Nagrane notowania archiwalne

Ktoś, gdzieś, kiedyś słyszał coś, ale nie wie kto, gdzie, kiedy i z kim — czyli zubożona wersja „Jaka to melodia” :-)

Moderatorzy: danco28, danco28

choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: choroszcz »

Odsłuchałem po latach notowanie 79 !
Jedno z najlepszych. Zresztą notowania październikowe 77,78,79 już dawno uważałem za niesamowite . Wypełniały jesienne koszmary ,pustkę , nudę , słotę itp. Czekało sie tylko na ten sobotni wieczór .W zestawie hity za hitem do dziś świetnie odbierane ! Słuchałem na pewno, pamiętam ból po spadku z 1 Lady Pank. Genesis irytował wtedy ale tylko przez chwilę. W porównaniu do odsłuchanych już notowań 48 i 53 słychać większa pewność u Niedzwiedzia. No i poczekalnia już nie zapowiadana na ciszy , bardziej dynamiczna. Zaskoczenie to 4 dziesiątka w pigułce , a myślałem, że od listopada dopiero była grana.
Na jednej ze starych kaset kolegów znalazłem wszystkie nowości nagrane w tej samej kolejności ! Niestety bez zapowiedzi , ale wiem juz kiedy były nagrywane.
Moje ówczesne hity to Obcy, Obudz się oraz BEE GEES, pomimo pogardy kolegów, że to nie ta epoka. Ponadto Gold, Blue World, Rainbow , Klaus Mitfoch, Azyl P, Turbo- to byl hit nie tylko miesiąca ale i jesieni, gitary grupy OZZY zawsze przypominają ten czas. NIEMEN - nie moja bajka wtedy, to był weteran, śmieliśmy sie z niego i dziwiłem, że ktoś na to głosuje . Ale w sumie niektorzy rodzice czasem mogli cos tam słuchać. Fanem ELO zostałem dopiero miesiąc później gdy na liście było Buildings Have Eyes i praktycznie nie zauważyłem Stranger . Red Red Wine - spieszny kawałek- sam nie wiem czemu . To była lista zasiedzianych kawałków, nie dziwie się sugestiom o zmiany. Ale fakt, sporo hitów późniejszych podsumowań tam trafiło.
Do dziś mam przed oczyma , radio ( stoi do dziś w tym samym miejscu) , zielony dywan na którym siedziałem słuchając i emocje 11 latka .

no i jeszcze jedno , w końcówce przed 3 miejscem Marek zapowiada, ze ,,stali i uważni słuchacze już wiedza co bedzie na 3,2,1 miejscu'' Jakim cudem...przeciez w zapowiedzianych statystykach było 5 nowości , 3 bez zmian, 5 do góry i 7 na dół ...DO TEGO CZASU BYŁO 2 bez zmian, 4 do góry i 6 w dół ..więc w dól mogl polecieć Oddział, w górę Mama a bez zmian Lady Pank , hm...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

no i Lista już do 22:05 (tu 22:06) :mrgreen:
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: choroszcz »

bobby-x pisze: wt kwie 11, 2023 9:49 pm no i Lista już do 22:05 (tu 22:06) :mrgreen:
Bobby X - napisz coś więcej , kogo jak kogo ale Ciebie i Twoje spostrzeżenia chętnie bym poczytał. Pamiętasz tamte czasy ?
thestranglers
Posty: 628
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: thestranglers »

marcinparys11 pisze: wt kwie 11, 2023 12:57 am zwróciłem uwagę na dżingiel, który pojawił się na początku drugiej godziny listy. Tuż po nagraniu "The last film" zespołu Kissing the Pink z miejsca 9, a przed "Elektrospiro kontra Zanzara" Maanamu z miejsca 8 jest najpierw żarcik w postaci termita z ówczesnych kreskówek i następnie... właśnie ten dżingiel, którego poszukiwałem. Nie znam angielskiego tytułu ani wykonawcy. Fragment ów pochodzi on z piosenki o tytule przetłumaczonym "Po drugiej stronie". Utwór ten pojawił się na liście Radiokuriera w marcu 1982 i odnotowałem go bodajże w notowaniu numer 2. Może ktoś z ekspertów będzie umiał rozwikłać tę zagadkę? Byłbym bardzo wdzięczny dowiedzieć się po czterdziestu latach, co to za nagranie.
ciekawe nagranie, ale nic mi niestety nie mówi

Swoją drogą przesłuchałem notowania 48 i 53 i dziś jeszcze jest klimat, to co dopiero było wtedy.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

choroszcz pisze: czw kwie 13, 2023 11:23 am Bobby X - napisz coś więcej , kogo jak kogo ale Ciebie i Twoje spostrzeżenia chętnie bym poczytał. Pamiętasz tamte czasy ?
Wiesz co, z list to niewiele pamiętam, trochę lepiej z wizyt na Myśliwieckkiej. Coś było o Republice w wątku miejsca 31-40. Republika była wywalona bo ją ocenzurowano i z 1983 pamiętam, że Marek nie wpuścił Autobiografii bo powróciła by na 2 miejsce z poczekalni ale o tym chyba było pisane.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

marcinparys11 pisze: wt kwie 11, 2023 12:57 am Tuż po nagraniu "The last film" zespołu Kissing the Pink z miejsca 9, a przed "Elektrospiro kontra Zanzara" Maanamu z miejsca 8 jest najpierw żarcik w postaci termita z ówczesnych kreskówek i następnie... właśnie ten dżingiel, którego poszukiwałem.
Przesłuchałem ten dżingiel, nie pamiętam. Trza by wyciąć i Niedźwiedzia zapytać :D
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: choroszcz »

Dlaczego w notowaniu 48 Niedzwiedz nie przeczytał 4 miejsca EUROPARADY ? W tym przypadku to była Nena

10th - 13th March 1983

01 05 04 MICHAEL JACKSON - BILLIE JEAN (B/CH/F/NL)
02 01 20 CULTURE CLUB - DO YOU REALLY WANT TO HURT ME (CH/D/DK/E/F)
03 02 06 PETER SCHILLING - MAJOR TOM (VÖLLIG LOSGELÖST)(A/CH/D)
04 08 04 NENA - 99 LUFTBALLONS (A/CH/D)
05 03 22 MUSICAL YOUTH - PASS THE DUTCHIE (A/DK/E/F)
06 06 08 TACO - PUTTIN' ON THE RITZ (A/B/CH/DK)
07 09 17 PHIL COLLINS - YOU CAN'T HURRY LOVE (A/CH/D/DK/F)
08 11 32 F.R. DAVID - WORDS (E/I)
09 07 04 DIRE STRAITS - TWISTING BY THE POOL (B/DK/NL)
10 12 11 IRENE CARA - FAME (B/NL)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: Yacy »

jak to? najlepszego utworu nie przeczytał?!
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: Robert »

choroszcz pisze: wt kwie 18, 2023 11:55 am Dlaczego w notowaniu 48 Niedzwiedz nie przeczytał 4 miejsca EUROPARADY ? W tym przypadku to była Nena
Może po prostu nie wiedział jak po niemiecku powiedzieć 99 :D
Utwór na liście pojawił się trochę później.
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: PS »

W oczekiwaniu na kolejne archiwalne notowanie Listy, jakie pojawi się niedługo (w całości!) na kanale Rzadkie wrzutki, możemy posłuchać piosenek z dwóch kaset, które były nagrane w taki sposób w jaki wtedy się nagrywało, czyli utwory w całości, ale (niestety) bez żadnych zapowiedzi, bo wtedy nikt nie lubił jak coś było "zagadane": :P

notowanie 96
https://www.youtube.com/watch?v=KXUg3mAQAdc 18 lutego 1984

notowanie 193
https://www.youtube.com/watch?v=STWy6MEuV2s 14 grudnia 1985

Na jednej stronie kasety C-60 w obu przypadkach nagrane są piosenki, które w tych wydaniach Listy szły do góry, czyli były emitowane w całości. Można przypomnieć sobie parę mniej lub bardziej pamiętnych hitów i sprawdzić w jakich wersjach były grane...
thestranglers
Posty: 628
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: thestranglers »

Dzięki za link do notowania 79 - mój algorytm go nie widział.
Nie wiedziałem, że obowiązkowe było głosowanie na polski utwór. Wiecie może do kiedy?
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: PS »

thestranglers pisze: ndz kwie 23, 2023 1:03 pm Nie wiedziałem, że obowiązkowe było głosowanie na polski utwór. Wiecie może do kiedy?
Sprawę należy postawić raczej odwrotnie: :) obowiązkowe było głosowanie na 1 utwór zagraniczny, bo w przeciwnym razie, Lista byłaby zdominowana przez piosenki polskie. Marek wielokrotnie powtarzał, że kondycja Listy była zawsze tak dobra, jak dobra była kondycja polskiego rocka.

Powtórzę się po raz n-ty, ale o dynamice Listy decyduje system głosowania. W latach 1982-83, kiedy cały czas pojawiały się nowe nagrania Maanamu, Perfectu, Republiki czy Lady Pank, fani musieli się zdecydować czy nadal głosują na starą piosenkę, czy już na nową i dlatego największe hity tamtych lat spadały z Listy relatywnie szybko. Argument o tym, że piosenki już nagrane przez fanów z radia nie były dalej potrzebne w zestawieniu, jest racjonalny, ale gdyby wówczas słuchacz miał do dyspozycji 10 głosów, to najpopularniejsze przeboje utrzymywałyby się w Top 20 miesiącami, bo uporczywie głosowałyby na nie fan-cluby. A wtedy te mniej hitowe rzeczy spadałyby po 1-2 tygodniach, tak jak to ma miejsce dzisiaj.

Zasady zmieniono w styczniu 1984 roku, od kiedy to głosowało się na "3 utwory usłyszane w Programie 3" - tak dokładnie brzmiała ta formułka, już bez wskazania ile ma być polskich a ile zagranicznych.
thestranglers
Posty: 628
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: thestranglers »

A widzisz, i wszystko jasne, dzięki. Już w tymże not. 79 Marek stosuje podpuchę do słuchaczy pytając 'co chcielibyście Państwo zmienić w formule listy?'
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

PS pisze: pn kwie 24, 2023 1:52 pm Powtórzę się po raz n-ty, ale o dynamice Listy decyduje system głosowania. W latach 1982-83, kiedy cały czas pojawiały się nowe nagrania Maanamu, Perfectu, Republiki czy Lady Pank, fani musieli się zdecydować czy nadal głosują na starą piosenkę, czy już na nową i dlatego największe hity tamtych lat spadały z Listy relatywnie szybko. Argument o tym, że piosenki już nagrane przez fanów z radia nie były dalej potrzebne w zestawieniu, jest racjonalny, ale gdyby wówczas słuchacz miał do dyspozycji 10 głosów, to najpopularniejsze przeboje utrzymywałyby się w Top 20 miesiącami, bo uporczywie głosowałyby na nie fan-cluby. A wtedy te mniej hitowe rzeczy spadałyby po 1-2 tygodniach, tak jak to ma miejsce dzisiaj.
No widzisz, a kajman na forum się kłóci ze mną, że zmniejszenie głosowania do 5, 3 czy 1+1 by nic nie dało. Moim zdaniem by bardzo dużo dało, pod warunkiem że byłoby na co głosować, bo propozycje redaktorów są raczej mizerne.
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

PS pisze: pn kwie 24, 2023 1:52 pm Zasady zmieniono w styczniu 1984 roku, od kiedy to głosowało się na "3 utwory usłyszane w Programie 3" - tak dokładnie brzmiała ta formułka, już bez wskazania ile ma być polskich a ile zagranicznych.
potwierdzam, na not nr 90 można było głosować na trzy dowolne utwory lub od 90, jest to powiedziane przez Marka w not nr 90 ale już nie pamiętam która wersja...
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: bobby-x »

PS pisze: pn kwie 24, 2023 1:52 pm
thestranglers pisze: ndz kwie 23, 2023 1:03 pm Nie wiedziałem, że obowiązkowe było głosowanie na polski utwór. Wiecie może do kiedy?
Sprawę należy postawić raczej odwrotnie: :) obowiązkowe było głosowanie na 1 utwór zagraniczny, bo w przeciwnym razie, Lista byłaby zdominowana przez piosenki polskie. Marek wielokrotnie powtarzał, że kondycja Listy była zawsze tak dobra, jak dobra była kondycja polskiego rocka.
Na trzy można było od stycznia 1984, natomiast wcześniej była zasada 1+1. Jeden polski, jeden zagraniczny. Ważny był głos "tylko na polski bez zagranicznego, tylko zagraniczny bez polskiego oraz 1+1. Nie ważny był głos na np dwa zagraniczne lub na dwa polskie.

Nie pamiętam natomiast czy zasada 1+1 nie ewoluowała jakoś między 1 a 90 notowaniem.
Awatar użytkownika
DarekM
Posty: 1470
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 5:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 33 (04.12.1982)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: DarekM »

Pojawiło się pierwsze notowanie po redukcji zestawu podstawowego z 40 do 30 utworów (not. 142 z 5.01.1985). Na yt lekko ocenzurowane. Wrzucajacemu bardzo dziękuję.
https://m.youtube.com/watch?v=llugaRehrZs
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8758
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: VILKI »

nie wiedziałem że na lp3 Czułe słówka były grane w pełnej albumowej wersji :)
thestranglers
Posty: 628
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 5:50 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 413

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: thestranglers »

Odsłuchane. Pojawiła się pierwszy raz poczekalnia, nie będąc ani razu tak nazwaną. :D
PS
Posty: 903
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 10:53 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 14.01.1984
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: LP3 notowanie 142

Post autor: PS »

Pamiętnik manekina, Pro Test Song, Firma Ja i Ty - to piosenki, które zawsze kojarzą mi się z początkiem 1985 roku. To było prawdziwie nowe otwarcie, choć wszystkie te projekty (wtedy nie używało się tego słowa w tym znaczeniu) były jednorazowe i stali za nimi uznani twórcy a nie debiutanci.

Jednym z elementów Listy tamtego czasu, który później został zarzucony, były tłumaczenia tytułów. Czasem przekłady były dokładne i stawały się niejako równoprawne oryginałowi (Duma w imię miłości), czasem były zgrabną autorską interpretacją prowadzącego (Serce na Gwiazdkę), innym razem ta dowolność szła daleko od prawdziwego znaczenia tytułu (Czułe słówka) a zdarzały się też i translatorskie błędy (To nie jest takie konieczne). Kiedyś Marek powiedział, że jest taki jeden wybredny słuchacz, któremu nie podobają się jego tłumaczenia. To nie byłem ja. ;) Misie w większości podobały.

Niespodzianki dotyczące wersji piosenek w tym notowaniu: długi mix Careless Whisper, Do They Know It's Christmas w wersji Feed The World ze strony B tej płytki i singlowy remix Somebody z biciem serca na początku...

Zamieszanie z ustaleniem kto śpiewał żeńską partię w The Neverending Story pokazuje jak wielki postęp dokonał się w naszych czasach w dostępie do informacji. Nic dziwnego, że wtedy "Serwus" był ważnym elementem audycji...

Na kolejną styczniową sobotę zapowiedziane zostało podsumowanie 1984 roku, w godzinach od 23:00 do 2:00. Wiem na pewno, że słuchałem tej audycji :) bo pamiętam, że Marek zagrał wtedy nadprogramowo Private Dancer...
Awatar użytkownika
VILKI
Posty: 8758
Rejestracja: pt lip 25, 2008 12:42 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 256 not.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: VILKI »

ja to uwielbiałem tłumaczenia tytułów i nigdy nie mogłem pojąć dlaczego potem tego zaniechano :roll:
mikrobi
Posty: 790
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 8:02 pm

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: mikrobi »

Myślę, że angielski (bo w tym języku jest jakieś 95 procent piosenek niepolskojęzycznych) jest teraz powszechnie znany. Poza tym wszystko można znaleźć w internecie.
Z tego co pamiętam, to lista w godzianch 20.00-22.05 była do notowania 207. Wprawdzie bez serwisów i reklam. Ale na podstawie tych nagrań można się zoreintować, że
-w pierwszym okresie starczyło czasu na puszczenie 20 (bywało 21) piosenek z właściwego notowania, fragmentów trzeiecj 10, a nawet kawałków z czwartej plus nagrania archiwalne czy numery 1 z zagranicy.
Po zmianie w 1984 r. w teorii obowiązywała zasada - nowości i skoki w całości, spadki i bez zmian pozycji w skróach, ale z jej realizacją bywało różnie. Z reguły traciły utwory, któe awansowały, ale były wyżej, bo je skracano. I chyba nie było czasu na żadne dodatki.
Po kolejnej zmianie w 1985 r. udało się znaleźć czas na niektóre dodatki (numer 1 Billboradu etc.), ale prawdziwa zmiana była w notowaniu 208, kiedy to początek listy przeniesiono na 19.30 i w dodanym czasie była poczekalnia, potem 10-minutowa przerwa na powieść radiową, no i właściwa lista od 20. To wtedy zaczęły się te wszystkie szaleństwa (kąciki Maii, Pierzaste etc.), bo po prostu było wiecej czasu.
Potem od notowania 395 pan Marek przeniósł część listy do popołudniowej Zd3, którą wtedy prowadził (bo Piotr Kaczkowski był na emigracji) i z tym się wiązała zmiana formuły na 40 plus 10, ale także możliwość puszczania pierwszej 20 w całości. Ale to już temat ia inną opowieść. Co jest dla mnie eweneementem, to że zawsze udało się wszystkie piosenki w takiej czy innej formie zmieścić. Nie wiem, czy prowadzący miał stosowną rozpiskę, ale to jednak była sztuka.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: choroszcz »

NOTOWANIE 142
Gdy zobaczylem , ze jest w sieci kolejne notowanie juz z 1985 byłem lekko rozczarowany. Wydawało mi się , ze wszystko co dobre było w grudniu 84 . No ale bez zagladania do archiwum posłuchałem po latach , bo wtedy tez oczywiscie słuchałem i w pamieci mam hit Wandy i Bandy .
I co wynika z tego , ze była to po prostu CUDOWNA LISTA - wspaniałe notowanie . Poczekalnia niesamowita , kilka psychodeli kiedys nielubianych typu Bronsky Beat, Claire Hammil czy Coctou Twins dziś powoduje ciary. Sporo zasiedzianych hiciorów jesieni 84 : Wonder, Michael, Limahl no i Skóra ! to jeszcze hit wakacji i przebój 1984 -celowo przy tym wspomniano o Liscie Roku 84. Słucha sie i wszystko grudniowe jest na miejscu : Nena,Urszula i wspaniały Wielki odlot , Kershaw, Tora Tora, Depeche Mode, U2 ,denerwujacy kiedys Made in Poland,smetny Księżycowy krok , Band Aid do tego dochodza swierzynki Foreigner, czy Last Christmas , którego kiedys nie znosiłem a dziś. Liczyłem , ze bedzie Piosenka na Nowy rok -Slade , a bylo cos innego . Nie było juz Love is Love - szkoda . Nie wiem ale byłem pewny, ze wygra Republika - tez mój ówczesny super hit Psy Pawłowa . Wspaniała uczta muzyczna . Prowadzenie po wysłuchaniu notowan z 1983 juz nie robi wrazenia , Niedzwiedz jest w formie ale Muzyka , Hiciory , tamta zima - smętny czas i tylko sobotni wieczór - prowadził w inny swiat.
choroszcz
Posty: 612
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Re: Nagrane notowania archiwalne

Post autor: choroszcz »

DarekM pisze: ndz kwie 30, 2023 12:19 pm Pojawiło się pierwsze notowanie po redukcji zestawu podstawowego z 40 do 30 utworów (not. 142 z 5.01.1985). Na yt lekko ocenzurowane. Wrzucajacemu bardzo dziękuję.
https://m.youtube.com/watch?v=llugaRehrZs
Zastanawiam się jak była ustalana ,,poczekalnia'' czy Tina Turner znalazła sie poza miejscem 40 czy w przedziale 31-40 co spowodowało ze wypadła z listy . Jak było z piosenkami które tydzien wczesniej były w 4 dziesiatce np Drive , Wild Boys czy miały szanse wrócic do poczekalni czy z pozycji np 33 były juz wyrzucane . Tak naprawdę to tylko 1 kawałek spadł z trzeciej dziesiątki
ODPOWIEDZ