Radio 357

Kiedyś to było „Pierwsze uruchomienie...” — teraz niech poruszane będą tutaj wątki, które nijak nie pasują do innych tematów Forum. Taki Hyde Park Listy Trójki
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

gioconda2 pisze: sob paź 10, 2020 1:39 am
FOXD pisze: sob paź 10, 2020 1:19 am W kwestii zakupów, emocje mam zawsze zboku ;) Nawet gdy kupuje jakieś sprzęty domowe, to weryfikuję, porównuję zasięgam informacji, po to aby ów sprzęt najlepiej odpowiadał moim potrzebom, a nie intencjom sprzedawcy ;) To kwestia wyrobienia nawyku aby tak postępować.
Ależ ja nie zamierzam Cie przekonywać odnośnie Stelki , że jest inaczej, bo już od dawna wiem jaka jesteś w nim "zakochana". Twój wybór ;)
Kontruję, tylko Twoje argumenty, że jest taki sweetaśny bo bazują na powierzchownej i płytkiej ocenie (co sama wykazałaś), która odbiega od realiów ;)
Pisząc o zakupach miałam na myśli kupowanie redaktorów, oni siebie sprzedają - my ich kupujemy. Ja kupiłam Stelkę dawno temu i skąd możesz wiedzieć, że moja ocena odbiega od realiów? Skoro to moja ocena - zawsze będzie subiektywna i nie musisz i nie możesz niczego kontrować swoimi (wg Ciebie) realnymi argumentami.

A tak w ogóle to mam wrażenie, że wybierasz sobie co jakiś czas któregoś z aktywnych w danym momencie Forowiczów i uwielbiasz się nad nim pastwić. A to wykłady dla młodego technika (VILKI), a to cos Yacemu napisałeś (chyba też, że łyka teksty Stelki jak głodny pelikan), teraz padło na mnie. Czy temu służy to forum?
słuszne spostrzeżenie. Tak jest od lat, raz na jakiś czas zniechęca kogoś do forum.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Najlepiej traktować go jako folklor lokalny, bo jak sam pisze
FOXD pisze: sob paź 10, 2020 1:00 am forum nie jest reprezentatywne dla ogółu słuchaczy trójkowych
i to jak najbardziej do niego pasuje.
FOXD pisze: sob paź 10, 2020 1:00 am wyniki słuchalności, które cały czas jednak miały trend spadkowy
O ile pamiętam cały czas od 2015 roku. Wcześniej też bywał, ale bywały i wzloty.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

jollyroger72 pisze: sob paź 10, 2020 7:21 pm
kajman pisze: sob paź 10, 2020 6:30 pm Dodam jeszcze, że w wielu sprawach mówi mądrze i ma rację.
Tylko mało kto to zauważa...
Niestety.....
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Jeżeli ktoś czasami mówi mądrze, ale ma tendencje do kłótliwości i naruszania dobrych obyczajów, to sam jest sobie winien, że mało kto to zauważa (i nie mówię konkretnie o użytkowniku FOXD, tylko o każdym, kogo współużytkownicy dowolnego forum widzą tak, jak moi przedmówcy FOXD-a tutaj).

A spadek słuchalności po 2015 to raczej wynik aż nazbyt widocznego na antenie skrętu ideowego w kierunku dobrozmianowym niż sfery muzycznej czy warsztatowej. Za Jethon Trójka też nie była w stu procentach neutralna, ale prezentowała jednak wszystkie najważniejsze punkty widzenia. Zupełnie neutralna być nie mogła, bo radio publiczne w polskim układzie prawno-medialnym zawsze będzie trochę bliżej aktualnego ośrodka nawet nie tyle władzy politycznej, co większościowej koalicji w KRRIT (a obecnie także w RMN), niż na odwrót, Ale właśnie: była trochę bliżej władzy niż opozycji, a nie w całości podporządkowana i cenzurowana de facto przez rząd i nieformalnego prezesa kraju. I raczej nikomu nie przychodziło do głowy dyktować redakcji muzycznej, co ma być, a co nie może być na pierwszym miejscu listy przebojów.
Ostatnio zmieniony sob paź 10, 2020 8:38 pm przez pbd2, łącznie zmieniany 1 raz.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

pbd2 pisze: sob paź 10, 2020 8:28 pm Jeżeli ktoś czasami mówi mądrze, ale ma tendencje do kłótliwości i naruszania dobrych obyczajów, to sam jest sobie winien, że mało kto to zauważa (i nie mówię konkretnie o użytkowniku FOXD, tylko o każdym, kogo współużytkownicy dowolnego forum widzą tak, jak moi przedmówcy FOXD-a tutaj).
Osobiście zawsze wolałem pokłócić się z mądrym, niż zgodzić się w ramach dobrych obyczajów z mniej mądrym. (i nie mówię konkretnie o użytkowniku FOXD) 8)
pbd2
Posty: 1295
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: ...września 1982
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio 357

Post autor: pbd2 »

Czasem można. Ale jak mądry wykłóca się o wszystko, to pozostałych w pewnym momencie zaczyna to męczyć.
Jeśli chodzi o FOXD-a, to faktycznie ma trochę racji: to, że ktoś jest sympatyczny na antenie, niekoniecznie oznacza, że jest taki w życiu pozazawodowym. I na odwrót - Kodym przez głośnik wydaje mi się okropny, ale być może prywatnie jest to dusza człowiek - też go znam tylko z anteny.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Problem polega jeszcze na tym, że można się z rozmówcą nie zgadzać, ale nawet wtedy można uszanować jego opinię. Ale torpedowanie wszystkich opinii niezgodnych z własną to już co innego.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

gioconda2 pisze: sob paź 10, 2020 1:39 am
A tak w ogóle to mam wrażenie, że wybierasz [FOXD] sobie co jakiś czas któregoś z aktywnych w danym momencie Forowiczów i uwielbiasz się nad nim pastwić. A to wykłady dla młodego technika (VILKI), a to cos Yacemu napisałeś (chyba też, że łyka teksty Stelki jak głodny pelikan), teraz padło na mnie. Czy temu służy to forum?
Jakoś dla mnie FOXD to mały Pikuś w porównaniu z kilkoma innymi forowiczami, jakoś nie zauważyłem, aby się kogoś ostro czepiał. Dobrej nocki i weekendu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Radio 357

Post autor: Robert »

bobby-x pisze: sob paź 10, 2020 10:01 pm Jakoś dla mnie FOXD to mały Pikuś w porównaniu z kilkoma innymi forowiczami, jakoś nie zauważyłem, aby się kogoś ostro czepiał. Dobrej nocki i weekendu :mrgreen:
Zgadzam się. Od siebie dodam, że co do meritum to często według mnie trafia w punkt w wielu aspektach, analizach i ocenach. Niepopularnych, oryginalnych, wyrazistych. Wrzućcie na luz :)
mikrobi
Posty: 791
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Radio 357

Post autor: mikrobi »

Proponuję zostawić dyskusje o dyskutantach a wrócić do meritum?
Zastanawia mnie zdanie (cytat niedokładny, bardziej chodzi o ujęcie sensu): "w czasie audycji Wojciecha Manna w RNŚ będziemy puszczać niezobowiązująca muzyczkę".
A zastanawia mnie z powodów następujących.
Po pierwsze są internetowe podcasty, gdzie -może się mylę, ale tak to chyba wygląda - kto chce (i za to zapłaci) może w dowolnym czasie odebrać dowolną pozycję. Także nawet w razie konkurencji można sobie potem powetować (no chyba, że się uważa, że audycja winna być słuchana tylko na zywo)
Po wtóre, owszem często jest tak, że gdy jakaś stacja ma swój żelazny punkt ramówki, który cieszy się sporą popularnością inne odpuszczają to pasmo, ale nie przez szacunek tylko z czystego pragmatyzmu - po prostu ze swoimi sztandarowymi pozycjami atakują inne pasma.
Po trzecie nie bardzo rozumiem, co znaczy "Niezobowiązująca muzyczka". Albo inaczej - rozumiałbym gdyby chodziło o inną stację i inny zespół dziennikarski.
Po czwarte nie wiem czy oczekuje się podobnej deklaracji z drugiej strony.

Także osobiście odbieram tę deklarację jako nie do końca szczerą.
Zabawne - mam dużo sympatii do tej ekipy (jak już to pisałem - więcej niż do tej drugiej i dużo więcej niż do trójkowych nowych nabytków, tak - to możliwie) a jednak widzę, że tak do końca trudno im zaufać.
I wychodzi na to, że w wielu punktach uważam tak samo jak forumowicz FOXD, choć pewnie wychodzę z odmiennych przesłanek. I choć ideologicznie pewnie jestem mu obcy.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

Na razie do "wystartowania" jest daleka droga, może najpierw niech to IM się uda a potem będziemy komentować, kto i co w jakich pasmach...
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

No proszę, wątek skręcił w nie zamierzone "koleiny" ;)
@Kajman
W zasadzie tylko krótko (bo i tak nie odniesiesz się co do meritum), bo dałeś już nieraz popis, że szkoda strzępić klawiaturę na polemikę z tobą, co również potwierdziłeś w swojej analizie mojej osoby. Niestety w dużej mierze błędnie (kolejny już raz), co wynika raczej z twojego poczucia wyjątkowości, ale pewnie także funkcjonowania w określonej bańce. Jakiś czas temu, podczas notowań lp3, rozszyfrowałem tok twojego rozumowania, stąd dzisiaj nie robi już ono na mnie wrażenia. W znacznej mierze wyciągasz błędne wnioski pod moim adresem, ale wynika to z tego, że również (jak wielu innych) nie weryfikujesz, czemu zresztą nieraz dałeś wyraz, że nie interesuje ciebie wnikanie w intencje. Nieraz cię zapraszałem na pw, że jeśli coś chcesz wyjaśnić, to zapraszam (głównie aby nie toczyć zbytecznego offtopu na forum). Zwyczajnie to olałeś, twierdząc że nie masz czasu. Ale oczywiście masz czas „w świetle fleszów” aby się odnieść (od czasu do czasu) do moich wpisów. Czyż to nie symptomatyczne ? ;)
Zawsze mam pokorę do każdego użytkownika tego forum. Fakt, że dociekam jak ów użytkownik pojmuje tę czy inną kwestię, to taki nawyk nieustannego drążenia zjawisk (nie mylić z nękaniem, czy też deprecjonowaniem).

@Mikrobi
Po tym wpisie zaczynam Ciebie b. cenić za obiektywne podejście analityczne pomimo faktu iż faktycznie ideologicznie jest nam zapewne nie po drodze ;) Ale pełen szacun za ten wpis.

Nie będę się kłaniał w pas tym co jakoś tam uchwycili tok mojego rozumowania i trafnie odnieśli się do tego co próbuję na tym forum zasygnalizować, bo na poklasku mi nie zależy, ale mimo to dziękuję za dobre słowo (Doggg, Jolly, Robert, mikrobi). Może jedynie do Doggg, ale jako przykład dla kontestatorów mojej osoby, że toczymy dysputę między sobą (m.in.) odnośnie procesów jakie zachodzą zwłaszcza w Trójce w czasie „karnawału Strzyczkowskiego”. Otóż, w ocenie postrzegania tego jaka była szansa i kto za tym szedł w ciemno Doggg i ja byliśmy rozbieżni. Wtedy też drążąc tok rozumowania Doggg-a także wyszło, że był naiwny, bo ufał. Ok., ale na tyle Doggg był dojrzały, że nie rzucił jakimś fochem/dąsem, że się czepiam tego i owego, że wytykam, że go jakoś postponuję. Zwyczajnie przeszliśmy dalej. To najbardziej cenię w adwersarzach ;)

Do pozostałych wpisów (zwłaszcza krytycznych), z całym szacunkiem nie odniosę się, bo są tak żenujące w zarzutach, że szkoda klawiatury. Doświadczenie mnie nauczyło, że nie warto „kopać się z koniem”, choć przyznaję, że na tym forum udaje się różnym no-name (w sensie co sobą prezentują) wciągnąć mnie w tę czy inną dysputę ;)

I zgadzam się z mikrobim, szkoda międolenia tematu o mnie a warto wrócić do tematu o 357, bo jest co drążyć ;)

Na koniec dzisiejszego dnia przyrost wpływów to nieco ponad 8,3 tys. zł. Jak na weekend sam liczyłem na jakieś większe odbicie ;)
gioconda2
Posty: 5753
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio 357

Post autor: gioconda2 »

FOXD pisze: ndz paź 11, 2020 12:37 am polemikę z tobą
twojego poczucia wyjątkowości
tok twojego rozumowania
nie interesuje ciebie
różnym no-name (w sensie co sobą prezentują)
Takimi wpisami rzeczywiście potwierdzasz szacunek do rozmówcy i pokorę wobec niego.
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

FOXD pisze: ndz paź 11, 2020 12:37 am wynika raczej z twojego poczucia wyjątkowości
To że ośmielam się uważać czasem co innego niż Ty wynika z mojego poczucia wyjątkowości? Może prawdziwe jest twierdzenie, że każdy sądzi po sobie. Ja się nie czuję nikim wyjątkowym.
FOXD pisze: ndz paź 11, 2020 12:37 am rozszyfrowałem tok twojego rozumowania
Brawo. Mi się nie udało.
FOXD pisze: ndz paź 11, 2020 12:37 am Zwyczajnie to olałeś, twierdząc że nie masz czasu.
Na głupoty nie mam. A odnoszę się tutaj tylko do niektórych Twoich wpisów.
FOXD pisze: ndz paź 11, 2020 12:37 am różnym no-name (w sensie co sobą prezentują)
To już stwierdzenie przynajmniej z pogranicza chamstwa.
bobby-x pisze: sob paź 10, 2020 10:01 pm jakoś nie zauważyłem, aby się kogoś ostro czepiał
No cóż, Ty nie zauważyłeś, ale ja (i nie tylko ja) zauważyłem.
bobby-x pisze: sob paź 10, 2020 10:01 pm Jakoś dla mnie FOXD to mały Pikuś w porównaniu z kilkoma innymi forowiczami
Pomijając Twoje prywatne animozje z jednym z forumowiczów nie zauważyłem czegoś takiego. Owszem jest jeden forumowicz, do którego wypowiedzi można mieć zastrzeżenia, ale on raczej nie lubuje się w personalnych atakach.
Robert pisze: sob paź 10, 2020 11:03 pm co do meritum to często według mnie trafia w punkt w wielu aspektach, analizach i ocenach
Nie zaprzeczam przecież, że zdarza mu się postawić prawidłową diagnozę lub poprawnie ocenić zjawisko. A przynajmniej tak, jak ja to odbieram. Ocenia je może częściej podobnie jak Ty odbierasz. Ale nie o to tutaj chodzi tylko o postawę ludzi, którzy odbierają to inaczej niż on.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9961
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: bobby-x »

kajman pisze: ndz paź 11, 2020 8:35 am
bobby-x pisze: sob paź 10, 2020 10:01 pm jakoś nie zauważyłem, aby się kogoś ostro czepiał
No cóż, Ty nie zauważyłeś, ale ja (i nie tylko ja) zauważyłem.
bobby-x pisze: sob paź 10, 2020 10:01 pm Jakoś dla mnie FOXD to mały Pikuś w porównaniu z kilkoma innymi forowiczami
Pomijając Twoje prywatne animozje z jednym z forumowiczów nie zauważyłem czegoś takiego. Owszem jest jeden forumowicz, do którego wypowiedzi można mieć zastrzeżenia, ale on raczej nie lubuje się w personalnych atakach.
Może za rzadko bywam na forum. Jeden? (niech tak zostanie). Odbiegamy od tematu wątku.

Co tam ze zbiórką na radyjko? Wierzycie, że dadzą radę?
kajman
Posty: 64248
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Radio 357

Post autor: kajman »

Ja mam nadzieję i mocno im kibicuję. Sam się zamierzam dołożyć tylko nie wiem jak to zrobić przez bank.
Przy czym zaznaczam, że słuchać nie zamierzam (no chyba że będą mieli jakąś listę przebojów).
bobby-x pisze: ndz paź 11, 2020 10:19 amJeden?
Może jakiś mi wypadł z głowy.
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

bobby-x pisze: ndz paź 11, 2020 10:19 am Co tam ze zbiórką na radyjko? Wierzycie, że dadzą radę?
Na razie trend wpłat wskazuje, że powinni uciułać do tych 500 tys./m-c by uruchomić radio internetowe. Brakuje jeszcze ok. 350 tys.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

...
Ostatnio zmieniony ndz paź 11, 2020 3:03 pm przez Doggg, łącznie zmieniany 1 raz.
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

na teraz dokładnie PLN 290 859, ale za progiem stoją inwestorzy, zatem zapewne skorzystają z dodatkowego źródełka. Także na pewno "piosenki z dzwoneczkami" pojawią się w grudniu....
Awatar użytkownika
FOXD
Posty: 22138
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław/Breslau

Re: Radio 357

Post autor: FOXD »

^^
Pomijasz kasę na koncert ;)
Doggg
Posty: 259
Rejestracja: wt maja 19, 2020 4:47 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 17.04.1982
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio 357

Post autor: Doggg »

hmm ale chyba pól melona załatwia i koncert i platformę podcastową... W sensie mieście się w! Bo tak to trzeba by liczyć łącznie 750.000....
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22032
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Yacy »

Kuba Strzyczkowski wiceprezesem Radia 357.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... iedy-start
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15308
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio 357

Post autor: Miszon »

A to ciekawa i zaskakująca informacja!
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10721
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Radio 357

Post autor: Neo01 »

Doggg pisze: ndz paź 11, 2020 3:01 pm na teraz dokładnie PLN 290 859
Chyba Ci się zero przestawiło, bo teraz jest 216 859 zł.
Kapie powoli, ale kapie... Tyle że do pół melona wątpię żeby doszło, chyba że po tym jak ludzie usłyszą podcasty i dojdą do wniosku że warto iść w to dalej.
KlaßerMeister
Posty: 47
Rejestracja: wt sie 25, 2020 4:35 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2009

Re: Radio 357

Post autor: KlaßerMeister »

Chciałbym, abyście podpisali ten apel:

https://tinyurl.com/y6db89dc

Im więcej podpisów, tym przynajmniej radio zacznie "naprawdę" kreować osobowości, a nie jak w NŚ, gdzie prawie większość współpracowników ma doświadczenie, podczas gdy w naborze do Nowego Świata pisało że szukają ludzi "bez doświadczenia".

Wiem, że to nie ma być radio akademickie, ale ja chciałem dostać się do Kampusa na pracę zdalną (bo jestem niesamodzielny z powodu braku zdolności przestrzennych - a mam ASD, Zespół Aspergera), lecz mnie nie przyjęli.
ODPOWIEDZ