Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Kuba Jonczyk przechodzi do Trójki.
Kuba Jonczyk na fb pisze:Drogie Patronki, drodzy Patroni!
Nie wszyscy z Państwa zapewne mnie kojarzą, co jest w pełni zrozumiałe – w radiu zna się przede wszystkim jego „głosy”.
W naszym Radiu odpowiadam głównie za podcasty, ich rozwój, produkcję i wydawanie, w mniejszym stopniu – choć jest to równie ciekawe i angażujące – za szeroko rozumiany rozwój Radia i jego oferty oraz bazę muzyczną i dobór granych utworów. A w wolnych chwilach, ponadprogramowo, przygotowuję autorską audycję muzyczną „Wszystkie nieprzespane noce”.
Jestem też słuchaczem i patronem. Informacja o rozpoczęciu zbiórki na Radio 357 dotarła do mnie, gdy byłem jeszcze pracownikiem Wirtualnej Polski. Jako osoba „wychowana na Trójce” niezwłocznie do niej dołączyłem, a w WP użyłem wszystkich moich mocy, by pomóc przy tym starcie. Jednym z efektów była seria audycji przedpremierowych Radia z siedziby WP, zanim zaczęliśmy nadawanie ze studia przy Słowackiego. Wkrótce po tym rozpocząłem współpracę z Radiem przy wszystkim, co było związane z podcastami, a w październiku 2022 roku odszedłem z WP, aby w pełni zaangażować się w rozwój naszego Radia.
Prace przy podcastach zaczynałem praktycznie od zera. Dziś w naszej bazie jest dostępnych ponad 17 tysięcy odcinków blisko 300 różnych audycji, cykli i podcastów. To sprawnie działająca część Radia (ukłony dla całego zespołu podcastowego, ze szczególnym uwzględnieniem Natalii Fiedler i Michała Foltaka, z którymi współpracowałem najbliżej), obejmująca archiwum prawie całej anteny, a także – co było moim oczkiem w głowie – kilkadziesiąt serii tzw. podcastów ekskluzywnych, które cieszą się Państwa uznaniem i którymi skutecznie zdobywamy nowych odbiorców i Patronów.
Radio 357 uważam za kapitalny projekt, któremu wróżę jak najlepszą przyszłość. Mam więc pewność i całkowity spokój, że moja decyzja, o której chcę tu Państwu opowiedzieć, nie wpłynie negatywnie na dalszy jego rozwój. Od zawsze mam też niezachwianą wiarę w misję i sens istnienia mądrych i jakościowych mediów publicznych, która zrodziła we mnie pragnienie zmierzenia się z niełatwym i jednocześnie arcyciekawym wyzwaniem, jakim jest praca dla Polskiego Radia.
Dlatego odpowiedziałem na ogłoszenie Agnieszki Szydłowskiej w jej mediach społecznościowych. Od tego wszystko się zaczęło. Co dla mnie bardzo ważne – Olga Mickiewicz, moja przełożona w 357, towarzyszyła mi w tym od początku, jeszcze zanim wysłałem wspomniane zgłoszenie. Im poważniejsze stawały się moje rozmowy z Trójką, tym więcej osób z Radia o nich wiedziało – i wszyscy, bez wyjątku, reagowali ze zrozumieniem i życzliwością, za co im z całego serca dziękuję. Z uwagi na szczególne okoliczności powstania Radia 357, bardzo zależało mi na pełnej przejrzystości, aby uniknąć i nie doprowadzić do jakichkolwiek niezręcznych sytuacji. Radio zachowało i wciąż zachowuje się wobec mnie wzorcowo, z czego Państwo – jako Patroni – możecie być dumni.
Na pożegnania przyjdzie jeszcze pora, odchodzę z Radia dopiero z końcem marca. A to oznacza, że – poza dopilnowaniem codziennych obowiązków – poprowadzę dla Państwa jeszcze dwa wydania “Wszystkich nieprzespanych nocy” (14 i 28 marca). Ech… tu naprawdę brakuje mi słów. To miała być jednorazowa, zamknięta, 10-odcinkowa muzyczna opowieść na zeszłoroczne lato. Natomiast Państwa reakcje sprawiły, że audycja od października na stałe zawitała w ramówce naszego Radia. “Dziękuję” to za mało w tym przypadku – to był zaszczyt gościć w Państwa radioodbiornikach. Na szczęście wszystkie odcinki będą w podcastach – zapraszam, by wracać do tych spotkań i sam będę to robił na pewno. Bo ta zmiana zawodowa w żaden sposób nie sprawia, że wypisuję się ze społeczności Radia 357. Jestem jej częścią od samego początku i to się nigdy nie zmieni.
Kuba Jonczyk
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Yacy pisze: pt lut 23, 2024 2:25 pm Z tego co piszą ludzie związanie z innym po-Trójkowym radiem, RNŚ po prostu płaci tyle ile chce ZAiKS.
Nie tyle ile chce ZAiKS, tylko tyle ile wynika z przepisów. I obowiązuje to wszystkie radia eterowe i internetowe. Ale 357 ma oczywiście swoje zdanie na ten temat. Przecież te pieniądze idą do artystów a nie do budżetu państwa. Wstyd, po prostu wstyd.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15306
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Muszę przyznać, że ta "wojna o tantiemy" jest nieco dziwna i mode nawet niesmaczna.
TStudent
Posty: 11683
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

Jeśli tak rzeczywiście jest, to trzeba by trochę Patronów poinformować, że coś jest nie halo. Nie brutalnie, ale skutecznie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15306
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Nie no, radio cały czas informuje o tym konflikcie.
TStudent
Posty: 11683
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

No ale kto go wywołał? Jeżeli R357 uważa, że jego działania są zgodne z prawem, to niech się powołają na jakiś paragraf.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

no właśnie, czemu 357 miało by płacić mniej niż inne podobne radia na tym samym poziomie słuchalności, ilości podcastów itp. RNŚ jest chyba jednak mniejsze (około 13 tys patronów), pewnie ma do zapłaty trochę mniej ale ani razu nie słyszałem aby cokolwiek było mówione w temacie płacenia do ZAiKSu. Oczywiście czasem namawiają do patronowania, Magda Jethon jak się pojawia to też mówi o finansach.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 547
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 5:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 544
Lokalizacja: Aglomeracja Górnośląska
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Konrad »

konwicki1980 pisze: pn lut 26, 2024 7:41 pm Im dłużej trwa ta inba, tym gorzej to wygląda dla 357. Ja na to patrzę z boku, bo i tak nie słucham, ale kolejne komunikaty od zarządu 357 wyglądają coraz bardziej groteskowo i to nie tylko w tej sprawie... Wygląda to coraz bardziej jak korporacja, a coraz mniej jak jakaś szeroko rozumiana wspólnota ludzi myślących podobnie i nadających na jednej fali.
Drogi Konwicki wszak korporacje są teraz w modzie więc się nie dziw
TStudent
Posty: 11683
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

Konrad pisze: pn mar 04, 2024 11:28 pmkorporacje są teraz w modzie
W kontekście pracodawców. Jeśli chodzi o pracowników, aż tak dobrze to nie wygląda.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Kuba Benedyczak dołączył do działu zagranicznego TVP Info.
Dziennikarz Kuba Bedendyczak zaczął pracować w dziale zagranicznym TVP Info. Ostatnio występował w Radiu 357.

- Moja współpraca z radiem jest zamrożona na czas nieokreślony - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl.

Benedyczak specjalizuje się w tematyce wschodniej, zwłaszcza Rosji. Współpracował m.in. z magazynem TVN24, Onetem, Instytutem Nowej Europy oraz Nową Europą Wschodnią, gdzie publikował artykuły.
Pracował także jako analityk ds. Rosji w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.
https://www.wirtualnemedia.pl
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10719
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Od jutra po 14 nowa audycja "Radio w czasach popkultury" (Cichoński i Piskadło).
Czyli pewnie red. Borowiecka żegna się już z radiem. Z jednej strony szkoda, z drugiej - jestem ciekawy tej nowej audycji, bo ta stricte filmowa była dla mnie trochę nudna.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Od piątku, a raczej w piątki, bo Ekranizacja była w piątki.
Boro jest oficjalnie do końca marca w R357, ale pewnie urlop i po prostu wygaszanie antenowej działalności.

Od kilku miesięcy bardzo się polubiliśmy z Mają :-P, więc dam im szansę :-)
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2031
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: djjack »

Neo01 pisze: śr mar 06, 2024 8:12 pm Od jutra po 14 nowa audycja "Radio w czasach popkultury" (Cichoński i Piskadło).
Czyli pewnie red. Borowiecka żegna się już z radiem. Z jednej strony szkoda, z drugiej - jestem ciekawy tej nowej audycji, bo ta stricte filmowa była dla mnie trochę nudna.
Ale jutro jest czwartek.
A ta audycja ma chyba zastąpić piątkowe pasmo Katarzyny Borowieckiej...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15306
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

Yacy pisze: śr mar 06, 2024 8:54 pm Od kilku miesięcy bardzo się polubiliśmy z Mają :-P, więc dam im szansę :-)
Tak, co do Piskadło jestem na tak :-) .
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10719
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Tak, oczywiście chodzi o piątki.
Miałem jakąś pomroczność chyba :P
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10719
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

I już mogę powiedzieć, że zdecydowanie bardziej mi się podoba :)
Kopytko
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 12, 2022 9:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1985

Re: Radio 357

Post autor: Kopytko »

Kto teraz zajmuje się tematyką filmową? Czy 357 utrzyma patronat medialny Festiwalu Nowe Horyzonty i American Film Festival? Czy będą w tym roku relacje na żywo i rozmowy z gośćmi z kina Nowe Horyzonty we Wroławiu? Czy po przejsciu Boro do Trójki wszystko teraz będzie tam?
I druga sprawa? Czy Szydłowska jest na tyle sprawną menadżerką, że spowoduje powrót Męskiego Grania do Trójki? Czy 357 może stracić swoją scenę na Męskim Graniu na rzecz sceny Trójki?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10719
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Tyle pytań, a wciąż brak odpowiedzi...
TStudent
Posty: 11683
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Radio 357

Post autor: TStudent »

Męskie Granie może jeszcze w tym roku nie być w Trójce, bo mamy marzec, a do hymnu i pierwszych koncertów raptem około trzech miesięcy. Czasu jest zatem mało.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10719
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Raczej póki Stelka jest w 357 to MG tam będzie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Anna Dudzińska przechodzi z R357 do Trójki
34 reportaże, 34 historie, 34 losy zamknięte w dźwiękowej kapsułce. Do tego dziesiątki minut opowieści o Górnym Śląsku, architekturze, miastach i książkach reporterskich.
To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie moi Bohaterowie, Goście, ale przede wszystkim gdyby nie Państwo – Słuchacze. Ze swoimi mailami, dziesiątkami reakcji, uwag, dopowiedzeń i obserwacji, z których niejedna była ciekawsza niż to co zobaczyło moje reporterskie oko.
Kłaniam się Państwu najniżej jak potrafię!
Równie nisko kłaniam się zespołowi Radia 357, bez którego nie byłoby nic!
Jednak – jak mówił bohater mojego reportażu, kontroler lotów na katowickim lotnisku w Pyrzowicach - zmiana może czasem uskrzydlić.
Radio 357 to żywy i żwawy zespół. Oczywiście jest, że czasem ktoś odchodzi a Ktoś Inny dołączy. Jestem przekonana, ze tego radiowego, rozpędzonego pociągu nikt już nie zatrzyma.
Dlatego nie mówię „do widzenia”, tylko jak zawsze „do usłyszenia”. Z wielką wdzięcznością za to, że mogłam tu z Państwem i dla Państwa być. Radio 357 jest i będzie mocnym punktem na radiowej mapie reportaży. Będę starała się tę mapę wzbogacać jako głos reportaży w Trójce. To dla mnie wyjątkowo trudna decyzja - zmieniam pracę po raz drugi w życiu. Zostawiam tu kawałek siebie, wspieram dalej i pozostaję jedną z Was - Słuchaczek i Słuchaczy tego radiowego fenomenu, który tu wspólnie zaczęliśmy.
Nie słuchałem wszystkich reportaży w 357, jednak gdy w zapowiedzi padało nazwisko Anna Dudzińska to zawsze mnie to zatrzymywało przy głośniku.
Szkoda.

Pierwszy raz pomyślałem, że czas zrewidować kwotę patronatu...
Ale to była tylko chwila.
Do następnego odejścia?
Awatar użytkownika
barb42
Posty: 5458
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:46 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: odkąd pamiętam
Lokalizacja: stela

Re: Radio 357

Post autor: barb42 »

Może warto siebie zapytać, czy kwota patronatu ma znaczenie dla tych, którzy nie idą do Trójki? :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Zapytałem. Ma. ;-)

Tylko jeśli odeszliby (niekoniecznie do Trójki) np. MN, PK i MŁ to odpowiedź dalej byłaby: Ma.

Ale dla mnie nie byłoby już sensu płacić takiej kwoty. :-)
Krzysiek1996
Posty: 730
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 6:11 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2013

Re: Radio 357

Post autor: Krzysiek1996 »

Mnie niepokoi coraz dłuższa nieobecność K. Strzyczkowskiego w 357.
Wiem, że jest mowa o chorobie ale te odejścia przyprawiają o złe myśli.
O ile dotychczasowe odejścia 357 jeszcze nie zrujnują to TO odejście już by chyba mogło.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Hej. W niedzielę wracałem z gór, jakoś od 8:50 do 17:50? Przypomniałem sobie, że mam coś takiego jak Trójkę w samochodzie... włączyłem o 9:00, no cóż radia dla dzieci jednak nie lubię słuchać w trasie. Przełączyłem na RMF. O! tak lubię. Troszkę przełączałem między tymi dwiema stacjami. Dopiero po 15:00? w Trójce była audycja z zaproszonymi artystami, to było ciekawe jakoś przed dwie godziny na całą podróż. No cóż, to chyba jednak na razie słabo.

Ja abonamentu nie zmniejszę bo nie mam z czego, mogę ewentualnie przestać płacić choć raczej zostanę z płatnościami z 357 i RNŚ.
ODPOWIEDZ