.
W tym przypadku porównywanie liczby % w przypadku obu tych list mija się z celem. Więc nie rozumiem Twojego pytania. A argument jest taki, że to radio opiera się na naszych datkach a tamto słuchał i głosował kto chciał.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pmWychowaliśmy się na Trójce i mamy prawo pisać o niej źle, jeżeli dzieje się w niej źle. A z tego, co można przeczytać to dzieje się źle.
A powrót listy w Trójce wygląda mi na reakcję na LP357. Widocznie za dobrze się tam dzieje, więc trzeba skontrować.
Możesz mieć rację, ale nie rozumiem takiego stawiania sprawy. W tej chwili nie ma tam LP3, jesli będzie to wtedy można w jakiś sposób porównywać, jeśli zyskają słuchaczy, i w tym czasie zabiorą z 357 to może oznaczać, że jednak LP3 nadal ma wzięcie. Druga sprawa jakość muzyczna, pewnie nikt z 357 tam nie wróci jeśli będą grać badziew, ale z tego co wiem to muzycznie jest całkiem całkiem, sam się przekonałem bo kiedyś przez przypadek włączyłem trójkę i grano naprawdę dobrą muzykę.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Czy Ty nie piszesz o swojej postawie?
Równie dobrze można pytanie odwrócić.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Normalnej oczywiście w Twoim rozumieniu. Nie wiem czy mi się wydaje czy Tobie nie było po drodze z muzyką w Trójce dwa i nieco więcej lat temu?
Ale to nie oznacza, że dziś nie może mieć odmiennego zdania. Ja też wielokrotnie psioczyłem na LP3 a szczególnie na MG bo był tego przesyt. Kogoś rozumienie normalności muzycznej jest takie a kogoś inne, jeśli twierdzi, że normalna to jego zdaniem widocznie tak jest, więc po co próbujesz rozniecać żar. Zresztą jak możesz oceniać jego zdanie skoro nawet tego radia nie słuchasz, musisz to robić dla zasady?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Przy sobocie po robocie - odcinek 1

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm A ile było w poprzednich? Ale trzeba było skorzystać z okazji niż pisać kiedy było ich więcej.
Masz na myśli to z 28.01 z 6 nowościami? Nastąpiło tydzień po sporej ilości krytycznych postów na Facebooku. Napisałem już kiedyś, że nie będę zdziwiony, gdy kiedyś okaże się, że zostało zmanipulowane.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Przede wszystkim jednak to nie pochwały lecz odpieranie zarzutów.
Raczej dorabianie ideologii do kolejnych redakcyjnych potknięć. Ale każdy z nas może mieć swoje zdanie w tej kwestii.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm A czy orientujesz się jaki procent słuchających LP3 na nią głosowało? Oczywiście ciężko to porównywać, ale chodzi o fakt, że taki argument niczego nie dowodzi i niczemu nie służy.
Tam każdy, kto się zarejestrował i zalogował, mógł oddać swoje głosy. Tutaj mamy zaklęty krąg. Więc porównania nie ma.
Taki argument niczego nie dowodzi? Że 15 % Patronów głosuje na Listę? Znaczy, że pozostałe 85 ma ją zwyczajnie...
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Wychowaliśmy się na Trójce i mamy prawo pisać o niej źle, jeżeli dzieje się w niej źle. A z tego, co można przeczytać to dzieje się źle.
Pisać źle a kpienie dla zasady to dwie różne postawy. W moim mniemaniu oczywiście. Kiedy upadła Lista Trójki, to ile i w jakim czasie szyderczych postów tu napisano? Setki. Po miesiącu, dwóch było pewne, że Lista nie powróci. Dlaczego nie odwróciliście się do Trójki tyłkiem i zwyczajnie nie olali? Nie, bo każdy najmniejszy ruch trzeba było szydząco skomentować.
Wiem, zaraz napiszesz, że moja postawa wobec 3-5-7 jest podobna. Częściowo może i tak, z drobną różnicą. Krytykuję błędy, na które nie powinni sobie pozwalać profesjonaliści (którzy w dodatku pracują za Waszą kasę).
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Czy Ty nie piszesz o swojej postawie?
A to trafienie kulą w płot :cwany:
Mam na myśli te setki postów osób, o których napisałem powyżej.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 4:49 pm Nie wiem czy mi się wydaje czy Tobie nie było po drodze z muzyką w Trójce dwa i nieco więcej lat temu?
Dobrze wiesz, że moja postawa wobec Listy Trójki była zbieżna z Twoją. Kochałem Listę, utwory niekoniecznie :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm Z tych 12 to w Tygodniowej znajduję 16 lepszych od tych 12, a tylko sześć z nich zasługuje na notę powyżej 5,0
Tutaj się różnimy, bo wprawdzie nie oceniam wysoko tych nowości, ale zestaw do TFP nieco gorzej, a nieco tylko dlatego, że średnią zawyża moja propozycja.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm ostatnie notowanie fatalne
Prywatnie też je tak odbieram, ale to z powodu moich preferencji muzycznych. A tak ogólnie to wprawdzie w t35 tylko jedna nowość, ale sporo całkiem poważnych ruchów. No i we włosie trzy debiuty.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm Kajman chyba co innego widzimy co innego czytamy.
Nie zauważyłeś pojawiających się narzekaczy? Ostatnio faktycznie jest ich mniej.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm Możesz mieć rację, ale nie rozumiem takiego stawiania sprawy.
Tego, że przez ponad półtora roku cisza, a kiedy LP357 stała się jakimś tam sukcesem to nagle chcą stworzyć nową listę w Trójce?
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm Równie dobrze można pytanie odwrócić.
Akurat domyślam się, że pisał między innymi o mnie. Ale gdzie mi tam do jego zajadłych ataków na LP357?
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm Ale to nie oznacza, że dziś nie może mieć odmiennego zdania.
O tamtej muzyce czy o obecnej? Jest spora szansa, że obecna muzyka mu się podoba, bo jest inna od tamtej. I chodziło mi o to, że normalna może oznaczać normalną na jego standardy, a nie trójkowe sprzed dwóch czy dziesięciu lat.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 5:56 pm więc po co próbujesz rozniecać żar
Ja tylko próbuję znaleźć punkt odniesienia.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 6:05 pm Masz na myśli to z 28.01 z 6 nowościami?
Mam na myśli to, że średnio pojawia się ponad 2 nowości czyli że jedna nie stanowi normy.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 6:05 pm Raczej dorabianie ideologii do kolejnych redakcyjnych potknięć.
Początkowo był bałagan i akurat to zauważaliśmy. Uporządkowano to i teraz w zasadzie ich nie ma (chociaż osobiście dla mnie jest niekonsekwencją, że utwory wypadające z włosa nie wypadają z zestawu).
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 6:05 pm Że 15 % Patronów głosuje na Listę?
Nawet zakładając, że 15 to oznacza tylko i wyłącznie właśnie to. Należałoby wiedzieć jaki procent jej słucha i sądzę, że znacznie większy. Dodam jeszcze, że zawsze mogą być osoby, których ani ta lista ani żadna inna nie interesuje. Więc uważam, że procent głosujących nie ma nic do rzeczy. Wśród słuchaczy Trójki też tylko część głosowała, słuchało jej znacznie więcej i jakaś część nie była nią zainteresowana.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 6:05 pm Nie, bo każdy najmniejszy ruch trzeba było szydząco skomentować.
Czy ja wiem czy każdy ruch szydząco komentujemy? Tak, często ironizujemy, bo boli nas upadek (przynajmniej tak to odbieramy) tej instytucji. Ale najgorzej reagujemy na rzeczy okołotrójkowe, na postawę decydentów i marne próby tłumaczeń (z żenującymi próbami tłumaczeń spadku procentowych notowań słuchalności).
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 6:05 pm A to trafienie kulą w płot
Ty odbierasz tak naszą postawę, my tak odbieramy Twoją.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 6:05 pm Dobrze wiesz, że moja postawa wobec Listy Trójki była zbieżna z Twoją. Kochałem Listę, utwory niekoniecznie
Wiem, dlatego chciałem to przypomnieć, bo Twoja wypowiedź bez tego mogłaby sugerować, że muzycznie w Trójce jest tak jak wiosną 2020.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Przy sobocie po robocie - odcinek 1

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:55 pm Początkowo był bałagan i akurat to zauważaliśmy.
Owszem, zauważyliście. Tylko na siłę szukaliście zasad, według jakich postępowano. Czyli de facto dorabialiście ideologię do faktów dokonanych. A zasad nie było.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:55 pm Uporządkowano to i teraz w zasadzie ich nie ma
Rzekłbym - uregulowano. Moim skromnym zdaniem uporządkowanie nastąpi wówczas, kiedy:
- notowania zacznie prowadzić kompetentna osoba (znająca się na specyfice list przebojów). Marek miał do tego serce, Marcin to może prowadzić... imprezy okolicznościowe
- nastąpi sensowny dobór propozycji do zestawu. Teraz to jest ze 2 % normalności i reszta badziewie
Choć wyrzucenie utworu z podstawowego zestawienia (U2) to skandal nie do wybaczenia.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:55 pm (chociaż osobiście dla mnie jest niekonsekwencją, że utwory wypadające z włosa nie wypadają z zestawu).
A tu akurat nie zgadzam się z Tobą. Myślę, że szansę na powrót powinny mieć. Było tak w Trójce i było dla mnie OK, więc dlaczego tutaj miałoby być inaczej?
Mur bez powrotu kończy się na 35 miejscu.
No ale, gdzie dwóch ludzi, tam trzy zdania. Bo Gary zaproponował coś zupełnie absurdalnego. Powrót do poczekalni - nie, ale powrót (czyli de facto debiut) w top 35 - tak. Skoro utwór jest na tyle słaby, że wypada z poczekalni, to później wjazd do top 35 z pominięciem tejże jest almost unreal.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:55 pm Nie zauważyłeś pojawiających się narzekaczy? Ostatnio faktycznie jest ich mniej.
A Ty uważasz, że każdemu ma się wszystko podobać? Jeśli nie było by narzekań to być może dziś nie było by co ratować z tej listy. Ja nadal nie do końca jestem na plus, ale jak już od kilku tygodni pisałem, jest lepiej (szczególnie częściowo uporządkowano wypadki, choć nie do końca mnie one satysfakcjonują). Narzekania dalej są i pewnie dalej będą, a wcale to nie musi oznaczać, że to co dla mnie złe dla innych dobre nie może trwać. Najwyżej będziemy narzekać, podobnie będzie jak to co mi się podoba nie będzie się podobać innym i będą krytykowali. Ważne żeby Ci co krytyka im się nie podoba zdali sobie sprawę z tego że może jednak dla innych jest coś złe.

kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:55 pm Tego, że przez ponad półtora roku cisza, a kiedy LP357 stała się jakimś tam sukcesem to nagle chcą stworzyć nową listę w Trójce?
Ale być może oni wcale nie uważają 357 za jakieś zagrozenie za sukces? Bierzesz to pod uwagę? LP3 była od początku w Trójce więc mają prawo ją odkurzyć.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 6:55 pm Akurat domyślam się, że pisał między innymi o mnie. Ale gdzie mi tam do jego zajadłych ataków na LP357?
Ale z punktu widzenia innych Twoje, moje i innych komentarze możemy odbierać różnie. I moim zdaniem inni napisali tu wiele bardzo niestosownych zdań, bardzo prowokacyjnych. Dlatego też nie posuwałbym się jak w tej chwili Ty do wyciągania takich wniosków.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm A zasad nie było.
Zasady były tylko nie wychodziło ich przestrzeganie i z tym się zgadzaliśmy.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm notowania zacznie prowadzić kompetentna osoba
Radzi sobie coraz lepiej. Rzekłbym, że dobrze.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm nastąpi sensowny dobór propozycji do zestawu
Fakt, to jest słaba strona. Tylko podejrzewam, że to co Ty uznałbyś za sensowną propozycję ja uznałbym za pomyłkę i vice versa.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm Teraz to jest ze 2 % normalności i reszta badziewie
No fakt, jest zdecydowanie za dużo komercyjnego chłamu, a za mało ciekawych ambitnych propozycji. Ale jednak jest spory procent naprawdę dobrych rzeczy. Dla Ciebie pewnie nie.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm Choć wyrzucenie utworu z podstawowego zestawienia (U2) to skandal nie do wybaczenia.
Moim zdaniem było to błędem, lecz rozumiem dlaczego to zrobiono i jak najbardziej jest to wytłumaczalne.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm A tu akurat nie zgadzam się z Tobą.
Wiem. Nie tylko zresztą Ty.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm Było tak w Trójce
Było źle i należało to naprawić.
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm Bo Gary zaproponował coś zupełnie absurdalnego.
Musiałbym sprawdzić, ale chyba nie o to mu chodziło (ale nie wiem, gdzie szukać). Według mnie chodzi o to co było po wypadku z poczekalni z Nieszczęśliwą.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 7:34 pm A Ty uważasz, że każdemu ma się wszystko podobać?
Nie, ale to co było, odbieram jako przesadę.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 7:34 pm LP3 była od początku w Trójce więc mają prawo ją odkurzyć.
Akurat teraz przyszło im to do głowy? Być może, ale uważam to za mało prawdopodobne. Przecież od początku chcieli szkodzić (ten numer z zakazem używania nazw).
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 8:50 pm Nie, ale to co było, odbieram jako przesadę.
Wydaje mi się, że przesadą było słodzenie,a nie krytykowanie. Owszem w pewnym momencie było tego przesyt a tegoż drugiego to już przesyt do kwadratu.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 8:50 pm Akurat teraz przyszło im to do głowy? Być może, ale uważam to za mało prawdopodobne. Przecież od początku chcieli szkodzić (ten numer z zakazem używania nazw).
Zgadzam się, że chcieli zaszkodzić, bo w jaki inny sposób mogliby się pozbyć "szkodników". Dla mnie mimo wszystko "sukces" LP357 akurat do nich nie dociera, zapewne chcieli by odzyskać słuchaczy i może w jakimś procencie próbują ich podebrać 357. A dlaczego teraz im przyszło to do głowy? No chyba nie myślisz, że mogliby to zrobić dwa miesiące po aferze. Wtedy jeszcze liczyli na to, że sobie poradzą bez listy. Dziś być może wydaje im się, że rana przyschła. Mimo wszystko daleko byłbym od tego, że chcą wracać do LP3 ponieważ LP357 odniosła sukces (dla mnie na ten moment wątpliwy). Jednak jeszcze tej listy nie odkopali więc poczekajmy z osądami, gdyby jednak powrócili to zasiądę do radioodbiornika czy to z czystej ciekawości czy z sentymentu. Jak stwierdzę że to nie to, po prostu zrezygnuję ze słuchania. Radiem i listą 357 byłem przed 1 notowaniem zafascynowany, choć po liście kartkowej delikatnie zaniepokojony. Niestety po pierwszym notowaniu było fatalnie, a po kolejnych tragicznie, jedynym pozytywem był powrót Marka na listę i o dziwo nastąpiła poprawa, kolejne notowania, na pewno nie obnizyły mej oceny od notowania prowadzonego przez Marka. Ostatnie mam nadzieję było takim wypadkiem przy ocenie listy. Ciągle mam nadzieję, że doczekam się wiekszej liczby dobrych nowości.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

temik3 pisze: sob lut 19, 2022 9:27 pm Wydaje mi się, że przesadą było słodzenie
Przyznam się, że jakoś zbytniego słodzenia nie kojarzę
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 9:27 pm No chyba nie myślisz, że mogliby to zrobić dwa miesiące po aferze.
Ale pół roku czy rok jak najbardziej.
temik3 pisze: sob lut 19, 2022 9:27 pm dla mnie na ten moment wątpliwy
Podejrzewam, że ma całkiem sporo słuchaczy i nie tylko wśród patronów. Nie jestem pewien czy 357 nie ma więcej słuchaczy niż Trójka.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: temik3 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 10:12 pm Przyznam się, że jakoś zbytniego słodzenia nie kojarzę
Ja wręcz przeciwnie, choć potem deko przyhamowało jak już nie dało się bronić tego.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 10:12 pm Ale pół roku czy rok jak najbardziej.
Widocznie dla nich idealnym terminem jest dwa lata. Więc nie mówmy za nich.
kajman pisze: sob lut 19, 2022 10:12 pm Podejrzewam, że ma całkiem sporo słuchaczy i nie tylko wśród patronów. Nie jestem pewien czy 357 nie ma więcej słuchaczy niż Trójka.
Nie pisałem o liczbie słuchaczy tylko o sukcesie dość wątpliwym na tą chwilę listy. To, że duże grono słuchaczy ma samo radio to nie będę wchodził w polemikę bo nie znam wyników słuchalności. Tak samo nie będę porównywał tego kto ma więcej słuchaczy, bo w tym przypadku znów próbujesz słodzić 357, kompletnie nie mając wiedzy na ten temat. Oczywiście, że taka możliwość istnieje i patrząc na procent słuchalności 3 to możesz mieć rację ale znów patrząc na ilość patronów 357 i braku wiedzy co do słuchalności nie patronów to już wcale takie pewne nie jest. Tu akurat sądzę, że bardziej chciałbyś by tak było niż faktycznie może być. Bo w tej chwili bardziej Tobie czy mnie jest po drodze z 357.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: sob lut 19, 2022 8:50 pm
jollyroger72 pisze: sob lut 19, 2022 7:19 pm Bo Gary zaproponował coś zupełnie absurdalnego.
Musiałbym sprawdzić, ale chyba nie o to mu chodziło (ale nie wiem, gdzie szukać). Według mnie chodzi o to co było po wypadku z poczekalni z Nieszczęśliwą.
Proszę:
Gary pisze: wt lut 15, 2022 7:41 pm Zdroworozsądkowo dobrze byłoby, gdyby utwór który pojawił się we włosie i z niego szybko wypadł, miał te 3-4 tygodnie na debiut w top 35, ale już bez możliwości powrotu do włosa
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

Dzięki!
Nie wiem jak Ty to rozumiesz, bo nie zostało to najlepiej napisane. Moim zdaniem chodziło mu o to, żeby utwór, który de facto wracałby do włosa był pomijany w oficjalnej prezentacji czyli włos traktować jako zestaw najwyżej notowanych utworów spoza top 35, które albo były we włosie w poprzednim tygodniu albo nigdy tam wcześniej nie były.
Karkołomny pomysł, chociaż zapobiegłby zapychaniu włosa utworami powracającymi tamże. Ja z wiadomych względów jestem przeciw, chociaż mogłoby spowodować to większą rotację tamże.
temik3
Posty: 17352
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: temik3 »

kajman pisze: pn lut 21, 2022 1:58 pm Dzięki!
Nie wiem jak Ty to rozumiesz, bo nie zostało to najlepiej napisane. Moim zdaniem chodziło mu o to, żeby utwór, który de facto wracałby do włosa był pomijany w oficjalnej prezentacji czyli włos traktować jako zestaw najwyżej notowanych utworów spoza top 35, które albo były we włosie w poprzednim tygodniu albo nigdy tam wcześniej nie były.
Karkołomny pomysł, chociaż zapobiegłby zapychaniu włosa utworami powracającymi tamże. Ja z wiadomych względów jestem przeciw, chociaż mogłoby spowodować to większą rotację tamże.
Kajman sorry, że się wtrącę bo próbujesz strasznie manipulować. Nawet jeśli Garemu chodziło o to jak Ty tu piszesz to czy można to rozumieć inaczej niż to co napisał jollyroger72? Moim zdaniem Gary napisał bardzo logicznie i zrozumiale, według mnie utwór który pojawił się w o mały głos a zaraz z niego wydał mógł powrócić tylko do 35. A to czy On zajmie 36 miejsce i go nie zaprezentują oficjalnie to chyba nie jest dla tego utworu promocja, wręcz przeciwnie. Ale jeśli Gary miał na myśli nawet taki sposób powrotu na listę to Twoja teoria akurat tu wydaje mi się grubą manipulacją i próbą kolejnej prowokacji jollyrogera72, nadinterpretacja byś to Ty miał rację. Proszę, może czasem sam powstrzymaj się od tak absurdalnego doszukiwania się problemu. Potem dziwisz się, że ktoś zajadle reaguje i atakuje. Już naprawdę nie umiemy prowadzić normalnej dyskusji? Zawsze ktoś musi wtrącać swoje pięć groszy tam gdzie go pół roku nie było tylko po to by pokazać że ma patent na wiedzę? Czy naprawdę trzeba pokazywać kto tu jest najważniejszy? Udowadniać innym że mnie poparło 4 osoby, a Ciebie 3? A może ten drugi stwierdzi no tak Ciebie 4 a mnie 10 bo 7 do mnie pisało na PW że mam rację a nie chcą zaogniać sytuacji? Nie myślałeś o tym? I tak ciągle możemy się przekomarzać, ale czy jest sens? Szukanie na siłę poszkodowanych, a nie szukanie dlaczego ten ktoś potem jest poszkodowany? Każdy może każdą sytuację interpretować inaczej i niekoniecznie Ty czy Ja mamy zawsze rację. Tyle ode mnie, nie chcę znów być określany jakimś prowodyrem wojenek choć po Twoich wpisach tak można sądzić, ale muszę też swoje zdanie powiedzieć. I nie mam zamiaru znikać z forum, nikt mi ust też nie zamknie. A prawdy są trzy tak na marginesie :D :D :D
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pn lut 21, 2022 1:58 pm ie wiem jak Ty to rozumiesz, bo nie zostało to najlepiej napisane.
Uważam, że jest napisane bardzo klarownie.
Natomiast pomysł uważam za absurdalny. Dlaczego? Doskonale opisał to temik3.
.....
I z innego wątku:
kajman pisze: pn lut 21, 2022 3:18 pm Moim zdaniem nie powinieneś rezygnować tylko dlatego, że kilka osób na Ciebie się uwzięło.
kajman pisze: pn lut 21, 2022 3:48 pm Nie Ty to być może kto inny się znajdzie.
Kajmanie, zacytowane powyżej treści uważam za prowokację. Nie będę tego dalej rozwijał.
kajman pisze: pn lut 21, 2022 1:31 pm Jeżeli przypuszczasz złośliwy atak za niewinny żart to ewidentnie jest poszkodowany.
Napiszę Ci wprost: to nie był atak. Zwyczajnie go opierdoliłem.
.....
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

Akurat jollyroger72 napisał to tak, że ja go nie zrozumiałem. Po zacytowaniu wypowiedzi napisałem, jak ją zrozumiałem. Nie wiem, czemu jollyroger72 odebrał ją jako absurdalną, bo ja nic takiego w niej nie znalazłem. Może on zrozumiał ją inaczej, skoro tak uważa. Nie ma w tym żadnej manipulacji ani tym bardziej prowokacji (przynajmniej z mojej strony).
temik3 pisze: pn lut 21, 2022 5:20 pm według mnie utwór który pojawił się w o mały głos a zaraz z niego wydał mógł powrócić tylko do 35
ależ z tym się zgadzamy.
temik3 pisze: pn lut 21, 2022 5:20 pm to chyba nie jest dla tego utworu promocja
a czemu miałaby być. On już był we włosie, wypadł, więc niech sobie radzi sam.
temik3 pisze: pn lut 21, 2022 5:20 pm Zawsze ktoś musi wtrącać swoje pięć groszy tam gdzie go pół roku nie było tylko po to by pokazać że ma patent na wiedzę?
Kogo i gdzie nie było? Jeżeli chodzi o Gary'ego to nie było listy więc nie zaglądał. Była dyskusja więc się wypowiedział. Czyżby mogli to czynić regularnie piszący użytkownicy?
temik3 pisze: pn lut 21, 2022 5:20 pm Udowadniać innym że mnie poparło 4 osoby, a Ciebie 3?
No sorry, skoro jollyroger72 pisze tak, jakby wszyscy uważali tak jak on tylko jakieś niedobitki robią zadymę to odpisałem, że niekoniecznie to tak wygląda. Swoją drogą nie wiem, czemu wyciągasz coś, co nie ma nic wspólnego z moim ostatnim postem?
jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 7:46 pm Natomiast pomysł uważam za absurdalny. Dlaczego? Doskonale opisał to temik3.
A konkretnie w którym miejscu to napisał? z jego wypowiedzi niewiele wynika, a na pewno nie absurdalność propozycji.
jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 7:46 pm Kajmanie, zacytowane powyżej treści uważam za prowokację.
Czepiasz się jego, mnie i w zasadzie wszystkich, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż Ty.
jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 7:46 pm Zwyczajnie go opierdoliłem.
Opierdolenie, szczególnie niesłuszne, uznaję za atak. Może Ty masz inną definicję ataku. Jeżeli tak, to w tej sprawie się nie dogadamy (nota bene jak widać nie tylko w tej).
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: pn lut 21, 2022 7:55 pm Kogo i gdzie nie było? Jeżeli chodzi o Gary'ego to nie było listy więc nie zaglądał.
Kajman, Ty naprawdę nie kontaktujesz? Przecież jasne jest, że temik3 miał na myśli Neo01.
kajman pisze: pn lut 21, 2022 7:55 pm On już był we włosie, wypadł, więc niech sobie radzi sam.
Kolejny absurd. To może dla "takich" utworów stworzyć drugi, "podziemny" włos? :mrgreen:
kajman pisze: pn lut 21, 2022 7:55 pm A konkretnie w którym miejscu to napisał?
Napisał, że:
temik3 pisze: pn lut 21, 2022 5:20 pm Moim zdaniem Gary napisał bardzo logicznie i zrozumiale, według mnie utwór który pojawił się w o mały głos a zaraz z niego wydał mógł powrócić tylko do 35. A to czy On zajmie 36 miejsce i go nie zaprezentują oficjalnie to chyba nie jest dla tego utworu promocja, wręcz przeciwnie.
kajman pisze: pn lut 21, 2022 7:55 pm Czepiasz się jego, mnie i w zasadzie wszystkich, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż Ty.
Grubo przesadzasz, ale dobrze, czepię się Ciebie.
Po jakiego groma piszesz teksty typu: " jakbym zagłosował, to byłoby tak...". Takie teksty niczego merytorycznego nie wnoszą a jedynie nabijają Twój licznik postów. Może nie czekaj, tylko głosuj w określonych terminach? Jak Twój dzisiejszy poranny wpis w Forumowym Topie Płyt: "Gdybym..."
Gdyby babka miała wąsy, to by dziadkiem była.
kajman pisze: pn lut 21, 2022 7:55 pm Opierdolenie, szczególnie niesłuszne, uznaję za atak.
Moja umowa z Neo była jasna. Ja powstrzymuję się od krytyki, On nie wtrąca się i nie pisze złośliwie. Chyba o tym zapomniał. MOIM ZDANIEM wytknięcie lapsusa adr było złośliwe. I tyle.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: Neo01 »

Miałem już odpocząć od tego miejsca, ale widzę, że dalej mój nick pojawia się w dyskusji, więc się jeszcze odniosę.
Może byś jolly zapytał adr, tak jak wcześniej może byście zapytali tego nowego głosującego w dziwnym formacie czy im moje uwagi przeszkadzają?
Jak można inaczej odebrać takie wpisy jak nie jak personalne ataki? Adr czy inne osoby nie potrzebują adwokatów i nie wiem czy są zadowolone z takowych.
I o jakiej umowie piszesz? O jakim nie wtrącaniu się? I nic tam nie było złośliwego i na pewno nie Ty będziesz decydował co jest złośliwe, a co nie. Moja uwaga była żartobliwa, co podkreśliła emotka. Bardzo cenię adr'a i jego pracę i nigdy złośliwie bym do niego nie napisał. Rzeczywiście wymieniliśmy PW i tam jakoś można było kulturalnie napisać, tymczasem...
JAKIE PRAWO MASZ TUTAJ ŻEBY KOGOŚ OPIERDALAĆ, jak to sam przyznałeś?
Jesteś jakimś szeryfem tego miejsca?
Ty - szeryf, bobby - na specjalnych zasadach, bo wiadomo, kim on to nie jest i wszystko mu wolno.
Opieprzałeś TStudenta, teraz już mniej masz za co, to znalazłeś sobie inną ofiarę. Tyle że tym razem tak łatwo Ci nie pójdzie. Radzę Ci przeczytać jeszcze raz co napisał teraz ku3a. Wiadomo, że nie lubi dawać banów, ale każdego cierpliwość kiedyś się skończy. Nota bene, uwierz, że cytat, którym się jakiś czas temu tak ochoczo podparłeś o tym, że świat zginie, skoro takie rzeczy dzieją się na forum raczej nie dotyczył mnie, kajmana czy neon.ki... A kogo? Możesz sobie sam dopowiedzieć.
I na koniec: naprawdę dziwię się co internet może zrobić z ludźmi. Bo tak jak pisał ku3a i inni, na zlotach raczej to inaczej wygląda, delikatnie mówiąc. Więc dlaczego tak nie może być na forum? Bo tu jest w pewnym sensie anonimowo i można sobie pofolgować?
Powtórzę: nikt nie dał Ci prawa do opieprzania tu kogoś, strofowania itd.
I bardzo proszę o nieużywanie w dalszych dyskusjach mojego nicku.
To mam nadzieję tyle.
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8752
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: VILKI »

czy Wyście do reszty powariowali? :STOP:
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: santosz »

jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 8:11 pm MOIM ZDANIEM wytknięcie lapsusa adr było złośliwe. I tyle.
nikt o zdrowych zmysłach nie potraktował by tego jako złośliwość
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 8:11 pm To może dla "takich" utworów stworzyć drugi, "podziemny" włos?
Jaki znów podziemny. Nie podaje się miejsc i nie prezentuje robiąc miejsce innym utworom.
jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 8:11 pm jedynie nabijają Twój licznik postów
Ja nie muszę niczego nabijać.
jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 8:11 pm Jak Twój dzisiejszy poranny wpis w Forumowym Topie Płyt: "Gdybym..."
Podobne wpisy w tym dziale robią inne osoby i jakoś Tobie to nie przeszkadza.
santosz pisze: pn lut 21, 2022 8:58 pm nikt o zdrowych zmysłach nie potraktował by tego jako złośliwość
Sorry, Ty się nie znasz i do tego jesteś w towarzystwie wzajemnej adoracji, więc lepiej nie pisz, bo ktoś Ciebie opieprzy. Jakby co to ja nie.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: jollyroger72 »

Neo, odpowiem Ci krótko:
Neo01 pisze: pn lut 21, 2022 8:43 pm Może byś jolly zapytał adr, tak jak wcześniej może byście zapytali tego nowego głosującego w dziwnym formacie czy im moje uwagi przeszkadzają?
Po pierwsze: widocznie przeszkadzają, skoro przestał głosować.
Po drugie: nie było żadnego dziwnego formatu. Piszesz bzdury. Merytorycznie głos był prawidłowy a Wy z tego zrobiliście wielkie halo. Efekt? Jak napisałem powyżej.
Neo01 pisze: pn lut 21, 2022 8:43 pm JAKIE PRAWO MASZ TUTAJ ŻEBY KOGOŚ OPIERDALAĆ, jak to sam przyznałeś?
A jakie TY masz prawo uprawiać tu postawę smerfa mądrali? Wcinasz się znienacka, rzucisz jakimś tekstem, potem chowasz głowę w piasek, straszysz zgłoszeniami i zasłaniasz się kajmanem bądź ku3ą. A jeszcze lepiej, jak neon.ka weźmie Cię w obronę. Jak przedszkolak.
I nie strasz tu nikogo ku3ą, skoro sam nie potrafisz polemizować.
.....
santosz pisze: pn lut 21, 2022 8:58 pm nikt o zdrowych zmysłach nie potraktował by tego jako złośliwość
Kiedyś już napisałem Ci coś dosadnego. I widzę, że nie pomyliłem się.
Nie jesteś w temacie, to nie feruj ocen na podstawie jednego wpisu.
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: santosz »

kajman pisze: pn lut 21, 2022 9:02 pm Sorry, Ty się nie znasz i do tego jesteś w towarzystwie wzajemnej adoracji, więc lepiej nie pisz, bo ktoś Ciebie opieprzy. Jakby co to ja nie.
:lol:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: jollyroger72 »

VILKI pisze: pn lut 21, 2022 8:55 pm czy Wyście do reszty powariowali? :STOP:
Nie, niektórym covid i jego pochodne zaszkodziły :wink:
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Kawiarenka Foralisty (rozmowy, dyskusje o Foraliście i nie tylko)

Post autor: santosz »

jollyroger72 pisze: pn lut 21, 2022 9:12 pm Kiedyś już napisałem Ci coś dosadnego. I widzę, że nie pomyliłem się.
Nie jesteś w temacie, to nie feruj ocen na podstawie jednego wpisu.
Jaki jeden wpis? Jest ich tu już co najmniej kilka milionów. Zafundowałem sobie wieczorną drogę krzyżową i przeczytałem cały wątek tudzież się wyraziłem w sprawie powyższej

P.S. Off topic
Nigdy chyba nie widziałem forum z taką ilością off-topiców jak tu :mrgreen:
ODPOWIEDZ