Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Ponoć szefem muzycznym R357 jest teraz Darek Król. Pan ten jest związany od 1996 r. z rozgłośnią akademicką Kiks w Łodzi, współpracował on kiedyś z dzisiejszymi stacjami Grupy ZPR Media (Time S.A.), oraz Radiostacją.

Słuchacze - co niektórzy - w komentarzach krytykują ten transfer, uznając to, że człowiek związany niegdyś z Eską i wcześniejszym Radiem Manhattan może popsuć koncepcję radia autorskiego postulowaną przez twórców i będzie grało z playlisty to, co najbardziej promowane 20 razy dziennie.

https://m.facebook.com/357Radio/photos/ ... _tn__=EH-R

Jestem też ciekaw, jak na to wpłynie w ogólnym rozrachunku z osobistymi singlami, albumami puszczanymi na antenie. Oby się taka a'la "Trójka za czasów Laskowskiego" nie zrobiła. Lepszy byłby taki Winczewski z Nowego Świata, który jakoś za sporo nie ma aż tak "komercyjnego" doświadczenia / wprawy, a gra dobrze u siebie.

Zresztą, dopiero mi się przypomniało, jak w ER pracował kiedyś Paweł Kostrzewa, dziś piszący dla Aliny na rnl.pl. :D
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

A gdzie można przeczytać, że jest szefem?
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Yacy pisze: wt maja 25, 2021 11:05 pm A gdzie można przeczytać, że jest szefem?
Na razie jeszcze nikt. Byli szybsi od portali medialnych.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Nie bardzo rozumiem sensu powyższego postu, ale rozumiem, że jednak nie jest szefem?
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Yacy pisze: wt maja 25, 2021 11:19 pm Nie bardzo rozumiem sensu powyższego postu, ale rozumiem, że jednak nie jest szefem?
OK. Akurat ma obowiązek o dbałość nad bazą muzyczną. Tu jest potwierdzenie tej informacji:
https://www.press.pl/tresc/66029,darius ... -radia-357
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

OK, ale dyrektorem muzycznym pozostaje Stelka, jak rozumiem, więc w zasadzie nic się nie zmienia. Dla mnie to zresztą chyba wsio rawno, więcej elektroniki już pewnie i tak by nie było.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio 357

Post autor: Mash »

KlaßerMeister pisze: śr maja 26, 2021 10:49 am
Yacy pisze: wt maja 25, 2021 11:19 pm Nie bardzo rozumiem sensu powyższego postu, ale rozumiem, że jednak nie jest szefem?
OK. Akurat ma obowiązek o dbałość nad bazą muzyczną. Tu jest potwierdzenie tej informacji:
https://www.press.pl/tresc/66029,darius ... -radia-357
Czyli po prostu zajmie się ogarnianiem playlisty/jej poszerzaniem. Nie jest szefem muzycznym, bo tym (nieformalnym) nadal jest Piotr Stelmach. A ta krytyka pojedynczych osób jest absurdalna.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Mash pisze: pt maja 28, 2021 10:38 am
KlaßerMeister pisze: śr maja 26, 2021 10:49 am
Yacy pisze: wt maja 25, 2021 11:19 pm Nie bardzo rozumiem sensu powyższego postu, ale rozumiem, że jednak nie jest szefem?
OK. Akurat ma obowiązek o dbałość nad bazą muzyczną. Tu jest potwierdzenie tej informacji:
https://www.press.pl/tresc/66029,darius ... -radia-357
Czyli po prostu zajmie się ogarnianiem playlisty/jej poszerzaniem. Nie jest szefem muzycznym, bo tym (nieformalnym) nadal jest Piotr Stelmach. A ta krytyka pojedynczych osób jest absurdalna.
Ale wiesz, środowisko związane z dawnym Programem III, zawsze się odcinało od przychodzenia takich "ułomków" z rozgłośni komercyjnych, którzy by w prawdziwym rzeczywistym, autorskim radiu nie przetrwaliby ani sekundy. Tacy ludzie jak Piotr Baron, czy Tomek Michniewicz, czy Piotr Metz sobie poradzili z tym formatem radia, bo mieli już odbyte pewne osobiste w tym wprawki. Jednak nie wszyscy przez to przechodzą, i stąd takie obawy o to, że może nie wyjść.

Są też obawy, że przypadkiem może dojść do takiego zawłaszczenia plejlisty / bazy muzycznej przez tego pana. To też ważne.
pbd2
Posty: 1293
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Coś takiego (zawłaszczenie playlisty) stało się w trUjce. Już wrócili do normalnego grania nowości, już prowadzące audycje autorskie niedobitki starej Trójki zaczęły coś przebąkiwać o potrzebie przynoszenia do radia płyt przez początkujące młode zespoły, a Niunia radośnie oznajmiła że artyści już się nie obrażają na nowe porządki, a PR III odmładza target - i przyszedł red.Ciechański, oddano mu playlistę, a on... z trUjki zrobił Rockowe Złote Przeboje :-D Już nawet na posiedzeniu którejś tam rady od mediów się śmiali, że teraz przeznaczona niby dla starszych słuchaczy Jedynka gra nowości młodych wykonawców (zestaw jakiś taki "starotrójkowy", od Darii do Herbuta), a w "odmładzającej się" Trójce lecą same rockowe starocie.
Miejmy nadzieję, że w 357 jednak zostanie zachowana spójność między deklarowaną linią programową a playlistą zawiadywaną przez tego pana rodem z komercji.
Awatar użytkownika
Mash
Posty: 501
Rejestracja: sob paź 27, 2007 7:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Radio 357

Post autor: Mash »

Chyba trochę odpłynęliście.

Ekipa od 357 stworzyła swoje wycackane, wymuskane radio - w duchu "Trójkowym", czyli dużo i młodej i starej, ale generalnie ambitnej muzyki, inteligentne i kulturalne prowadzenie audycji, zalążek świetnego studia reportażu itp. A teraz płacze, że jak SAMI DECYDUJĄ o tym, żeby wpuścić do swojego grona osobę X, z dużym doświadczeniem prowadzenia również poza Eską ciekawych projektów radiowych (Radio Łódź, myślę, że stąd znajomość i zaufanie Piotra Stelmacha), to nagle jest to zagrożenie dla istotny jestestwa Radia 357. Bo zawłaszczy playlistę, bo będzie komercyjna szmira itp. A żadnych racjonalnych podstaw do tego nie ma, tylko obawy dla samego mienia obaw. I konieczności ich wrażenia i najlepiej, żeby Radio się do każdego, absurdalnego wpisu odniosło (na FB).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

+1
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Ale chyba ta liczba mnoga nie jest tu odpowiednia? Ja jestem przekonany wręcz, że zostanie mniej więcej tak jak było, chociaż akurat wolałbym, żeby było jednak nieco mniej tych "nowych" brzmień.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Trasa Męskie Granie współpracuje z R357.

Już jutro o 12:05 premiera singla promującego serię koncertów, póżniej między 13 a 15 wywiad z artystami tegorocznej edycji wydarzenia.
Ciekawe tylko, czy będą transmitowane koncerty live z samych występów?
https://www.instagram.com/p/CQsz2uMo03A/

p.s. Pan Kuba w rozmowie przed audycją "Co Państwo na to?" z Markiem powiedział, że nawet nie wie, czy będzie w czwartek. Może urlop się szykuje? :)

p.s.3. W ramach odbywającej się akcji na antenie (licytacji w piątek w Popołudniówce kolekcji płyt) dla fundacji "Szczęśliwej Drogi", w zbiórce pieniędzy dla podopiecznych dla zorganizowania im wyjazdów wakacyjnych zebrano 35 tys. zł (stan na poniedziałek). https://www.instagram.com/p/CQi0d_CIHJl/
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Prawie 60 000 było zebrane już w piatek. ;-)
Wczoraj było 126 000. Info ze strony fundacji.

Dziś jest już ponad 130 000.
Ogólnie - kosmos.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Słuchał ktoś kiedyś audycji 369?

Tak sobie myślę, że gdyby to była Trójka, to nie byłoby szans na taką audycję tamże. Kiedyś była audycja, gdzie gośćmi były "sexworkerki", jak się przedstawiały, to była trudna ale bardzo ciekawa audycja. Teraz o orgazmie kobiecym. W radio publicznym za taką audycję, nawet po 22, zrobiłaby się afera i to nawet niekoniecznie za rządów PiS (ale za nich to już zwłaszcza).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

przed rządami PISu była audycja "Sex nasz powszedni" prowadzona przez "Matkę Polkę Feministkę" (taka audycja też była w PR3 we wtorki) Joannę Mielewczyk.
w czasie ich rządów obie audycje zniknęły z anteny i razem z nimi Pani Joanna.
o ile zdjęcie SNP bym nawet zrozumiał, to MPF chyba tylko za tytuł ktoś to usunął. bez słuchania.
ale Pani Joanna nie zniknęła i zajęła się historią wrocławskich kamienic. wydała dwie świetne książki!

idealnie wpasowałaby się w 357...

edit. słuchaliśmy na początku jak współprowadzącą była jakaś pani.
to nigdy u nas nie była pora na słuchanie radia, a z podcastów wybieramy jednak muzyczne :-)

edit 2.
odcinki audycji SNP są do odsłuchania na stronie Trójki :-P
oni chyba nie wiedzą co tam mają :-D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Yacy pisze: sob lip 17, 2021 10:22 pm to nigdy u nas nie była pora na słuchanie radia, a z podcastów wybieramy jednak muzyczne :-)
U mnie jakoś 15-25 lat temu owszem. Teraz też nie, dlatego zdarzyło mi się tylko kilka razy, zwykle gdzie w drodze. Ale to są ciekawe audycje.
odcinki audycji SNP są do odsłuchania na stronie Trójki :-P
oni chyba nie wiedzą co tam mają :-D
hahaha :lol:
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Na kanale YT R357 zorganizowany został Live z przedstawicielami redakcji muzycznej: Mateuszem Fusiarz, Olą Budką i Piotrem Stelmachem (kolejność osób jest przypadkowa) i został tam ogłoszony plan współpracy z Męskim Graniem (co zresztą mówiłem o tym, jak puścili hymn trasy MG 2021 na antenie) i że ponoć będą transmitowane koncerty na antenie Radia.

Stelmi też powiedział ponoć, iż kończą współpracę z Mazdą i teraz sponsorem / patronem Radia została Škoda Auto Polska. Takie wypowiedzenie kontraktu trochę jest wg. mnie nie na miejscu. Obiecywali przecież samochód z kluczykami z podpisem jednego z prowadzących.

EDIT: Škoda jest patronem samej trasy Męskiego Grania, więc, niekoniecznie to oznacza rozbrat z obecnym statutowym partnerem biznesowym.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

na pewno nie oznacza. przynajmniej nie w tej chwili.

koncertów na antenie też nie będzie.
Stelmi wyraźnie podkreślił, że będą o nich opowiadać.
w soboty od 17 do 20.
wg mnie nie na miejscu jest pisanie rzeczy, które łatwo można sprawdzić.

a co będzie? będzie Scena 357.
Redakcja muzyczna 357 zaprosiła na każdy z czterech koncertów po trzech młodych artystów.

szczegóły z fb Piotra Stelmacha:

Żywiec Męskie Granie 2021.

Scena 357, której sponsorem jest ŠKODA Polska

Oto line up:

Kraków:
Hamulec
Duxius
Jakub Skorupa

Warszawa:
Kamil Hussein
Unfortunate Sons
Nastroje

Poznań:
Syndrom Paryski
Youth Novels
Marta Bijan

Żywiec:
Wodorost
Blurred Pink
Kyoku
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio 357

Post autor: mikrobi »

Taka ciekawostka.

Portal oko press opublikował pełną listę dziennikarzy podpisanych pod listem w obronie TVN.
Co prawda sama publikacja nazwisk jest OK (w końcu to jawna kwestia), ale nie podoba mi się wypominanie, kto podpisał, kto nie podpisał. To jednak powinna być indywidualna decyzja.
Ale ad rem. Z Radia Nowy Świat podpisało się 47 osób (prawdopodobnie cały lub prawie cały zespół). Z Radia 357 10 (dokładnie Dudzińska, Gorazdowski, Jeleniuk, Mickiewicz-Adamowicz, Olszański, Rudke, Tubilewicz, Wachowicz, Woźniak, Zozuń).
A poza tym ciekawostką może być to, że z Polsatu podpisały się 4 osoby. Oczywiście artykuł zarzuca brak podpisu Gawryluk i Rymanowskiemu (bo oboje uchodzą za miękkich sojuszników PiS). Ale np. raczej antypisowski Gugała też się nie podpisał i o tym już artykuł nie wspomina. No i na koniec - z TVN (czy też TVN24) nie podpsiał się nikt. I bardzo dobrze, to byłoby niewskazane.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

W 357 trwa audycja specjalna poświęcona 30. rocznicy wydania płyty "Ten" Pearl Jam - do 14.00.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9881
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

No i jest dyskusja dla patronów jak ma wyglądać układ listy, sposób głosowania i czy możliwe są powroty.

Oto moje krótkie przemyślenia:

ile miejsc - osobiście wolałbym Top40, tak było przez cały 1984 rok i było świetnie, bez żadnych poczekalni. Powroty możliwe ale tylko raz, po co utwór ma wracać po raz drugi, trzeci...
Głosowanie - max na 5 utworów lub na 10 ale bez możliwości głosowania na 2, 3 utwory tego samego wykonawcy.
Marek, żeby wrócił? Nie, jednak nie a zresztą i tak nie zgodzi się.
Potwierdzanie sms-em, dobry pomysł ale co zrobić z głosami kartowymi, już ich nie zaliczać? Głosowanie tylko przez patronów - to chyba nie dobre ograniczenie. Każde ograniczenie "akcji" jest dobre ale proszę pamiętać, że czasy się zmieniły i ograniczenie akcji z mediów społecznościowych, raczej nie będzie możliwe. bobby-x
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Już właściwie można powiedzieć, że będzie 35+7 - no bo to tak fajnie wygląda, przewaga głosów jest miażdżąca.
Zobaczymy po roku, czy taka formuła się sprawdziła, bo niestety im więcej pozycji w podstawowym zestawieniu, tym większy zastój na liście, a to było przecież jedną z głównych bolączek ostatnich lat LP3...
Ja zagłosowałem za 30+10, ale niestety jestem w znacznej mniejszości :roll:
AlekOb
Posty: 2874
Rejestracja: czw lip 16, 2020 11:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Radio 357

Post autor: AlekOb »

Ja głosowałem na Patronite, tam nie ma widocznych wyników po oddaniu głosów, a na grupie mnie nie ma.
Też byłem za opcją 30+10, bo jakoś taka nieparzystość i nieokrągłość mi się nie podoba, no ale cóż. Skoro piszesz, że taka przewaga... :P
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Niestety nie jestem patronem mimo że płacę więc tylko tutaj napiszę.
Najlepiej lista bez poczekalni, może być top 40 lub 50 ostatecznie 30.
Albo bez powrotów w ogóle albo zarówno na liście jak i poczekalni (jeżeli będzie taki podział).
Głosowanie na minimum 10 utworów. Najlepiej na 15 (chociaż i 20 nie byłoby złe).
Potwierdzanie SMS - w żadnym wypadku, bo nie potrafiłbym tego zrobić.
Głosowanie przez patronów nie - patrz pierwsza linijka.
No i chyba dla mnie najważniejsze to lista ciurkiem bez przerywników w postaci propozycji, wspominków czy czego tam jeszcze.
ODPOWIEDZ