Zagadki muzyczne

Tu posprawdzamy swoją wiedzę na temat Listy Przebojów Trójki — za prawidłowe odpowiedzi nie obiecujemy jednak dżinsów, singielków ani innych gadżetów!
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Yacy »

moim zdaniem albo coś nie jest czymś albo jest tym czymś de facto ;-)
i to nie jest to samo.
ale to imo.
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

TStudent pisze: ndz lis 01, 2020 10:06 pm Czyli de facto słowo nieoznaczające nic.
Ale w treści zagadki nie było stwierdzenia, że mam wybrać słowo oznaczające coś.
TStudent pisze: ndz lis 01, 2020 10:25 pm Bo jak może słowo "nie oznaczać nic"?
Czy słowo musi coś oznaczać? A pściung nie jest słowem? Bo chyba nic nie oznacza.
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

:lol:
Ale żeście zagmatwali ... Dla mnie ta zagadka od początku była jasna, ale w końcu jestem "lady" :lol:
Pojawił się Yacy, więc może teraz on poda zagadkę zrozumiałą dla wszystkich ...? :wink:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kacper94 »

Ja też myślałem i spodziewałem się, że są to trzy zagadki. No ale TStudent nas zaskoczył, co sprawiło, że na mojej twarzy pojawił się raczej wyraz zaciekawienia niż zniesmaczenia czy zdziwienia :)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: ku3a »

Yacy pisze: ndz lis 01, 2020 10:29 pmmoim zdaniem albo coś nie jest czymś albo jest tym czymś de facto ;-)
czy istnieje słowo "nic"? przecież oznacza nic.

i nie mogłem znaleźć na youtube, więc jedynie w formie cytatu:
"Czy toczy pianę, żeby upaść, czy pada, żeby toczyć pianę? Dziś w programie "Spectrum" omawiać będziemy kwestię pienienia i padania, kichania i wołania, wrzeszczenia i ryczenia, stawiania i murowania, zadrapania i skaleczenia, nudzenia i wleczenia, trałowania i kesonowania. Czy jest takie słowo - "kesonować"? Co znaczy, jeśli jest? Co znaczy, jeśli go nie ma? A może jedno i drugie? A może żadne? Co znaczy słowo "znaczy"? Co znaczy słowo "słowo"? Co mam na myśli a czego nie mam na myśli? Co znaczy, gdy to robię i co robię marnując wasz czas na te brednie?" 8)
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

Ok, widzę że nikt z poprawnie odpowiadających nie podał swojej zagadki, więc może nieco zmienimy zasady. Od teraz KAŻDY kto chce może podać swoją zagadkę, jednak pierwszeństwo ma zawsze ten, kto odpowie poprawnie.
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

Jaki jest ten czas, po którym inna osoba niż ta, która zgadła, może zadać swoją zagadkę?
Ale przypuśćmy, że minął więc zadam coś prostego.
Co łączy Organka i Edytę Bartosiewicz?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: Yacy »

ja generalnie wolałbym nie zadawać zagadek, bo z tej strony czuję się jednak zdecydowanie lepiej :-P

kajman, ITALIANO :-)

a jeśli kiedyś najdzie mnie ochota to po prostu zadam pytanie. ;-)
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

kajman pisze: śr lis 04, 2020 12:26 pm Jaki jest ten czas, po którym inna osoba niż ta, która zgadła, może zadać swoją zagadkę?
Powiedzmy, że nie ma jakichś sztywnych reguł czasowych. Kiedy widzimy, że odpowiadający nie kwapi się do zadania pytania, możemy go wyręczyć.

To teraz może ja.
Proszę wymienić przynajmniej dwie nazwy zespołów, w których składzie udzielał się do tej pory Joe Bonamassa (nie liczy się duet z Beth Hart).
gżegoż

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: gżegoż »

kajman pisze: śr lis 04, 2020 12:26 pmCo łączy Organka i Edytę Bartosiewicz?
Oboje śpiewają po polsku, oboje mieli numery 1 na LP3 oraz utwory w pierwszej setce PTWC, profile obojga na Facebooku mają wiele tysięcy polubień, oboje nieraz byli gośćmi audycji w Trójce oraz innych stacjach radiowych i... jeszcze można by długo wymieniać ;) :lol:
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

Ale kajmanowi chyba chodziło o konkretny utwór, choć tego nie sprecyzował, jednak Yacy odpowiedział poprawnie :wink:

gżegoż - a na moje pytanie znasz odpowiedź ?
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19645
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: jollyroger72 »

lady pisze: śr lis 04, 2020 2:04 pm Proszę wymienić przynajmniej dwie nazwy zespołów, w których składzie udzielał się do tej pory Joe Bonamassa
Slayer i... Testament? :wink:
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

jollyroger72 pisze: śr lis 04, 2020 3:53 pm Slayer i... Testament? :wink:
Na szczęście nie :lol:
Próbuj dalej.
gżegoż

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: gżegoż »

lady pisze: śr lis 04, 2020 3:52 pm Ale kajmanowi chyba chodziło o konkretny utwór, choć tego nie sprecyzował
Właśnie dlatego udzieliłem takiej odpowiedzi, by zasygnalizować, że na przyszłość pytania trzeba doprecyzowywać ;)
lady pisze: śr lis 04, 2020 3:52 pmgżegoż - a na moje pytanie znasz odpowiedź ?
Teraz już tak, bo "zapytałem" wujka Google :lol: Ale tak sam z siebie niestety nie :(
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

gżegoż pisze: śr lis 04, 2020 3:57 pm Teraz już tak, bo "zapytałem" wujka Google :lol: Ale tak sam z siebie niestety nie :(
No cóż, jeśli pytanie okaże się za trudne, pozwalam skorzystać z Gugla :mrgreen: Jednak trzeba też przecież wiedzieć, gdzie szukać, a pomocą mogą tak samo być różne czasopisma i książki, z których np. korzystam ja :wink:
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

Jeden jest banalny (tak na moje), ale że drugiego nie znam to tego nie podam.
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

Mogę podpowiedzieć, że Joe ogólnie był członkiem paru zespołów w swoim życiu. W jednym z nich debiutował na początku lat 90-tych i zespół ten wydał płytę o takim samym tytule, jak jego nazwa właśnie.
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

kajman pisze: śr lis 04, 2020 5:38 pm Jeden jest banalny (tak na moje), ale że drugiego nie znam to tego nie podam.
Ok, to podaj ten banalny, bo jest przestój w zabawie :wink:
A jak ktoś poda jeszcze jeden to potraktujemy to jak bonus.
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kacper94 »

To ja może wyręczę kajmana, (chociaż nie wiem, czy myślimy podobnie). Pierwszy zespół, z którego kojarzę Joe, to Black Country Communion (chociaż nie wiem, czy oni jeszcze działają, ale chyba całkiem niedawno wydali jakiś nowy materiał, przecież "Collide" było masę tygodni w poczekalni ś.p. Listy Przebojów Trójki). A czy drugi zespół (tutaj mi informacja o płycie w 2020 r. pojawiła się na Spotify, przy nazwisku Bonamassy) to The Sleep Eazys?
kajman
Posty: 64247
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kajman »

Napiszę, że dobrze sobie radzili na LP3 i skrót od ich nazwy to BCC.
lady
Posty: 17789
Rejestracja: czw paź 08, 2009 8:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: lady »

kacper94 pisze: czw lis 05, 2020 7:13 pm To ja może wyręczę kajmana, (chociaż nie wiem, czy myślimy podobnie). Pierwszy zespół, z którego kojarzę Joe, to Black Country Communion (chociaż nie wiem, czy oni jeszcze działają, ale chyba całkiem niedawno wydali jakiś nowy materiał, przecież "Collide" było masę tygodni w poczekalni ś.p. Listy Przebojów Trójki). A czy drugi zespół (tutaj mi informacja o płycie w 2020 r. pojawiła się na Spotify, przy nazwisku Bonamassy) to The Sleep Eazys?
Brawo Kacper :) The Sleep Eazys to dość świeża sprawa, nie przypuszczałam że ktoś ją wymieni, dlatego bardziej kierowałam podpowiedź na jego pierwszy zespół - Bloodline. A jest jeszcze Rock Candy Funk Party, z którym zdążył wydać parę płyt. Tak że było w czym wybierać :wink:
Ok, teraz Twoja kolej :) A potem kajmana, bo "wiedział, ale nie powiedział" :wink:
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kacper94 »

Dzięki ;) Żeby nie robić przestoju, to podrzucę swoją propozycję pytania. Ostatnio słyszałem kilka piosenek, w których gościnnie na harmonijce ustnej grał Stevie Wonder, ale dwa szczególnie przypadły mi do gustu.Podajcie proszę ich tytuły. Chodzi mi o dwa konkretne, oczywiście możecie ich podać więcej, być może wśród waszych propozycji znajdą się te dwie piosenki :)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8830
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: VILKI »

mnie przychodzą od razu do głowy dwa tytuły. There must be an angel i How come how long
kacper94
Posty: 2704
Rejestracja: pn maja 29, 2017 8:20 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2014

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: kacper94 »

VILKI pisze: czw lis 05, 2020 8:31 pm mnie przychodzą od razu do głowy dwa tytuły. There must be an angel i How come how long
Ten pierwszy tytuł jest idealny. Drugi niestety nie :( Podpowiem, że ta druga piosenka jest w moim zestawie propozycji do TWC ;)
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8830
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zagadki muzyczne

Post autor: VILKI »

kojarzę jeszcze tylko Stinga :wink:
ODPOWIEDZ